Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

valka
17. okt 2009

wewe, netraba ti vediet...dolezita je tvoja krvna skupina - teda Rh faktor...a ten ti mali zistit uz skor pocas tehu a ak si negat, tak pravidelne zistovat protilatky...este pre istotu pri porode povedz, ze si negat (ak teda si) a oni zoberu krv aj malemu...(teda mali by ju brat automaticky a zistovat)...ak si ty negativna a dieta pozit, tak ti do 76 hodin pichnu rhegu - zabranuje tvorbe protilatok, aby si v buducnosti nemala problemy...
takze krvnu skupinu partnera urcite nepotrebujes vediet (vlastna skusenost 😉 )

livia76
17. okt 2009

😉 Doc.Rusnák je aj pôrodník a potvrdzujem, že je skvelý človek 😵 😵 😵 mala som to šťastie odrodiť u neho 😉
Držím vám všetkým palce 😉
WEWE ja som mala krvn. skupinu zapísanú-/nás oboch/ už v materskej knižke ,neviem, ako je to teraz ale určite je to dôležité.

beruska.zuzanka
17. okt 2009

Alicenka- blahoželáme k synčekovi 😉 hlavne,nech ste zdravučký a pekne rastiete 😉 a ako? nejaké prevratné novinky z kramárov? 😀

bobicek- niet za čo 😉

sok
18. okt 2009

given
ja som zazila take tri male.jedna mala v okuliaroch,s madarskym prizvukom,druha rysavá a tretia taka silná malá ale tá mi pomohla asi najviac.za tri jeden den co bola v robote mi zobudila mal´ho, naučila ho prisat sa a pomohla mi svijim obyčajným rozumom a rozkojila som sa,fakt mi pomohla.kazda je iná ale ja som mala stastie 😅

wewe4
18. okt 2009

Dík baby, ja mám A-pozitív, takže to je v pohode. toto mám zapísané aj v knižke..len toho partnera nevieme...
sa pýtal aj u svojej doktorky atá mu povedala, že sa to dá zistiť vy šetrením za 700sk alebo nech ide darovať krv 😖 mne sa to zdá úplná blbosť!
tak ale keď to nie je nutné asi to teraz nebudeme riešiť...

tinad
18. okt 2009

Neide nejaka maminka cakatelka 28.10. na poradnu do cisla dveri 222?

livia76
18. okt 2009

wewe nemá tvoj partner zapísanú kr.skupinu na svojej karte u obvodného lekára? nech sa ide opýtať možno o tom ani nevie 😉

wewe4
18. okt 2009

dík livia, aj si myslí, že to tam musí mať dr. poznačené...neviem, čo mu tá sestrička trepala 😠

nela.v
18. okt 2009

tinad, ak je to streda, tak ja tam budem sediet urcite, ak neporodim skor ako je v plane. 😉

tinad
18. okt 2009

nela.v hej ale az za 2tyzdne.. ja tam idem prvy krat, tak neviem co ma caka, ci uz aj monitor..ty chodis k dr. ferakovej?

wewe4
19. okt 2009

ahoj tinad, ja chodím tiež k dr. Ferákovej, ale piatky...
keď som tam bola 1.krát robili mi už hneď aj monitor, ale ten sa robí na 214-tke a keď sa dá radšej sa tam tiež objednaj, lebo budeš čakať...ja osobne som čakala 3 hodiny 😒
druhý krát to už bolo v pohode..už som bola objednaná.

nela.v
19. okt 2009

tinad, hej chodim k ferakovej v stredu. monitor sa robi kazdy tyzden, tak sa objednaj a hlavne sa teplo oblec, lebo na chodbe je zima a prievan.

tinad
19. okt 2009

Maminky a nemate nahodou kontakt na c.dveri 214? da sa tam aj telefonicky objednat na monitor?

bleelka
19. okt 2009

tinad, cislo na monitor je 5954 2423. Ale treba trpzelivost, nie hned sa tam dovolas ....
wewe, aj ja chodim piatky, teda zatial som bola len jeden, aj to ma nezobrali, lebo v ten tyzden utorok som bola este u svojho, tak ze naco robit dve poradne v jeden tyzden... moc mi vysetrila, vraj ok a vzorku mocu co som mala pripravenu, lebo mi predtym vysiel zly mi nezobrala, tak som ho odniesla este ku svojmu lekarovi a ten mi vcera volal, ze tam vysli leukocyty, tak teraz poobede idem k nemu... to je co za pristup teda? vobec sa tam netesim, takto to odflaknut... sestricka v nemocke vraj je to ok a pritom v moci biele krvinky... na porazenie...najradsej by som az do konca chodila ku svojmu ... 😠

alicenka
19. okt 2009

beruska, dakujeme 🙂
Na Kramaroch som rodila prvy raz, cize neviem porovnat, ale moja skusenost je takato. Co sa tyka personalu na porodnej sale...lezala som tam 2 dni a musim povedat, ze som bola v celku spokojna. Vystriedalo sa pri mne viac personalu, prijimal ma MUDr. Cunderlik, vysetroval ma aj taky mlady zahranicny lekar, ten mi aj pustal vodu a pri porode mi bola taka mlada lekarka, zial, na ich mena si nepamatam. Vsetci sa spravali velmi profesionalne, s nikym som nemala ziaden problem, vysvetlili mi, co bolo treba. Nakoniec som mala pri porode aj mojho muza, co najprv nebolo v plane, vobec s tym nerobili ziadne tahanice a formality sme vybavili na poslednu chvilu, ale bez problemov. Po porode som isla na standardne oddelenie, tam som bola trosku prekvapena, co znamena standard... Personal bol tiez v pohode, bez problemov, ustretovy, ale vadilo mi napriklad, ze v izbe nie je prebalovaci pult pre babatka ani stol a aspon jedna stolicka. Je pravda, ze taka mala "jedalen" bola na chodbe, ale nechat dieta na izbe, hoci aj na tu malu chvilu, kym sa najes... to mi trosku prekazalo. Vsetko sme robili na posteli. Spali, jedli, prebalovali... podla mna trochu nehygienicke a neprakticke.
No a co sa tyka novorodeneckeho, tam fakt vidno, ze to tie sestricky bavi, ze robia s malymi detickami. Boli absolutne uzasne, ked sme mali nejaky problem s kojenim alebo s hocicim, co sa tykalo deticiek, ochotne poradili, pomohli, ukazali, chodili k nam na izbu aj 2x za den len tak pozriet, ako sa mame a ci nahodou nieco nepotrebujeme, ako sa nam s detickami dari. Nemam nejake silno negativne postrehy, nie som narocna osoba, ale uz som fakt rada, ze som doma 😀

wewe4
19. okt 2009

bleelka, tak to si ma moc nepotešila...také veci by sa nemali stávať..a tá sestrička je pritom taká milá..
ja som zatial nemala žiadne problémy s týmito výsledkami, tak dúfam, že to tak zostane.
mne zase vadí, že dr. je strašne stručná 😖 lebo zatial mi dokopy nič nepovedala, iba v poriadku a dobre..ako nie že by som nebola rada, ale ako prvorodička sa moc nevyznám do toho čo a ako má byť a ona mi teda naozaj veľa toho nepovie.
ale hlavne nech sme teda v poriadku 😅

amisa
19. okt 2009

dievcata ahoj chcem sa spytat je na kramaroch k dispozicii aj odsavacka mlieka? chcem si kupit , ale este niesom o tom plne presvedcena ze kupim.
A este otazka.. komu sa prihlasit na predporodnu pripravu a zhruba kedy?
vsetkim co ide teraz rodit drzim palceky a vsetkym mamickam prajem co najskorsi navrat domov.

nela.v
19. okt 2009

amisa, odsavacky maju, takze zbytocne dopredu nekupuj. mozno ju potrebovat nebudes. ja som ju kupila priamo od laktacnej sestry, no lepsie mi islo odsavanie rucne. na predporodnu pripravu sa objednaj k jandovej, baby par stranok dozadu davali na nu kontakt.

amisa
19. okt 2009

dakujem velmi pekne nela.v 🙂

tinad
20. okt 2009

Ahojte, maminky a cakatelky.. chcela by som sa spytat, pisala som Dr. Jandovej e-mail, vcera ale este mi neodpisala, ozve sa este?

krevetka2
20. okt 2009

tinad, Dr. Jandová zvykne na maily odpísať celkom promptne, možno má toho teraz veľa, ale ozve sa ti určite 😉

tinad
20. okt 2009

Maminky, ked idem 28.10. prvy krat do poradne k Dr. Ferakovej, mam sa telefonicky objednat aj na monitor? viete mi nejaka poradit? prosim..

nela.v
21. okt 2009

tinad, zavolaj si tam urcite a objednaj sa, lebo si tam posedis zopar hodin. cislo to iste ako ferakova, no koncovka je 423.

tinad
21. okt 2009

nela.v : Ďakujem 🙂

tinad
22. okt 2009

Poradi mi niekto email na Dr. Jandovu? som jej v pondelok pisala a este mi neodpisala..

bambula1307
22. okt 2009

dievcata ja vas len zdravim 🙂 alicenka gratulacie k detickam 🙂))
Ja som dnes bola na monitore aj na predporodnej priprave u jandovej..kedze chceme otecka pri porode. Zajtra idem na poradnu k dr. ferakovej.
potvrdzujem ze je velmi stucna a wewe asi som ta minuly piatok tam videla..bo si jednej mamine vravela, ze si cakala na monitor 2 hodky.

Mne nepovedali, ze sa mam na monitor objednat dopredu..a potom ma sestricka poslala na odd..tam mi to urobili hned no dnes uz som na 214 objednana bola 🙂) vsetko bolo ok.

Naozaj ma potesilo, ze alicenka bola taka spokojna s kramarmi a aj lekarmi..super 🙂))
hadam to aj u nas vsetkych bude ok.
Drzkam palceky 🙂
drzte sa

kvietok23
23. okt 2009
tinad
23. okt 2009

Mamicky, vam robili este na Kramaroch v predporodnej poradni ultrazvuk? mne naposledy robili v 30tt a teraz v stredu idem prvy krat k dr. Ferakovej, tak som zvedava ci ma posle este na ultrazvuk.. ved neviem ani ci je babenko dobre otocene.

tinad
23. okt 2009

kvietok23: ďakujem 🙂

krevetka2
23. okt 2009

tinad: tiez chodim do porade k dr. Ferakovej, ale na uzv ma neposlala, myslim, ze po ultrazvuku v 30tt sa uz dalsi povinne nerobi.
Mne moj doktor robil uzv este na poslednej poradni v 36 tt, babo mam vsak uz od 28tt otocene dole hlavickou a uz sa nejako moc nevrti, snad do porodu uz tak vydrzi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre