Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

tamaris
15. máj 2013

@vonicka Ziadne tajomstvo 🙂 Dr. Gerincova, ale tu hmotnost "vypocitalo sono" preto taku velku, lebo mlady mal dlhe ruky aj nohy a hlavicku uz zostupenu v porodnych cestach. Dr.mi hned povedala, ze to nebude take velke babo 😉 A mala pravdu.

vonicka
15. máj 2013

Mne robil 4 dni pred porodom Obieromah a povedal, ze 3300 odhad, skutocna vaha bola 4 kila. Ale som mu vdacna, lebo ma aspon nerezali 🙂

escada987
16. máj 2013

ahoj chci se zeptat budu rodit po prvé a sem rozhodlá pro epiduralku ma stím někdo skušenostje pravda že bolesti se sníží na snesitelnější??a taky jestli někdo neví jak dlouho bude trvat viřízenirodneho listu v ČR vůbec nevím jak to bude s viřizovaním jinak taky sem se rozhodla pro kramare tak doufam že nebudu litovat diky za odpověde 🙂

strihalka
16. máj 2013

@escada987 Co ti vim rici, je iba to, ze ak potrebujes pre sva babo dvoji obcanstvi, tak je potreba o to pozadat na ambasade pre CR v BA....maji na to cca 3mesice,a le tusim to bolo aj ksor...kolem 1,5m...oni to posilaji vse do cech kde se to tiskne🙂

escada987
16. máj 2013

@strihalka ja potřebujujen česke ale ted sem četla že to trva i 4 A VÍCE MĚSÍCU takted nevím v BA bydlím už 3roky tak sem tuchctela i rodit no musím to skusit zjistit telefonicky 🙂

strihalka
16. máj 2013

@escada987 nerozumim ti.....ty jsi ceska ci slovenka?

zivika
18. máj 2013

baby a ako vlastne vyzera obycajne oddelenie sestonedelia? lebo s malym som mala stastie a boli sme na nadstandarde a teraz ma tak napadlo, ze ak nebude miesto a budeme na obycajnom, na co sa mam pripravit 🙂 je to moc zle? 🙂

lovesista
18. máj 2013

@jaroe mojmu v den porodu sono vypocitalo 3800g a nakoniec sa o 4 hodiny neskor narodil s vahou 4510 g 😀
@zivika obycajne oddelenie ma na chodbe spolocne sprchy (myslim ze v sprchovacej miestnosti su 3 sprchy), a WC je tiez spolocne na celu chodbu - 2 wecka. v izbach su aj 4 zeny, ale myslim ze mamicky s babatkami davaju na jednu izbu maximalne 3..

tamaris
18. máj 2013

@zivika Ziaden luxus, ale tych par dni sa tam da vydrzat 😉 Zakladom je dobra partia na izbe. My sme tam lezali tri a bola aj sranda. Nic zle nemozem povedat ani na sestricky. Aj nam babatka postrazili ked sme isli jest. Aj lekari fajn az na jednu arogantnu pani doktorku, ktora na mna zvysila jlas, aby som laskavo prerusila kojenie a polozila svoje dieta do postielky, lebo ona ide ronit vizitu. Ta pozostavala zo salvy otazok a na moje odpovede pani doktorka necakala a uz fujazdila prec z izby. No ale takych najdeme vsade,ze 😎

zivika
19. máj 2013

@tamaris to si ma potesila 🙂 ono ja nie som nejaka panicka a v nemocniciach som uz co-to pobudla, takze sa az tak nebojim, ale pocula som zopar hrozostrasnych pribehov o hygienickych zariadeniach, izbach a pristupe doktorov a sestriciek, tak som chcela vediet, ci je to ozaj pravda 🙂 tak sa uz teraz nebojim 😅 a ak mam dobre info, tak sestonedelie je na 7mom poschodi a chodi sa s babatkom na 8me na novorodenecke? a ako je to s navstevami?

liz_lemon
19. máj 2013

@zivika sestricky su tam ovela milsie, to je velke plus

tamaris
19. máj 2013

@zivika S personalom som zlu skusenost nemala. Spravali sa slusne a milo ( az na spominanu pani dr.) Sestonedelie je na 8.poschodi a novorodenecke na 9. Za babatkom chodi vizita z novorodencov ( lekarka a sestricka) na izbu. Babatko odvazia, vysetria, odpovedia na otazky atd. Ono vela dovodov na chodenie s babatkom na novorodenecke nebolo. Isli sme tam 1x kvoli kupaniu a 1xna sono obliciek a odber krvi z paty. Pre ciste oblecenie pre babo som zabehla sama. Navstevne su od 15.00 do 17.00 oficialne, ale ked sme poprosili sestricku,tak sme mohli vonku posediet aj dlhsie 😉

tamaris
19. máj 2013

@zivika A co sa tyka izieb tak na tych par dni pohoda, wc su dve a nedaju sa zamknut ale su tam cedulky volne/obsadene 🙂)) a sprchy su tri a z toho jedna sa neda zatvorit. Pisem za seba, ze ja som tam problem nemala. Akurat netreba zabudnut pribalit gumenne slapky do sprchy ( bez nich ani napad) a tiez nejake jedlo z domu. Ja som bola po porode taka hladna a zachranili ma musli tycinky. Tiez odporucam pribalit susene slivky 😉

zivika
19. máj 2013

@tamaris no, ja som sa tam s malym nachodila, mala som problemy s kojenim, takze som chodila najskor pre glukozu, potom pre UM a kedze som bola po sekcii, tak aj cez chodbu sa mi slo tazko, ale ved teraz sa mi hadam podari porodit normalne a aj kojenie sa hadam skor rozbehne...uvidime🙂 a este jedna otazocka: je tam nejaka kuchynka s mikrovlnkou, alebo ohrievacom na mlieko? Ide mi hlavne o sterilizovanie odsavacky mlieka...

liz_lemon
20. máj 2013

@zivika odsavacku ti vysterilizuju na novorodeneckom, a je tam aj ohrievac na mlieko

delideli
22. máj 2013

Neviete prosim ci musi manzel absolvovat to skolenie s dr. Jandovou ak bude planovany cisarsky?Pri cisarskom predsa doprovod nedovolia, tak nerozumiem preco mi napisala, ze mame prist na ten spolocny pohovor s doprovodom..

martinka_martinka
22. máj 2013

@zivika ajoj, ja som sa odtial vratila minuly piatok a musim podotkuť že aj ked som nebola na nadstandarde bolo tam fajn. teda personal bol super... nemala som problem sestričky boli strasne mile, pomohli mi isť po porode aj do sprchy ked som sa nemohla postaviť... no s ochotou a ustretovostou som maximalne spokojna ... sprchy no nic moc ... su tam tie tri z toho jedna sa neda zavreť... ale da sa to ... nieje to najhorsie 🙂 tak isto wecka... baby su natolko slušne že si každa po sebe umyje ten zachod takže ja som sa nestretla so spinavym weckom 🙂

denask1234
23. máj 2013

ahojte....chcela by som sa spýtať mamičiek, ktoré rodili na Kramároch či si tam brali aj nejaké oblečenie pre babatko a do čoho sa pobalili...rada by som vedela, či si tam baby nosia aj kufor a ak áno tak ako velky....dakujem

brumka
23. máj 2013

@denask1234 jasom tam rodila pred 3 rokmi a oblecenie pre babo netreba, jedine ciapocky rukavicky, plienky, vlhcenne, par latkovych, oblecenie donesie otecko so sedackou pri odchode z nemocnice, detto aj pre mamicku. a kufor, no jasom mala velku hokejovu tasku 🙂 a to mi este podla potreby nosil kazdy den veci muz

denask1234
23. máj 2013

@brumka no ved aj ja to tak vidím,že asi ten kufor je najlepsí🙂

brumka
23. máj 2013

@denask1234 mozno sa tam stretneme 🙂

lovesista
23. máj 2013

@denask1234 so mnou bola na izbe holka co mala dva kufre 😎 je to v pohode neboj, das si ho pod postel, moze byt aj velky.
oblecenie pre babatko si brat nemusis, to mu daju no novorodeneckom a aj v pripade grckania alebo po kupani ti daju ciste. oblecenie je to pekne, ciste, bavlnene.. mojmu davali same znackove 🙂
pre babatko si prines iba:
ponožky / rukavičky / bavlnenu čiapočku
bavlnené plienky 4 ks
jednorazové plienky 30 ks
vlhčené hygienické utierky
(to je zo zoznamu od dr. jandovej)

ava11
24. máj 2013

@denask1234 ja som mala dva kufre, jeden vacsi pre mna a mensi pre maleho 😀 A vobec som v nich nemala zbytocnosti, vsetko som pouzila, len plienky, vlozky a zupan mi zabrali vacsinu kufra. Mala som ich strcene pod postelou a nikto nepovedal ani pol slova. A to mi este chlap denne nosil, co sa minulo.

denask1234
24. máj 2013

@brumka aj budeš mať zamluveného lekára?

lovesista
24. máj 2013

Baby, neviete ci je na nadstandarde wifi?

tamaris
24. máj 2013

@lovesista Je tam 🙂

dudi30
25. máj 2013

dievčatá čo ste rodili na kramároch aký dlhý je pobyt v nemocnici ak sa rodí normálne??

ivinka77
25. máj 2013

@dudi30 myslim, ze to zavisi od stavu oddelenia 🙂 ak maju plnu, tak sa to snazia urychlit, ak nie su problemy...po prirodzenom ides domov na 3. den a po cisarskom na 5ty den, mna rezali v utorok rano a v sobotu na obed sme uz boli doma, lebo mali full stav 🙂

ivinka77
25. máj 2013

@lovesista je tam telka aj wifi bez problemov

ivinka77
25. máj 2013

@denask1234 oblecko pre babo ti netreba, staci ti az ked budete odchadzat domov a kufor kludne ber...supnes pod postel a hotovo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre