Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

barbora21
25. nov 2012

@liz_lemon Dakujem za info 🙂

lucikan
26. nov 2012

ahojte, chystam sa sa aj teraz rodit na kramare a chcem sa spytat, ci sa v ramci toho mesiaca, ktory chodite na poradnu uz do porodnice, da chodit aj k niekomu inemu ako su tu vymenovany na tejto stranke http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/...
Konkretne ja by som chcela chodit k Dr. Plankovi (ale o zazmnluvneni neuvazujem), len neviem do akej miery tu plati, ze on vedie len poradne pre rizikove rodicky? Ked nie som rizikova nie je sanca sa k nemu dostat, neviete nahodou?

liz_lemon
26. nov 2012

@lucikan asi mu treba zavolat, a dohodnut sa rovno s nim, inak ja som ho mala pri porode, a je super, velmi mily clovek

ba80
26. nov 2012

@barbora21 na nadstandarde v kuchynke kanvica je... aj mikrovlnka tusim... 😉

iviatko
26. nov 2012

@ba80 aj chladnicka na jedlo 🙂

lucikan
26. nov 2012

@liz_lemon ja tiez pri prvom som ho mala, ale tak pri akutnej sekcii, akurat sa zmenila sluzba a nabehol on. Tak si tam zajtra zavolam a uvidim.

liz_lemon
27. nov 2012

@lucikan aj ja som mala akutnu sekciu, a cakalo sa kedy pride 🙂

lovesista
27. nov 2012

@lucikan ak nie si extremne rizikova tak ta nevezme.

lovesista
27. nov 2012

@barbora21 do jednolozkovej izby na nadstandarde mozu chodit navstevy 😉

amouramour
27. nov 2012

@lucikan ahoj myslim, ze je to bez sance, ak si nezazmluvnujes, lekara si vyberat nemozes, na poradni ta bude mat ten, ktory tam prave je....

amouramour
27. nov 2012

@barbora21 na jednolozkovy nadstandart pokial viem navsteva moze🙂

slavka034
27. nov 2012

@lucikan berie iba rizikové pacienky a kedže ich je požehnane tak neviem neviem 😀 😀 😀 ale je perfektný mala som tu česť chodiť k nemu do poradne

kikuska16
27. nov 2012

Ahojte, ide dnes niekto p. Jandovej na prednášku o dojčení?

ba80
27. nov 2012

@iviatko ja som v nej chladila len obklady na prsa... 😀

lucikan
27. nov 2012

@slavka034
@lovesista
@amouramour joj nepotesili ste ma, ale tak da sa to cakat, silne zvazujem v tom pripade zazmluvnenie, zajtra ordinuje tak tam budem volat

zuzkaamato
27. nov 2012

dievcata poradte, ja si neviem spomenut. ako sa vola taka mladucka porodnicka. ma tmave dlhe kucerave vlasy a vyzera ako 20 rocne dievcatko..

dulkagabulka
27. nov 2012

Aké sú možnosti ochrany hrádze pri pôrode? Najnovší článok z dielne Ženských kruhov.

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/prirodzeny-po...

marketkapraha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lovesista
27. nov 2012

@lucikan ale neboj, ved ak ta nezoberie tak sa urcite dostatnes k inemu odbornikovi, na Kramaroch su vsetci dobri 😉

sagitta8
27. nov 2012

baby boli ste niekto u dr. tokolyovej? ja som mala u nej dnes prvu poradnu.. a mam sa rozhodnut, ci budem chodit k nej..

cenculinka
27. nov 2012

@anjelicek30 jeeeejo, ja som porodila 24.11. a dali ma na 850 izbu, chi chi dnes ma uz aj prepustili domov 🙂 tak to sme tam boli naraz a ani sme o tom nevedeli 🙂

lovesista
27. nov 2012

@sagitta8 to je taka mlada cierna, vesela? ak hej tak na nu som pocula chvaly..

cenculinka
27. nov 2012

babenky, tak som na 10 min doma a letim sa zase ubytovat na detske kardio, tak v skratke, ako bolo na Kramaroch 🙂 24.11. 03:15 ma priviezla sanitka s kontranciami kazdych 5 min, ale v pohode to este bolo, prijala ma nejaka lekarka, taka super vesela kopa zo zahoria, ale neviem meno, tu je totiz zvyk, ze nikto nema menovku a vy neviete, ci je to lekar alebo upratovacka. 8:30 klistir, sprcha, epiduralka 🙂 tak bez epi by som v zivote nesla rodit, aj s nou to bol "zazitok", baby co boli bez tam skucali o dusu ☹ a potom sa aj tie s EPI boja, ze co ich caka 🙂 9:30 odchod na salu, lahnut na porodny stol, ctg a cakat, kym sa maly narodi 😀 11:30 mohol prist manzel 🙂 11:30-16:20 cakanie na porod, raz horsie, raz lepsie bolesti, porod nepostupoval, chodilo tam kopec ludi bez menovky, ale boli vsetci velmi mili, cokolvek by som povedala, tak by mi pomohli, polohovat postel,... 12:30 prisla lekarka, ze ak do 30 min sa nebudem otvarat (dovtedy stale na 5 palcov a nic viac), tak to bude musiet riesit s Dr. Prochazkom, vyzeral dost protivne, ale bol v pohode. tak som ju zacala presviedcat, ze nech ma rezu hned, ze naco cakat,... 🙂 o hodinku som bola na 8 palcov, ale maly bol vysoko a vobec nezostupoval, lekari uz okolo mna skakali, radili kedy co a ako tlacit, davali mi kyslik, lebo sa mi strasne zle dychalo,... no a najvtipnejsi bol samotny porod, bolo tam asi vsetko, co malo v ten den sluzbu, striedali si ruky v mojich porodnych cestach, aby malemu pomohli, ja som tlacila jak sialena, sestricka mi tlacila brucho - bolest jak slak,no a asi po pol hodinke tohto cirkusu bol maly von 🙂 keby som nemala epi, skapem od bolesti, citila som slabe kontrakcie, tak som vedela kedy tlacit a citila som aj tlak na konecnik, no vobec som necitila, ze mi niekto pcha ruku po zapastie tam dolu 🙂 porod placenty dalsich 45 min, lebo bola niekde zachytena, sitie tiez asi tak, lebo ma jednak strihli a jednak som praskla, stehov mam jak zadarmo do pol zadku 🙂 vdaka epi zijem, vobec som sitie necitila 🙂 kocky bez epi skucali jak slak ☹ porodnica otras, ale luidia naozaj velmi mili 🙂 vedeli co robia a teraz som aj rada, ze ma nemuseli rezat 😀 aj sestricky na oddeleni 8C boli v pohode, no teda ako ktore, ale v celku ok 🙂 strava jedna sodoma gomora, bez humoru tam nechodte ani jest, netreba sa nad tym zamyslat, len hltat co donesu 🙂 sprchy otras, hnus, plesne, mokro, nedaju sa zavriet dvere na kutoch 🙂 kto nevidel, nepochopi - zase treba brat s humorom 🙂 moj dojem je dobry, som spokojna, mam narodene dieta, rodili ho sice mladi lekari, ale za asistencie odbornikov a to je dolezite, nie to ci mam modre zavesy v izbe a podobne 🙂 tak vela stastia a hlavne davky humoru vam prajem 🙂

evickav
27. nov 2012

@cenculinka takže už si aj doma? a pôrod aký bol? dúfam že je všetko v poriadku aj s malinkým,,, kedy ho budú operovať?

evickav
27. nov 2012

@cenculinka tak som si to už prečítala 😉
držím moc palčeky, nech ste s malinkým čím skôr doma 🙂

sagitta8
27. nov 2012

@lovesista hej taka mlada, ciernovlasa, celkom sa mi pozdavala..

ponyxx
27. nov 2012

@cenculinka gratulujem este raz, ja som pozasivana vo vnutri durchom durch, lebo sa mi uvolnil krcok maternice a okolo toho este kopec dalsieho. S EPI som sa usmievala a nechala dopichovat 🙂 a v pohode komunikovala s personalom....ktoreho som mala okolo seba jak pri operacii mozgu. Z kazdej strany ma sestricky otvarali jak dvere panovi prezidentovi 😀 😀 . Anesteziologicka ma dokonca chcela dat na RESku, ale dobry dedusko Plank povedal, ze netreba. Od pondelka dosla Bohacikova, tak ich dala do pucu a hned boli hemokolagulacne testy robene znova 😎. Mna tam sestricky skoro bozkavali, lebo ja som vsetko brala s humorom a na nic sa nestazovala, lebo viem, ze oni robia, co vedia a to, ze tam nefunguju sprachace, tak oni za to nemozu. Za to moze vlada a financovanie zdravotnictva... Po rozprave so susedkou na izbe na margo zdravotnictva tu a v Kanade, kde mala odrodenu prvu dceru, tak mozme nasim lekarom a ostatnemu personalu rucicky nozicky bozkavat. Jej znama v Kanade caka pol roka na vysetrenie s diagnostikovanou rakovinou!!! Tam sa rodi v celkovej analgezii, cize neciti nohy ani kontrakcie a rodi sa iba pomocou monitoru :(

ranya
27. nov 2012

@sagitta8 mna vysetrovala raz na pohotovosti a bola super...ale vyzera taka naladova🙂

sagitta8
27. nov 2012

@ranya no ja som s nou stravila asi 15 minut na poradni bola fajn, tak snad jej to vydrzi 🙂

hama27
27. nov 2012

@zuzkaamato toto by mala byt ta Jana (Johana) Mlynarcikova. Aspon podla popisu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre