Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

milla11
8. jún 2011

@lenusa Ahoj Lenusa, Dr Jandova spominala na priprave, ze tel. nestiha vacsinou dvihat, ale na mail odpoveda: katarina.jandova@kr.unb.sk /mne odpovedala vcera/, takze tuk jej to do mailu.

adrianiiita
8. jún 2011

@natas4 jeeej tak to musel byť zážitok ... :D i ked z pohladu tej rodičky tak to neviem ... ja by som mala stresy ... lebo som hanblivá ... ale verím že to bol zážitok xi ... 🙂)

natas4
8. jún 2011

@adrianiiita ta rodicka ani nevedela ze som tam, lebo ja som lezala za jej hlavou...skor pre mna to bol "zazitok" 😀

janicka
8. jún 2011

Ahojte baby, tak sa aktualne hlasim z kramarov, som na cakacke. O stvrtej mi odtiekla voda, doteraz vsak kontrakcie nezacali, tak snad sa to potom rozbehne. Drzte mi palceky prosim!!!

luc771
8. jún 2011

@janicka
super, drzim palce, v dobrom zavidim, aj ja uz to chcem mat za sebou, prosim napis sem potom nejake info o priebehu nech vieme co nas caka 😉 drzs sa!

romanecka
8. jún 2011

Ahojte baby, prosím Vás, čo beriete do pôrodnice pre bábätko, okrem toho, čo posiela Jandová? Cumlík, mastičku na riťku, olejček, lieh+gázu... Alebo niečo, vôbec neviem, aby som nemusela potom zháňať... 😉 Ďakujem!!

vysocanka0107
9. jún 2011

ahojte baby, chcem sa spýtať boli ste u tej pani Jandovej niektorá na tej psychofyzickej príprave aj s oteckom? ako to tam prebieha, včera som jej písala mail lebo chcem mať priateľa pri pôrode tak nám dala termín 11.7.2011. Som prvorodička takže veľa toho neviem ☹ a ešte som sa chcela aj spýtať, či je to spojené aj s prehliadkou pôrodnice alebo to sa musí objednať niekde inde? Ďakujem

luc771
9. jún 2011

@vysocanka0107
Ahoj, prave so z tej pripravy prisla. Bolo nas tam asi 7 parov, ale rodicky co uz niekedy rodili tak asi po pol hodke poslala domov dostali len peciatku o absolvovani pripravy do knizky, zostali sme len prvorodicky s partnermi. Rozoberali sme podrobne porodne doby, samotny porod, co sa deje po porode s babatkom, funkcia partnera pri porode, no bolo toho veru dost, trvalo to asi 2,5hodky. Prehliadka porodnice pokial viem na kramaroch nie je mozna, to by musela byt uplne prazdna kvoli sukromiu mamiciek a to teda nie je nikdy 🙂))

luc771
9. jún 2011

@romanecka
Ja beriem pre maleho len tu ciapocku, rukavicky, ponozky, sudokrem na ritku, jednorazove plienky, vlhcene obrusky, cumlik keby bolo najhorsie ale zevraj to tam velmi neradi vidia ked sa pouziva cumlik, 2-3 latkove plienky tiez zoberiem, . Ja beriem navyse taku plysovu natahovaciu hudobnu hracku, tu melodiu malemu pustam uz par mesiacov tak dufam ze ju spozna... 😀
Veci na kupanie, lieh aj oblecenie tam dostaneme pokial viem.

vysocanka0107
9. jún 2011

Aha ďakujem za info, a ešte som sa chcela spýtať dostali ste tam aj nejaké zoznamy čo potrebujete do pôrodnice a ako je to s tými nadštandartnými izbami, to sa objednáva vopred alebo až keď prídeme priamo na pôrod? takže ste si to tam užili, ale určite to bolo poučné uvidíme ako to bude baviť nášho otecka 😀

luc771
9. jún 2011

@vysocanka0107
Jandova posiela zoznam mailom tak ho asi estelen dostanes, ja mam dva, jeden od nej druhy od porodnej asistentky z kramarov ku ktorej som chodila na predporodnu pripravu do studia Miracle, ked chces posli mi do IP svoju mailovu adresu a ja ti tie zoznamy preposlem.
Nadstandard stoji 16,60€/den v dvojke a 33,-€/den na jednotke, jednotky su len dve izby dvojok je o dost viac, neda sa dopredu zarezervovat, vypytas si ho ked prides rodit, ak nebude volny tak pojdes na obycajnu izbu a ked sa uvoli miesto na nadstandarde tak ta presunu, zavisi od toho kolko je rodiciek, najvacsi problem ze je ked sa rodi po 17-tej alebo vecer ze vtedy sa uz neprepusta a musis pockat na obycajnej izbe do nasledujuceho dna...

nelle
9. jún 2011

@vysocanka0107 ešte je jedna trojková izba, tzv. "nižší nadštandard" - nie je tam TV, kúpeľňa a wc je mimo izby, hneď oproti dverám. Stojí cca. 7 eur/noc. Ja som na nej bola, dokonca od soboty sama, jedná nevýhoda bola, že keď som šla do sprchy, alebo na wc, tak pri malej nebol nikto, ale úplne v pohode som to zvládla.
@romanecka ja som dostala lieh+vatu, olejček aj krém na riťku hneď ako mi priniesli malú, takže to si nosiť nemusíš. ale sama uvidíš, čo budeš potrebovať a veci ti môže niekto kedykoľvek priniesť, prípadne, ako to tu už niekto napísal, tak napr. vecičky, ale aj iné potreby ti zabezpečí novorodenecké odd.

vysocanka0107
9. jún 2011

@luc771
@nelle chcem sa ešte spýtať, chodím zatiaľ ešte k svojmu gynekológovi, ale povedal mi že asi od júla ma už pošle na Kramáre. Ako je to tam s tými poradnami, tam si budem musieť zavolať a automaticky ma pridelia k nejakemu doktorovi alebo to ja si môžem vybrať doktora?

vysocanka0107
9. jún 2011

Máte niekto skúsenosť s Mudr. Anna Boháčiková? teraz mi ju jeden známy doporučil 😒

janka2504
9. jún 2011

@vysocanka0107 ja k nej chodim a bude ma rodit v pondelok je to zlata doktorka a hlavne ma skusenosti

nelle
9. jún 2011

@vysocanka0107 keď ťa pošle, tak si zavolaj do ambulancie, tam ti dajú termín a aj číslo na ctg (tzv. monitor), ten treba mať v iný deň ako poradňu (to aspoň tvrdia na poradni, ale je tam toľko žien na to ctg, že niekedy sa inak nedá). Ja som volala na toto tč.: 02 / 59 54 24 24 a dali mi termín na piatok (vtedy tam bolo menej mamičiek) a väčšinou som chodievala na ctg vo štvrtok ráno - tam je tč.: 02 / 59 54 25 83.

nelle
9. jún 2011

@vysocanka0107 bola prítomná pri mojom pôrode. Je veľmi razantná, autoritatívna ale aj skvelá doktorka. Keď mi zavelila, aby som tlačila, tak som veľmi rýchlo poslúchla 😀 No a po pôrode, keď bývali vizity, tak bola veľmi milá. Ja s ňou mám len dobrú skúsenosť.

vysocanka0107
9. jún 2011

@janka2504
no tak držím palčeky aby ti to dobre dopadlo. A ďakujem 🙂

vysocanka0107
9. jún 2011

@nelle

Tak razantná a autoritatívna 😅 Nooo tak to asi musí byť, ale hlavne nech má ľudský prístup 🙂

nelle
9. jún 2011

@vysocanka0107 ale v dobrom 😀 veď je primárka, tak musí byť 😉

luc771
9. jún 2011

@vysocanka0107
ja idem zajtra prvy krat na poradnu na Kramare dr.Ferakovej, tu je telefonne cislo na ktore som volala aj ordinacne hodiny ambulancii :
http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/...
Mna sestricka objednala na monitor a poradnu chvalabohu v jeden den, takze rano na 8:00 idem na monitor a odtial hned mam poradnu, dr.Ferakovu mi pridelili ale som ju aj chcela lebo som bola u nej minuly rok na preventivke a bola zlata, aj baby co ju mali pri porode si ju pochvalovali ze ma velmi ludsky pristup tak uvidim zajtra, ale ze tie poradne idu ako na pase a trvaju tak 3minuty takze vela od toho neocakavam... 😒

milla11
9. jún 2011

@janicka Ahoj Janicka, dufam, ze vsetko dobre dopadlo a mate to aj s babatkom uspesne za sebou 🙂 !!! Info nas vsetky tu potesi, ale prioritne hlavne oddychuj a venuj sa babatku 🙂 Vsetko dobre.

lucia20
9. jún 2011

@janicka drzime silno, neboj sa. ako sa len da. vela stasticka a hadam mas uz po tom.

milla11
9. jún 2011

@romanecka Ahoj romanecka, ja som nad tym tiez rozmyslala a zatial si vezmem asi to, co aj ty okrem cumlika a navyse taku zmes z morskej soli na rychlejsie hojenie po porode, co som si kupila na priprave. Dole je lekaren, takze cokolvek nam bude chybat si kupime, pripadne nam prinesu. Ja som kolegynke na Kramare niesla jablkovy dzus a susene slivky, tak mozno po porode nieco taketo - dobroty na jedenie a pitie. Este som uvazovala, ci nehodim do tasky par kuskov body-cok pre maleho... kedze nezaberu vela miesta

milla11
9. jún 2011

@luc771 tak to je super napad s tou natahovaciou hrackou a fakt by som chcela vediet, ci to maly spozna 🙂 ved to robis normalne aj vyskum komunikacie s babatkom v brusku - vysledok by ma riadne zaujimal 🙂 🙂

c15211b8
9. jún 2011

@milla11 ahoj, bodynka si tam supni, mne maly zacal grckat a ked som si isla vypytat ciste na novorodenecke,tak mi dali velke bodynko, chudacik sa v tom stracal, tak som si nechala z domu priniest vlastne, nie vzdy maju k dispozicii ciste

nikak23
9. jún 2011

@vysocanka0107 ahoj, ja som u nej rodila a chodila do poradne a je super, na prvy pohlad taka chladna, ale v skutocnosti velmi mila lekarka a naozaj tomu rozumie. ak mas moznost ist ku nej, tak vrelo odporucam. drzim palce. Nika

milla11
10. jún 2011

@c15211b8 Dakujem za info, myslela som si, lebo ked som bola na navsteve za kolegynkou tiez mala ogrckane body-cko, takze pribalujem. Inak v Tescu teraz maju vsetko-aj detske oblecko s 30% zlavou, tak ked niektora uvazujete, treba zbehnut nakupit /ja som si nakupila pred tyzdnom, ale keby som vedela, pockala by som/. Vsetko dobre.

milla11
10. jún 2011

@luc771 Hello Luc, ako dnes? Ja ok, aj tu EPID som si vybavila 🙂

luc771
10. jún 2011

@milla11
Cauko Milla, vsetko som dnes vybavila 😉 , monitor potom poradnu a aj anesteziologa, k nemu som sa dostala tak okolo 9:45, ty si tam kedy bola ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre