Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

bibione
8. jan 2010

zuzana: my s csinou sme k nemu chodili...tak od neho co najdalej!!! ani mne nedal pn,len na dva mesiace a to som mala ine tazkosti,ale to rozpisovat nebudem,len poviem,ze v robote ma vsetci lutovali v akom stave ma vyhnal do roboty 😠 ...v tom pripade,aj cukaska je lepsia. fifik je strasny debil ]-by som ti mohla rozpravat,co som snim ja zazila, mala si mu vynadat a hned si zobrat kartu...ja idem od neho hned co skoncim sestonedelie...poradim ti,skus dvere 222 alebo k plankovi

lenocka23
8. jan 2010

ahojte baby.. tak sa hlasim aj ja.. dnes ma prepustili z Kramarov..
csina, je mi luto ze si sa tak trapila, ale nastastie to mas uz za sebou... a inak pekne ze sme tam okolo seba zas len chodili a usmievali.. aj na kontronom uzv sme tusim boli spolu vcera... 😉

bibione
8. jan 2010

lenocka: tak gratulujeme 😉 a ako bolo?

lenocka23
8. jan 2010

no.. rychlovka jak hrom.. o deviatej som bola na poradni u Zidzika, ten mi povedal ze som sice na 2 cm otvorena ale moze to byt aj dnes aj o tyzden... ze ak chcem tak ma prijmu.. tak som struhla frajerku ze idem dom... manzel ma odviezol, ale iba pred dom, lebo kontrakcie z rana zacali dost stupat na intenzite, tak sme vzali tasku a sup ho spat... prijali ma o pol jednej a o pol tretej sa maly narodil... epi v poslednej chvili... a tiez som mala anesteziologicku strasne zlatunku, cely cas bola pri mne... 🙂

zuzana222
8. jan 2010

oki BIBI dik. musim ho zmenit. pred nim hladik tak tomu som povedala ze ma trosku picha v bruchu s dcerou a mesiac a pol pred nastupom na MD som bola na PN a to napisal obvodnej bez problemov. tento mi 10minut vyprava o Femibione a celkove odkedy som prvyx unho bola som bola na nervy. teraz ma vzdy zaujima ci som zatvorena a taketo veci a posledne ma prvyx pozrel zospodu aj to ked som mu povedala. no otras.

beruska151
8. jan 2010

Lenocka23:pridavam sa k gratulacii. 😉

amisa
8. jan 2010

lenocka super gratulujem 🙂 zavidim

csina
8. jan 2010

lenocka...ani mi nevrav!!! vieš ja mám strašnú pamäť na tváre, čo si ma nekopla do členka...mne si sa zdala povedomá, ale to sa mi stávalo pri viacerých maminách, myslela som, že sa mi vynáraš v pamäti niekde z poradne alebo tak...tak to ma mrzí, mohli sme si pokecať..ale srdečne gratulujem!!! 😀 😀 😀

lenocka23
8. jan 2010

csina no ved ja som na tom stvarami podobne.. 🙂 no co uz.. inak, dnes sme sa na kramaroch fotili, takze nas Kubko bude vo stvrtok v Pravde.. 🙂 (robia to tusim kazdy piatok)

mirulienka
8. jan 2010

nestiham vam... precitala som aspon nieco...

csina, lenocka, blahozelaaaaaam k babatkam a zelam straaaasne vela zdravicka 🙂

dakujem vam tiez, ze na mna myslite 🙂 terezka stale bojuje ☹ ☹ uz sme boli aj doma, no do 12 hodin sme boli spat na kramaroch so 112-tkou...

lenocka, malemu sme to povedali nez som dosla domov... myslim, ze zo zaciatku velmi nechapal nakolko je to vazne a ze to nie je len na 1-2 dni. teraz uz to chape lepsie a je mu smutno, ze nemoze byt malinka s nami este doma. uplne ma dojal ked sme raz prisli domov a on zacal hladkat veci v postielke, no musela som sa rozrevat, i ked pred nim sa snazime ovladat..

bibione, a kde presne robi tvoja mamina?? my striedame JIS-kardio a JIS-kardiochirurgiu (obidve su na 5.poschodi na kramaroch) a este aj RAP-ku (na -2.poschodi). a ozaj, moj prvy syn tiez vyrastol na nutrilone a takmer rok bol uuuplne zdravy, nemozem nan povedat nic zle... a teraz je urcite aj vylepseny. ja tiez rozmyslam, ze ked uz nebudem mat mlieko, lebo mi rapidne klesla produkcia, tak kupim zase len nutrilon.

diduska777
8. jan 2010

Ahojte babulky, gratulujem k novym babatkam, aj my uz mame doma malu babulku 🙂 Len sme to akosi do BA nestihli... V pondelok rano, ked som mala nastupit na kramare, tak mi o pol piatej rupla voda a malinka bola 7.05 na svete 😝 , takze sme to do ba nestihli 😅 . Mam vsak jeden problem a potrebujem prosim poradit. Dnes sme prisli domov z porodnice a malinka ma strasne studene nozicky, rucicky a aj nostek. V izbe je teplota 22 stupnov, malinka ma obute ponosticky a ma na sebe dupky a body na dl. rukav, je v zavinovacke, uz som ju aj zabalila do fusaku a tak je v postielke ale ani to nepomaha. Nostek ma stale studeny a ked jej aj skusim nozicky tak to iste.... Ked bola mimo zavinovacky a lezkala na mne pod dekou, tak mala nozicky teplucke. Neviete mi prosim poradit? Neviem ci ju este viac naobliekat, alebo co mam robit, som uz zufala Dakujem pekne

mirulienka
8. jan 2010

diduska aj tebe blahozelam k malej princeznej 🙂

a tie dupacky ma aj s patami? daj jej take najteplejsie frote ponozky a nam v nemocnici davaju take teple ponozky aj na ruky, lebo rukavicky su slabe... a na hlavicku ciapocku. a sup s nou v te zavinovacke pod deku... 😉

bibione
9. jan 2010

mirulienka: odkedy si napisala,ze idete do detskej koli srdiecku,hned som informovala mamku nech mi ta tam postrazi 😉 ...ona robi na 5posch,strieda aj stranu A aj B a aj jis...som sa pytala ako je na tom malicka a ona mi vravela,ze ju operovavali a ked ste sli domof,tak malej stupla teplota a uz ste masirovali spat.. a ze ju zńova operovali ☹ .dokonca,este sme o sebe nevedeli,sa mama zlakla,ze priviezli novorodenca,si myslela,ze to je moj,lebo nam tiez daco nasli este v 30tt na uzv,ale vraj to nic nije...ale mamka hned stresovala,ze po narodeni ho tam bude mat...no chvalabohu nic...a ako to prezivas miru?? vela na teba myslim 😔

amisa
9. jan 2010

mirulienka, sakra, to je nevesele. Velmi na vas myslime hadam vsetci co sme tu. Drzte sa.

diduska..gratulujem vy ste teda rychly a kde si to teda odrodila nakoniec?

baby ktora pojdete 11.1. na cvicenie k p. Jandovej?

mirulienka
9. jan 2010

bibi, diky.
hej, museli ju znova celu otvorit, lebo mala hlboko hnis a mala aj hrudnu kosticku chytenu, co ma teraz trapi najviac... ale po tej druhej operacii si dychala sama, moja bojovnicka, nemusela byt na respiratore, ako po prvej... po prvej operacii sme sa naucili aj celkom obstojne kojit, i ked si vypila malo, ale predsa, no teraz sa asi budem bat ju trapit tym... som z toho cela zmatena a neviem, co robit. niekedy chcem este skusit kojit, potom zase prejst na nutrilon...
bibi a ako sa vola mamka? ja uz tam poznam dost sestriciek, ale vacsinou su take mladsie...

csina
9. jan 2010

diduske gratulujém, už sa nám to tu zahusťuje detičkami, mali by sme si založiť nejakú tému... 🙂
mirulienka...vieš ako na teba myslím...strašne držím všetky prsty, aby ste sa z toho už rýchlo dostali...veľmi ťa obdivujem, aká musíš byť silná, ja by som asi ... najmä keď už doma dietko máš a to čaká surodenca domka zdravučkého...Terezke želám nech len dobojuje čo najskôr a tebe veľa sily a optimizmu...držte sa baby... 😵

mirulienka
9. jan 2010

csina, velmi dakujem aj tebe...
inak aj mna napadla ta nova tema, aby sme tu zbytocne neotravovali tie, co sa chcu len na kramare pytat...
ozaj, a vy sa pekne kojite???
baby ja by som potrebovala pomoct, ako zvysit tvorbu mlieka pri odsavani. myslim, ze pijem dost, ale akosik to nestaci... snazim sa nestresovat, ale telo asik neoklamem... dajte nejake tipy, prosim. po prvej operke som ho mala viacej ale nejako kleslo...

bibione
9. jan 2010

miru: moja mama nieje sestricka ako ja...ona tam len upratuje,ale vzdy ma info z prvej ruky 🙂 zakazdym mi hovori,ake deticky tam pribudli,co je snimi a ako to vyzera 😒 chudence moje...ked tam niekedy za nou dojdem a pocujem ako ti krpcekovia plackaju,az mi je zle...nevedela by som robit s takymi malickymi detickamu,mne by to srdce utrhlo...raz som to skusala v detskej na patolog.novorodencoch a nevydrzala som ani tyzden...na rapke robi moja byvala kolegyna,spolu sme robili na Nusch na are,tak aj od nej taham info 😉
stym mlieckom to mas tazke...darmo vela pijes,nervy urobia svoje...mne stacil tyzden a bolo po mlieku...ale dobra je na tvorbu rasca

bibione
9. jan 2010

co keby sme zalozili temu: babatka z kramarov? 😉

tinad
9. jan 2010

Je tu nejaka maminka po cisarskom co by mi poradila???

bibione
9. jan 2010

tinad: ty si mi pisala...ale neviem co si tym chcela ...ja som po cisarskom,tak sa pytaj 😉

martina46
9. jan 2010

Dievčatá, čo ste rodili teraz, aká teplota je teraz na izbách? Keď som rodila začiatkom decembra pred dvoma rokmi, tak bolo tak teplo, že to bolo na hranici znesiteľnosti a to nám na izbe vyhrievala iba stupačka. Pôrod ma čaká síce až v marci, to už dúfam sa nebude tak kúriť, no aj tak ma to zaujíma. Ďakujem.

bibione
9. jan 2010

martina: teplo,teplo...velmi teplo 😠

martina46
9. jan 2010

Bibione, ďakujem 🙂 takže nič nové...

hajdylca
9. jan 2010

no dufam, ze sa tam neroztopim... okno sa zrejme kvoli krpcom nesmie otvarat, ze?

neviete nahodou, werony, ta prednaska toho 12.1. o dojceni je o kolkej?

martina46
10. jan 2010

hajdylca, my sme vetrali, ale velmi malo, drobcov sme si dobre poprikryvali a vyvetrali narazovo. ide o tom, aby si sa na izbe s ostatnymi maminkami dohodla.

beruska151
10. jan 2010

Baby prosim poradte mi: 😅 Nemam este pediatra pre malu na Kramaroch nejeky su?Ak Hej tak na ktorom poschodi mam ist pytat?Alebo niekde v Novom meste v Ba.Zatial diki

bibione
10. jan 2010

beruska...najlepsie bude,ked si najdes dokiho v tvojom okoli...daj si do googla,ja som tiez tak nasla 😉

csina
10. jan 2010

no tak bibione, taká téma je super.. 😉 idem pozrieť, či už si založila, ak nie, tak v babatkach založím, takže kočky, hybajte potom tam... 😉

mirulienka
10. jan 2010

baby, a uz ste ju zalozili??? ja som ju nenasla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre