Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

janak159
4. sep 2012

@lucica ja mam presne ten isty nazor ako ty, ak by mal pri mojom porode asistovat 1-2 studenti, ktori sa tym padom aj nieco naucia, tak ok... ale viac nie. ja myslim, ze ked vyslovene aj priamo na por. boxe poviem, ze si to neprajem, tak ich musia poslat prec. Druha vec je, ze sa moze stat, ze aj tak sa pocas porodu nahrnie kopa personalu, co sa mi zda byt tiez uplne zbytocne. ja mam tiez v porodnom plane, ze pocas 2. doby porodnej si prajem mat na boxe len minimum ludi. tak uvidime ako pochodime 🙂 poslala si im porodny plan na schvalenie? ja nie, chcem ho odovzdat pri prijme, aby ho zalozili k mojej dokumentacii /samozrejme nie len zalozili 🙂 ale aj respektovali /

lucica
4. sep 2012

@janak159 aj ja to tak planujem. Zajtra idem na poslednu poradnu, tak mozno to preberiem este aj s doktorom ak budem mat cas.

amouramour
4. sep 2012

@brumka no ja som dosla s krvacanim a spinenim do kocha v 5tom mesiaci a ani na mna nepozreli, zmluvu tam uz samozrejme nemam

janak159
4. sep 2012

@lucica ja mam poslednu poradnu vo stvrtok, tak to sa mozno v porodnici aj stretneme 🙂

lucica
4. sep 2012

@janak159 Možno sa stretneme. Kedy mas termin? Ja v nedelu 9.9. ale uvidime kedy to pride. Posledne 3 dni som mala dost casto kontrakcie, neboli ale pravidelne a dnes je akesi ticho. Mozno ticho pred burkou 🙂
Som zvedava co zajtra povie lekar, ci som sa zacala uz otvarat.

vevuska1
4. sep 2012

@brumka 100 ludi, 100 chuti. niekto by nesiel nikdy do ruzinova, niekto na antolsku, niekti na kramare. ja som na kramaroch porodiladve deti a oba porody boli super, i ked prvy trval dva dni. teraz som tam bola zase a bolo uplne super,od porodu az po odchod domov 🙂 a keby malo byt aj tretie babatko, idem rozhodne na kramare 😉

iviatko
4. sep 2012

Ahojte baby,dnes som bola 1x v poradni,teda len na monitore,mam prist 12.9,neviete nahodou ktory lekar tam byva v stredy c.d.214.diky

martinam77
4. sep 2012

Ahojte,zajtra mám ísť navstúpiť na vyvolavacku,neviete či púšťajú otecka k pôrodu aj počas 1doby?Zzabudla som sa Jandovej spýtať a vôbec ako to funguje pri plánovanom nástupe. 😕

miskaska
4. sep 2012

@martinam77 AHoj, mne porod vyvolavali. Rano som dostala cipok, to ma zacalo pobolievat brucho. Bola som na cakacke/vzdycharni s este jednou zenou. Priatel tam byt este nemohol. Okolo obeda mi pustili vodu a to zacali riadne kontrakcie, mohla som zavolat, aby dosiel priatel...bola som uz n izbe sama. Chodil so mnou do sprchy tak. Cize ak je volna izba, myslim ze tam bude moct byt s tebou.

tinkax
4. sep 2012

Ahojte, ja som mala termin 29.8. a zajtra sa to asi tiez ukonci, ja len dufam ze v noci chytim bolesti, ze mala sa sama vypyta.
Mam aj porodny plan,ale nikomu som nedavala schvalovat, strcim ho doktorovi ktory ma bude mat byt pri porode,teda kto ma sluzbu a snad budu akceptovat co sa da, mam ho zbuchany len v par bodoch aby nemali dlhe citanie 🙂

katie1
4. sep 2012

@janak159 dakujem za info. A ked mi daju po poradni termin na monitor na ten isty den, tak mam ist potom o tyzden najprv na monitor a potom do poradne, tak ako prvy krat?

iviatko
4. sep 2012

@katie1 oni ta onjednaju vopred na monitor a potom pojdes do poradne, dnes som tam bola 1x a objednali ma do poradne na 13:00 , potom som sla naspat na monitor a tam ma dali o 12tej.

marianka0101
4. sep 2012

@martinam77 nám dnes p. Jandová hovorila, že je to možné, ale záleží od okolností, ak budes na vzdychárni sama, tak nieje problém, ale ak tam budú iné mamičky, nepovolia sprevádzajúcu osobu pri tebe, lebo musia zabezpečiť súkromie ostatným mamičkám

katie1
4. sep 2012

@marianka0101 aj ja som dnes bola u Jandovej - na priprave o dojceni... Ty si tam bola tiez?

marianka0101
4. sep 2012

@katie1 a vieš že som si myslela, že som ťa spoznala? ale si hovorím, že veď už si dávno písala, že tam ideš, tak to nie si ty 🙂 a ja som ťa asi teda podľa očí spoznala

marianka0101
4. sep 2012

@katie1 ja som mala také ružové tielko a prišla som tam s kamarátkou - kolegyňou, sme sa úplne náhodou stretli pri výťahu a trošku sme na začiatku kecali, lebo sme sa 3 roky nevideli...

katie1
4. sep 2012

@marianka0101 to fakt? A Ty si bola ktora??? Bolo nas tam 11 bab, tak budem vediet ked mi napises kde si sedela...
Ja som v auguste bola na prvej prednaske na porod, dnes som bola na priprave o dojceni a 19.9. idem na prednasku s muzom 🙂

marianka0101
4. sep 2012

@katie1 iba 11? aha, tak potom som bola v inej skupine ☹ Ja som išla na 10:00 a končilo to o 12:00 tak to je prúser 😀 ale strašne mi ta mamina bola povedomá...
Ja rozmýšlam, že tiež pôjdem toho 19.9. ale teda bez manžela, lebo on pri pôrode nechce byť, on je strašný strachoprd

katie1
4. sep 2012

@marianka0101 aj ja som mala ruzove tielko a prisla som s byvalou kolegynou 🙂 A kde si sedela...hm...neviem si vybavit nejak....

marianka0101
4. sep 2012

@katie1 a sedela som tretia v poradí od jandovej... ale to musela byť iná skupina, my sme boli tak, že všetky stoličky pri stole obsadené a plus ešte aj na tých dookola nás bolo veľa

katie1
4. sep 2012

@marianka0101 ja som bola na 13.30h....

marianka0101
4. sep 2012

@katie1 no tak to sme sa nevideli teda ☹

moni244
4. sep 2012

@wieruska1
@ponyxx ahojte, ďakujem za info, ja nadštandard nepotrebujem, už som absolvovala operáciu v martinskej nemocnici a viem čo ma čaká 😀 a navyše som pár rokov bývala na ubytovni v ČR, kde boli spoločné sprchy a pochybujem že tu narazím na nahého tučného chlapa 😕 páči sa mi na kramárach, že sú takí zhovievaví k návštevám a povoľujú výjsť s bábom na chodbu. Aj vďaka partnerovi, ktorý nechce byť pri pôrode, bude dobré, keď si bude môcť bábo chytiť aj skôr ako doma. To ma prekvapilo, že asi umožňujú partnerovi vojsť na sálu po pôrode, ak to tak naozaj bude, budem šťastná. Aspoň niečo pofotí.

lucica
5. sep 2012

@iviatko v stredu byva o 13:00 na poradni Turkota a pred obedom tusim Plank ak si dobre pamatam.

iviatko
5. sep 2012

@moni244 ja by som nadstandart chcela velmi... spolocne sprchy mi teda nevyhovuju /wc ani nepisem/, vzdy som tam cakala do aleluja, tlacenka jak hovado a stale som myslela na to, ci mi drobec na izbe neplace... Ale kedze sme schytali zas silny rocnik, neverm, ze sa mi podari nadstandart chytit 😔

iviatko
5. sep 2012

@lucica aky je turkota? Ide hadat ;))))) velke dik.

iviatko
5. sep 2012

@lucica citam same chvaly, tak sa tesim 🙂

aduskatt
5. sep 2012

@iviatko podla mna je Turkota jeden z naj lekarov, s akymi som sa na Kramaroch stretla, co sa tyka pristupu a ludskosti...a za tri mesiace, co som tam lezala na rizikovom som ich veru stretla dost🙂

iviatko
5. sep 2012

@aduskatt tak snad do toho 12.9 neporodim /mame s muzom 12.vyrocie 12.9/ ;)))) lebo som bola v poradni, bol tam .Zidzik? ani do knizky nekukol, proste len objednali o tyzden... chapem, ze monitor bol ok, ale chcela sm vediet, ci uz sa blizime k porodu, alebo co...lebo v 30tt bol drobec vacsi o 3tt.tak mam strach, aky valibuk bude.

aduskatt
5. sep 2012

@iviatko no ved uvidis🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre