Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kiwinka
10. jún 2011

baby , ale ved Bohacikova neni primarka uz dlllho,, minimalne rok aj stvrt. Primarka je Dr. Dedinská

cottoncandy
10. jún 2011

Baby, ja mám len takú "preventívnu" otázku - zazmluvnila som si pôrodníka a teraz ma napadlo, že ak to na mňa príde a budeme z domu vyrážať do pôrodnice, mám mu zavolať, že sa to začalo alebo ho informuje až personál nemocnice? zabudla som sa ho na to spýtať 😕

lovesista
10. jún 2011

@vysocanka0107 ahoj, ja som na tom podobne, zatial chodim ku svojmu Gyn no uz teraz ma odporuca do ambulancie rizkovej gravidity bud na kramare alebo na antolsku. no ja to vidim zatial na Kramare kedze svokor je tam chirurg. tiez som zvedava ako to bude cele prebiehat a ku komu nas pridelia. kvoli comu ta tam posiela gynekolog, ak sa smiem spytat? 🙂 mna kvoli cukrovke. ale nie tehotenskej, ja som dia pacient od puberty

kiwinka
11. jún 2011

@cottoncandy zavolas mu ty 🙂

zuzana369
11. jún 2011

@cottoncandy ja som rodila na Kramaroch 24.5.2011, mala som zazmluvneneho porodnika, prisla som do nemocnice a podla nalezu (ktory bol este len pociatocny - prvorodicka, nevedela som velmi rozlisit v akom som stadiu) som cakala s tym, ze mu zavolam, ked sa to rozbehne, ale vsetko za mna urobili v nemocnici, zavolali mu presne vtedy, ked mali podla toho ako porod prebiehal. Ja som im len povedala, ze mam porodnika zazmluvneneho a oni spravili svoje...ale samozrejme mozes mu volat aj sama, ak ste tak dohodnuti...ale oni to ochotne aj sami spravili.

cottoncandy
11. jún 2011
alca123
11. jún 2011

@lucia20

ahojte, takze my sme uz doma z pôrodnice, rodili sme na kramároch a bola som velmi spokojná. Na nadštandard som sa sice nedostala ale dalo sa to vydrzat i na standardnom oddelení. Bolo nás tam pomenej takze nebol problém ani so sprchami ani s wc 😉 Personál v nemocke velmi fajn, ja som aspon nemala ziadnu zlú skúsenost či uz s lekármi alebo sestrickami. Jedine co ma trosku sklamalo je ze tá vychýrená laktačná poradkyna co je na kramároch sa na standardné oddelenie neunúva, chodí len na nadstandard ☹ Ale tak co uz, na novorodeneckom boli milé sestricky a s dojcením pomohli ony 🙂. Tak tolko moje dojmy s kramárov 🙂

lucia20
11. jún 2011

@alca123 tak to je super, ze ste uz domka. ale nieco aj o babatku a porode si mohla napisat. :D pokial bolo jedno oddelenie, tak chodila tam. teraz chodi len na nadstandart. ja som bola tiez z toho v soku.... ale od mojeho prveho porodu sa veeeeeeeeeeeelmi zmenila. vtedy pomahala a teraz "obycajnym smrtelnikom" pomaly ani nepoda ruku. ale zase to novorodenecke to zachranuje. tam su hotovi anjeli.

milla11
11. jún 2011

@luc771 Hello tak ja som tam bola az okolo 11 hod., ubuda nam z vybavovaciek, co je super, kedze sa nam to blizi 🙂 Vsetko dobre!!

milla11
11. jún 2011

@zuzana369 Ahoj Zuzana, dakujeme za info, ze to vedia spravne odhadnut a zavolat. Presne nad tym som rozmyslala, ze ja si to ani nahodou netrufam odhadnut, tak som rada, ze to maju dobre zabehnute.

luc771
11. jún 2011

@milla11
Ano, uz nam to ubuda, este buduci tyzden chcem ist v utorok na tu prednasku k Jandovej o dojceni a v piatok dalsia poradna, no a potom by som uz aj finale uvitala, o 2 tyzdne skor by mi to voooobec nevadilo 😀

alca123
11. jún 2011

@lucia20 no co sa týka porodu tak nakoniec to dopadlo tak ze v piatok si ma tam nechali s tým ze ak do pondelka neporodim tak v pondelok vyvolajú pôrod. V sobotu nám ale vychádzal zlý monitor tak mi dali vyvolavacku, potom aj po nej kontrolný monitor nedopadol dobre a tak sa doktor rozhodol pre akútny CR. CR mi robil Elo a doktorka Dedinská. Vraj lepsi tím som si ani zelat nemohla 🙂 Nastastie vsetko dobre dopadlo a aj s babatkom sme uz doma a pomaly sa aklimatizujeme 🙂

luc771
12. jún 2011

@peony
Ahoj, pozeram na tvoju foto a chcem sa spytat ci si nahodou nebola v piatok u anesteziologia doobede ? ak ano tak sme boli spolu vnutri, aka nahodicka 🙂

lucia20
12. jún 2011

@alca123
to ma mrzi, ze to takto dopadlo, ale hlavne ze ste v poriadku. prajem skore zotavenie. ja som sa v nasom pripade musela smiat, lebo malu operovali dva dni po mne a v ovela vacsiom rozsahu ako mna a tatianke po troch tyzdnoch nic nebolo, krasne bielucke jazvy a ja uplne bordove... 😀 ale hold ja somuz stara korcula. tym detickam ide zotavovanie ovela rychlejsie. 😀

kiwinka
12. jún 2011

@alca123 ano to si mala stastie na dobrý tím! oni su uplne super,
ja keby som isla rodit zas , urcite poprosim Ela 🙂 je to skvelý doktor, jemny, ludsky... !

peony
12. jún 2011

@luc771 ano bola som a platila si predo mnou,ze?kedy sa chystas rodit?

luc771
12. jún 2011

@peony
ja mam termin 5.7. ale dufam ze to bude aj skor, uz sa citim ako slon, pribrala som 20kg je mi to uz vela vlacit so sebou,necitim sa uz bohvieako dobre tieto posledne tyzdne 😒 Ty mas dokonca pozeram 26 dni to je o 3 dni neskor ako ja tak sa mozno aj stretneme na porodnici 🙂

adrianiiita
12. jún 2011

Caute baby, chcem sa spýtať že kedy sa platí tá epidurálka??? v nemocnici pri prijatí či kedy??? 🙂

peony
12. jún 2011

@luc771 tych 20kil na tebe vobec nevidno.Videla si mna-budem mat co zhadzovat.Ja sa dozviem teraz v stredu,ze kedy ma odrodi,bude mi vyvolavat porod.Takze budem urcite skor.
@adrianiiita ked ides rodit,tak ju musis mat zaplatenu,inak ti ju nedaju.

dankamat
13. jún 2011

@alca123 a mala si zajednaneho lekara, ci ta odrodil ten co mal sluzbu? S doktorom si bola tiez spokojna?

cerimi77
13. jún 2011

@ika00 tak pani Jandová mi odpísala, hneď na druhý deň čo som jej písala, a budeme musieť absolvovať toto poučenie, ak chcem mať pri pôrode sprevádzajúcu osobu - otca dieťaťa, tak vraj to máme absolvovať spoločne, je to zadarmo, mám sa jej začiatkom augusta ozvať a dá mi termín, skôr ako mesiac pred pôrodom je skoro....

neviete o koľkej hodine robieva toto poučenie p. Jandová?.... nie som z BA, tak by som to chcela spojiť spolu s poradňou, čo budem chodiť už na Kramáre, ten mesiac pred pôrodom.....

cerimi77
13. jún 2011

@luc771 ja tiež dúfam, že monitor a poradňa sa dá zrealizovať v jeden deň, myslím, že to tu už viaceré baby písali, že to mali v jeden deň, ja nie som z BA, a cestovať hore dole 90km sa mi 3x veľmi nechce 😝

dankamat
13. jún 2011

@cerimi77 no radšej si to prever, lebo ja to mám do BA až 130 km a dali mi poradňu v utorok (každý týždeň) a ultrazvuk na štvrtok. Ale na ten pôjdem našťastie už len raz.

dankamat
13. jún 2011

@adrianiiita až po pôrode, ak ti ju dajú. Lebo sa môže stať, že ti ju nedajú, alebo nestihnú atď. a preto sa to platí až potom.

cerimi77
13. jún 2011

@alca123 ďakujeme za info a blahoželám k synčekovi.... o týchto laktačných poradkyniach som počula a to je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo chcem nadštandard izbu, dúfam teda, že sa na ňu dostanem 😕

cerimi77
13. jún 2011

@dankamat a máš zazmluvneného lekára?... a pýtala si sa ich, či by to nešlo naplánovať v jeden deň?.. ja si chcem zazmluvniť lekára a dúfam, že sa s ním dohodnem, aby som nemusela cestovať zbytočne hore dole...a čo ja viem, čo tu aj baby všetky písali, tak EPI sa na Kramároch musí zaplatiť vopred, ak absolvuješ poučenie u p. Jandovej, tak myslím, že tá dá info aj ohľadom tohto, dá ti lístok na zaplatenie... ak ju nemáš zaplatenú, tak ti ju nedajú, ak ju nepoužijú, peniaze ti vrátia....

dankamat
13. jún 2011

@cerimi77 nemám zazmluvneného lekára, ale moja Dr. má poradňu v utorok a ultrazvuk robí vo štvrtok - tak preto. Nevie to urobiť v jeden deň a nechce ma posielať k inému Dr. vraj. Takže sa ešte nacestujem ☹ no tak potom neviem ako je to s EPI, ja ju aj tak nechcem.

cerimi77
13. jún 2011

@dankamat aha, no tak uvidím, ako sa dohodnem s mojím, ja myslím, že ten monitor môže urobiť hocikto, radšej takto a v jeden deň ako cestovanie 2x týždenne kvôli 5min vyšetreniu...a prečo nechceš EPI?.. ja tiež práve rozmýšľam, či si ju zaplatiť alebo nie, počula som o nevýhodách, tak tiež zvažujem čo je lepšie....

dankamat
13. jún 2011

@cerimi77 ja neznášam injekcie a budem mať dosť tých "povinných" - a keď prežili iné, tak snáď prežijem aj ja trošku bolesti 🙂

cerimi77
13. jún 2011

@dankamat mne injekcie nevadia, aj EPI som už absolvovala kvôli chrbtice a vysunutým platničkám ale odrádza ma že to utlmí dýchací systém aj dieťaťa, utlmí bolesti a pôrod sa môže predĺžiť....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre