Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

wvwvw
29. mar 2011

Ahojte.chcem sa vas spytat,ci ste pouzivali pre miminko svoje veci v porodnici ale tie od nich.tie info sa tu dost roznia.... Vdaka

lillian
29. mar 2011

@wvwvw pouzivala som aj aj, ked som rodila, boli prave 30 stupnove teploty, a davali tam detickam take tie klasicke kosielky, v ktorych im muselo byt skvele, hned by som jednu na seba navliekla 🙂 boli volne a z materialu, ktory bol velmi prijemny. Myslim, ze v bodynkach bolo detickam teplejsie ako v tych kosielkach. Ale da sa mat aj vlastne oblecenie. 🙂

@myzma no tie sprchy som si skusala aj na oddeleni sestonedelia, a ked si pred porodom, tak su v absolutnej pohode, oni by mi nevadili ani po porode, len keby boli spolu so mnou na mojej izbe 😀

myzma
30. mar 2011

@wvwvw ja som tiez pouzivala tie z porodnice, su to klasicke "stare" kosielky, do ktorych sme boli obliekani my... a ako pise @lillian v maji a cez leto im bude v tom asi i lepsie ako v nasich modernych bodynkach.... ale mozes si priniest svoje vlastne 🙂

wvwvw
30. mar 2011

@myzma ahoj, vdaka. ja premyslam, ze to necham len na ten zaklad co mame v zozname do porodnice a ked tak si necham oblecko priniest... nebudem si to komplikovat

petrah9
30. mar 2011

@mirm ahoj. chodiula som na prápravu ale len chvilku pretože potom mi lekár odporučil kludový režim. a čo čakáš ? dievčatko ,chlapca ? prvý porod ?🙂

petrah9
30. mar 2011

@natas4 ha,tak sa tam možno stretneme 🙂

mirm
30. mar 2011

@petrah9 cakame dievcatko, a ano prvy porod tak som zvedava co to vsetko prinesie 🙂
Nastastie okrem zaciatkov, tak od 10 tt mam vcelku dobre tehotenstvo, tak dufam ze porod nebude aj s urokami 🙂)

petrah9
30. mar 2011

@mirm my tiežý dievčatko, môj porodnik mi povedal, že je lepšie dievča že chlapci su taký sráči že maju vňčšie hlavy 🙂:D a ako sa bude volať ? už máš vybrateho porodnika ?

mirm
31. mar 2011

@petrah9 🙂 🙂 🙂
meno este nemame iste, rozpravali sme sa o tom len ked sme sa dozvedeli pohlavie. A vy ake mate vybrane?? Co sa tyka porodnika tak chcela by som aby ma rodila katka gerincova, ta ma aj operovala pred rokom a bola som veelmi spokojna.
ty mas uz vybrateho? tasku uz mas prichystanu??

petrah9
31. mar 2011

@mirm mna bude rodiť doktor pružinec už som k nemu začala chodiť a som s ním spokojna 🙂 tašku som si už zbalila asi desať krat a hned aj vybalila :D meno stále nevieme rozmýšlame že Teresa ale skor si myslím že to bude zmenene ešte .. a už chodiš na kramare do poradne či este nie ?

mirm
31. mar 2011

@petrah9 aj my mame zopar vybratych ale myslim ze taktiez sa to zmeni. preco si si vybalila? ja si chcem nakupit veci buduci tyzden, keby sa nieco stalo tak aby sme to mali aspon doma 🙂
Na kramare chodim uz od 12 tt kedze som bola na zaciatku rizikova.

petrah9
31. mar 2011

@mirm a ideš spontánne alebo cisarskym ?
no aj ja buduci tyzden asi vybavim posledne nakupy plus epiduralku ..
lebo stale mam pocit že je čas na balenie a potom si zas myslim ze nie je ale tak buduci tyzden sa uz pobalim a kufra sa uz nechytim 🙂

mirm
31. mar 2011

@petrah9 🙂 plan je spontanne a snad aj pri tom ostaneme 🙂 ja idem na buduci tyzden na uvodnu prednasku tak som zvedava co vsetko povie, ale epiduralku chcem aj ja. ved na co sa zbytocne trapit, no nie 🙂)
a co ti chyba?

petrah9
1. apr 2011

@mirm najPrv som epidural nechcela,kvoli strachu,mam paniku z ihiel,ale predstava že samotný porod je boles tak už to opadlo. take tie posledne nakupy olejceky,kremy,plienky.

wvwvw
5. apr 2011

ahojte. potrebujem od vas radu.. mala by som ist na utz na kramare. viete mi prosim popisat kadial sa tam dostanem? viem len, ze je to na 8.poschodi v nemocnici. Ktorym vchodom je to najjednoduchsie, aby som tam napobludila...
vdaka

papulka167
5. apr 2011

@wvwvw no ja chodim cez urgent z -2 a tam su hned vytahy ale da sa ist aj y prizemia ale cez lozkovu cast.........

wvwvw
6. apr 2011

@papulka167 na ten urgent sa dostanem najlepsie kadial, ktorym vchodom? promin za mozno blbu otazku ale mne to tam pride hrozne komplikovane....

papulka167
6. apr 2011

noo ked pojdes autom z patronky tak odbocis hned pri druhej odbocke na pravo tam je odelenie geriatrie a rampa treba tam zazvonit a povedat ze ides na urgent je to hned vedla ...

kiwinka
6. apr 2011

@wvwvw ides cez pracovny den na ultrazvuk? tak hlavnym vchodom najjednoduchsie a uplne vzadu rovno su vytahy šup na 8posch a hend ako vystupis v lavo dvere je ultrazvuk!
ides cez vikend na ultrazvuk? musis ist cez urgentny prijem a povedat ze ides na gynekologiu, ale nie na príjem, lebo ta oblecu do kosele a ides na porodnicu 🙂 musis povedat, ze na ultrazvuk iba! z patronky zhruba druha odbocka vpravo zbadas rampu, ktora byva vacsinou otvorena, na pravo od rampi byva aj nejaka vratnicka ktora otravuje kam ides...povies ze na urgent .ale ked bude otvorena rampa ani nezastavujte a rovno chodte dalej.

kiwinka
6. apr 2011

@papulka167 a k vahe tvojej dcerky v brusku, msylim si, ze to nie je vela 🙂 v 31tt.

papty
6. apr 2011

Ahojte babulky, my sme sa včera vrátili domov z pôrodnice 🙂 . Mala som zaplatený epidurál, ale išlo to tak rýchlo, že sme ho ani nestihli. Bol to krásny zážitok 🙂 Ja som ležala na nadštandarde a jednoznačne odporúčam 😉

belusa
6. apr 2011

@papty super gratulujem a u koho si rodila?

papty
6. apr 2011

@belusa ahoj, rodil ma doktor Holan, veľmi príjemný 😉

belusa
7. apr 2011

@papty dakujem lebo aj ja sa chystám na kramáre

wvwvw
7. apr 2011

@kiwinka moooc dakujem,pomohlo 😉

papty
7. apr 2011

@belusa myslím, že budeš spokojná 😉

isiska
7. apr 2011

Na Dr. Holana ja nemam az take pekne spomienky.

kiwinka
8. apr 2011

@wvwvw som rada! 😉

prettybaby
11. apr 2011

@mirm mna rodila katka gerincova a kiezby som padla do jej ruk opat .)

katakata
11. apr 2011

baby, mam jednu otazocku, dnes som bola naposeldy na poradni u svojej dr, som v 34 tt, a od 36 tt by som mala zacat chodit na kramare...kedy tam treba volat aby ma sestricka objednala? uz teraz dva tyzdne predtym, alebo staci neskor? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre