Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

xlucia
24. jún 2012

@bleelka urcite chod na porodnicu, spravia ti monitor, ci je vsekto ok

bleelka
24. jún 2012

@xlucia
@zuzkaamato
@berryd dakujem kocky, citim ju, hybe sa, ona sa cele tehu menej hybe, mam placentu vpredu, mozno preto ju menej citim, ale vcera vyvadzala riadne a dnes zas klasika malo a este trochu menej ako malo, ale pohyby su...manzel srdiecko pocul...uz som 2krat mala takto, ze sme skoro leteli, ale nechcela som stresovat a hlavne sa prehanat do porodky aj s mladsou dcerkou zo Senca, nakoniec sme nesli a bolo to ok, ale teraz prenasam, tak sa bojim... uz je dobre, zas ju citim, tak snad do rana vydrzime v klude...resp. dufam, ze do rana sa to rozbehne same a nebudem musiet ist na prijem na hospitalizaciu, ale rovno na porodnicu....dakujem vam za rady, idem to aj nadalej sledovat...

berryd
24. jún 2012

@bleelka mozno jej je tiez teplo jak mojej :DD drzim palce, nech to mas za sebou cim skor 🙂 a ak sa ti bude dat ozvi sa z nemocnice 🙂

bleelka
24. jún 2012

@berryd no mam pocit, ze jej sa kvoli tomu teplu ani z bruska nechce 😒 neviem si to vysvetlit inak... dakujem za palceky 😵

amouramour
24. jún 2012

@bleelka no mozes dostat nadstandart na pooperacnom, ja som tak bola, nez som isla an porodnu salu 3 noci...a vyvolavat zacnu asi nasledujuci den az, drzim palce🙂

zuzkaamato
24. jún 2012

@bleelka ty si zo senca? tak to mame skoro rovnako na kramare, ja som z ivanky 🙂 dnes sme sa tam boli s mm previezt, ja som tam sto rokov nebola. nech vieme, kde zhruba zaparkovat a kde je prijem a tak.
moja mala sa dnes tiez hybala slabsie, tak ktovie. uz asi aj im lezie na nervy to teplo 🙂 a u teba to moze byt aj tou placentou, ze ju menej citis.
som zvedava, ako zajtra dopadnes. a ako pisala @berryd, tak sa skus ozvat odtial, ak to pojde.
a s druhou dcerkou ostane muz doma?

valika1234
24. jún 2012

@liz_lemon
@liz_lemon ahoj,dostala som na neho odporucanie len sa chcem spytat ,ze kde v ambulancii robi.Bolo mi povedane ze niekde v horskom parku,tak teraz neviem.dakujem

bleelka
24. jún 2012

@zuzkaamato no netbook neberiem, kedze neviem ci sa dostanem na nadstandard, ak sa bude dat, ozvem sa z mobilu...s druhou dcerkou bude moja mama do stvrtku, potom uz jej konci dovca a bude s malou manzel... ona je u nas uz od 14.6., prisla na vypomoc ked uz budem doma s malou...nikto necakal, ze budem dokonca prenasat ☹ nakoniec malu ani neuvidi, to ma potom asi rachne 😢

@amouramour no ja dufam, ze nebude treba operaciu a ze sa to rozbehne a aj skonci normalne... no som z toho v strese, ze zajtra ma nebudu riesit, az v utorok najskor... a uplacat niekoho mi je proti srsti, ani neviem koho, ako, cim... 😒 ja chcem aby mi dali vyvolavacku uz zajtra ako ma prijmu, ako si to mam vydobit???

zuzkaamato
24. jún 2012

@bleelka no ved v pohode, nemyslim to tak, ze za kazdu cenu sa ozvat 🙂 uvidis, ci to bude mozne.. na standard je blbost brat si notebook, kedze si ho ani nemas kam dat. a tusim tam ani neni internet.
a s maminou sa neboj, malu urcite uvidi. urcite ta budu riesit v utorok, neskor nie. moznoze budes mat zajtra stastie a pojde to...
moj manzel ma tiez naplanovanu dovolenku na presny termin a akurat dnes mi povedal, ze s nim asi nebude moct velmi hybat. tak mna asi tiez porazi, ak budem musiet byt s malou na zaciatku sama... ale radsej na to ani nemyslim... len dufam, ze natrafim na lekara, ktory pojde na dovolenku a bude si ma chciet naplanovat, nech aspon viem dopredu termin...

valika1234
24. jún 2012

ahojte neviete mi niekto povedat kde v ambulancii okrem kramarov pracuje dr turkota? vopred dakujem

amouramour
24. jún 2012

@zuzkaamato ja som s malou bola sama, len mamina 2 prve dni dobehla na hodku a dalo sa zvladnut🙂polovicka nemala dovolenku...neboj zvladnes keby bolo treba a clovek s babom skor ci neskor ostane aj sam🙂

amouramour
24. jún 2012

@bleelka asi sa to neda🙂mne prvy den robili len vysetrenia a az dalsi den rano zacali vyvolavat

berryd
24. jún 2012

@bleelka skus poprosit lekara, ktory ta bude vysetrovat. lebo inak to bude ako pise amouramour, ze to budu riesit az nasledujuci den po vizite. mam dojem, akoby o vyvolavani mal rozhodnut niekto vyssi nez izbovy ci sluziaci lekar. u mna o tom rozhodol klesken, ktory robil rano vizitu, pricom ma prijimal holan a vysetrovala rukavicova. alebo skus ukecat na hamiltona mozno to budes mat z krku este pondelok vecer 😉

liz_lemon
25. jún 2012

@valika1234 v Horskom parku robi dr. Cunderlik, ale dr. Turkota robi v Lamaci na Malokarpatskom namesti 2 v ambulancii dr. Psalmanovej, je tam vzdy vo stvrtok od 9-13.30, tel. c. je 02/64780765 alebo 0915 725 079, ale neviem ci sa tam da chodit vyslovene len k nemu, lebo ja som pacientka dr. Psalmanovej, treba zavolat a sestricka ti povie

valika1234
25. jún 2012

@liz_lemon dakujem,lebo tak mi bolo povedane ze robi v prave v tom horskom parku raz do tyzdna.sestrina znama tam k nemu chodila.

liz_lemon
25. jún 2012

@valika1234 tak ja neviem, mozno robi aj tam, ale ja som k nemu chodila do Lamaca, a teraz na Kramare
aj tu http://www.lekar.sk/15709/mudr-lubomir-turkota/... ma uvedenu ambulanciu v Lamaci

zuzkaamato
25. jún 2012

@amouramour asi mas pravdu 🙂 ja mam najvacsi strach z toho, ako to bude zvladat nas pes. pretoze je dost ustekany, hlavne ked k nam niekto pride. a zvedavy na kazdeho, takze navstevy velmi rad vita a otravuje 😀 tak dufam, ze mala je uz z bruska zvyknuta, ze steka a nebude ju to otravovat 🙂 no bude kopec srandy doma 😀

ivanka.7
25. jún 2012

@zuzkaamato aj my mame hafana, nie je velmi ustekany, ale sem tam sa mu tiez pritrafi, ked pocuje z vonku nieco. Mala sa zvykne strhnut, ked je hore, ale ked spi a on zasteka, tak ju to vacsinou nezobudi. Nas prve dni stekal, ked ona velmi plakala (detsky plac je pre psa jednym z najstresujucejsich zvukov - prirodzene, nejake mlada tym dava najavo, ze nie je v pohode a pes by to chcel riesit ale nevie ako... aspon u toho nasho to tak je), ale potom sa to ustalilo a teraz je uz ok a skor mi pomaha. Ked mala zacne mrncat v postielke a ja to hned nepocujem, tak mi svojim pohybom da najavo, ze by som laskavo mala vstat alebo prestat robit, co robim a ist si plnit materske povinnosti.

A teda, ja asi nie som ziadna super matka, ale ja by som to prvy tyzden absolutne sama nezvladla. Mala som teploty, bola som na atb, takze som len kojila, prebalovala, prezliekala a kupala. Nic ine. Nastastie mala ten prvy tyzden este celkom dobre spala, potom to uz bolo ovela horsie a trochu sa to upravilo az teraz.

zuzkaamato
25. jún 2012

@ivanka.7 a mas psa ci fenku? ale asi psa, ako tak pises. my mame tiez psa, moznoze feny to zvladaju este horsie, taky ich prirodzeny obranny reflex maldata, ako pises. nas tiez nie je vyslovene ustekany, ale ked pocuje zvonku inych psov alebo ako som pisala, ked niekto zvoni alebo pride, tak vtedy steka. inac stale spi 🙂
trochu sa bojim, ze bude ziarlit na malu, ked na nu budem hovorit takym tutu - mutu hlasom, ale podla mna ho to prejde a oblubi si ju.
je super, ze si ten vas hafan zvykol a pomaha ti. dufam, ze to tak bude aj u nas.
a mate ho vnutri ci vonku? nas je vnutri a je to postelovy pes 😀

ivanka.7
25. jún 2012

@zuzkaamato mame psa, je vnutri a moze vsade, takze tipujem, ze podobne ako u vas 🙂 nas je este aj dost velky (asi ako kolia), takze sa ani neda zakopnut dakde pod postel aby nezavadzal :D my sme ho ani nechceli, on sa nam stal a uz ho mame tri roky;
My sme tiez ratali so ziarlivostou, predisli sme tomu tak, ze vzdy, ked sa jeden venoval malej, tak druhy hladkal psa. Aby nemal pocit, ze prisiel novy tvor, ktory bude mat vsetko a on je odsunuty na druhu kolaj. Aj sme mu ju dali pod nos, nech si ju ovonia, aj ju oblizol - na nohe mi nevadilo, ruku a hlavu som jej umyla. Trochu "spiny" mi stalo za to, aby som sa nemusela bat ju nechat v lehatku na zemi, ked je aj on v izbe. Je zdravy, ockovany, umyvany, cesany, takze sa nebojim, ako keby to bol nejaky cudzi pes. Teraz ju viacmenej ignoruje, len sem tam k nej pride a vsima si ju - vacsinou, ked sme vsetci spolu a on chce byt tiez "rodina". Inak leharo. A teda, ked sa zobudza v postielke, tak to registruje prvy vacsinou... a zacal spavat pri jej postielke na mieste, kde predtym vobec nelehaval.

zuzkaamato
25. jún 2012

@ivanka.7 mozem ti napisat IP? nech nezahlcujeme forum so psami 🙂

ivanka.7
25. jún 2012

@zuzkaamato iste 🙂

amouramour
25. jún 2012

@zuzkaamato neboj zuzka ked bude treba zvladnes vsetko🙂mna cele telo bolelo po cisarskom, spavala som 3 hodky, ale zvladli sme to, lebo nebola ina moznost...ale tak samozrejme veru na zaciatku som si aj skoro kazdy den poplakala🙂ja mam totiz nespavca od narodenia, teda teraz uz aspon spi celu noc, co je super...moja sestra ma psa a tiez babo, je to fenka a zvlada to super, ma taky instinkt, ze malu ochranuje, takze tam nic nehrozi...u mojich rodicov mame psika a toho ide roztrhnut od ziarlivosti ked vidi malu, on to chudak znasa uplne zle, takze tam musim vzdy davat velky pozor

zuzkaamato
25. jún 2012

@amouramour ale ved jasne, ze zvladnem 🙂 ved sme nejake zeny, tak musime 🙂 moja mama mi moc oporou nebude, skor naopak. uz je starsia a ma take vselijake nazory, takze podla nej by som sa moc neriadila. skor svokra pomoze, ak bude treba. ale aj tak sa tesim na to, ako budeme sami doma a budeme si uzivat jeden druheho, aj s muzom aj s malou. a som strasne zvedava, ako to bude muz s nou zvladat. zatial tvrdi, zeju nebude prebalovat, ale to si len mysli 😀
nas pes mozno bude na zaciatku ziarlit, ale zle by jej urcite nespravil, aspon si to nemyslim...
a vdaka za podporu 🙂

lucica
25. jún 2012

@liz_lemon a turkotu mas aj zaplateného na pôrod. Lebo ja si ho plánujem zajednať na pôrod, dostala som na neho dobre referencie.

liz_lemon
25. jún 2012

@lucica pytala som sa ho na to, a stale hovori, ze mame dost casu, tak som si povedala ze si nebudem nikoho zazmluvnovat, ja budem mat asi cisarsky, a on mi hovoril ze to sa dopredu naplanuje, tak mi to pride zbytocne, aby som platila 300 E

chelonka
25. jún 2012

@ivanka.7 juuuj my máme doma fenku taaaak som veeeelmi zvedava ako to bude 😀 😀 😀

lauricka
25. jún 2012

@amouramour heh, ze nespavec a spi celu noc v 4 mesiacoch, fuha, tak to si z mala stastlivcov, ze ti tolko prespi 😀

chelonka
25. jún 2012

@zuzkaamato a prečo nechce prebalovať? moj sa na to teší, že bude prebalovať tu malú riťku 😀 😀

ivanka.7
25. jún 2012

@lauricka tak tak, nasa zacala spavat dobre pred dvomi tyzdnami a znamena to jedine - nezaspava medzi jednou a tretou v noci ale medzi desiatou a polnocou a ked sa zobudi, tak nie je hore dve hodiny, ale polhodinu az hodinu 🙂 denny spanok neriesim, to prakticky nemame tak, ze by som ju mohla odlozit z ruk... ale aspon v noci sa vyspim s par zobudeniami na kojenie a nemusim uz pochodovat a uspavat ako predtym

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre