Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

micika
24. máj 2012

@majusqwa poslala som 🙂

majusqwa
24. máj 2012

@micika dakujem velmi pekne. lebo ako to tak vyzera, netusim, ci vobec stihnem prvu poradnu... 🙂

pavlinakol
24. máj 2012

@micika ahoj, diky moc za info, ja som to v utorok nestihla, bola som síce v nemocnici ale čakala som na poradňu a na anesteziologii..bola by si prosím ťa taká dobrá a poslala mi ten zoznam na mail? aj tie poplatky? ešte raz veľká vďaka 🙂 moj mail je pavlina.zakova@centrum.sk

pajka22
24. máj 2012

@bleelka no Zidzik neni nic moc ked som sla rodit som sa modlila aby som ho neschytala 😒 a na sale mi upratovačka hovorila ze on je najhorší a že nikto neni rAd ked ma službu 😒 stačilo raz som bola u nho a stačilo ☹

micika
24. máj 2012

@pavlinakol poslala som ti to sem na IP. ak by bol problem mozem potom aj na email.
chcem sa opytat na tej anesteziologii si dlho cakala? ja sa tam chystam neskor az ked tam pojdem do poradne nech tam nemusim ist 300x

pavlinakol
24. máj 2012

@micika ahoj, ďakujem, dostala som🙂 na tej anesteziologii som čakala asi 20-30min. potom ma dokonca zobrali aj skôr, že tehotné majú prednosť 🙂) čo som bola celkom prekvapená..a medzitým prišla ešte jedna mamička, tak sme tam boli spolu..najskôr ti dajú vypísať také tri papiere, tvoje údaje, alergie a pod.,prečítať taký papier - poučenie a potom ti to doktorka ešte vysvetlí všetko,čo sa bude diať..dostaneš papier,že si to absolvovala a ideš s ním do toho okienka platené služby vo vestibule a tam to na základe toho zaplatíš..ja som to ešte neplatila, čakám či sa malý otočí,keď nie,nebudem to potrebovať....musí to byť zaplatené najneskôr tesne pred pôrodom..

pavlinakol
24. máj 2012

@ponyxx ahoj a ty sa objednávať na uzv na 214?? lebo mne povedali,že mám ísť na 8 poschodie sa objednať..a videla som,že tam majú uzv na tej 214, lebo tam som bola na poradni,ale v tej rýchlosti som sa sestričky zabudla opýtať,či sa dá ísť aj tam..

ponyxx
24. máj 2012

@pavlinakol jedny uzv robia aj na 8cke, maju to nejak podelene, niektore sa absolvuju tam, ine tam...treba tam trpezlivost, ale sestricky vychadzaju 🙂

marianka0101
24. máj 2012

@bleelka Ahoj, ja som tiež dopadla tak, že som pred 3 rokmi občas "schytala" Zidzika a fakt, on je ozaj sadista, ja som myslela, že len ja som taká citlivka, ale ledva som od neho odchádzala, tak ma celé vnútro bolelo a keď som prišla domov,tak v kuse špninenie až do druhého dňa, dokonca som raz aj teplotu mala.

veronika66
25. máj 2012

Baby len otázka keď pôjdem na pásy môže tam ísť so mnou aj môj drahý? myslím dovnútra.Keď budem na kramároch?

emka1
25. máj 2012

@veronika66 ... urcite nie, drahy Ta bude musiet pockat vonku v cakarni... budes vnutri cca 15-20 minut a s Tebou aj dalsia mamicka + obsluhujuca sesticka. Ordinacia nie je velka.

strihalka
25. máj 2012

@veronika66 me se stalo, ze kdyz jsme tam byla, tak se druha pani ptala,cii muze muz dovnutra a sestra rekla, ze kdyz ja odejdu a nikdo dalsi nebude cekat tak ze ano.....ale musis tam ybt sama

majusqwa
25. máj 2012

nuz, co vam poviem k dnesnemu zazitku z prvej poradne... akurat asi to, co snad pomoze aj ostatnym - na UZV na 8. poschodie sa nemusite ani chodit objednavat. maju plno a buduci piatok je nejaky kongres, takze vsetci idu tam. sestricka mi povedala, ze si mam zavolat buduci tyzden v druhej polovici, ale skor ako 5. juna ma aj tak neobjednaju.

a este nieco - ak ste dnes boli niektora na CTG a potom vam vyhodnocovali vysledok na 217 (medzi 11 - 12 hod.), pozrite si meno napisane na zazname. doma som totiz zistila, ze ich zamenili, takze teraz mam uplne iny...

majusqwa
25. máj 2012

aha. a ako lekara mi pridelili Mašuru - chodi/la k nemu niektora?

ponyxx
25. máj 2012

no jak tak citam, tak cim dalej tym "lepsie" na tych kramaroch 🙂

bleelka
25. máj 2012

@marianka0101 Boze, nestras, tak to k nemu radsej nejdem, radsej pojdem iny den kurnajs este toto potrebujem aby mi to tam porusil nejako, neeeeee 😖 a ako to je, ked uz raz ides k jednemu, budes k nemu chodit na kazdy poradnu ci mozes aj k inemu lekarovi na dalsi tyzden?

bleelka
25. máj 2012

@pajka22 Boze, ach, co som komu urobila, ja k nemu nejdeeeem, pomooooc, mozem povedat, ze k nemu nechcem ist? Ktori lekari su dobri a ktori nie na Kramaroch, ktora to mate zmaknute?

pajka22
25. máj 2012

@majusqwa ano ja som chodila k mašurovi super doktor sa vela nasmejes 🙂 pri oboch detoch som k nemu chodila maximalna spokojnost 🙂

andrema
25. máj 2012

@bleelka ahoj, tazko povedat kto je dobry a kto nie....prve tehotenstvo som chodila k Plankovi na rizikove - zdal sa mi super odbornik,ale kazde vysetrenie samozrejme bolelo a ked prislo na lamanie chleba,tak sa tvaril,ze ma vobec nepozna...uplne nema tvar...teraz som bola u Valenta, 1. dojem super, sme sa rozpravali a tak, no dnes hroza...zasa ako keby ma nepoznal..este pred tyzdnom mi rozpraval ako mi naplanuje sekciu a dnes sa tvaril,ze nic take nepovedal a ani sa nepozrel,ze prve dieta som nakoniec musela sekciou...ako vymeneny, nehovoriac o tom,ze vysetrenie tiez bolelo...hovoril akurat to,ze maju strasne plno aj porodov vela a potom ich nemaju kam umiestnovat...tak neviem ci z toho nie su vsetci doktori nejak mimo

pajka22
25. máj 2012

@bleelka oni ti ho pridelili?ja som chodila po znamosti k mašurovi a bola som spokojna🙂skus zavolat a popytat sa ci a nemozu dat do druhej ambulancie 🙂 za opytanie nič nedaš 😉 elo obieromach,plank ,mašura,valent,jany vela ich je tak mas na vyber dobry zevraj nie sz dzidzik 😀 a dr Bohačikova,Koričanska....

anutka7
25. máj 2012

Dobry den, narodil sa mi synček na Kramaroch v marce. Mam velmi dobre skusennosti s p. Prochazkou. Robil mi cesarsky. Odporučam ho a nadstandart (ked' mate možnosti)
🙂

veronika66
25. máj 2012

Ahojte neviete mi povedať koľko trvá ta príprava u p.Jandovej čo robí v utorok je to prednáška o dojčení a starostlivosti po pôrode.ďakujem za info 🙂 🙂

marianka0101
25. máj 2012

@majusqwa Masura rodil moju kamaratku, na sale skolabovala, ale teda nie jeho vinou, spolu s Janym jej zachranili zivot a ku podivu aj maly prezil uplne bez nasledkov. Teraz je tehu presne ako ja a uz sa s nim dohodla, ze bude pri porode. No inak ma dost svojsky humor, niekomu moze prekazat, ale jej sadol. No a vraj je taky, co na srdci, to na jazyku, tak sa treba na to pripravit. Ja ho nepoznam, iba z pocutia. Nas rodil Jany, vraj kedysi robil na zachranke, je taky pohotovy, asi vie dobre odhadnut situaciu, lebo ako prisiel na smenu, zistil, ze som 17 hodin po odteceni vody a paorod vibec nepostupuje, hned sa islo na vec, vyskusal co sa dalo a kedze nic nepomahalo tak sekcia. Uplne vyslobodenie to pre mna bolo kedze do vtedy si ma nikto nevsimal...

pajka22
25. máj 2012

@majusqwa ako povedala
@marianka0101 čo na srdci to na jazyku 🙂 ale nato si zvyknes a uvidis ze je super budes spokojna 🙂 priatel vzdy chodil na poradne so mnou dnu a robil mu pomocneho asistenta 🙂

pajka22
25. máj 2012

@marianka0101 jany je dobry gynekolog pri prvom ma rodil elo obieromach len som sa moc roztrhala a nevedel ma poriadne zasit tak dosiel ma zasit jany velmi mily doktor 🙂

lin123
25. máj 2012

ahojte, prebiehaju predporodne kurzy na Kramaroch? V ktorom mesiaci alebo tyzdni tehotenstva sa odporuca ich navstevovat a aky je tam poplatok? Dakujem.

ponyxx
25. máj 2012

@veronika66 cca dve hodky, rataj s tym, ze sa to kapanek predlzi 🙂

pavlinakol
28. máj 2012

Ahojte, zajtra idem na druhú poradňu na kramároch,tak som strašne zvedavá,či to bude lepšie ako minule..Vlastne ani neviem,kt.doktorovi idem,lebo minule mali nejakú divnú situáciu,že lekár neprišiel a boli sme dve ambulancie 217+214 spojené v jednej 214.. ale teraz mám ísť na 217..neviete či tam vždy býva ten istý lekár v tie isté dni a ak ano, tak kto tam býva v utorok? dik

ponyxx
28. máj 2012

@pavlinakol myslim, ze na 217 je Zidzik, juj skoda, ze si nenapisala skor, som mala vsetky harmonogramy nafotene v mobile a predvcerom som ich vymazala, ze ved na co 🙂

pavlinakol
28. máj 2012

@ponyxx fuha, tak to si ma moc nepotešila..čo tu tak čítam, tak ten je teda riadny sadista..☹((

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre