Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

seiv
15. nov 2011

@zuzana369 veru suhlasim ... ked tam prides,hned aj ostanes a budes cakat jak na zmilovanie...a najhorsie je uplne cakat na cakacke niekolko dni! to zazijes aj to co by si ano vo filme nevidela 😉 takze tiez odporucam najskor svojho gyn a uvidis co ti povie ...

kiwinka
16. nov 2011

@canama oni tie vypovede najskor podali , ale stiahli.
a k Mudr. Bohacikovej by som nikdy rodit nesla. ja by som k nej nesla ani na poradnu a nie to este rodit ...
to sa mozte nachystat na cisarsky ak idete k nej ...

canama
16. nov 2011

@kiwinka neviem odkial mas takuto info, ale prave naopak mam dojem ze sa snazi urobit vsetko preto aby bol porod prirodzeny. ona mi praveze pride stara skola.

seiv
16. nov 2011

@canama tiez si myslim... okrem toho dr. Bohacikova je odbornik na vysokej urovni a preferuje prirodzeny porod a k pacientom sa sprava slusne. Prisne vsak pôsobi na personal a vyzaduje poriadok na odd.

canama
16. nov 2011

@seiv to ano, sestricky sa jej doslova boja. 🙂

kiwinka
16. nov 2011

@seiv @canama OK dievcata, nemam chut oponovat. Kazdy nech ma vlastny nazor a svoju pravdu.

ustrachana
17. nov 2011

Kramare? nikdy viac lebo to co som tam zazila ja za 2 tyzdne bolo horsie ako by ma zavreli do vazenia.prijali ma 31.oktobra na pohotovost , prijmal ma nechutny, arogantny Prochazka, dali ma noc na cakacku, rano ma supli na spinave, zaprasene 8 poschodie kde som doslova pretrpela jeden den a dalsie rano som povedala lekarke, ze odchadzam, nechcela ma pustit tak sme sa dohodli, ze bud nadstandart alebo odchadzam aj bez povolenia.Dali ma 8 nadstandart - kde su sestricky mudrejsie viac ako primarka, zabudli mi dat lieky cely den !!!!! dokonca aj stravu, prehanali ma na CTG v style, ze o 18:00 bol CTG ok a o 23.10 ma prisla zobudit sestricka aby som utekala na CTG, rano ma posielali pravidelne ked boli ranajky ( co mi neprekazalo lebo na CTG mi hadzali bruchom kedze maly nebol aktivny), ale potom som si ranajky musela doslova hladat a pravidelne sa stalo, ze mi dali ine (horsie) a lepsie spapali sestricky, ale samozrejme, ze som si potom pytala svoje spravne.
Prochazka robil vizitu ked som bola na CTG pravidelne, do karty si napisal , ze vsetko ok a ked mi zacali pichat Fraxiparin a mala som po nom zdr.problemy tak som sa ho chcela pytat ci je to ok, rozleteli sa dvere na izbe a zacal vrieskat na celu izbu aky mam problem tak som bola nutena ist za lekarkou na inom oddeleni a ta ked zbadala ruky po fraxiku skoro skolabovala a ihned mi to vysadila.
tyzden sa natahovali kedy mi spravia CR, jeden mi vecer povedal aby som bola nalacno no kym sa druhy den rozhodli bol obed a ja stale nalacno a takto to tahali par dni.prolem bol,ze moj syn musel byt prevazany po porode do dfn a nebol nikto schopny zorganizovat chirurga a prevoz a vedeli o tejto situacii, ze bude uz od 8.septembra !!!!
po porode ma supli na 9 nadstandart kedze som nemala syna pri sebe tak som chcela byt na izbe sama aby som sa zo vsetkeho dala dokopy a o 2 hodiny mi tam supli mamu s dietatom, nikto si nevie predstavit co som prezivala a pritom dalsie 3 izby boli uplne volne.
vdacim p.Bohacikovej, ze som sa tam uplne nezblaznila lebo jedno rano prisla na vizitu a pytala som sa jej kedy ma pustia povedala, ze na 4 alebo 5 den a ked prisla na dalsi den chcela to este posunut, ale vysvetlila som jej aka je situacia a ked zistila, ze ma dali na izbu s dalsou pani s dietatom robila poriadky a mna prepustili domov.
takze ja a kramare uz nikdy mozna kombinacia.je to jeden velky bordel kde prava ruka nevie co robi lava a chyba tam slusnost, komunikacia s pacientom a su tam lekari co by sa svojou slusnostou neuplatnili ani v ZOO - vratane Prochazku !!!

lovesista
17. nov 2011

@ustrachana k tej strave. nemyslim ze ti ju zjedli sestricky, skor pacientky ktore sa chceli vyhnut svojim dietnym jedlam. ja som bola na Kramaroch tyzden kvoli cukrovke a pravidelne sa mi pri ranajkach stavalo ze mi nedali moje ranajky - ako diabeticka som mala mat grahamove rozky, ostatne pacientky maju rozky biele. podla mna islo skor o prefikanost pacientiek, nie sestriciek. sestricky su asi jedina vec ktoru po tom tyzdnovom pobyte mozem len a len chvalit.

canama
17. nov 2011

@lovesista @ustrachana suhlasim, sestricky su tam az na par vynimiek celkom v pohode co sa tyka chovaniu k pacientovi....trochu mam pocit ze boli schaosene, ale to bude asi aj vdaka tomu ze lekari tam maju chaos uplny. ja ked som tam lezala tak zakazdym ako prisiel iny lekar do sluzby, tak hovoril nieco ine o mojom stave, nevedeli sa rozhodnut ci a kedy ma budu operovat, kazdy den ma niekto prehanal na sono....proste oni si nedoveruju ani jeden druhemu. je smutne ze to musim skonstatovat, ale je to tak ze pacientka by mala byt pod "ochrannymi krdilami" jedneho lekara, ked to tak je tak potom stav pacientky vsetci lekari v sluzbe vzdy konzultuju s tym konkretnym lekarom, takze je sanca ze liecba ma nejaku kontinuitu a logiku. a to teraz nehovorim len o mne, lezala tam so mnou dalsia baba no a tej kazdy den tiez hovoril niekto nieco ine. po 5 dnoch co tam bola zrazu lekari zistili ze liecba je nastavena zle a ze vlastne nefunguje, lebo lieky co jej davali si navzajom potlacali ucinok. tuk-tuk. ona mala doma 2 malicke deti a tretie na ceste, takze bola z toho na nervy ze ju tam v podstate drzali zbytocne. 😖

krpcek
17. nov 2011

@canama suhlasim s nazorom, ze je najlespie ked mas jedneho lekara, ktory sa o teba stara. tiez som si zazila svoje, kym som sa nedohodla s jednym konkretnym lekarom.
zial, situacia v nasom zdravotnictve je velmi zla a ked nemas zaplatene, tak na teba hazdu bobek. ☹

@ustrachana ja na Prochazku nedam dopustit, nebyt jeho rozhodnosti, neviem, ci by tu moja mala dnes bola. 😖 aj ked je pravda, ze zrovna vrucne spravanie nema, ale to mi je dnes uz jedno a aj teraz idem urcite k nemu (ak tam zostane).

amouramour
17. nov 2011

@ustrachana mi je luto tvojej velmi zlej skusenosti, ale troska nechapem preco ti vadilo, ze ti dali maminu na izbu, v dnesnej dobe ked je taka nudza o izby na nadstandarte by som urcite ani len nechcela sama izbu, predsa len nemozeme byt taki sebecki a na tie dalsie tri volne izby mozno isli presunut dalsie ktore rodili...to nebolo nic v zlom,ale ja aj keby som neviem ako chcela byt sama a mat sukromie, nedalo by mi blokovat jedno lozko v lepsich podmienkach, ktore niekomu moze pomoct aspon troska dostojnejsie prezit pobyt v nemocnici...

natas4
17. nov 2011

@ustrachana ked si uz pred porodom vedela ze tvoje dieta ma nejake problemy tak naozaj neviem co ti tak strasne vadilo na CTG a ze ta pravidelne sledovali...inak to je tam normalne a myslim ze je je to v uplnom poriadku, ze pacientky, ktore tam lezia posielaju na pravidelny monitor...sleduju dietatko a to je predsa najdolezitejsie...ja som bola na Kramaroch dva tyzdne - tyzden pred porodom a tyzden po porode...ja som chodila na CTG 4 x denne a ked ma poslali cez ranajky tak bud som sa dohodla so spolubyvajucou aby mi ranajky dala na izbu, alebo som poprosila sestricku (lezala som na nadstandarde na 8) aby ma poslali na CTG mimo ranajok, obeda a vecere...na 8 su naozaj mile sestricky, s ktorymi sa dalo vychadzat a ked ich clovek poprosil tak vedeli zariadit aj to aby mi vymenili ranajky kedze aj mne sa raz stalo, ze tie co som mala mat neboli

lovesista
17. nov 2011

@natas4 ja som sa vratila z kramarov minuly tyzden, bola som na 8.posch ale nie na nadstandarde a tam nam monitor vzdy priviezli na izbu. ty si musela chodit inde? do nejakej ambulancie? 😕 som prekvapena. vsimla som si ze na nasej chodbe boli monitory 3 a tie vzdy presuvali po izbach..
sestricky boli naozaj velmi mile a ani izby neboli take hrozne ako som cakala. kazdopadne po porode by som sa chcela dostat na nadstandard na 9.posch, je mi jedno na aku izbu

ustrachana
17. nov 2011

@natas4 zjavne si to nepochopila

ustrachana
17. nov 2011

@amouramour takze chapem to tak pokial by tvoj syn bojoval o zivot ty by si ho poporode ani nevidela bola by si absolutne spokojna s tym, ze si na izbe s niekym kto sa tesi zo zdraveho dietata zatial co ty nevies co sa deje s tym tvojim? no tak potom mam asi vacsiu citovu vazbu k synovi, primarka Bohacikova to pochopila takze asi nie som jedina komu to vadilo
mozno to pochopis po porode ked budes zvedava na svoje dieta a neuvidis ho aj ked ti to neprajem lebo je to najhorsie co moze zena zazit a viem lahko sa kritizuje a sudi pokial neprezijes, ja som priblizne vedela co ma caka, ale absolutne inak som to prezivala ako som myslela, ze to prezivat budem....
kto neprezil nepochopi ....

ustrachana
17. nov 2011

@lovesista sestricka mala moje ranajky v taske tak asi ich s taskou neniesla pacoske 😀

amouramour
17. nov 2011

@ustrachana keby moj syn bojoval so zivotom, asi by kazda moja myslienka patrila len jemu a bolo by mi jedno ak by som spala aj na chodbe....to druhe babo ani mamicka za to nemohli....

ustrachana
17. nov 2011

@amouramour toto uz nebudem komentovat , zbytocna strata casu

amouramour
17. nov 2011

@ustrachana jasne, kazdy sme iny...ja necitim potrebu vidiet vsetkych smutnych ked mne je zle, ja som dva tyzdne zila s tym, ze mi nevedeli povedat ci mam alebo nemam v sebe mrtve babo a neodhanala som od seba mamicky ani tehotne kamosky...ja som len narazala na to, ze za sucasnej situacii v nemocniciach, nedostatku miest na izbach by som neblokovala lozko niekomu, kto ho potrebuje tiez....je to troska aj o empatii, cim absolutne nezlahcujem tvoje pocity, mat chore dieta muselo byt tazke...

ustrachana
17. nov 2011

absolutne to nebolo myslene tak ako ste to niektore pochopili, ale nevadi, nemyslela som to v zlom.....
kedze moj syn bojuje od vcera o zivot bude lepsie ak budem svoje myslienky venovat jemu a nezatazovat sa MK....
pekny den Vam prajem

natas4
17. nov 2011

@lovesista ja som lezala na 8 ale na nadstandarde a tam nemali monitor, pretoze tam vacsinou nelezia tehotne, ale zeny po operaciach a pod. takze na CTG ma poslali bud na 8 na obycajne izby, alebo rovno hore na porodnicu
@ustrachana tak mi to vysvetli ak som nepochopila...ja som narazala na toto co si napisala

"... prehanali ma na CTG v style, ze o 18:00 bol CTG ok a o 23.10 ma prisla zobudit sestricka aby som utekala na CTG..."

krpcek
17. nov 2011

@natas4 kde na 8. je nadstandart? ja ked som tam lezala v aprili 2009 tak na 8. bol standart 600-nedelia a na 9. nadstandart 600-nedelia. na 8. sme lezali aj tie, co sme prenasali a cakali na porod, alebo dole na materno fetalnom, ked bolo vela mamiciek po porode.
zeny po zenskych operaciach tam ani neboli.

pajka22
17. nov 2011

rodila som na kramaroch pred piaatimi dnami druhy krat a nedam na ne dopustit 🙂

canama
17. nov 2011

@krpcek na 8.p. je pooperacne aj odd. sestonedelia. na pooperacnom su aj standardne aj nadstandardne izby na jednej chodbe a cele oddelenie bolo zrekonstruovane, takze jediny rozdiel medzi standardom a nadstandardom je telka na izbe, kupelka na izbe a max. 2 pacientky na izbe. ten standard sestonedelia, na opacnej strane chodby....tam je to fakt desne. 😒 ja ked som lezala na pooperacnom tak praveze tam boli cerstve maminy lebo sestonedelie bolo full plne.

krpcek
17. nov 2011

@canama takze ak tomu dobre rozumiem tak na pravo od vytahu (ked stojim k vytahu celom) je standart sestonedelia a na lavo od vytahu je pooperacne s nadstandartom sestonedelia, ci len maminy pred porodom na nadstandarte?

natas4
17. nov 2011

@krpcek na lavo od vytahu na 8om poschodi je pooperacne a tam som lezala na nadstandarde pred porodom ..po porode som uz lezala na nadstandarde na 9om poschodi

livika
18. nov 2011

To je asi o tom,kolko toho ocakavas.....ja som tam rodila v juli tohto roku a nedam na ne dopustit.....
-sestricky sa chovali,ako keby som im za to platila navyse,,,boli uzasne 🙂 🙂 🙂
-lekari boli v norme,,prisli necakane vazne komplikacie-boli neuveritelne rychly a zachranili nam obom zivot......DAKUJEM!!!!!

aduskatt
18. nov 2011

🙂 @natas4 ja som lezala na kramaroch takmer tri mesiace a veru mas pravdu.CTG bolo kazdu chvilu..a prvykrat ma budili vzdy rano o piatej na monitor........

strociatka
19. nov 2011

ahojteeeeeeeee, uz som nevolala, rovno sme rodili a bolo to uzasneeeeeeeeee, na porodnici sme nikoho nemali zazmluvneneho a sluzba bola neuveritelne skvela, vsetci boli strasne mili a zlati, cely prod prebehol vpohode a dobre, vsetko je v najlepsom poriadku, personal najlepsi, aky som zazila, doporucujeeeeeeem

chrobulka
20. nov 2011

ja som lezala tyzden na standarde pred porodom (teraz v auguste) a tyzden po porode na nadstandarde na deviatom, podla mna co sa personalu tykalo, nebol rozdiel medzi sestrickami na osmom a na deviatom.
CTG mi robili 3-4x denne, a bola som rada, aj ked to bolo otravne a pre mna aj bolestive lezat tak dlho na chrbte s dvojitou zatazou, ale vzdy som sa tesila, ked ma sledovali, lebo som vedela, ze deti su OK.
mala som zazmluvneneho lekara a myslim, ze je to lepsie, najma v mojom pripade (dvojtehotenstva) som nechcela nic riskovat... stalo to za to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre