Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

meggie.sk
31. máj 2010

@angie267 psychicky sme sa pripravili aj s priateľom... Prišla som najskôr na monitor, potom s výsledkom na 217, tam to bolo OK a rovno som to lekárovi spomenula, že som sa mala hlásiť kvôli peče§ovým testom. Odtiaľ ma poslal na 214, tam som čakala, odtiaľ ma poslali na 215 a nakoniec mi povedali, že sa mám obrátiť na svoju lekárku v stredu v poradni. Hlavne, že keď som to povedala mojej hematologičke, že ju mám až v stredu, vravela, že to je neskoro, že sa mám hlásiť hneď v pondelok. Tak dúfam, že sa to nezhorší a všetko bude OK. Lebo toto je po všetkej smole aj na koňa moc. No a tak sme pekne krásne doma.

angie267
31. máj 2010

@meggie.sk tak takto ta poprehanali a nakoniec sa na to vyprdli, clovek vystrasene uteka do nemocnice a v podstate sa ani nic nedozvie. Snad je vsetko v pooriadku, ved snad by ta inak neposlali domov, som zvedava ako dopadnes v stredu a vlastne aj ja......

angie267
31. máj 2010

@skelin budeme urcite velmi radi ak nam budes davat info co a ako, no ved uz aj nam sa to blizi, mam inak hrozny strach priam az neprekonatelny.......

zuzana77
31. máj 2010

ahojte. rodila som na kramaroch 2krat, pred mesiacom a pred 2ma rokmi. nie je pravda ze nastrihuju kazdu. pri prvom porode vacsinou ano, ale pri druhom to tak nemusi byt. mna nenastrihli druhy raz. tak ci tak, ten nastrih naozaj zena neciti. a hojenie je individualne. ja som si mohla hned sadnut a o tyzden som ani nevedela ze ma sili. dolezite je stale sa zospodu sprchovat.

skelin
31. máj 2010

angie267 Pustili ma domov ani ma neprijali, malému sa nechce, urobili mi CTG a nič ani vyšetrenie nepreukazalo že by drobec sa hlasil na svet, tak ma ešte poslali domov 🙂 som rada, ešte som na slobode 😀
No musíme prekonať strach, dnes jak sme čakali na chodbe na 8 posch. prepúštali mamičky s babetkami no a poviem ti že oplati sa pretrpieť to 🙂 mala som slzy v očiach a to ešte nebolo moje babetko .
Ale všetci doktori boli velmi milý, aj na poliklinike a setričky velmi ochotne, zlate.Lebo sme behali po vyšetreniach. Nebojím sa isť na kramare, len som rada že som ešte doma pokial sa cítim super. Teraz len čakať kým sa drobec začne hlasiť 🙂

gumimaci
1. jún 2010

vnm

gumimaci
1. jún 2010

Dobre ranko, pijem kafu a pozeram, ze som sem prispela nejaky nezmyselny prispevok... (vid vyššie) ako ke to mozne? Pozrem na kocura, ktory sa rozvaluje na bezdratovej klavesnici... aha chcel si s vami popisat 😅

angie267
1. jún 2010

@skelin urcite je lepsie cakat doma kym sa dietatko vypyta na svet nez v nemocnici, podla mna je to take deprimujuce 😒 a dnes by bol skvely den no mozno si to rozmysli este ma par hodin casu 🙂 prajem nech uz je to coskoro, ja idem zajtra tak som zvedava ako dopadnem no uz by to mohlo tiez napredovat 😵

meggie.sk
1. jún 2010

@skelin no tak vidím, že sme dve doma 🙂 Ja som tiež čakala, že ma tam nechajú. Ja idem zajtra na UZV a na poradňu. Tak uvidím čo mi povie dokina aj na tých mojich poslíčkov, ktorí boli pred týždňom.

meggie.sk
1. jún 2010

@angie267 no asi im to robilo dobre. Veď lekárky sa zajtra opýtam. Je to fakt "príjemné" takto vystresovať človeka. Zajtra kedy máš poradňu?

skelin
1. jún 2010

meggie.sk a kam ideš na ultrazvuk aj ja idem zajtra na 8 posch. 🙂

meggie.sk
1. jún 2010

@skelin tiež tam 🙂 Mám tam byť na 10:50 k dr. Rukavicovej. Ku ktorej ideš ty?

angie267
1. jún 2010

@meggie.sk budem tam o 10:30 hod na monitor a poradnu c.d. 222, mam cierne vlasy dlhe a budem mat na sebe tricko aj sveter modrej farby......mozno sa stretneme 🙂

skelin
1. jún 2010

meggie.sk ja idem na 8 poschodie do nemocnice k doktorovi Čunderlikovi na ultrazvuk, takže asi teba a angie neuvidím ale držím pästičky nech vam všetko dobre dopadne 🙂

angie267
2. jún 2010

@skelin tebe tiez nech vsetko dobre dopadne a hlavne uz by si to mohla mat aj za sebou, no ktovie mozno aj dnes, potom sa ozvi 🙂

filantropka
2. jún 2010

dievcata, mate zbalene v taske do porodnice aj veci na odsavanie a prevaranie mlieka? netusim ci si treba vziat alebo nie... a tiez netusim co nachystat drobcekovi na oblecenie v tomto pocasi na cestu z porodnice 🙂

emka1
2. jún 2010

filantropka, ja Ti odporucam zobrat si so sebou odsavacku mliecka, tu som hned potrebovala, aby som rozbehla kojenie.
Na odstriekane mliecko si zober par malych (2-3 ks) sklenenych nadobiek napr. od detskej vyzivy, mliecko si potom odlozis do chladnicky v kuchynke - oznacis si ho menom.
Ak ma ploche bradavky, zober si so sebou aj klobuciky na bradavky, mne sa osvedcili od zaciatku.
Sterilizator maju na novorodeneckom odd. ten si brat so sebou nemusis, ochotne ti sestricky vsetko co chces vysterilizuju.

Do porodnice zober pre maleho asi 3 bodynka s dlhymi rukavmi na prezlecenie, ak sa Ti prekaka alebo precika alebo pogrcka, nech nemusis chodit stale na novorodenecke, lebo tam by Ti inak vecicky pre neho dali. No a zober su capicky aspon 2 ks, ponozky tiez aspon 2 ks a rukavicky.
Na cestu z porodnice, zober pre maleho bodynko, dupacky, bundicku a capicku - v juni uz bude teplejsie.
Drzim palce pri porode 😉
My uz mame 2 mesiace a na porod sme uz aj zabudli 😉

emka1
2. jún 2010

filantropka, na ohrievanie mliecka mali v kuchynke na nadstandarde ohrievacku na flasky.

filantropka
2. jún 2010

emka, dakujem za rady, tak este musim zohnat tu odsavacku, lebo nemam zatial. Dufam ze uz sa coskoro aj ja budem tesit z babatka 🙂 este prosim ta, aku odsavacku odporucas? staci aj taka s balonikom?

emka1
2. jún 2010

filantropka, ja mam odsavacku Medelu rucnu a som s nou velmi spokojna, mozem si ju zobrat kdekolvek so sebou, ak potrebujem. Niekto preferuje elektricku odsavacku, mne max.vyhovuje tato rucna.

filantropka
2. jún 2010

emka, vdaka 🙂

angie267
2. jún 2010

no mam za sebou dalsiu poradnu, no nemala lahky priebeh, dr. mi oznamila ze uz to vyzera na porod, cize kazdym dnom ale ze aj tyzden to moze nakoniec vydrzat, tak neviem som uz z toho na prasky. Dr. ked skontrolovala monitor tak usudila ze nieco nie je v poriadku, ze bud ma hned hospitalizuju alebo pockame dve hodiny a zopakuje sa monitor a podla toho usudia ze ako dalej. No nastastie ten druhy bol v poriadku tak som mohla odist domov s tym, ze v piatok opakovany monitor, ak sa samozrejme nic neudeje.
@meggie.sk
@skelin ako ste dopadli vy? dufam ze lepsie 😉

tani003
2. jún 2010

ver že keby si mala náš problém, tak nad tým svojim by si ani nerozmýšľala

lenocka23
2. jún 2010

@tani003 ?????

skelin
2. jún 2010

angie267 - ale ved si v 39 tt tak by bolo normalne už, že by si porodila nie ? či ? su nejake komplikacie ? ja už si ani nič ine neprajem, ja som dnes dopadla tak že v piatok idem na príjem a drobček bol zmeraný na 3732 g, tak som zvedava kolko chce mať kým príde na svet 🙂 chodím po schodoch , romantika funguje, koreniste jedlá papam, ditky mágam 😀 a stale nič, proste tvrdohlavý po maminke
, som už jak slon 😀

cigaretka5
3. jún 2010

Kocky rada by som mala manzela po porode no neviem sa dovolat jandovej kedy sa vam
to podarilo?

angie267
3. jún 2010

@skelin no ten tvoj drobcek je uz teda riadne velky ale evidentne sa mu paci v brusku 😵 pozitivum je, ze vies ze v piatok sa uz zacne nieco diat. Drzim palce 🙂 🙂 no som zvedava kedy sa prihlasi ta nasa babula, mozno mi pomaly zacina odchadzat ta zatka no aspon si myslim je to take bledo hnede a hlieniste, tak neviem co si mam o tom mysliet....... 😒
@cigaretka5 ja som k Jandovej nevolala ani nechodila, ale co viem od bab co tu popisali tak vraj sa jej tazko dovolat, najlepsie osobne alebo mailom, len tolko ti viem poradit.

verulienka
3. jún 2010

@cigaretka5 urcite jej napis mail, ja som po mesacnom neuspesnom vyvolavani napisala mail a za den sme sa dohodli co a ako 😎 a vcera sme boli na pripravu a bolo to celkom zaujimave, hlavne ako tam stale vyzvanal telefon 😀

arletka
3. jún 2010

filantropka ja som odsavacku nemala a ked som potrebovala,sestricky mi dali vybrat ktora mi vyhovuje a vsetko bolo ok tak sa koli tomu nestresuj ze musis ju mat so sebou.... mozno vobec nebudes potrebovat 😉

cigaretka5
3. jún 2010

@verulienka A kde na ňu najdem
mejl?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre