Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

bleelka
22. máj 2012

@lilitela no by si dovolili. ja som kricala ako najata, ale to hlavne preto aby ku mne niekto konecne prisiel.. si predstavte, ze v stave ked uz som bola tak, ze uvolnim zovretie a dieta porodim, tam nikto nebol! Doktorka sa ma opytala ci uz mam pocit na tlacenie a ja ze ano, a ona zahlasila: "tak si potlacte" a odisla!!! a ja sama na boxe a nikde nikoho... potom to aj tak dopadlo, ze ked sa vratila, ja som raz potlacila a kebyze dieta nezachytit asistentka, tak padne na zem... doktorka si nestihla ani rukavice nasadit 😒 doslova! porodila som ked sa otacala co bola chrbtom a nasadzovala si rukavice... a potom kamoske urobila toto iste, spytala sa ci ma pocit na tlacenie a po jej kladnej odpovedi odisla a nechala ju tam...tak sme zistili, ze nas rodila ta ista doktorka... 😒

ava11
22. máj 2012

@lilitela Hysterčila som tak bolestivo 😀 Hlavne na monitore som sestričku priam prosila, nech ma odpojí, lebo zomriem 😀 A potom teda už na pôrodnom stole som dosť hlasno predýchavala, trochu vykrikovala a tak. Nebola som psychicky pripravená na takú veľkú bolesť, nestihli mi dať epidurál. A teda doktorka aj pôrodné asistentky mi len dôrazne opakovali, že musím vydržať a myslieť na bábetko. Ale nikto nebol nepríjemný. Ja som sa im po pôrode aj ospravedlňovala, že som robila cirkus, ale ony že v pohode, nič sa nedeje, pekne som to zvládla.

bleelka
22. máj 2012

@ava11 ja som sa dozvedela kto ma rodil, len asi pred dvoma mesiacmi, ked som citala prepustaciu spravu a dole je meno osetrujuceho lekara a vraj je to ten, co zenu rodil... takze ak je to tak, tak to viem len podla tej spravy...mne sa tiez nepredstavila a nenapadlo ma v tom stave sa opytat

lili777
22. máj 2012

@ava11 tak na to ospravedlňovanie musia byť už zvyknutí🙂 to mi každá druhá kamarátka povie, že sa im tam ospravedlňovala a aj ja som sa🙂 ale tak proste ono to ide tak samo od seba. Pri prvom som mala epi, pri druhom nestihli, takže hrúúúza, no nezakrič si, keď to sa nedá ani vydržať🙂

dancul80
22. máj 2012

@ponyxx mne oboch dali hned na brucho aj ked pri prvom som mala triasku, obidvoch som si pohladila este ked boli taky teply a spinavy. a potom prilozili, druhe som si sama 🙂 to uz vies co a ako.
ked si odmyslim tie trapne vizity s rozkrocenymi nohami tak poporodna starostlivost je ok. ale ten samotny porod, priestor, to mnozstvo personalu. a este to ze urychluju aj rychli porod 🙄 to je pre mna hrozny zazitok. "iba" mi odpustili vodu ale na co to dodnes nechapem.

quaxi
22. máj 2012

@bleelka jasne, ked si takto dlho bez poradne, tak radsej zavolaj, urcite ta niekde napasuju a budes mat istotu.

ponyxx
22. máj 2012

@bleelka na Kramaroch 🙂, vratim sa na miesto cinu 🙂

ponyxx
22. máj 2012

@dancul80 mne pustali vodu, lebo kontrakcie sa mi stupnovali, a zjavne si to vyzadovala situace...monitorovali ma tusim kazdych 15 minut, takze sa asi babo pytalo von a porodne cesty nie a nie povolit 🙂. ja som o 12tej mala tusim kontrakcie aj kazdych 5-7 minut

cruellka
22. máj 2012

Ahoj dievčatá mám takú otázku keď idem do poradne na kramároch musím mať už spravený aj monitor?Lebo ma objednali na jeden deň čo je dobré akurát ,že na poradňu mám prísť medzi 10.00-12.00 a na monitor o 11.00 a neviem či budem stíhať poradňu do tej dvanástej.Myslíte ,že by bol problém keby som išla najprv do poradne a potom im doniesla monitor na kontrolu?

dancul80
22. máj 2012

@cruellka chod najprv na monitor.
@ponyxx inak voda moze prasknut az pri prvom zatlaceni. takze kludne mozu cakat az je zena uplne otvorena, ved babu je lepsie v bazene kym je v bruchu. ale to by nemali pod kontrolou

cruellka
22. máj 2012

@dancul80 ok ďakujem za radu

lucica
23. máj 2012

@radka1414 a ty si len prisla v tom 36. tyzdni do nemocnice a povedala si, ze si chces zazmluvnit doc. Turkotu, alebo si bola nejak vopred dohodnuta?

majusqwa
23. máj 2012

a teraz dalsia z mojich otazociek: na monitor treba ist nalacno alebo netreba?

ava11
23. máj 2012

@majusqwa netreba

hradnapani
23. máj 2012

@bleelka s tymi menami to nemusi byt take samozrejme. Ja mam v sprave napisane a podpisane same muzske mena a rodila ma zena. Takze najlepsie je sa na meno priamo opytat. oni sa proste nepredstavuju, co som sa pytala ostatnych, tak nie. Je to cudne, ze vlastne castokrat ani netusime, kto bol pri porode a potom len dedukujeme podla farby vlasov a podobne...

pavlinakol
23. máj 2012

Ahojte, ja som bola včera prvý krát na poradni a monitore na Kramároch a mám z toho teda veľmi zmiešané pocity..v podstate som sa nič nedozvedela,lebo za tých 7min.čo som bola vnútri aj s vyzlečením a oblečením to ani moc nebolo možné. Termín mám 18.6. a jediné,čo mi pani doktorka povedala,že to bude skôr.. ale napr.si nevšimla,že malý je otočený koncom panvovým a pod. Ráno som bola na monitore, tam to bežalo veľmi dobre ale neviem,čo si mám myslieť o tej poradni..pripadalo mi to tam jak v továrni na páse..pani doktorka mi povedala,že sa ešte môže otočiť, tak som si vyžiadala odporučenie na EDA a stihla som absolvovať ešte to poučenie na anesteziologii, tam bola pani doktorka fajn a odpovedala na všetky moje otázky.. Nemôžem povedať,že doktorka na poradni bola zlá,ale evidentne nemala čas.. Ked som tam skončila, bolo už 12.30 takže som nič iné nestihla.. ani objednať sa na ultrazvuk,kde sa mimochodom neviem dovolať a včera som v priebehu dňa viackrát skúšala sa tam doklopať, ale nikto mi neotvoril..nemáte niekto skúsenosť,kedy sa tam dá niečo vybaviť? viete mi niekto prosím poradiť, keď chcem nadštandard treba to platiť vopred? dostali ste nejaký zoznam vecí, čo si treba priniesť do pôrodnice? od koho to treba pýtať? dik moc vopred za info..pa

ponyxx
23. máj 2012

@pavlinakol ako to fici na poradniach netusim. Ja sa na uzv na 214 nemam problem objednat. Ak je to do 12tej 🙂 Pockam kym vyjde sestricka a poviem, ze potrebujem objednat a hotovo 🙂. Nadstandard sa plati v den, ked ta tam daju. MM musi zaplatit na platenych sluzbach a odniest ti o tom doklad. Nadstandard si pytas, resp. sa ta sestricka opyta, ci ho chces, ked dojdes rodit. Zoznam veci neviem ci dostanes, mozno od Jandovej, ale nie som si ista....ale urcite ho najdes na internete, a ja odporucam si doniest navyse par nepremokavych podloziek, lebo setria, a par kusov na vyse plienociek.

radka1414
23. máj 2012

@lucica Iba som tam prisla, netreba sa vopred dohodnut, aspon ja som to tak nemala.

micika
23. máj 2012

@pavlinakol ahojky ja som bola akurat vcera na predporodnej priprave u p. Jandovej, a tam nam dost podrobne vysvetlila ako to na kramaroch funguje.
Aj co sa týka objednavania, epiduralky aj platieb.
Takze na nadstandart sa nemozes dopredu objednat, lebo nevedia zarucit ci bude volny. Plati sa az ked ta tam umiestnia a je to 18E na den. Zvycajne po umiestneni pride stanicna sestra a jej zaplatis poplatok 4x18E nakolko v porodnici si 4dni ak teda nie su nejake komplikacie. A zoznam co si priniest do porodnice ti mozem poslat, pani Jandova nam ho potom posielala na email.
Tak isto aj ostatne platby resp. to co som si vcera napisala na prednaske. 🙂

veronika66
23. máj 2012

@micika ahoj posles to prosim ta aj mne dakujem

micika
23. máj 2012

@veronika66 poslala som ti to do IP posty 🙂
ak by si mala este nejake otazky daj vediet.

amouramour
23. máj 2012

@pavlinakol na ultrazvuk nevolat, treba osobne objednat...nuz a poradne su rychlovka vsade a ja som chodila do kocha, sukromneho centra a tam trvala poradna tolko ako na kramaroch...zaklad pytat sa iniciativne sama na vsetko🙂

amouramour
23. máj 2012

@ponyxx to mas uplnu pravdu, ja som na nadstandarte dostala len jednu a fajn, ze som mala vlastne, taktiez vlozky vlastne boli lepsie ako erarne a oplati sa zobrat pre babo deka a aspon jedny dupacky a pre klud aj vlastna odsavacka

amouramour
23. máj 2012

@micika plati sa v tej pokladnici na platby, sestra ti da len fakturu, ktoru mas uhradit do 24hod.

majusqwa
23. máj 2012

@micika posles ho aj mne, prosim ta? O🙂

bleelka
23. máj 2012

@micika mozes poslat, prosim, ten zoznam aj mne? dakujeeeeeeem krasne!

bleelka
23. máj 2012

baby, dnes som mala poslednu poradnu u svojho doki a sestricka hovorila, ze Kramare maju teraz natresk, ze by vobec nemali prijimat 😒 isla som tam potom sa objednat na poradnu aby ma dali v jeden den ako monitor, vyzeralo to, ze sa to nepodari, ale mala som stastie...ale budem chodit k Zidzikovi, ktory nie moc citlivo vysetruje ☹ pri prvom tehu ma tak bolestivo vysetril a vraj som komplet zatvorena, ze to na porod vobec nevyzera a do 6 hodin na to mi odtiekla voda, tak neviem ci tomu npepomohol 😖 tak neviem ci som vyhrala.... aky je? mate s nim skusenosti? ja som mala tu cest pred 3 rokmi na par minut...

amouramour
23. máj 2012

@bleelka ja som ho zazila pri hodnoteni monitorov a aj pri vyberani stehov a bol velmi mily🙂

bleelka
23. máj 2012

@amouramour dakujem za pozitivne info 🙂 browsujem tu po nete a same kritiky nanho 😖 co som aj ja nemala dobry pocit z neho, ach ☹ zlaty moj lekar, skoda, ze nemam 300 eur na zazmluvnenie mojho 😢

micika
24. máj 2012

@amouramour dakujem za info, uz len sa dostat po porode na nadstandart

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre