Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

sirael
15. jan 2011

@lenka0283 Ahoj, neviem ci spravne chapem....chces vediet kto robi a cislo na 215? V stredu je tam Rukavicova (k nej chodim ja), vo stvrtok Koricanska a v piatok Obieromah. Vsetci traja su uplne super. Bola som uz o kazdeho z nich. No ale pondelky a utorky neviem kto tam ordinuje. A cislo....02/59542583 alebo 02/59542424 - teraz neviem urcite ktore je do ich ambulancie a ktore je do ambulancie na monitor. Ale ved skus......

lenka0283
15. jan 2011

@sirael dakujem ti velmi pekne moc si mi pomohla 🙂

babatko37
15. jan 2011

@lenka0283 Ak ide o pôrod, odorúčam MUDr. Prochádzku, musím potvrdiť, čo píše zvedavec1 na predchádzajúcej strane.

milla11
15. jan 2011

Ahojte kocky, pridavam sa k teme, lebo tiez zistujem co a ako. co poznam 2 ludi, ktori robia v oblasti zdravotnictva, tak v ramci BA odporucaju kramare. Kamoska tam rodila v auguste a pochvalovala MUDr. Lovíšeka a vraj MUDr. Pružinec je dobry... zatial tolko, budem zistovat dalej.

sirael
15. jan 2011

Baby a nemate niektora skusenosti alebo teda nejake referencie co sa porodu tyka na MUDr. Rukavicovu? V poradni je super, ale este som sa tu vobec o nej nedocitala, ze by ste ju niektora chvalili za porod....🙂

angie267
15. jan 2011

@sirael tak dr. Rukavicovu mozem len odporucit odrodila ma a mozem len tolko povedat, ze je to velmi zlaty a hlavne ludsky clovek, mne to cele pripadalo ako by ma rodila kamaratka. Vdaka tomu som sa citila skvele a taktiez respektovala porod bez nastrihu 🙂 a cely porod som si uzivala 😵

sirael
15. jan 2011

@angie267 Tak to si ma teraz velmi potesila...🙂 Dakujem pekne...🙂

danik2
15. jan 2011

Ahojte kočky, ja som rodila na Kramároch dvakrát a bola som spokojná napriek tomu, že som nemala zaplateného lekára. Vďaka náhode sa mi pošťastilo rodiť 2 krát u MUDr.Procházku a môžem ho len chváliť.Je podľa mňa dobrý odborník , má ľudský prístup.MUDr. Pružinec tiež na mňa pôsobil dosť dobre, ,je to sympaťák a počula som o ňom že je dobrý lekár,ale osobnú skúsenosť s ním nemám.Kramáre síce niesú žiaden luxus, ale keby som mala znovu rodiť vyberiem si Kramáre.Bola spokojná nielen s gynekológiou ale aj s novorodeneckým oddelením.

lenka0283
16. jan 2011

@babatko37 dakujem lebo mala som v tom frmol kedze teraz boli sviatky a stale tam bol niekto iny 🙂

ivaluu
22. jan 2011

Ahojte, neviete mi poradit ci nemocnica na kramaroch nerobi tzv prehliadky porodnice. Resp uplne by mi stacilo keby mi niekto z personalu zodpovedal moje otazky ako co prebieha..Neviete mi poradit na koho sa mozem obratit?
Gynekologa mam v ruzinove, no porodnicu este vybratu nemame..

Dakujem🙂

tulina77
22. jan 2011

@ivaluu prehliadky porodnice pokial viem na Kramaroch nerobia, ale kdesi tu na MK som videla fotky ako to vyzera na nadstandarde
otazky by ti snad mohla zodpovedat Dr Jandova, ktora robi profylakticku pripravu, pripravu na dojcenie, cvicenie pre tehotene a kurzy pre sprevadzajuce osoby - vsetko toto som nedavno zabsolvovala 🙂
najlepsie je ju kontaktovat emailom: katarina.jandova@kr.unb.sk

ivaluu
23. jan 2011

@tulina77 Dakujem, urcite sa na nu obratim🙂

fialka12
24. jan 2011

Ahojte dievčatá. Tak keďže už sa nám to blíži a o necelý mesiac máme termín porodu, tak začínam nakukávať a do tejto témy. Rozhodla som sa rodiť na Kramároch. Po dlšom rozmýšľaní sme sa rozhodli že si zazmluvníme aj lekára, ale dileme ktorého, keďže 100 ľudí, 100 názorov. Moj gyn. mi odporučil Mudr. Procházku, a po prečitani nejakých recenzii, nevidím veľa negatív, no najdu sa aj taký ktorý by mi ho vobec neodporučili, tak sa neviem rozhodnúť. Ako to vlastne chodí, ak si chceš niekoho zazmluvniť, tak začneš k nemu rovno chodiť od toho 36. tt na Kramáre, a potom sa možem rozhodnút či mi ten lekár vobec sadol a som na 100 % rozhodnutá pre neho? A ešte jedna otázočka, ak chcem isť na tu pripravu na dojčenie, je potrebné sa objednat u p. Jandovej alebo toto je tak že má poradňu každý utorok a je možné prísť bez objednania? Vored ďakujem.... 😀

zusika
24. jan 2011

@fialka12 myslim si ze sa treba vopred u Dr.jandovej ohlasit ma tam obmedzeny pocet stoliciek Inak ja momentalne lezim na Kramaroch na pozorovani a budem tu az do porodu takze niektore otazky mozno budem vediet zodpovedat Zatial som na 8C sestoned.standard

ella_joy
24. jan 2011

@zusika Ahoj, davaju na Kramaroch aj erarne kosele + oblecko pre mimina, alebo treba nosit pre istotu svoje?

fialka12
24. jan 2011

@zusika Ok ďakujem, ved jej skusim napísat to bude asi najlepšie. Takže ty už takto ležíš, joj moja, ale tak aspon si pod dohladom. A aký maš dojem z Kramárov, dá sa to? Ja som začala riešiť veci do porodnice, a tiež mam trošku dilemu, kolko nočných košiel prisposobených na kojenie mi bude treba kupit, nakolko, ja nelubim nočné košele a mám iba nohavicové pyžamká.Ale to by mi asi neprešlo 😀

zusika
24. jan 2011

Pocula som ze hore na nads. treba mat koselu ale neviem ci to tak striktne plati lebo baby tu po porode maju aj pyzama Alebo sa prezliekaju po rannej viziti Aj tak sa da 🙂 Veci na seba urcite vlastne, babatka zistim Co sledujem perinky su nemocnicne ale maminy deti balia este do svojej teplejsej deky lebo pocas navstev je na chodbe aj zima Navstevu na izbu nepustia,ani na nadst. A je dost teplo v izbach tak treba zvazit ako velmi sa potite No a urcite si pribalte kvapky do nosa Zijdu sa kazdej,je tu suchy vzduch A aj balik vody na pitie Inak sa to celkom da vydrzat Len ta strava!

tanija133
25. jan 2011

@fialka12 Kosele nedavaju erarne, musis mat svoje...ja tiez nemam rada nocne kosele, iba pyzamka si doma obliekam, ale tam som si dve kupila . Pri porode musis mat nocnu koselu. A na sestonedeli mozes mat co chces, bud pyzamko, alebo nocnu koselu, len pri vizite ti odporucam mat vzdy koselu, aby ti tam lepsie videli...., a aj koli vetraniu a rychlejsiemu hojeniu susky po nastrihu hradze 😉 je lepsie mat koselu,ale take prisposobene na kojenie som nemala, iba obyc. 😉

ella_joy
25. jan 2011

Babulky, a co sa tyka jednorazovych plienok, davaju nieco alebo tiez doniest z domu, a to iste odsavacka, myslite, ze si ju treba zadovazit vopred a doniest vlastnu, alebo v pripade "nudze" vedia pozicat?

bibione
25. jan 2011

@ella_joy vsetko si prines z domu

tulina77
25. jan 2011

@ella_joy Jednorazove plienky su v zozname porodnice, co si priniest. Ak si prvorodicka, na prednaske o kojeni na Kramaroch nam hovorili nech si odsavacku nekupujeme, pretoze este nevieme aky typ a znacka nam bude vyhovovat (mechanicka vs elektricka), tam ta na kojenie navedu, vysvetlia, odsavacky sa daju kupit u nich na oddeleni lacnejsie alebo kedze dnes uz nie je problem kupit cokolvek v lekarni aj cez vikend, mozes si kupit po odskusani/zapozicani v porodnici co ti bude nakoniec vyhovovat. Co som pozerala, su to dost drahe veci, takze ja som ziadnu nekupovala dopredu.

tanija133
26. jan 2011

@ella_joy Tak, tak, plienky vlastne cca 30 ks tie najmensie, a odsavacku ti pozicaju, lebo vlastne ani nevies ci ju budes potrebovat a daju sa kupit aj na odd. 😉

fialka12
28. jan 2011

No dievčence tak ja pomaličky kupujem vecičky potrebné do porodnice, ale najako sa to kopí a neviem si predstaviť ako to všetko nasúkam do tašky. Preto sa chcem poradiť, mali ste alebo budete sa baliť do jednej veľkej tašky s ktorou pojdete a z nej si vyberiete čo potrebujete na porod a ostatné veci potrebné na šestonedelie budete mať niekde inde. Alebo je mať lepšie dve tašky, kde v jednej mate župan, pyžamo a veci potebné k porodu a tu druhú tašku by som nechala v kufri a potom by mi ju mm priniesol na šestonedelie? Hmm, tak ak možte poradte budem rada. Pekný dnik zatial.

lenka0283
28. jan 2011

@fialka12 na porod toho vela potrebovat nebudes ja som tam rodila prave tuto nedelu a jedine co som potrebovala bol toaletny papier 🙂 takze som mala vsetko v jednej kabeli 🙂

kiwinka21
28. jan 2011

ahojte bambulky..potrebujem poradit..velmi by som chcela ist zase rodit na kramare a chodit tam aj do predporodnej poradne, len podla obvodu tam nepatrim a bolo mi povedane, ze si budem musiet priplatit, co aj urobim lebo na antolsku ma nedostanu.🙂 tak sa chcem opytat ci neviete kam sa mam prene informovat, u dakeho konkretneho doktora alebo tam zajst na oddelenie..dakujem moc pekne..

jana776
28. jan 2011

@fialka12 Ahoj, podla mna ti je lepsie mat vsetko pri sebe, je v podstate jedno ci jednu tasku alebo dve... Ja som mala vsetko v jednej a bola som rada, lebo som porodila rano a manzela som videla na chvilocku poobede a potom az dalsi den, takze keby on mal nejaku tasku pre mna tak malu den ani neprebalim...
Inac ja som mala veci zbalene v podstate podla zoznamu co pisu, jedina vec co tam nebola a velmi mi chybala bola voda - pri porode som pit nemohla ale po porode na izbe som nemala co az kym neprisiel muz. Takze odporucam pribalit flasu neperlivej vody.

@kiwinka21 pokial viem tak porodnicu si mozes vybrat aku chces, nie podla toho kam patris ale podla toho kde chces rodit... Ja som tam prvy krat prisla v 36tt do poradne.

kiwinka21
28. jan 2011

@jana776 no ved ked som rodila v 2008 ivanku tak to tak bolo len minule mi lekarka v poradni povedala ze je vela tehotnych a nemusia ma na kramaroch zobrat len ak si zaplatim..tak teraz neviem.🙂

jana776
28. jan 2011

@kiwinka21 no tazko povedat, ja by som to asi pochopila tak, ze ak maju plno na standarde tak ti ponuknu ze ta mozu zobrat iba na nadstandard.. Ale ak sa stane to, ze bude plno akurat ked budes rodit, tak ta asi nevezmu... Ale to sa dopredu neda vediet, kedze nevies kedy porodis 🙂
Kazdopadne Dr Jandova je super kontakt, skus jej napisat mejl.

wvwvw
29. jan 2011

Ahojte. Chcem sa vas popytat, ci nahodou neviete ci sa menili a ak ano ako sa menili poplatky na Kramaroch. mam na mysli epiduralku, ocino pri porode, nadstandard..... vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre