Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

majovka8
31. mar 2012

@ribana2 no nastastie aj mne sa podarilo dlho dojcit ale bolo to davno teraz to bude dufam ine o chvilu aj ja napisem novu skusenost.

sabiatko
1. apr 2012

@ribana2 no dakujem pekne, este ze bolo vsetko v poriadku. ja ich donutim este raz pre moj vlastny pokoj

@amouramour no takto zatial aj ja. ale v 41 tt si chcem dat spravit este raz, mam na to iste overene paky 🙂 a prostin ti nezabral? mne pri prvom dali oxitocin a ani jedna kontrakcia a za 3 dni mi dali rano prostin a o 6 vecer kontrakcie zacali. tak dufam, ze pri najhorsom zaberie aj teraz aj ked prenasat sa mi nechce. som myslela, ze druhe pride skorej, ale v utorok mam termin a doki, ze sa nic nedeje, tak sa obavam, ze 9. 4. nastupim. ale nadej stale je.

1eli
1. apr 2012

@sabiatko
Ahoj čaká ma to isté v utorok termín v pondelok poradňa zatial sa nič ale absolutne nič nedeje tak možno sa tam stretneme. Bolo by fajn mať tam kamošku ked už teda budeme čakať a čakať a čakať.
Pevne verím, že to príde samo mohlo by aj dnes nehnevala by som sa.

sabiatko
1. apr 2012

@1eli tak to som zvedava, ktora pojde skorej 🙂 ja mam poradnu v stredu a tak tajne dufm, ze tam uz nebudem musiet ist, ale podla doktorovych slov to skor vyzera, ze sa este aj 9. 4. vidime. tak mozno sa tam stretneme... kiezby ale radsej skor 🙂

1eli
1. apr 2012

@sabiatko
No ja to vidim na 10. 4 v pondelok budeme čakať kto nás príde vyšibať a v utorok do poradne ale teda dufam, že nie.
Snad sa stretneme už na izbe tiež sa mi nechce prenášať už mám dosť. A máš nejakého lekára vybaveného či chodiš na 217?

sabiatko
1. apr 2012

@1eli tak veru, na 217 za zidzikom. aj ty k nemu chodis? taky zvlastny ujo, niekedy mi pride smiesny, niekedy ho nechapem... ale sestricka je strasne zlata.

1eli
2. apr 2012

@sabiatko
ano presne tak sestrička je také zlatíčko a jeho som stihla raz ked som bola druhý krát bol tam Procházka či jak sa vola o hodinku idem znova lebo sa fakt nič nedeje tak mu dnes položim milion otázok, že ako to vidí. No ale ja to vidim predsa len na toho 10teho. No čo už len aby bolo všetko ok.

wieruska1
2. apr 2012

Ahojte akurat lezim na kramaroch na nadstandarde, jednu noc som lezala aj na standarde a baby to sa neda ani porovnat. A to som neni ziadna fajnovka ani citlivka. Ak ma niektora zaujem o nejake info, kludne sa pytajte, rada odpoviem...

1eli
2. apr 2012

@wieruska1
Ahoj jasne, že máme zaujem o info teda myslim, že nie som jediná. Tiež nie som fajnovka ale nadštandard by som chcela kvôli sprche predsa len máš to v izbe teda dufam. No ale hod info ak môžeš o všetkom o doktoroch o izbách o cenách a ak si po pôrode tak aj to ma zaujíma. Ani nie som zvedavá že? Dik za info chystám sa ležať o týžden teda ak ma to nechytí skôr tak nech viem do čoho idem.

@sabiatko
Ahoj tak tu je info z poradne. Dnes tam bola iná sestrička nie to naše zlatíčko a ostala som sklamaná bolo to tisíc a jedno táto čo tam bola dnes tam sedela nasilu strašne musela byť zničená z tej roboty no proste nemôže byť všetko super nie? A výsledok znie, že sa teda nikam nemám ponáhlať ak to nepríde samo tak ako som si tipla toho 10.4 mám prísť na príjem. Daj potom aj ty vedieť ako si dopadla. Čaute baby

katcok
2. apr 2012

Ja som tam rodila v novembri 2009 bola som veľmi spokojná a chystám sa tam aj nabudúce.

katcok
2. apr 2012

@lovesista no aj mne napísali, že sa mi narodilo dievča a narodil sa chlapec

sabiatko
2. apr 2012

@1eli tak ja som tak mala minulu stredu, ze nic sa neudialo za ten tyzden, ziadny pokrok, tak som zvedava, co bude tuto stredu, sak zreferujem 🙂 to by sme sa tam potom stretli toho 10. 🙂 ja planujem zatial standard, uvidime, ci to je take zle. minule som rodila v kosiciach a prve dva dni som bola na standarde, lebo bolo plno a bolo to uplne, uplne v pohode. a nadstandard bol este lepsi ako tu na kramaroch, za 20 E a bola som na izbe sama. mala som sprchu, ale wc tam nebolo. pokial by neboli sprchy a wc velmi zanedbane tu na kramaroch na standarde, tak by mi nevadilo, ze su na chodbe. pokial by boli obcas volne 🙂

baby, inak neviete, ako je to plne na standarde? su tam sory na sprchu a wc?

1eli
2. apr 2012

@sabiatko
Ty si z východu? Neviem prečo ale akosi z tých rečí mi to tak vychádza. Chvilu som riešila, že sory na sprchu ta to si myslela asi šory že?

amouramour
2. apr 2012

@sabiatko to neviem, len vzhladom na ten pomer, ze dve sprchy ci kolko a kopec mamiciek to nie je asi nic moc a tie sory su mozne...ale ta kupelka a wc na nadstandarte je velmi fajn, skusim pripojit foto, asi v takom stave to na nadstandarte isto nie je...mna na standarte pri prijme velmi negativne prekvapila jedna sestra bola dost neprijemna, ale potom ma presunuli nastastie na nadstandart🙂...foto je hore hlavou, tak prepac nestiham to upravit🙂

amouramour
2. apr 2012

@sabiatko mne davali len prostin, 2 dni po sebe po polovicke, ale nezabralo to, tak po tretom dni skusania ma poslali rano necakane na sekciu...ale aspon som sa nestihla tolko bat🙂

cruellka
2. apr 2012

Ahojte kočky prosím vás viete mi poradit?Mám ísť na predpôrodnú prípravu k dr.Jandovej.Napísala mi že ju nájdem v budove nemocnice UNB akad. Dérera na 7.p.,1.gynekologicko-pôrodnícka klinika UNB a SZU, knižnica.
Len sa chcem uistiť že či to je normálne v nemocnici,lebo sa mi nezdá že tam je na 7.poschodí niaka knižnica.Niaka som z toho domotaná,prosím poraďte.Dakujem 🙂

strihalka
2. apr 2012

@cruellka je tam 🙂 ..kdyz vyjedes zadnim vytahem, tak jdes doleva a hned prvni dvere a za dvermi je knihovna...

cruellka
2. apr 2012

@strihalka aha tak ďakujem dúfam že to nájdem 😀

wieruska1
3. apr 2012

@1eli ahoj rodila som v nedelu doobeda a bolo to ok, porodne saly ako aj sprcha a wc su tak fajn a ciste...co sa tyka standardu je to tragedia, izba s kapacitou 3 osoby a v nej nacpate 4 zeny a 4 deticky. 2 wcka, a na jednom nesvietilo svetlo... Bolo ciste to by som klamala, ale pre tu co ma problem s mocenim po porode je to neozaj nevyhovujuce...... Sprchy boli 3 ale sprchovat sa dalo iba v jednej.... V dalsich dvoch bol nawpadany nejaky bordel.... Ci to bola omietka a lebo co to som neskumala 🙂 ci mas zaujem o nedstandardne sluzby sa ta pytaju uz na prime takze si v poradovniku. Prednost ale maju baby po cisaraku. Cena je tusim 18 € za noc v dvojpostelovke a mas tu aj kopu vloziek .... Ci je v cene este daco neviem ja som sa pripravovala na najhorsie takze amamm zasobu vsetkeho snad aj na tri porody ;) aj psychicky je velmi dolezite aby si sa dobre citila a to sa ti na standarde nepodari

sabiatko
3. apr 2012

@1eli nejsom z vychodu, som origos bratislavcanka, ale manzel je madar a sme byvali rok na vychode madarska, tak som si skocila odrodit do kosic, lebo v madarsku som rodit nechcela, kedze by som im ani nerozumela. hej, myslela som dlhe rady, som uz zlenivela a pouzivam len anglicku klavesnicu 😅

sabiatko
3. apr 2012

@amouramour tak to je pekna fotecka, jak v hoteli 🙂 skoda ze som si nekukla tie podmienky dopredu, asi to spravim tak, ze ked to bude fakt zle na standarde, tak sa proste hodim na nadstandard. ste tu pisali, ze nadstandard je viac-menej stale volny, tak to hadam nebude problem.

wieruska1
3. apr 2012

@sabiatko neviem kto ti pisal ze nadstandard je stale volny, ale nieje to pravda ano maminy kazdy den prepustaju, ale vsetky cisarske idu na nadstandard prednostne a vzdy uz nejaka mamina caka netrpezlivonv poradovniku. Na tvojom mieste by som si radsej na porodnej sale zahlasila nadstandard a on ked sa uvolni sa ta spytaju ci mas este zaujem, cize to zahlasenie nie je este zavazne....

sabiatko
3. apr 2012

@wieruska1 aha, tak to urobim teda tak. a kedy sa potom plati? jandova spominala nieco ze este v ten den a rovno na 4 dni dopredu, ale nie som si ista, lebo som na toto nedavala moc pozor...

1eli
4. apr 2012

@wieruska1 @sabiatko

No baby tak podla tohto jednoznačne nadštandard. Síce velmi pochybujem, že bude volne miesto ale snad. A inak stále dufam, že už to príde ale furt sa nič nedeje. Absolútne nič takže sa začínam psychicky pripravovať, že do toho 10 jednoducho budem musieť vydržať. A wieruska ešte ťa poprosím o info ako lekári a sestričky? Dá sa to?

seiv
4. apr 2012

@1eli nemusite sa obavat, stale pustaju domov a miesta sa tam uvolnuju....Jednoznacne ten nadstandart odporucam !!!!uz len z psychohygieny !

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sabiatko
4. apr 2012

@1eli ahoj. tak presne ako som si myslela, za ten tyzden sa nic neudialo a v utorok mam nastup do nemocky. dufam, ze sa to dovtedy rozbehne, lebo s vyvolavackou by som zas nechcela.

co sa tyka nastrihu, jandova to prezentovala ako v pohode vec. mna pri prvom nenastrihli a bola pohoda, sice ma zasivali, ale vsetko bolo uplne v pohode. som sa jej pytala, ze ked nastrih nechcem, co s tym a ona ze to mam potom povedat lekarom. tak sa jej pytam, ze ked im to poviem, ci ma potom nenastrihnu. a ona sa tak na mna pozrela a pohladom povedala, ze aj tak nastrihnu. dost ma to stve, poviem si pri porode svoje, ale aj tak som si viac-menej ista, ze tym nic nezmozem. aj tak nechapem, naco to robia, lebo ja som v pohode porodila aj bez toho.

1eli
4. apr 2012

@sabiatko
No to si prajem aj ja aby to prišlo samé ale vidím to na toho 10 teho predsa len. Takže už sa nad tým nepozastavujem proste ked to ma prísť tak to príde. Inak je nás tu viac akurát som písala do fora spoločný termín, že si tam toho 10 teho všetky urobíme žurku. Potom sa to možno rozbehne aj bez vyvolávačky. Podstatné je, že je všetko ok. Tak ti prajem nech to príde čo najskôr a ked nie tak aspon sa zoznámime. ahoj

bleelka
4. apr 2012

ahojte maminy, dnes som dostala vymenny listok na objendanie sa na monitor. vraj sa to robi na 8 poschodi. ja ked som rodila prvu, tak sa chodilo na poradne a na monitor niekde na 2. poschodie. tak neviem ci sa to zmenilo...mam sa tam objednat, no neviem cislo. mozte mi, prosim, poradit ako sa tam telefonicky objednat, tj. napisat telefonne cislo a pripadne kedy su tam ordinacne hodiny? dakujeeeeeem

lenkapar
4. apr 2012

@bleelka ahoj, monitor sa robí na 1. poschodí (aj poradne) v poliklinike, číslo amb.221 a tel. kontakt je 02/59542583. Na 8. poschodí v nemocnici je oddelenie rizikovej gravidity, tam kontakt neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre