Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

nastasyk
23. aug 2012

@vevuska1 JEEEEJ, Ty uz mas po! Gratulujem, ved sme sa tam mali stretnut🙂musim sa poponahlat🙂

lucica
24. aug 2012

Ahojte baby,
chcela by som sa spýtať, či si niektorá z vás zazmluvňovala doktora. Prosím poraďte. Kedy ste sa s nim bavili ake mate predstavy o porode? Na poradni? Zmluvu mame uz podpisanu, len kedy dohodnut veci k porodu, pripadne prejst porodny plan.Dávali ste vlastne dokotorovi pôrodný plán? Ďakujem moc

vevuska1
24. aug 2012

@nastasyk jasneeee ,mna zakrili takou tou ich zelenou plachtou a hlavne mi potom aj daka zima bola, tak ma pozakrivali

vevuska1
24. aug 2012

@nastasyk veru uz PO 🙂 tie najvacsie tepla sme si vybrali 😖 je tu na skapati tak bud rada, ze si este doma, my zajtra uz asi pojdeme domov, dufam 🙂

vevuska1
24. aug 2012

@lin123 no taka bude fajn, jednu si zober k porodu a jednu potom na izbu aby si mala na prezlecenie aj 🙂

nastasyk
24. aug 2012

@vevuska1 tak este raz gratulujem!!! a uprimne nezavidim tie teploty, aj ked v dobrom zavidim, ze uz si po🙂 mna vcera chytili poslickovia, som sa zlakla, ze v tomto teple sa tam dusit vo vlastnej stave, to radsej nie... tak som si vsugerovala, ze musim pockat do nedele a potom to uz pojde🙂 inak si spokojna?

vevuska1
24. aug 2012

@nastasyk vsetko je uplne super az na to teplo, to je ozaj na nevydrzanie 😝 ja som rodila v utorok a tiez riadny hic bol, ale v porodnom boxe je klima, tak tam je aj zima :D len na izbach je otrasne! ako v sklenniku

nastasyk
24. aug 2012

@vevuska1 tak to si naozaj asi necham radsej na ten buduci tyzden🙂 tak Tebe este drzim palce, a doma si uz len uzivaj babatko!!!

lucica
24. aug 2012

@nastasyk ahoj, ku komu ides na poradnu buduci tyzden?

lin123
24. aug 2012

@vevuska1 dakujem

nastasyk
24. aug 2012

@lucica Ja idem k Dr. Prochazkovi dnes akurat odchadzam, potom dam info🙂

iviatko
24. aug 2012

Ahojte,ja idem prvykrat na kramare 4.9,mam tam byt o 7 mej rano,ale kedze som z Pk a syn ide rano do skoly,velmi vadi,ked sa tam pridem neskor? Cca 7:20? Vdaka

lucica
24. aug 2012

@iviatko a CO TAM MAS RANO?poradnu alebo ctg?

iviatko
24. aug 2012

@lucica To netusim,prve poschodie c.d.221

iviatko
24. aug 2012

@lucica
@lucica aha,to bude monitor,je treba tam byt presne?

marianka0101
25. aug 2012

@iviatko na monitor by si mala prísť presne o to skôr, keď ideš takto hneď ráno, lebo to budeš asi aj prvá. Neviem či začínajú o 7:00 alebo skôr, keď prídeš 7:20, tak to o tej dobe by ti už pomaly malo to vyšetrenie končiť. neviem teraz či to trvá 20 alebo 30 minút. Asi by som tam zavolala a dohodla iný termín. Takto by si poposúvala aj ostatným mamičkám termíny a zbytočne by tam museli dlho čakať. Čo sa stáva síce aj tak, keďže niektoré monitory sa musia opakovať a potom sa to oddialuje, ale tak načo tomu ešte pridávať,keď už teraz vieš, že to nestíhaš... Na tých monitoroch to býva dosť napraskané čo si pamätám a aj čo mi tam teraz nedávno rodili kamošky tak hovorili že sa nič nezmenilo ☹

iviatko
25. aug 2012

@marianka0101 uz sme to vyriesili,totiz rano som nemala s kym nechat syna,kym pojde do skoly 🙂 uz je to ok a snad nebudu zapchy,budem tam o 7 mej 🙂

lucica
25. aug 2012

@iviatko Ja odporúčam prísť aj o 6,50 ak sa ti bude dať. Zoberú ťa aspoň skôr. Majú tam 2 monitory a ak náhodou príde nejaká mamička ktorá je objednaná na 7,20 o 7,00 a ty tam este nebudes, tak ju zoberú. Jeden monitor trvá cca. 20 minút. Podľa toho či je bábo hore. Odporúčam sa predtým najesť a napiť. Najlepšie niečo sladké, alebo niečo čo máš odskúšané že krpoša v brušku zobudí. Lebo potrebujú na monitore zopár pohybov bábätka zaznamenať. A ak nemáš v deň monitoru poradňu, tak pôjdeš do dverí č. 217, kde ti zhodnotia monitor, doktor sa na to pozrie a povie buď ok, alebo ťa pošle na opakovaný. Napríklad, ak by boli ozvy slabé, alebo bábo spalo... . Takže nie je záruka, že budeš vybavená za 30 minút. Nespoliehaj sa na to.

iviatko
25. aug 2012

@lucica velke dik!

luludi
26. aug 2012

Ahojte babulky,

mozem Vas poprosit kontakt telefonicky alebo mailovy na Dr. Jandovu? Uz by som sa mala pomaly prihlasit na predporodny kurz a manzela na kurz otecka pri porode 🙂 Dakujem pekne.

luludi
26. aug 2012

@iviatko jeeeej ivka, to som necakala, ze ta tu stretnem a ze cakas babatko.. na mna si uz asi pamatat moc z blog.sme asi nebudes 🙂

nastasyk
26. aug 2012

katarina.jandova@kr.unb.sk napis radsej mail, telefony nedviha zvacsa🙂 ona hned odpovie, myslim, ze zatra sa vracia z dovolenky.

janak159
26. aug 2012

@vevuska1 Ak si uz doma, tak viem, ze sa urcite nenudis, ale prosim, ak by si si nasla chvilku napis trosku viac o porode,
ako si bola spokojna? bolo tam vela zien? ktoreho doktora si mala pri porode atd. urcite to zaujima nielen mna 🙂 dakujem.

janak159
26. aug 2012

@vevuska1 a aby som nezabudla, super, ze to uz mas za sebou a gratulujem k babatku. nech sa vam dari co najlepsie.

iviatko
26. aug 2012

@luludi 🙂) no veru, podla nicku ani nie 🙂 sme na tom tusim podobne. tiez ides na kramare?

luludi
26. aug 2012

@nastasyk dakujem pekne 🙂

@iviatko ano, prve som tiez rodila na kramaroch, druhy krat idem tiez tam 🙂 poslem ti do ip adresu blogu, mozno ti to este nieco povie 😉

lin123
26. aug 2012

@lucica ahoj, ja som tiež objednaná na monitor, viem, že potom sa ide do dverí 217 a potom mozem ist na poradnu? je nutne sa na nu obejdnat? Lebo objednavala som sa len na ten monitor a v jeden den by som chcela stihnut aj poradnu.
A na poradni co vsetko vysetruju, prosim?

lin123
26. aug 2012

@vevuska1 Aj ja sa pripajam ku gratulacii. 🙂
Tiež by ma zaujímalo ako to vyzera na porodnej sale alebo v porodnom boxe. Je to samostatna miestnost, kde rodi jedna mamicka alebo je tam viac lezadiel pre viac mamiciek? Dakujem.

nastasyk
26. aug 2012

@lin123 pojdes na monitor, potom Ta poslu na 217 a tam Ta zaradia rovno do poradne. Zalezi, ci ides zazmluvnovat, alebo nie. Ak nie budes stale myslim chodit na 217. Vysetruju moc, tlak a krcok pozeraju, prvy krat mi merali aj brucho, potom uz nie.

lucica
26. aug 2012

@lin123 presne tak nastasyk mala pravdu. Ja som šla hneď po prvom monitore na poradňu ale na 214, lebo som si chcela zazmluvniť doktora ktory ma poradnu na 214. Na poradnu sa netreba objednat, len dones moc, tehot.knizku a vysledok monitoru a príď sa posadiť pred dvere kam ideš na poradňu v čase kedy ordinuje doktor, ktorého chces.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre