Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

plivit
26. nov 2009

tak to máš pravdu 😀 😀 už sa neviem dočkať

mizu416
26. nov 2009

WERONYCA-Bohacikova je fakt odbornicka...je primarkou...niekedy troska naladova 😖 ,ale inak v poho...ja som k nej zacala chodit hned na zaciatku tehotenstva.

tinad
26. nov 2009

Dakujem, babulky moje, ze mi takto radite.. teraz ked som citala a videla, ze mamicke umrelo to babetko v brusku a oni s nou nic nerobili v tej Spišskej nemocnici, tak sa bojim... dnes som bola na monitore, doktor skontroloval a poslal ma domov.

mizu416
26. nov 2009

Tinad keby si mala zly monitor tak by ta domov neposlal.mne tam nieco zle vyskocilo a to si mala vidiet ako okolo mna lietali...nechali si ma v nemocke.pak uz boli vsetky monitori ok.hlavne sa nestresuj!!!

csina
26. nov 2009

zuzitka..tak vidíš a ja som ťa tam vyhliadala.... 🙂
no ale aspoň mám dobré správy...malá sa konečne umúdrila a už je dolu hlávkou.. 🙂 máme vraj 2610g...
len jedno mi nie je jasné...zatiaľ mi to robili len raz, dnes druhý, tie prietoky...mám tam takéto hodnoty RI 0,67 a S/D 2,99...čo to znamená..? som okolo 35-36 tt, to len tu mi akosi veľa počíta, aké hodnoty ste mali vtedy vy?

zuzitka
26. nov 2009

ja mala v 30tt prietoky RI: 0,64, S/D: 2,78 ... vraj dobré 🙂

zuzitka
26. nov 2009

csina ... čo ti robili len raz?
prietoky či monitor?

ja som 40tt a prietoky mi robili len 1x a ked sú dobré, tak asi nerobia už viackrát

monitor až teraz 1x v 40tt. skorej to ani netreba. šak to sa kontrolujú kontrakcie

monitor mi ukázal, že srdiečko OK, kontrakcia žiadna 😅
takže poradňa znova o týždeň

zuzitka
26. nov 2009

a v piatok na č.dverí 214, kde je ultrazvuk a monitor ordinujú: dr.Rusňák, Džidžik /tuším tak nejak sa volá/ a Plank

mir09
26. nov 2009

beruska.zuzanka a ktoze porodil ? ja som asi nejak nedocitala ........ v kazdom pripade velke gratulacie 🙂

zuzitka
26. nov 2009

na predchádzajúcej strane beruska písala, kto porodil 🙂

zuzitka
26. nov 2009

beruska.zuzanka • 39tt •

Ahojte zlatíčka, tak tu mám správy od Babule 1307

Ahojte dievcata. tak my sme uz dve. Od 24.11. o 18:39. Zuzanka sa narodila s vahou 3530 g a dlzkou 52 cm. Nestiham, mala place... porod bol vyvolany, kontrakcie velmi bolestive a aj porod. Myslela som, ze neporodim, nemohla som ju vytlacit, teraz stale place. majte sa, bambula.

Juj, tak jej držím palce, nech sa malinká dá do kľudu... a nech sú hlavne zdravé a nech pekne papá...

mir09
26. nov 2009

zuzitka vidis a ja som si to dokonca rano aj citala, hmmm asi v tom budu hormony 😀

gratulujem k babatku a uz sa tesim na dalsie, kto je na rade ?

mirulienka
26. nov 2009

aj ja gratulujem maminke, ze to zvladne a malinka nech si skoro zvykne na tento svet 🙂 🙂 🙂

a fakt som zvedava, ktora budte dalsia... je vas tu dost adeptiek este predomnou 😀
a dufam, ze podate aj info, ako bolo na kramaroch.............

mirulienka
26. nov 2009

myslela som "zvladla" samoska

tinad
26. nov 2009

ja nechcem byt bez muza v porodnici.. ubehne to tam rychlo?

mizu416
26. nov 2009

tinad-ked nebude vela rodiciek a budu fajn sestricky,tak manzela pustia k tebe.a budu tam ine maminy,tak aj pokecate...

mirulienka
26. nov 2009

toto jedine stve aj mna na kramaroch, ze pravdepodobne so mnou nebude moct byt manzel pocas celej doby... ked som rodila na antolskej, tak bol somnou takmer stale, okrem sprchy a klystiru. bolo to super, bol mi velkou oporou a som rada, ze to pochopil a pojde aj teraz 😀 😀 😀
vies mizu416, s cudzimi je to ine, ako ked som mohla jeho mackat pri kazdej kontrakcii...

mizu416
26. nov 2009

tak to je jasne ze manzel je ten kto najviac pomaha 🙂

lenka1smejka
26. nov 2009

Musim vam povedat,ze ta porodnica-Kramare je najlepsia.Nemate sa coho bat,su tam velmi mili aj ked porodite.Nemala som nic platene,sprchy boli fajn aj wc.Je to tam super velmi prijemny personal

mirulienka
26. nov 2009

lenka1smejka a kto ta odrodil? len tak zo zvedavosti... a kedy si rodila?
ja si tiez nechcem platit, teda lekara, i ked nad nadstandardom rozmyslam kvoli spolocnym sprcham...

lenka1smejka
26. nov 2009

mirulienka-rodila som 02.04.2009.Nemusis si platit nadstandard.Ja som veeeelmi hambliva tak som tiez chcela mat sprchu pre seba ale ked som zistila ako to funguje -nikto ti tam nevleze a mas tam tusim 3,ci 4 sprchace a ten posledny pri okne tam sa mozes uplne uzavriet a mas sukromie.Je to tam cistotne.Kto ma odrodil?To by som aj ja chcela vediet 🙂 vseko sa zbehlo rychlo...Boli tam 3zeny 2sestricky a 1lekarka ale jej meno nepoznam ale b oli velmi prijemne dokonca povedali,ze som bola sikovna mamicka a to ma velmi potesilo-takze som sa citila po tom ako hrdinka 😀 😀 😀

mirulienka
26. nov 2009

lenka1smejka ja som tiez nevedela, kto ma prisiel odrodit pri prvom, ale na sprave to bolo napisane...odtial viem 😲
no tak nad tym nadstandardom este porozmyslam...
a tou hrdinkou si mi pripomenula tiez moj prvy porod, kedy ma po tom vsetkom pochvalili, ze taku mamicku tam dlho nemali, co tak poctivo silno tlacila... 😀 😀 😀 ale ja som bola rada po desat hodinach trapenia sa, ze uz to prislo, tak som tlacila o dusu... 😀 😀 😀

csina
27. nov 2009

.. 🙂 tak to potom aj ja môžem považovať za kompliment...povedala mi sestrička...no, na prvorodičku to bolo vcelku dobré... 😀 😀
zuzit...robili mi 2x prietoky a raz monitor v nemocke, ale to som bola len 26 tt a chuderka sestrička mi ho musela celý čas držať, ak malá odpláv, aby mohla posunúť... 😝 ale pamätám si pri prvej dcérke mi robili monitor až v pôrodnici, dovtedy sa tým nejako nezaoberali...
ja som rada, že sa malá nakoniec otočila, veľmi som sa bála sekcie, hoci ani pôrod som nemala ľahký (19 hodín.)Placentu mám nízko a vpredu a museli by mi malú vyberať cez placentu a to je riziko... No tak letím v pondelok zaplatiť ten epidurál a otecka a snáď to dobre dopadne. 🙂

mir09
27. nov 2009

Csina, na zaplatenie otecka budes potrebovat aj jeho obciansky, dost ma s tym vytocili, tak bacha aby si nemusela na 2x ako ja 😉

j777
27. nov 2009

ahojte , odo mna nepytali obciansky k zaplateniu otecka..iba rodne cislo, ale nakoniec sa uspokojili s datumom narodenia...

mir09
27. nov 2009

Hehe J777 tak to je dobre, a ja som tam tu "milu" slecnu presviedcala ci jej nestacia len udaje z obcianskeho a ona ze nie nie, musim doniest obciansky, bola vazne velmi "priatelska" ......... 🙂

j777
27. nov 2009

jedna tam je ozaj priatelska jak hovado....a mam pocit, ze aj nahluchla....keby jej kolegyna nepovedala, ze ved staci datuum narodenia, tak ktovie ako by som pochodila ja....

csina
27. nov 2009

no kočky, tak to je naozaj neoceniteľná informácia, ďakujem... 🙂 lebo ja mám z podobne prisprostastých ľudí vyrážku...jednu takú"milú" mám aj v škole v knižnici...no proste, baba na zabitie.... 😠

zuzitka
27. nov 2009

ahojky

nikto nerodí? 🙂 🙂

uirčite čakáte na vianočné trhy, však? 😀 😀
a potom všetky naskáčeme do pôrodky 😀

j777
27. nov 2009

zuzit, mne sa teda moc nechce s tym bruchom medzi tych nenazrancov.... 😀 ..ked si predstavim ako to tam vsetko rozvoniava....nam bude rozvoniavat ine.... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre