Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

andul18
18. jan 2010

meggieya....... ked som citala tvoj prispevok, az ma vsetko zacalo boliet a mala som pocit, ako by som citala scenar k hororu 😢 😢 😢 Ja len dufam, ze nebudem mat taku hroznu skusenost.......
Boze, ako sa niekto moze takto spravat k mamicke ☹ ☹

bibione
18. jan 2010

no sila teda poviem 😕 ja som chvalabohu s personalom na porodnom nemala absolutny problem...cely cas som sa modlila,aby aspon oni z celeho mojho hrozneho tehu boli ok...nastastie...nemozem sa stazovat...ale asi som trafila dobru zostavu,lebo boli ku mne fakt strasne zlate...ale zas na druhej strane,tie co su take neprijemne,urcite este nerodili,preeto su take neprijemne 😠 ale sak ten ich postoj sa zmeni,ked na to raz pride,ze ano 😎
ale zas si viem celkom dobre predstavit,ze kebyze nemam epidural,tak by som taka spokojna nebola...mne bohate stacil klystir...3 hodiny som hucala na wecku...mysleli si,ze rodim 😀 a najvacsia kravina aku som vtedy pocula bola,ze nemam tlacit medzi kontra...taka som bola rozculena,ze som tej setrickwe hned vykricala,ze ako to mam spoznat,ked mam tlaky jak svina????ale pochopila nastastie a hned sa pratala odomna 😝
na standrate som nemala az taky problem,iba dve kreatury som zazila co sa nevedeli vpratat do koze...sestry myslism...ale jedna sa aspon snazila byt slusna,ale tej druhej som musela dvihnut mandle...lebo co je moc,to je moc...a ked mas bolesti jak fras a ona na teba kasle,tak to uz bolo na mna moc!! a najkrajsia hlaska bola,ze si mam zdravotne vzdelanie,ked ju tak poucujem...a to uz mi nebolo viac treba 😠 lebo mam 😉 par teplych slov a mala som od nej svaty pokoj...baby na izbe sa tak smiali az plakali,ako som ju zrusila...ale aspon sa mi ulavilo 🙂

modra1
18. jan 2010

Nie je smutné, že sa k sebe takto správajú cudzí dospelí ľudia? Je to úbohe liečenie komplexov na momentálne slabšom človeku. Som zvedavá ako by sa tie sestry alebo lekári správali keby následne prišli do kontaktu so mnou v mojej práci, mňa by teda ani nenapadlo správať sa ku klientovi nadradene, vysmievať sa mu, či na neho kričať. Asi by si ma aj tak nepamätali, keď berú ľudí iba ako kus.
Napíšte niečo pozitívne 🙂, lebo sa začnem báť ísť na Kramáre.

martina46
18. jan 2010

modra, ja som mala 1. porod super, PA aj doktorka boli fajn, pomahali, povzbudzovali a chvalili, a sestry na novorodeneckom tiez super, mne sa odtial normalne nechcelo odist 😉
malinku som mala sice zial den v inkubatore, to bol zas blbe, ale co uz , no verim, ze teraz bude vsetko ok.

laxity
18. jan 2010

csina...som sa až zhrozila, že padala omietka 😠 , ty kokso to kde dávajú mamičky? Ja chcem nadštandaaaaard 😀 .

Ja som práve volala s dr. Pružincom, tak ten ma nejak odpísal, že on nezazmluvňuje a že takto z druhej ruky....., no des, tak som to vzdala a skúsim asi dr. Valenta, ktorého mi odporučil môj gynekológ Mareš. Ak budem mať nejaký problém s personálom, tak dúfam, že budem reagovať aspoň tak ako bibione 😀

bibione
18. jan 2010

laxity: treba,treba 😉 ale musim povedat,ze kebyze mozem toto absolvovat znova,tak jedine nadstandart 😉 ale kedze to uz mam za sebou,ani nahodou omylom dalsie 😀

laxity
18. jan 2010

bibione....veď ja s mojou povahou si to tam tiež nejak dám do poriadku, teda ak bude treba 😀 , ja si nenechám srať na hlavu 😀 . Gratuľujem k Nicolasovi 🙂

modra1
18. jan 2010

Ani ja nemám problém sa ozvať, mňa len udivuje, že je potrebné sa brániť.

bibione
18. jan 2010

laxity: dakujem pekne 😉

modra: vsade ta mozu ogabat,na to si este neprisla?...vsade sa musis branit,ci v praci,obchode,na uradoch...lebo nikto mudry sa z neba nespadol,ale sprostych akoby zhadzovali 😀

laxity
18. jan 2010

bibione 😀 😀 😀

modra1
18. jan 2010

bibione: Prišla, ale aj tak ma to udivuje. Zvlášť u týchto povolaní, lebo aj budúce sestričky v štrnástich určite vedeli, že to nie je jednoduchá práca a budúci lekári tiež museli tušiť, že ani škola a následne ani práca nebude len taká malina.
Okrem toho, už som sem písala, že môj prvý pôrod bol z hľadiska správania sa personálu veľmi príjemný. Aj tam som síce narazila na jednu sestru, ktorá mi nebola sympatická, v podstate mi nič nespravila, len sme si nesadli, aj tak sme sa stretli až po pôrode. Keď som pri odchode ďakovala sestrám a PA za ich správanie, povedali, že prečo by mali byť iné, že majú výborného primára, ktorý takú atmosféru vytvára a že oni sú vďačné nám, že im dovolíme vidieť a držať nádherné bábätká. A jediné prachy čo som tam nechala, boli za nadštandarnú izbu, kde sme boli s manželom obaja - 500 Sk za deň za oboch. Ubytovali nás ešte pred pôrodom, za účasť manžela pri pôrode sa nič neplatilo, všetko som tam dostala (okrem papierových plienok pre bábo), menili nám plachty na posteľ, vizita bola na ošetrovni, pri pôrode mi odporúčali jesť (čoko, hroznový cukor), piť ma vyzvali dokonca aj na sále, dieťaťu pomáhal na svet vybraný lekár bez zmluvy a platenia, nikto ma nenútil byť na monitore, silné bolesti som pretrpela v sprche s manželom a v poslednej fáze pôrodu mi PA držala minitorovaciu sondu na bruchu aby počuli srdce, neobmedzovali ma v však v pohybe - zmene polohy. Všetko pre 5 rokmi v malinkej štátnej pôrodnici. Zaujímavé, že tam je to štandard, tu len želanie, česť výnimkám.

martina46
18. jan 2010

Modra, to bolo v B. Štiavnici?

myzma
18. jan 2010

dear all,

to martina: rodila som na tom novom polohovatelnom kresle, no, zial, nik ho tam nevedel obsluhovat, visela som vo vzduchu, bola to taka ta klasicka polosediaca poloha s nahami pri strope 😖 fakt som mala zadok vo vzduchu, sestry to nevedeli dat nizsie a napolohovat priamo pre mna, manzel sa o to pokusal, to bola som tam potom cela pokrivena, v podstate ta poloha je drep na chrbte 😅 ale mala som zdvihnuty chrbat

to modra: mudr martina toloky, tokoly? taka madarske meno, hovoria o nej, ze je furia, ale ja som jej vdacna za cely ten den, bez toho timu aj s nou by som neporodila, rodila som uprostred noci, brutal unavena

to martina: kedze som bola total vystavena, maleho som nejako neregistrovala, ani by som nebola schopna si ho vziat na ruky, bola som neskutocne unavena, takze drahy sa vytesoval zo synacika, ja som oddychovala a sem tam kukla do postielky....

drzte sa,

J

weronyca
18. jan 2010

Ahojte babule..tak sa hlasime konecne z domu.. v sobotu nas pustili.. co nove?

lenocka23
18. jan 2010

ahoj... a vitaj...🙂 a samozrejme gratulujeme.. 🙂

beruska151
18. jan 2010

Weronica:no krajsieho chlapceka som nevidela 🙂 !Zlaty je gratulujem 😉

misss
18. jan 2010

weronyca gratulujem k babatku..8o))

csina
18. jan 2010

weron..srdečná gratulácia..tak ako?? 😀

modra1
18. jan 2010

martina: áno
myzma: ďakujem

kacenqa
19. jan 2010

ahojte, idete niektora zajtra o 11.00 k Jandovej na cvicenie?

arizona
20. jan 2010

ahojte,

idem vám napísať pár mojich postrehov z tejto pôrodnice spred 3/4 roka: neroďte v utorok a ani vo štvrtok ráno!!! ak sa to nezmenilo, tak toto sú dni veľkej vizity a neviem, či je to do smiechu alebo plaču 🙄 ja som si dovolila začať rodiť v utorok o polnoci, čo som nemala robiť, lebo od cc. 7. hod ráno sa tam nacvičovalo ako na buzeráku. bolesti ako sviňa a máte čakať na posteli poležiačky niekoľko minút (mne to pripadalo ako večnosť) s ustlaným paplónom na nohách na veľkú vizitu 😀 ale keď s nimi spravíte cirkus, tak sa to dá prežiť (ale iste nie poležiačky a v posteli)... no, ale vďaka veľkej vizite poupratovali "moju" čakačku - od cca. 4. hod som sa niekoľkokrát povracala (jasne, že na zem, nejako som nezvládala beh na jeden z tých 2 WC, čo tam sú a sú väčšinou obsadené), po každej tyčke som to išla povedať sestričkám, že mám ogrcanú dlážku okolo postele a "už" ráno okolo siedmej bolo poupratované... a to mi dali nejakú injekciu, aby som nevracala, keď bude veľká vizita (a to doslovne, s tým ma prišla pichnúť sestrička). vôbec im nevadilo ani to, že okolo šiestej ráno ku mne do izby prihodili ďalšiu mamičku čakateľku 😖

čo sa týka pôrodu - nikdy viac... ale aspoň v boxe som si ako - tak oddýchla, lebo som mala epi... ale vyoddychovaná som bola až tak, že vôbec netuším po akom čase som sa službukonajúcemu dr. nepozdávala a odmerali mi teplotu (mala som okolo 40). na to mi hodili ľadové infúzky na zníženie teploty a začali ma pripravovať na sekciu.

zhrniem to: čakačka - úplná katastrofa, box (vyskúšala som si 2 boxy) - fakt super (dokonca aj personál 😉 ), nadštandard - tiež super, 8. poschodie - prežila som tam asi 12 hodín a mala som šťastie na ľudí 😉

aby som ich zase nevychválila až do nebies, pravdepodobne vďaka nim som skoro vôbec nekojila - boli sme na nadštandarde týždeň a nikto si nevšimol, že moje bábo má prirastenú uzdičku na jazyku (že vraj až tak, že by malo problémy s rozprávaním)... po týždni sa mi to už nijako nepodarilo rozkojiť - ani odsávačka, ani čaje, ani nič dostupné nepomohlo 😒

... zmiešané pocity...

amisa
20. jan 2010

ufff arizona ani nestras.. a to si mala plateneho dokiho?

arizona
20. jan 2010

amisa, nemala som nikoho zaplateného - nikoho som osobne nepoznala. ale nakoniec ma zachraňoval plank a procházka, lepšiu kombináciu by som si fakt nemohla vybrať 😉 k plankovi som chodila na poradňu (a len o ňom som uvažovala o zazmluvnení, ale nakoniec nebol čas...) a procházku som poznala z mat.-fetálneho odd.

proste som len nemala šťastie na nočnú službu. v nesprávny čas na nesprávnom mieste 😀 nie že by boli ku mne nejakí hrubí... len totálne ľahostajní 😖 cez deň to fungovalo ako z iného sveta...

lenocka23
20. jan 2010

arizona, tak to si si naozaj nevybrala dobry den na porod.. ako keby sa to dalo ovplyvnit, ze..? 🙂 🙂
pravdupovediac, ani pondelok a streda podvecer nie je bohvie co.. tiez koli velkej vizite.. predstav si, ze ti vecer donesu babo, noc nejak prezijes, ale rano od siedmej cakaj jak nejaky pokusny kralik na tri skupiny doktorov.. sestra ma zvozila, ze preco kojim ked je velka vizita, ze maly to predsa vydrzi, ze neumrie od hladu... (to bolo asi jedine co by som vytkla personalu)... a tiez paplon na konci postele upraveny, nedajboze aby si sa zakryla... no ale na druhej strane, prve som rodila v Ruzinopve a tam velke vizity prebiehaju podobne... takze tak.. 🙂

arizona
20. jan 2010

lenocka 😀

tiež si myslím, že je to asi všade podobne - pokiaľ je pôrod rýchly a bezproblémový, nikomu nie je čo vytknúť 😎 ja som rodila skoro celý deň, tak som mala čas hodnotiť 😀

je to o ľuďoch... najviac som bola prekvapená, že pôrodníci, o ktorých je boj, nakoniec nie sú ako ľudia bohvie čo (pokiaľ nemajú zaplatené - vtedy sa vedia aj usmievať...) a doktori, o ktorých sa hovorí málo, príjemne prekvapili 😅

lenocka23
20. jan 2010

no cely moj porod trval dve hodiny.. (od prijatia, cez klistir, epi az kym maly prisiel na svet) takze som si nestihla v ten den ani uvedomit, ze uz mam po tom.. 😀 zato dr co ma odrodil (tusim dr. lovisek) sa este na treti den na mna usmieval...asi ze som bola tak rychlo hotova... 😀 😀

arizona
20. jan 2010

lenocka, aj za mnou bol porodnik asi 3-krát a ešte aj anesteziologička 2-krát. nikomu som nič nedávala a tiež sa usmievali 😵 keby som nerodila prvých 7 hodín v takých podmienkach, v akých som rodila, tak na kramáre nedám dopustiť, ale takto si myslím, že je to v BA všade rovnaké 🙄 aspoň zatiaľ...

zuziq
20. jan 2010

baby skusala som to aj hladat ale nejak sa mi nedari a nechce sa mi citat 183 stran diskusie 😀 neviete mi niekto povedat ake maju ordinacne hodiny na anesteziologii na kramaroch? potrebujeme tam ist koli Epi.

dakujem

misulda
20. jan 2010

Ahojte, v juli som rodila na Kramaroch a bola som na nadstandarde. Porod som mala neskutocne dlhy, takze som si cakacky v noci aj cez den uzila dost. Musim povedat, ze noc bola velmi neprijemna, kvoli chrapajucej spolucakatelke, lahostajnej sluzbe a neskutocne bolestivej injekcii do zadku, ktora mi paradoxne mala pomoct proti bolestiam. Z nej som potom par hodin mala bolesti. Pocas dna som mala stastie, ze som zostala na izbe sama a tak ku mne pustili manzela. Starostlivost cez den bola dobra, lekara som zazmluvneneho nemala. Nadstandard naozaj dobry, hoci chybicky by sa dali najst. Ale ta velka vizita prekvapila aj mna. Sestricky, vlastne vsetci boli z toho uplne mimo a pripadalo mi to ako velke neprirodzene divadlo. Nechapem. Pritom sa u nas v izbe zdrzali ani nie jednu minutu. Ale v Ba by som tam isla aj druhykrat. Neverim, ze niekde inde by som nasla dokonalost. Ak by to bolo blizsie, urcite si vyberiem nieco ako Banska Stiavnica a pod.

bibione
20. jan 2010

suziq: pokial ma pamat neklame,tak su tam kazdy den od 8:30 nejak do 12tej? tusim tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre