Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzannas
9. feb 2010

aj mne Eliska 😀 😀

zuziq
9. feb 2010

baby a trplo niektorej z vas brusko? uz druhy den mam take zvlastne mravcenie v hornej casti.. nie su to pohyby, lebo to normalne citim ako trpnutie, ale zaroven to nie su ani stahy/tvrdnutie bruska, lebo to mavam tiez a to je uplne ine... 😕

miselar
9. feb 2010

ahojte babi,som tu nova,pisem sem po prvy krat som v 35tt a rozhodla som sa rodit na kramaroch som prvoroicka a mam neskutocny strach z porodu vsetko ma desi,a najviac sa bojim nastrihu a sitia väcsina zien mi povedali ze to ani necitili no neviete mi povedat ci to na kramaroch umrtvuju?19.2 idem do poradne pani ferakovej po prvy krat,neviete ako bude prebiehat poradna? 🙂

bibione
9. feb 2010

miselar: poradna? tak isto ako doteraz kam si chodila 😉 ...u kazdeho je to ine,takze v tom ti neporadim...pri siti ano...daju ti nieco,ale to akoby nic ti nedali 😒 uvidis,ked to pride...radsej nevediet nic ako potom stresovat a cakat na najhorsie

miselar
9. feb 2010

bibione no ano lepsie nevediet no ja mam s toho strasny strach a nastrih si citila?rodila si na kramaroch?ako to tam prebieha nevies? 🙂

bibione
9. feb 2010

mne sa nepodarilo rodit normalne,mala som cisar,takze nastrih som nemala...ale neboj sa 😉 budes behat ako srna rychlejsie nez si vies predstavit...kto rodil na kramaroch,tak sa pise sem...kto nie,nema tu co pisat...takto to tu chodi...
priprava na porod: oholenie,klystir,monitorm resp uzv,a rodis 😀 po porode na izbu,donesu ti male babo hned ako sa bude dat,musis sa aj vyspat 😉 a mas ho stale pri sebe,chodia kazdy den pediatricka aj laktacna sestra,nauci ta kojit a vsetko okolo toho,dr zas kontroluje drobca a na 5den po porode idete domov...tak v skratke 😀

modra1
9. feb 2010

Naozaj sme boli na kúpeľňu 4, bola totiž medzi dvoma izbami, čiže vchod normálne z izby, ale vnôtri väčšia, 2 umývadla a dvere aj z druhej izby. Dajte si teda pozor, keď vás dajú na poslednú izbu na chodbe, je tam fakt kosa a pleseň v izbe. Tá kúpeľňa mi nevadila, nikdy sme sa nestretli, len sa upratovačka strašne čudovala, že ako sa nám míňajú vožky, keď som jej vravela ráno nech donesie. No asi sme ich prežúvali, 4 ženy po pôrode 😀 .
Ozaj, váha dieťatka: týždeň pred pôrodom vraj malo bábo 3400g a pri narodení 3050g. Takže tak.

martina46
9. feb 2010

Modra, ak som dobre pochopila, tak ti dovolili rodiť s nohami nevyloženými tam hore? Ako sa ti to podarilo, proste si povedala a bolo? Mala si to polohovateľné kreslo? Ja by som tiež chcela v takom polosede, pri 1.pôrode som nejako nestihla si to ustriehnuť, nebol síce problém, ale pohodlne to nebolo.
Miselar, ja som nastrih trošku cítila, ale žiadna tragédia, šitie absolútne nič, ako keby ma ani nešili, aj som hneď sedela v pohode 😀 takže kľud, vždy je to lepšie, ako si myslíš, neplaš sa 🙂

eliska22
10. feb 2010

Miselar ja som nastrih vobec necitila, doktor mi ho robil pri kontrakcii, este ma na to upozornil, ze ho vtedy urobi a sitie som pri prvom babatku necitila vobec a pri druhom som to citila, ale myslim si, ze naozaj sa obavat z porodu neoplati, pretoze to aj tak dopredu neovplyvnis, treba to brat pozitivne, ze na konci pride krasne babatko a o dva tyzdne si mozno ani nespomenies ze si rodila 😉

zuziq
10. feb 2010

miselar ja som sa vzdy bala porodu.. ked som si predstavila to co sa bude diet a najma ten nastrih, mala som z toho fakt traumu a trochu som sa bala, ako to budem brat, ked budem naozaj tehotna a tesne pred porodom. A teraz? Nechapem to sama, ale ja sa porodu absolutne nebojim.. strasne sa na neho tesim, aj ked viem, ze to nebude lahke a ze urcite budem aj nadavat 😀 ale proste jedina vec na ktoru denno denne myslim je, ze konecne budem mat drobceka pri sebe a to je pre mna to najpodstatnejsie 😵 a na toto budem mysliet cely cas co budem rodit 😉

martina46
10. feb 2010

ano ano, na porod sa treba tesit, aj na porod! samozrejme na babatko, to je jasne!!!! 😵

laxity
10. feb 2010

ahojte

miselar....poradňa u p.Ferákovej prebieha úplne v pohode a hlavne rýchlo 😀

zuziq...ja mám tiež tento názor, že sa pôrodu nebojím, ale skôr teším na to malé stvorenie, ktoré uvidím, čo ma skoro celú dobu kopkalo 🙂 , ale samozrejme je tam aj trochu strach teda iba o ňu...či všetko prebehne ako má, ale na to myslieť nemôžem, to by ma asi zožralo

zuziq
10. feb 2010

laxity jj presne... jediny strach mam o drobca... tak ako pises, aby bol zdravucky a aby bolo vsetko ok 😵

laxity
10. feb 2010

zuziq...inak aj tebe sa tak spomalil čas? Ja mám snáď pocit, že sa zastavil 🙂 . A inak včera nič nebolo, bo drahý povedal, že radšej nie, aby sme nevyvolali pôrod skôr 😀 😎 😀 ....potvorník jeden...ešte si začnem niečo myslieť 😀

zuziq
10. feb 2010

laxity no ja som si dala horuci kupel, malinikovy caj, krupicu s kopou skorice a manzela som voobec nemusela prehovarat 😀 a aj tak nic, akurat som nevedela zaspat - isla som spat asi o druhej rano 😀 a cas ide naozaj akosi pomalsie... hlavne sa cez den nudim doma 😒

laxity
10. feb 2010

zuziq...horúci kúpeľ-to tiež pomôže na vyvolanie pôrodu však? Ja miľujem teplú vodu, ale už sa bojím, naposledy som si dávala teplý kúpeľ v Senci v termali. Tak si ho mala zasa zobudiť, keď si nemohla zaspať 😀 . No ja skladám puzzle najnovšie, to ma nejak pochytilo 🙂 ....bo potom ozaj nebude na to času.

miselar
10. feb 2010

eliska22 ,zuziq ,laxity no ja sa trochu obavam porodu lebo neviem do coho idem ale samozrejme sa uz tesim na malicku a aj na to ze sa zbavim bruska uz len ma desi ten nastrih a to sitie a preto som sa pytala ci to dako umrtvuju 😅 mam take chvilkove obavy no asi kazda zena a neviem si vobec predstavit ked to pride navyse byvam 50km od blavy a proste vsetko ako to bude prebiehat aa aj v porodnici ja mam termin 15.3.2010 a cim blizsie to je tym som nervoznejsia a nervoznejsia 😀

zuziq
10. feb 2010

baby tie co ste uz rodili, pouzivali ste jednorazove nohavicky? neviem, ci sa mi ich podari zohnat, lebo u nas v lekarni maju jeden typ, ale tie su mi male ☹ a ak ich nezozeniem, mam si zobrat aj nejake klasicke, volnejsie, aspon ked pojdem napr. na chodbu a tak? 😕

martina46
10. feb 2010

zuziq, ja mam gatky este z predchadzajuceho porodu, no boli to jednovekostne, to asi, co nechces, kupovala som cez net. su super v tom, ze naozaj niekde netlacia, cize aj zeny po pripadnej sekcii ich myslim mozu v pohode mat. ale samozrejme, ak nezozenies, takk urcite posluzia aj nejake mega gatky obycajne 😉 bez gatiek chodit nie je moc pohodlne, ja som to riesila tak, ze som ich mala dole iba cez vizity. inac sa da s nimi fungovat. casto menit vlozky a sprchovat.

martina46
10. feb 2010

a ozaj, bolo v baleni 5 kusov, v porodnici som mala iba 2, tocila som ich, ked sa preperu, rychlo uschnu.

zuziq
10. feb 2010

martina viem ze je viac druhov, tu maju tiez take co je ich 5 v baleni a su take jemnucke, ale su mi male - dost som pribrala cez tehu...tak preto zistujem, ci je to nevyhnutne, alebo sa da fungovat aj s normalnymi. Je mi jasne, ze jednorazovky su lepsie, lebo su priedusne..

martina46
10. feb 2010

ja som ani tusim nevedela, ze je viac druhov. obycajne naozaj v pohode 🙂

j777
10. feb 2010

Baby, mne to kreslo na porod zdvihli do polosedu sami od seba ked sa tak spatne zamyslim, ani som nemala kedy to tam riesit... 😀 niezeby bolo casu malo, ale vobec mi to nenapadlo...takze asi zavisi od smeny... ja som sa bala nastrihu aj sitia, nastrihnut ma nestihli-tak som silno tlacila 😀 a na sitie mi dopichli EPI 😉

a baby, pozor na ten teply kupel aby nebol horuci.... 😉 ja som snad vyskusala uplne vsetko a nepomohlo nic na vyvolanie porodu... 😠

lenocka23
10. feb 2010
kiwinka
10. feb 2010

zuziq, v rači v Brendone maju jednorazove gatky v rozumnej cene,,aj vacsie. a v zdravotnickych potrebach dostanes tiez vacsie.. tak skús 😀

zuziq
11. feb 2010

dakujem baby, akurat som dnes chcela ist do mesta, a vonku je zas sodoma gomora 😠

bibione
11. feb 2010

zuziq: tie gatule maju aj v lekarni...ale postacia ti aj nejake starsie vytahane co mas doma 😉 hlavne aby si nechodila a s holou pipinou 😀

zuziq
11. feb 2010

bibione jj maju u nas ale vsade len ten jeden druh a do nich sa mi zadok nezmesti 😀 a prave preto zistujem ze co, bo s holou pipinou teda chodit nechcem 😀

miselar
11. feb 2010

ahojte babi tak ako chcem sa opytat mala alebo ma z vas niektora bolesti v panve?a boli ma aj vnutro stehien a to nehovorim o tom ked rano mam vstat ma bolia uplne krcovito boky ze idem s postele ze au au 😀

martina46
11. feb 2010

misaler, asi od 20t 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre