Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

genkai271
20. jan 2013

@k_a_t_k_a, @lucina7 - super, lebo ja nie som zrovna ten superorientačný typ a som schopna bludiť tam fakt večnosť, že aj prešvihnem tu hodinu, čo mi dala 😀

lucina7
20. jan 2013

@genkai271
😀 a Jandová je fakt super

genkai271
20. jan 2013

@lucina7 - z tej našej komunikacie s nou sa mi to tiež tak zdalo, tak sa tešim na osobne stretko

mmacka
20. jan 2013

@nibocka aj ja som bola v 33.tt KP a teraz sme uz OK, este mas cas na stresovanie kvoli tomu, vsetko moze byt o mesiac uplne inak 😉

mmacka
20. jan 2013

@eriwap Ahoj 🙂 este stale sa babo neotocilo? bola si aj na UTZ alebo Ti len hmatom urcil polohu ako mne?

lila77
21. jan 2013

Prosim mam taku otazku ked som v 34 tyzdni a teraz sa ma mesiac pred porodom chodit do nemocnice ako to sa tam mam objednat ci rovno prist mesiac pred tym ako to je prosim? dakujem

liz_lemon
21. jan 2013

@lila77 najprv sa treba objednat na CTG

romca222
22. jan 2013

@mmacka aj ja som chodila k prochadzkovi a uplne v pohode,som bola s nim spokojna.

andyb25
23. jan 2013

baby máte niektorá skúsenosť s dr. Lovíšek Michal ? Podla toho čo som našla by som k nemu mala ísť v pondelok do poradne. Ďakujem 🙂

gabusa1975
23. jan 2013

@andyb25 ahoj,Lovíšek už na Kramároch nerobí 🙂

andyb25
23. jan 2013

@gabusa1975 aha, ďakujem 🙂

baby a neviete kto rob poradne na 215 pondelok o 13,00 ?????

katuska111
23. jan 2013

ahojte, koľko sa treba objednať pred prvou návštevou pôrodnice. Momentálne som v 30. tt, chodím k svojmu gynekologovi ale rodiť pojdem na Kramáre. dakujem za radu

liz_lemon
23. jan 2013

@katuska111 mas cas, ked budes v nejakom 34.-35. tyzdni, az potom sa objednavaj, inak tam vobec nemusis chodit, mozes tam rodit aj keby si tam nechodila

lalilovka
23. jan 2013

ahojte, chcem sa opytat, na zajtra na 9.15 som objednana na uvz na 8.poschodi. Kolko to asi bude trvat? Objednali na ten cas len mna, alebo aj dalsie tehule? a ako dlho sa robi ten uvz? Dakujem za odpoved.

gabusa1975
23. jan 2013

@lalilovka ahoj,asi tak,dôjdeš tam,keď vyjde sestrička dáš knižku,asi si objednaná 🙂 čaká sa rôzne,čas nie je nikdy presne dodržaný 😉 držím palce a rýchly pôrod

katche
23. jan 2013

@liz_lemon ja som sa objeenavala dnes, som 35 tt a term.dali az o 2tyzdne, tj, ked budem v 37...a.posledná poradna bola 10.1...to je bezne takto? Nejaka so z toho pomotana, lebo mňa dr poradne poslednej poslala uz dopporadne v porodnici...bud som blba alebo som blba...

andyb25
24. jan 2013

@katche @liz_lemon baby ja som sa minulý týždeň bola objednať na monitor, ten som mala teraz v utorok, ale poradňu mi dali až budúci pondelok to budem už 38 tt a monitor zas v utorok..... takže fasa ako nemám to síce ďaleko na Kramáre, ale trepať sa tam 2x do týždňa žiadna slasť.... sestrička na monitore mi povedala(keď som chcela temín na pondelok), že keď som z Ba nech to neriešim, dôležité je aby som monitor mala robený každý týždeň.....

liz_lemon
24. jan 2013

@andyb25 ja som tam raz musela ist 2x do dna, tak blbo mi to vyslo, monitor skoro rano, a potom na 13 zase do poradne, a to boli vtedy strasne horucavy, niet divu, ze som este v ten den necakane porodila 🙂

liz_lemon
24. jan 2013

@katche do poradne sa neobjednava, tam len prides a cakas, len na CTG som sa objednavala

andyb25
24. jan 2013

@liz_lemon @katche aj do poradne sa objednáva, po ctg ideš na č.d. 217 a tam sa sestrička spýta či máš niekoho zazmluvneného(ak máš ideš do poradne k nemu) ak nie tak ťa niekam priradí a dá ti termín, bola som tam prvý krát teraz v utorok 😉

liz_lemon
24. jan 2013

@andyb25 ja som sa neobjednavala, ale zase je pravda ze ja som chodila k tomu dr. aj predtym, takze som sa nemusela

katche
24. jan 2013

@andyb25 cize to ma tam obbjednaju az po monitore? lebo ja uz som z toho dokonalo popletena 😀 ja som si tu vycitala z tohoto vsetkeho, ze si treba najprv zavolat na ctg, a tam mi potom poriradia lekara, pokial nemam svojho dohodnuteho, co nemam..ibaze ja som mala poslednu poradnu v 33tt, moja dr mi oznamila, ze dalsia sa u nej nekona, ze to uz v porodnici..fakt som z toho magor, ako pardon, ked sa niekomu zda, ze stale meliem to iste..

curare
24. jan 2013

@katche -ja som min tyzden postupovala nasledovne (aktualne som v 36tt) zavolala som si na ambulanciu (nie ctg, cisla mas na webe alebo aj tu niekde v diskusii), povedala, ze nemam dohodnuteho lekara, a rovno mi dali terminna poradnu (tuto stredu). Zaroven ma hned odkazali na tel cislo na ctg, kde som sa musela objednat tiez. Tam som dostala termin tento pondelok, pricom hned po monitore ides na amb 217 kde vysledok musi pozriet aktualne sluzbukonajuci lekar a ten vysl potom prinesies do poradne so sebou. Ale na ctg uz som musela povedat ku komu ma priradili, aby mi vedeli dalsie terminy monitoru nacasovat podla sluzby konkretneho porodnika. Takze ak uz mas dohodnute ctg, zavolaj si aj do ambulancie a dohodni termin poradne, a rovno im povedz kedy mas monitor.

andyb25
24. jan 2013

@katche no so mnou tak vydrbkali, ja som tam bola osobne, lebo mám na kramároch aj iných dr. Tak som sa šla objednať na monitor a tam mi tá sestrička povedala že keď prídem tak mi ostatné vysvetlí...... no a dopadla som tak , že s tým papierom z monitoru som šla na č.d. 217 tak to vyhodnotili a hneď som im aj povedala že potrebujem poradňu, tak mi pridelili nevim koho, lebo som sa na tie dvere nepozrela, že kto ordinuje. Ale môžeš to urobiť aj ako napísala @curare .

katche
24. jan 2013

@curare
@andyb25
oukeeej, tak zajtra mozu cakat telefonat, eln neviem, ci sa mu potesia a mna nezdrbu pod ciernu zem 😒 hm...chaos toto, cisty chaos

curare
24. jan 2013

@katche -urcite nezdrbu. Su sice chaosaci, ale pristup celkom fajn. Aspon to je moja skusenost zatial. Najlepsia je sestricka na 214ke (taka starsia), kt vybehne na chodbu, zavola dalsiu tehulku a zabuchne jej rovno dvere pred nosom 😀 Ale pohoda..

katche
24. jan 2013

@curare 😀 mileee..tak uvidime..ale aj moja chyba, mi nenapadlo toto riesit skor..ta moja uchvatna povaha, ktora ma na vsetko cas

any395
26. jan 2013

TEHULKY z BA a okolia ponuka pre vás 🙂 tehotenské cvičenie na fitlopte s pôrodnou asistentkou 3.2. nedeľa podvečer,
resp. v pondelok 4.2. ráno v BA-centrum radosť
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
http://www.facebook.com/events/147256182098232/

natfek
26. jan 2013

Ahojte mamičky 🙂
rodila som na Kramároch teraz 15.1.2013...
Takze:
na príjem sme prišli v noci-tak to nebola úplne príjemná tá pani doktorka... Ale nebola ani nejaká zlá, taká neutralna, ako po zobudeni no čo Vám poviem... Tie tety-ani neviem či to boli sestricky alebo čo to boli-čo tam boli najprv tiež nič moc, hlavne jedna bola taká mnej príjemná veru... Išli sme kvôli odtoku vody a otvorená som bola bohužiaľ len na jeden centi, krcok tiež nebol úplne spotrebovany ešte, tak mi pichli ani neviem čo a poslali má spat... (ha ha ha... Po odtecenie vody, akože-dobrý vtip...) môjho partnera som musela poslať domov... Takze nič moc... Potom nad ranom má prišli napojit na monitor a začali trochu sledovať, okolo 7mej má už sledovali intenzívne pretože kontrakcie boli priserne - ani nie ich sila ale bolesť ktorú som pri nich cítila-a stále som sa neotvarala-bola som tak na 3centi... Ale problém bol že malinky mal zle ozvy pri kontrakciach, pri každej, a zhorsovalo sa to... Prišli pani Plank a Pruzinec a rozhodli o akutnej sekcii, preskočili všetky plánované a strcili má dopredu... To som rýchlo volala draheho aby si svihol...
Poom to šlo rýchlo-prišli sa spýtať na meno, dotoho mi strcili papier na vyplnenie pre anesteziologa-mala som zazmluvnenu EPI ale kedže mi ju nestihli dať tak sa riešilo či chcem spinal alebo celkovú narkozu... Potom prišla anesteziologicka to somnou prebrat a dala som na ňu a vybrala si spinal, to už tam bol aj môj drahy. Cely čas som pri všetkom tomto bola napojená na monitor a musela som ležať na chrbte... ☹ to je veľmi negativna skúsenosť ale bohužiaľ je to úplne bežná prax tu na SVK a len malokde by Vám dovolili niečo iné... To mi robilo hrozne zle a nechceli mi dovoliť si ani sadnúť ani nič... Aj keď som takmer plakala že musím... Ale to už bolo 8hodin ráno a o 8:30 mala byt sekcia takze som odratavala na hodinách každú kontrakciu a tesila sa že to budem mat za sebou...
Konečne má odpojili a prišla tá dobrá časť celého pôrodu... Sekciu mi robil doktor Pruzinec, on a cely team boli úžasné perfektný, sice som tam sedela - a potom ležal úplne nahá a bolo tam ani neviem koľko ľudí - ale bolo mi to fuk. Všetci boli super, špeciálne musím pochváliť anesteziologicku-mladá baba, tmavé vlasy, okuliare... Spinal pichla hneď, na prvý sup.ja neznasam ani ockovania-mám strach z ihiel-ale môžem povedať že táto injekcia bola úplne v pohode. Cely čas mi rozprávala čo sa deje a bude diať, aj prečo, bola nadomnou a stále komunikovala, no naozaj skvela.

Nemôžem byt stastnejsia že malému zachránili zdravie, pupocna snura ho mohla aj zabiť... Všetci boli super!
Sestricky na pooperacnom na gynde boli fajn, niektoré milsie niektoré menej ale všetky boli minimale v pohode alebo lepšie.
Po pôrode som musela ležať, malého som nevidela vyše 24hodin ale hneď ako ho vytiahli mi ho na minutku doniesli takze prvý kontakt prebehol-v rámci možnosti... Aj malo je viac ako nič 🙂 a potom som ho mohla mat pri sebe stále.
Nadstandard-super, sestricky z novorodeneckeho boli perfektne, strava horšia,ale dalo sa. Izby super, pekne, čisté, telka... No naozaj som spokojná a šťastná že som si vybrala Kramáre. Strašne som chcela rodiť prirodzene ale nedalo sa... Hlavne že sme v poriadku 🙂
na záver-je to 11dni a ja sa cítim veľmi dobre, jazva takmer neboli, krásne sa hoji. Doktor Pruzinec je proste FAKT macher 🙂

eriwap
27. jan 2013

@mmacka ahoj-te Takže už to máme za sebou. Malý sa narodil 19teho o pól desiatej doobeda cisárskym, aj keď má nechali potrápiť sa-voda mi začala odtekať o pól tretej ráno 😝 . Adamko sa ešte aj stiahol vysmolkovať do mňa, takže som bola na AT

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre