Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzna29
28. okt 2008

ahojte, aj mojej známej ked chodila v poslednom mesiaci k Ferákovej nerobili žiadne uzv, ani pásy.... mne pred pôrodom robili akurát tak prietoky a koľko váži som sa dozvedla až keď bola na svete...

miriamka
28. okt 2008

Ani mne nerobili pred porodom ani UZV,ani pasy...len skontrolovali ozvi 😉

dula_renka
28. okt 2008

babulka...no ked si to tak zelas, tak moze 😀 😀 😀 ...ja uz sa teraz smejem 😀 😀 😀

kacenqa
28. okt 2008

babulka - a od koho mas ten yal? ja som dosla na salu s tym, ze nechcem klystir ale yal, dokonca som mala vlastny yal a prd mi to bolo platne...dostala som klystir...teraz mam v skrini 2 balenia yalu a neviem co s nimi...

a v prvej dobe porodnej som napriek tomu, ze som bola na celej sale sama, bola stale pripojena na monitore, az jeden krat mi dovolili zliezt, prejst sa a ist do sprchy....

cryonae
28. okt 2008

babulka nevybrala som si nikoho, necham to na nahodu.. mozno som tazko naivna, ale za prve tam nikoho nepoznam osobne a za druhe verim, ze sa o mna postaraju aj tak

inak ja som mala posledny utz v 30tt, prietoky ziadne, monitor ziadny, ani vyter na streptokoka nemam.. no proste nic
zajtra isem prvy krat na poradnu na kramare tak uvidim

miriamka
28. okt 2008

Cryonae...ani ja som nikoho nezazmluvnila a riadila som sa tvojim heslo,a dopadlo to super.Mala som mladu lekarku co ma rodila,a bola paradna!!!

lienka666
28. okt 2008

Baby, poradite prosim? Mali ste svoj kojaci vankus z domu, alebo sa da na Kramaroch pozicat? Cakame dvojicky a bez toho vankusa si to neviem predstavit. Ale je dost objemny, takze ak ho tam maju, tak ho nebudem tahat z domu...

sonik28
28. okt 2008

cryonae...s vysetreniami som na tom podobne ako Ty...okrem vyteru na streptokoka...ten mi robili v 38. tyzdni,takze predpokladam, že zajtra Ti ho isto urobia...🙂

tiez ako Ty ani ja nikoho nezazmluvnujem...ved hadam Kramare si nemozu v 21. storoci dovolit nejaky kiks pri porode, nie?

a ked je bezproblemove tehu, hadam vsetko prebehne pri porode ako ma a sluzbukonajuci porodnik vykona porod standardne, ako ma...teda ze zbytocne ma nenechaju sa trapit...🙂...epi je zaistena, v pripade potreby pouzitelna, takze sa nieto coho bat...🙂...dufam na tu poslednu vetu nenapisu uz maminy, ze som naivna... 😉

babulka
28. okt 2008

Kacenqa - Slezak sa pytal, ci chcem predpisat YAL. A nielen mna, ale aj baby, co bola predomnou v poradni a pocula som, ako sa jej to pytal.... S tym monitorom - nezda sa mi, ze by si ty bola ten typ, ktory si necha skakat po hlave 🙂 tak neviem - protestovala si proti tomu? Ja by som urcite.

Baby, ono sa da vselico povrzat aj ked si lekara zazmluvnite a naopak, porod pri hocikom nahodne sluziacom moze byt uplne pohodovy. A naozaj, ak tam nikoho nepoznate, nechodili ste tam do poradne predtym, ani nemate nejake speci preferencie, tak je to jedno. Zazmluvnit si lekara, ktoreho poznate par tyzdnov sa asi rovna porodu na nahodu 😀

A co tu ja este robim v tejto teme, ked mam tri roky po porode 😲 😲 😀 😀

vazka13
28. okt 2008

Ahojte baby, ja som tu nova, teraz v 33. tyzdni a tiez planujem rodit na Kramaroch. Zatial nemam ziadneho lekara, uvazovala som o Slezakovi, lebo o nom koluju po Bratislave iba same dobre chyry, ale dopocula som sa ze 1. 11. v nemocnici konci a uz tam bude iba chodit sluzit. Takze som teraz hotova z toho, ze nepoznam ziadneho doktora - uz ma caka len posledna poradna u obvodnej gynekologicy a potom zacnem chodit do nemocnice. Prosim, poradte!!!

alififi
28. okt 2008

vazka klud 😉 , precitaj si spatne stranky a sprav si usudok
vacsina bab ide na Kramare k niekomu neznamemu.

kacenqa
28. okt 2008

babulka - tak to mas supis s tym yalom. moznoze vtedy to slo, ale fakt, moja skusenost teraz spred 8 mesiacov je, ze yal? v ziadnom pripade a skor nez som sa stihla spytat ze PRECO? mala som v zadku hadicku... 😕 ale teda, musim na druhu stranu povedat, ze na to, aky stres som z toho klystiru mala, tak to bolo celkom v poho... 😉

voci nemoznosti pohybu som protestovala, lenze holt u mna porod nepostupoval tak, ako si predstavoval doktor, sice sa to pekne rozbehlo, lenze slecna sa potom sprajcla hore a nezostupovala dalej (kvoli tomu som nakoniec skoncila na operacke a rodila akutnym cisarskym) takze mozno aj preto...navyse sa manzelovi este aj podarilo vytiahnut mi tu kanylu z ruky, ked som sa ten jediny krat isla prejst 😀 tak mi to potom museli do druhej ruky davat...no otras...ale na vsetko zle zabudnes ked prvykrat zbadas to skvrnatko, vsak 😀

baby inac ak naozaj nepoznate doktorov na kramaroch, nechajte to na sluzbukonajuceho...ja ich tam sice poznam uz trocha, 2x som tam lezala minuly rok raz kvoli mimomaternicovemu a potom na zaciatku tehu kvoli krvacaniu, ale aj tak som bola skalopevne presvedcena o tom, ze si nechcem nikoho zazmluvnit. strasneeee hadky u nas doma, nasi furt by len dakomu do vrecka chceli daco pchat, ja samozrejme striktne proti tomu, no nakoniec pre pokoj v rodine som si zazmluvnila mojho gyndasa a aj tak mi to prd bolo platne, kedze mala sa rozhodla, ze sa narodi cez jarne prazdniny, co ma moj dr. varoval, ze ma dovcu mimo republiky 😀 takze ma nakoniec aj tak rodili ti, co mali sluzbu...a fakt sa nemozem stazovat...akurat som mala oci vyplestene az na strope, ked mi lovisek plodovu vodu pustal rukou....ty kokos, to som videla snad vsetkych svatych...ale pohoda. a cisarsky mi potom robili rusnak s plankom a maximalna spokojnost, krasna mala jazvicka, bezproblemov sa mi to zahojilo, ziadne komplikacie...

cryonae
29. okt 2008

kac - to sa dobre pocuva 🙂

kacenqa
30. okt 2008

cryo - moj nazor je ten ze niekto ma odrodit predsa musi, ved ma tam hadam nenechaju na chodbe porodit a vykrvacat...moja mama na to ze no to si pis, ze nechaju! 🙄 vkuse som sa s nimi kvoli tomu vadila...podla mna, su tam vsetci doktori dobri...ludsky mi nesadol akurat prochazka, ten chodil nasponovany jak pravitko a vizita bola za 30 sekund urobena (4 baby na izbe) - ale to v tom CMFM, ked som lezala ako tehu...ale z odbornej stranky by som sa spolahla snad na kohokolvek...

a aj sestricky boli zlate, aj na sestonedeli, aj na novorodeneckom...a uplne najsuper zena je laktacna poradkyna .... baby kym tam budete, pytajte sa jej, pytajte, na co len chcete, ona je tak zlataaaa....a co dokaze s detmi..no divy....mne mala vrestala, nevedela som co snou ona dosla, zobrala na ruky a mala stichla....no jak babicka z rozpravky....prisla, prilozila, nastelovala aj mna do spravnej polohy, povzbudzovala...mozno aj preto, ze som mala takyto fantasticky start, som za 8 mesiacov nemala jedinu laktacnu krizu, mliecka mam dost a kojenie si fakt uzivam...

cryonae
30. okt 2008

jej kac - no to sa este lepsie pocuva 🙂
inak ja som bola vcera na poradni u prochazku a celkom v pohode bol... akoze rychlovka, ale nemala som pocit, ze by nieco zanedbal
o tej laktacnej poradkyni pocuvam same uzasne chyry 🙂 uz sa tesim

babulka
30. okt 2008

Kacenqa - mne tie vizity za 30 sekund uplne vyhovovali, aspon bol rychlo pokoj. este to tak, lezat tam rozcapena dlhsie 😵 Inac este k tomu YAL - ja som ho tiez nemala, v pohode som absolvovala klasicky klystir, nie je to nic extra prijemne, ale zas ani nejaka hroza, ze by som tam mala robit kvoli tomu cirkus.

Cryonae - Prochazka je v pohode, mne operoval cystu, aj na kontroly som k nemu chodila a bol OK. On je trosku zvlastny typ, nie kazdemu musi sadnut, ale ma celkom trefny humor a poznamky, a to ja odchovana anglickym humorom mozem. Porod je citliva zalezitost, ale netreba byt prilis hakliva a vztahovacna, urazat sa za vsetko (aj ked sa sestricka skaredsie pozrie) a bude to v pohode.

cryonae
30. okt 2008

praveze mne viac vyhovuje takyto neosobny, ale profesionalny a odborny pristup... kludne by som ho mala aj k porodu 🙂

alififi
30. okt 2008

mne nepride zvlastny, len asi nema cas sa vybavovat. asi vie, ze keby podal prst, tak sa mu tam baby rozkvakaju a nespravil by nic 🙂
mne prisiel normalny a ak budem mat druhe, tak idem tiez k nemu. aj ma bol kuknut po porode
( bol zazmluvneny - tak to sa asi chodi 😀 )

natashkaa
30. okt 2008

Ahojte prosim o radu najlepsie cez ip

je mozne aby na Kramaroch bol manzel so mnou prvu dobu porodnu alebo teda pocas celeho porodu alebo je to uplne vylucene proste neda sa to niakým sposobom vybavit. Ak to niaka dokazala poradte. Dik moc baby

kacenqa
30. okt 2008

natash:

pokial mam info, vseobecna dohoda pre vsetky porodnice je, ze manzel moze byt pri manzelke az od momentu, kedy je otvorena na 5cm, resp. od momentu, kedy sa zo vzdycharne presunies do porodneho boxu. toto plati nielen na kramaroch ale vraj aj v ostatnych porodniciach...pokial vsak na porodnej sale nie je ziadna ina rodicka, a sestricky su v mooc dobrej nalade, mohlo by sa ti podarit ukecat ich...nie je to vsak zarucene.

posielam ti to aj do IP 😉

natashkaa
2. nov 2008

Ahojte baby je jednoduche vobec dostat sa na nadstandard alebo je tam natresk a neni velmi sanca vascinou..

Dik

alififi
2. nov 2008

natashkaa - na tuto otazku sa neda odpovedat. zalezi to od okolnosti
jedine, co sa da povedat, ze aj keby si sa tam nedostala, aj na 8 sa da vydrzat, neni to tam take hrozne 😉

natashkaa
2. nov 2008

hej len tam uz nemoze byt so mnou manzel

alififi
2. nov 2008

no to nemoze, inak aj keby ta supli na 8, tak na druhy den- keby sa uvolnilo 9, tak sa tam da ist

kvietok23
4. nov 2008

ahojte - ako je to s pripravou na porod - neviete, kedy sa da zacat chodit na to? 😉

soncikk
4. nov 2008

ahoooj, som tu 1.krat a potesilo ma, ze vidim fajn nazor na planka
ja som ho mala pri porode pred 4rokmi a bol uuuuuzasny. Vtedy sa nezazmluvnovalo, a mala som na dalsej poradni dostat od neho kontakt, ze keby nieco..., lebo sa maly ponahlal, ale mala som aj v knizke zapisane ze mi ma viest porod(cisarskym). no dalsia poradna sa nestihla, nakolko drobec sa rozhodol noc pred nou na svet v 37tt.
vsetko by bolo OK nebyt ZRAKOVO postihnutej sestricky ktora mi o polnoci vysvetlovala, ze ma bude rodit sluzbukonajuci lekar, ze nie je dovod na planka. po tristvrte hodine ked som jej opakovala, ze mam neznesitelne bolesti klbov (reuma) sa pyta, ci nie som rizikova?????? (btw to bolo na prvej strane na knizke!!! ) ai povedala mi, ze mi da na planka cislo, ale mu musim zavolat sama, lebo ona ho nemoze len tak budit. to ma ale vysetril prave lekar a zrazu len odvedla pocujem ... ano taka vysoka pani... a o desat minut tam plank bol!
akurat cisarsky sa nekonal, nakolko uz sla von hlavicka a ja som potom 4 mesiace nevedela chodit.

takze z mojej skusenosti PLANK je fakt JEDNOTKA
😀 sestricka ma pri porode buzerovala, ze ked budem tak tancovat,(uprimne, aj zviazana som sa tam metala jak s osinou v "zadku", no mna nebolel porod sam osebe ale nohy, klby a neustale krce) tak sa to nepodari, ju schladil, ze vsetko je v danom momente v najlepsom poriadku, a ze na podmienky, spolupracujem vyborne

capy
9. nov 2008

sonik cryoane uz to mate za sebou? 🙂 🙂 🙂

capy
9. nov 2008

moncicici gratulujeme k Samkovi. citala som v teme prilis mlade maminy 🙂 🙂 🙂

sonik28
10. nov 2008

ahoj capy...🙂

tak ja sa stale "trapim"...🙂...mala kope ako malá futbalistka a stále nič...no zajtra už nastupujem do nemocky...teda nie zajtra, ale dnes...veď to je už pol druhej...do čerta, mala by som ist spat...aspon do siestej, a potom sa este "nachystam" a mozem ist...sa trapit do nemocnice...🙂...ale bolesti mam uz poctive, no nie pravidelne...ale mala klesla dost vyrazne a chodim teraz ako kacka...😀...a straaane ma bolia nohy a slabiny a bolest ako pri MS...a samoska tvrdnutie bruska...ale to uz dost dlho...

cryoane to uz ma dost davno za sebou...teda ja to tak vnimam, ze davno...lebo mala mat termín az 17. 11., no uz je myslim aj doma...aspon tak si pamätam z diskusie spoločný termín,čo tam baby kecaju o 106...všetky sa tam "presťahovali"...😀

tak idem pospat...🙂

capy
10. nov 2008

sonik tak drzim palceky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre