Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

miriamka
13. nov 2012

@misulka47 Prvy krat bol pri porode manzel, so mnou bol ked som isla na porodnu salu...a potom po porode este 2 hodiny, maleho mi na telo nedalo ale ako ho zabalili nam ho doniesli. Pri druhom porode manzel nebol - nestihol prist 😀 , dorazil na salu asi 2 minuty po porodeni ale bol tam uz potom 2 hodiny so mnou

misulka47
13. nov 2012

@miriamka aha, no tak teda som zvedava ako to bude v mojom pripade ...som teraz momentalne naklonena ist na kramare a uz to asi menit nebudem

lumari
13. nov 2012

@misulka47
Aj ja to chcem mať za sebou, kvôli mnohým veciam, napr. pre tehu cukrovku, bolesti lonovej kosti, obavám ako to dopadne a už chcem držať našu bublinku v náručí 😉

moni244
14. nov 2012

ahojte, chcem sa opýtať. Zajtra idem na polikliniku na ultrazvuk spojený s kontrolou prietokov. Idem tam 1.krát. Chcem sa opýtať tých, čo to absolvovali, môže ísť so mňou aj partner?

lin123
14. nov 2012

@moni244 mojho partnera tam nepustili,ale to zavisi od dr., takze mozes mat stastie.

moni244
14. nov 2012

@lin123 tak ho radšej nechám doma, bude po nočnej nech sa radšej vyspí

katcok
14. nov 2012

@misulka47 Ja som tam rodila pred troma rokmi nekonal sa žiaden oxytocín ani skákanie po bruchu. Ale keď mi stvrdli prsia tak som dostala oxytocín v malinkej striekačke do nosa. Dávala som si po jednej kvapke a fakt to pomohlo, žiadne zapálené prsia, pekne sa mlieko pustilo.

vonicka
14. nov 2012

@misulka47 - ja som rodila vo Feb. tohto roku a oxytocin mi zial dali - neviem preco, lebo vsetko slo fajn a pomerne rychlo. Asi preto, ze bola noc a Dr. to chcel mat z krku. Nechci oxytocin, kontrakcie po nom boli dost hrozne. Ja pri druhom porode urcite poviem, nech mi ho nedavaju. Na brucho mi tlacili, ale nie moc, lebo krpec mal az 4kg a vobec sa mu nechcelo von, uz to vyzeralo pomaly na cisarak. To tlacenie na bruchoo tiez nic moc nebolo, dost ma to bolelo.
Moj maly sa mi vobec nechcel prisat, cely prvy tyzden, takze dostal UM ale ked sme dosli domov, zacala som nastastie kojit a vsetko dobre dopadlo 🙂 Inak to tambolo ok, az na tie ranne budenia o 5, bola som z toho na nervy.

misulka47
15. nov 2012

@vonicka no ja oxytocin ani nechcem, ale ako vravis, niekedy sa tomu uplne zabranit asi neda...a to skakanie na brcuho mi pride dost hrozne...mozno to ale niecomu pomaha ked je dieta vacsie, ja to neviem posudit...ja by som chcela velmi kojit , tak uvidime ako sa nam bude darit...

domeli
15. nov 2012

kočky, ak idem 1.krát na Kramáre do poradne, aký je postup? Objednať sa na CTG (02/59542583), to som sa dočítala. A do tej poradne? To sa tiež objednáva alebo len prídem a čakám (zatiaľ nezazmluvňujem)? Určite to tu niekde je, ale nestíham pri malej lúskať veľa strán dozadu. Dík.

ponyxx
15. nov 2012

@domeli ano, objednas sa na tom cisielku a prvy monitor ti zhodnoti ujo doktor v dverach c. 217. Na monitore sa ta potom sestricka bude pytat, ci mas vybraneho nejakeho doktora, ku ktoremu chces chodit do poradne, pripadne, ci si chces aj nejakeho zazmluvnit. Oni to podla toho potom nejak rozdeluju. Ja som si zazmluvnovala, takze ja uz chodim do poradne iba k tej lekarke a monitor mi nataca jej sestricka.... Ako je to pre nezazmluvnene netusim...

domeli
15. nov 2012

@ponyxx dík za info. A dá sa teda chodiť aj ku konkrétnemu Dr. do poradne bez zazmluvnenia? Či to potom automaticky čakajú, že si ho aj zazmluvníš?

sagitta8
15. nov 2012

ahojte, ja som sa dnes konecne dovolala na kramare, tiez potrebujem ist na1. poradnu, zatial sa mi mailom podarilo objednat k p. jandovej na porodnu pripravu, to ideme 20.11. o 10:00 a teraz som volala na 59542794 - tam mi zdvihla teta a ze mam zavolat na 59542583 tak za hodinku. tak som volala, objednala ma 27.11. na 11:20 na 1. posch., c.dveri 221 a tam ze mi natocia monitor a povedia co dalej. o tom ctg mi nehovorila nic, mam to nejak este predtym riesit? mozno blba otazka, ale v com spociva ten monitor?

slavka034
15. nov 2012

@sagitta8 no ved ctg je "monitor" a ten ti natocia na 221 😀

sagitta8
15. nov 2012

@slavka034 jaaaj, dakujem za odpoved ja truba 🙂

ponyxx
15. nov 2012

@domeli myslim, ze sa da si vybrat lekara aj bez zazmluvnenia. Lebo ja som si vybrala Bohacikovu a sa ma pytala sestricka, ci si budem aj zazmluvnovat. Teda je tu asi ta moznost.

Btw. dievcence k tym nocnym kosielkam. Nemusite kupovat nove. Staci aj tuna z bazariku. Ja som to tak urobila. A dokonca som spokojnejsia ako s tymi, ktore som si kupila pri prvej dcere. Pokial rodite v zime, tak teplo je tam o dusu, staci tenka s kratkym rukavom. Pre pripad navstev mam pribalene pyzamove nohavice, to som si vylepsila oproti minulemu razu 😀

lovesista
15. nov 2012

@iviatko ja som rodila v decembri a tiez som umierala od tepla. strasne kuria, nastastie radiatory sa dali zavriet, ale zas nechceli sme mat na izbe zimu kvoli babatkam.

cize nocne kosele odporucam s kratkym rukavom aj v decembri 😉

iviatko
15. nov 2012

Ja som mala kvoli vizite koselu,ale mm mi nosil tricka a gate 🙂) v noci ken v podprde som bola a smykala som sa po tej posteli od potu.:(

moni244
15. nov 2012

@ponyxx a ako je to so županom? lebo v zozname je napísaný, ale ako tak čítam, tak ho nebude treba, ja doma moc nekúrim a aj tak mi je teplo, a keď tu čítam, ako je tam v zime teplo, tak sa mi ho neoplatí ani trepať, lebo je veľký a huňatý, zaberie celú tašku

ba80
15. nov 2012

@moni244 ja som rodila vo februari, ked bolo -18°C vonku a teda na nadstandarde nam tak prefukovalo, ze som v nom aj spala, hlavne, ked vypadlo kurenie, to bol zazitok... na chodbach bolo tak mozno 15°C, len si ho pekne zabal ;)

moni244
15. nov 2012

@ba80 takže uvidím, aké bude začiatkom januára počasie a podľa toho sa zariadim 😉 možno bude vonku príjemne teplo. Ale keď bude zima, určite zabalím.

ponyxx
16. nov 2012

@moni244 no ja som mala zupan tiez len tenky s kratkym a nosila som ho na kupanie a k navstevam a tak.... ako pise
@ba80 nahoda je blbec, tak si priprav jeden zupan s dlhym a ked bude treba, tak ti ho prinesu 😉 . My sme 2x denne vetrali na plne balkonove dvere, co bol taky hic...

anjelicek30
17. nov 2012

@misulka47 ahoj, ja mam termin az za mesiac a daco, ale lezim treti den na Kramaroch, na oddeleni sestonedelia. Skracuje sa mi krcok, tak si ma tu nechali na par dni. Chcela som nadstandard, ten nebol volny, ale musim povedat ze som milo prekvapena, cakala som, ze to bude horsie. Izby v pohode, aj tie wcka na chodbe s daju, su ciste. Sprchy sa daju tiez, ale slapky treba urcite. Sestricky su tu zlate, s doktormi som sa stretla len vizite zatial, tak neviem posudit. Neviem aky je personal na nadstandarde. Ta vyhoda nadstandardu po porode je urcite v tych wckach a sprchach na izbe. Inak standard hodnotim pozitivne 😀

liz_lemon
17. nov 2012

@anjelicek30 sestricky na nadstandarde nie su take super, ako tie na obycajnom sestonedeli

misulka47
17. nov 2012

@anjelicek30 ty mas termin o jeden den neskor ako ja 🙂diky za info dufam, zre to tam bude fajn, a uvidime ci sa nam podari nadstandard podla toho kolko bude ludi, a ak nie, nezblaznim sa z toho 🙂 slapky myslis gumene do sprchy???

anjelicek30
17. nov 2012

@liz_lemon skoda 😀 keby bol nadstandart standard s tymito sestrickami, tak radost tu lezat 😀

anjelicek30
17. nov 2012

@misulka47 tak to sa tu mozno stretneme 😀 hej gumene do sprchy, ale myslim, ze tie su aj medzi vecami, ktore treba do porodnice 😀

liz_lemon
17. nov 2012

@anjelicek30 veru, to by bolo dokonale 🙂

misulka47
17. nov 2012

@anjelicek30 jj akurat som si robila pripravu balila tasku keby nahodou a bolo to tam 🙂

iviatko
17. nov 2012

@liz_lemon aaaale suuu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre