Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

vevuska1
13. jún 2012

@mamimonka hehe, ze vsade som, ale nie 🙂 my uz nemusime ist na tu pripravu nastastie, som jej uz pisala a mi napisala, ze staci ak pride manzel po papierik a tehu knizkou kde mi zapise ze moze otec k porodu, takze super, ze sa tam nemusim trepat aj ja 🙂 nam dala termin, ze 2.7. ma muz prist o 10 rano a ze bolo by dobre keby nemeskal :D tiez som to chcela uz riesit uz teraz bo viem, ze v lete bude mat dovcu tak aby sme ju stihli na cas keby daco

majusqwa
13. jún 2012

@szdan vsetky porodnice su na tom asi hrozne, kedze kopec ich porusili a teraz sa dvihla porodnost... ale na to vtedy nemysleli

mamimonka
14. jún 2012

@vevuska1 tak to som zvedavá ako sa to podarí vybaviť nám. snáď si nás tiež naplánuje skôr 😉

amouramour
14. jún 2012

@szdan ja by som to s nadstandartom nevidela az tak zle, ked som tam bola ja kazdy den niekoho prepustali a izby sa uvolnovali, po mne rodila dva dni kamoska a tiez ho dostala a o tri tyzdne sestra a tiez...takze sa da🙂a su aj ozaj maminky, ktore ho proste nechcu

emka1
14. jún 2012

ahojte spolubojovnicky, hlasim sa, ze uz sme doma z porodnice. V piatok 8.6.2012 o 12.20 hod. sa nam narodila nasa Katka, miery 3410 gramov a 48 cm. Porod bol extra rychly - do 5,5 hodin bola mala na svete. Nemala som zazmluvneho doktora, rodila ma pani Dr.Katarina Gerincova - velmi mila a prijemna zienka - rozhodne ju odporucam !!!

ponyxx
14. jún 2012

@emka1 blahozelam k dceruske 🙂 prajem obom vela zdravicka 🙂 Gerincova rodila aj mna a tiez som bola spokojna aj bez zazmluvnenia, zasila ma paradne 🙂))

szdan
14. jún 2012

@amouramour to si ma potešila, pretože ja som na Kramároch rodila pred piatimi rokmi a keď si spomeniem na tie sprchy, hluk, prievan a preplnené izby... Tentokrát by som tie peniažky za nadštandart určite obetovala 🙂

klemente
14. jún 2012

baby, poraďte, je dobré mať už pri pôrode košeľu na predné zapínanie? Kupovali ste si novú alebo ste použili staršiu? A je lepšia biela (aby sa dala oprať na vyššej teplote) alebo farebná? A ako to je s prikladaním dieťaťa na nahé matkino telo? (v súvislosti s tou košeľou po praktickej stránke🙂

ponyxx
14. jún 2012

@klemente ja som si musela kupovat nove kosele, lebo ja spavam v tricku a mm spodaroch 🙂 A mam farebne a flaky sa vyprali...to prikladanie no co ja viem, co viem, tak moc neprikladaju... 😒

lucica
14. jún 2012

@mamimonka max 4 týždne si myslela že skôr ako 4 týždne nie? Že to má byť niekdy v posledných 4 týždnoch?

mamimonka
14. jún 2012

@lucica no ja som to pochopila tak, že v posledných 4 týždňoch.

mamimonka
14. jún 2012

@ponyxx akože neprikladajú, zvlášť na tom mi záleží.

zuzkaamato
14. jún 2012

no, tak dnes som bola poslednykrat u svojho gynekologa. musim sa pomaly objednat na Kramare aj ja. vcera som pisala Jandovej, ale este sa neozvala. ked sa budem objednavat do poradne, tak sa ma spytaju, ku komu chcem ist alebo ma proste niekomu priradia?

no a baby je v poriadku, pekne hlavickou dole, vraj lepsiu polohu uz mat nemoze. a vazi 2800 gramov. ale mne nasiel doktor streptokoka, tak ze ho potom bude treba preliecit antibiotikami ☹ ale inak vsetko v poriadku...

liz_lemon
14. jún 2012

@klemente pri porode staci nejaka stara, resp. aj nejake stare tricko, lebo to vraj kazda baba potom vyhadzuje rovno do kosa

liz_lemon
14. jún 2012

@szdan no, tak takto je to tam stale 🙂

ponyxx
14. jún 2012

@mamimonka ono zalezi aj od porodu, ak budes rodit normalne, myslim,ze radsej treba upozornit. Ak budes mat cisara, tak urcite neprikladaju. Ja som sice rodila normalne, ale malu mi museli brat rovno na novorodenecke na aklimatizaciu, takze som ju videla v perinke asi 5 sec a uz s nou sestricka utekala.... ak budes mat cas tak skus si nalistovat nejake strany do zadu, ci tam o tom baby nepisu. a skus si dat to vyhladavaca hodnotenie porodnic, ci tam o tom nieco nie je

mima.k
14. jún 2012

@zuzkaamato
Ak nemas zazmluvneneho lekara, tak ta k niekomu, kto ma volnejsie priradia. A zo streptokoka si nic nerob, pri porode ti daju infuzkou antibiotika a babu sa nic nestane

chelonka
14. jún 2012

@emka1 jj tu doktorku som tam stretla aj ja ked som bola v porodnici - na pohotovosti cca pred 2 týždnami a fakt veeelmi milá žena a vyzera byť aj dobra doktorka 😀

zuzkaamato
14. jún 2012

@mima.k nemam zazmluvneneho. a myslis, ze mi staci si tam zavolat az niekedy buduci tyzden? to budem v 36. tyzdni cca. este sa spytam. nedavno tu niekto pisal, ze sa treba objednat najprv na monitor. nie nahodou najprv do poradne a az potom ma doktor posle na monitor?
zo streptokoka si nic nerobim, len som alergicka na penicilin, tak snad mi daju nieco ine a zaberie to...

chelonka
14. jún 2012

@zuzkaamato nie nie najprv veru na monitor sa treba objednať potom pojdeš s výsledkom do dverý 217 na zhodnotenie a tam sa rovno objednáš do poradne a tam sa ťa spýtaju či chceš mať niekoho zazmluvneného a ak nie do par minut ti daju papierik kedy a kam máš ist najbližšie do poradne.Pokial si mimo ba ako ja, tak hned potom s tým papierikom sa chod objednať na další monitor aby si to mala v jeden den - sestrička na CTG sa ti bude snažiť vyjsť v ustrety ak to tam nebude mať v ten den úplne narvané!!!!

chelonka
14. jún 2012

@zuzkaamato a kludne si tam už aj teraz možeš zavolať a objendať sa na CTG!!!! teda zajtra idealne tam volaj medzi 8:00 - 10:00

klemente
14. jún 2012

@ponyxx fakt? mne sa zdá, že Jandová spomínala, že prikladajú:/ ale asi to naozaj závisí od pôrodu, či sú nejaké komplikácie a tak. Ale stále neviem, či sa k pôrodu hodí košeľa na zapínanie alebo tie zapínacie stačí na pobyt v nemocnici. Mám takú staršiu, obrázkovú, tak premýšľam o nej 😀 Mám kúpené dve nové predozapínacie, tak neviem či investovať do tretej, keďže bežne nespávam v košeliach, tak neviem ako ich potom využijem.
A koľko ich treba? Od Jandovej mám zoznam, kde píše 2, no počúvam, čo hovoria ženy, že sa po pôrode zvykli dosť potiť a niektoré si ich aj prali, aby mali čisté, že treba meniť v nemocnici často. tak neviem.

mima.k
14. jún 2012

@zuzkaamato Zavolaj tam radsej hned zajtra. Ja v 36. tyzdni uz pojdem do poradne ku svojmu zazmluvnenemu doktorovi. A ked tam budes volat, tak sa ich rovno spytaj, ci sa mas uz objednat aj na monitor.

zuzkaamato
14. jún 2012

@mima.k @chelonka holky a mate kontakt, kam treba volat? 🙂 zajtra tam rano zavolam asi. ale nerada by som tam chodila ako na klavir. som mimo Ba.. a celkovo parkovat tam moc neni kde...

zuzkaamato
14. jún 2012

@klemente no ty si presne ten pripad ako ja 😀 nocnu koselu som na sebe v zivote nemala 😀 ale uznavam, ze do porodnice je to perfektne riesenie. aspon sa poriadne vetras zdola a ked su vizity, nemusis sa 3 hodiny vyzliekat. a po porode asi neni ziaden pohyb tak uplne sranda. ja mam zatial len 2 kosele so zapinaim v predu. este aspon jednu by som chcela, ale nikde neviem zohnat nic, co by sa mi aspon trochu pacilo.

liz_lemon
14. jún 2012

@zuzkaamato treba volat na 02/59542583

ponyxx
14. jún 2012

@klemente ja som mala tusim tri a v nemocke je strasne teplo, ja som teda rodila v zime a kurili jak blazni. S druhou mamickou sme aspon raz denne vetrali.... kosele som kupovala v tehu obchode a mala som na nej obrazok bociana 😀 😀

zuzkaamato
14. jún 2012

@liz_lemon dakujem 🙂 to je kontakt na objednanie sa na monitor, hej?

liz_lemon
14. jún 2012

@zuzkaamato ano, na monitor

chelonka
14. jún 2012

@zuzkaamato liz_lemon ti dala spravne číslo, no ale to budeš chodiť minimálne 1x do týždna a ak sa im niečo nebude zdať tak aj častejšie, ja som bola tak že dokonca minulý týžden som bola 2x na CTG v stredu a v piatok lebo doktorke sa nepozdavalo moje CTG bo dost silne a caste kontrakcie, krčok tiež už plne skrateny a bábo sa počas CTG nehýbalo iba 2x, potom tento týžden som bola včera teda v stredu a v pondelok idem zas. takže to bude záležať o lekara a výsledkov CTG a vysetrení ja tiež dochádzam z PK.
hlavne ked pojdeš na CTG bud najedena a cca hodku alebo tak 1/2 pred CTG si daj aj niečo sladke lebo oni potrebuju aby sa bábo hýbalo, priprav sa že CTG bude trvať minim 20 min a viac. a ak nádou neprídeš na cas na CTG tak si aj hodnu chvilu počkaš a niekedy si počkáš tak či tak 😀
a neviem ako poznáš kramare a patronku ale da sa parkovať síce do kopca ale da v prilahlých uličkách ked ideš s patronky ako z dialnice tak na pravej strane máš odbočku na urgent a na lavej strane su 2 také uličky tak v tých sa da parkovať(ak nepoznáš kukni si do predu na mape 😀)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre