Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

belusa
26. mar 2011

@andy22 juuu super dakujem som rada, že je to takto

belusa
26. mar 2011

@lolonka baby dakujem za odpovede super ma to potešilo

petrah9
28. mar 2011

Ahojte 🙂 je tu niekto kto ma termin v maji a bude rodit na kramaroch ?

mirm
28. mar 2011

@petrah9 ahoj, ja budem ale az na konci maja 🙂
uz chodis na pripravu, ci ani nebudes?

ella_joy
28. mar 2011

Kocky, neviete, ked som rodila akutnym cisarskym, a mala som predtym zavedenu aj epi (ako na to prisli, ze treba rezat), ci mam narok na vratenie penazi za tu epidruralku, ci ani nie?

papty
28. mar 2011

@ella_joy ak Ti ju zaviedli, tak nie - aj keď si nakoniec rodila cisarskym 😒

natas4
28. mar 2011

@ella_joy ja ked som bola na tom pouceni, tak mi povedali, ze v pripade ak budem mat cisarsky a predtym mi stihnu zaviest epiduralku, tak peniaze mi nevratia 😒 ale nezda sa mi to fer
@petrah9 ja mam prvy termin v aprili a druhy termin mam 1.maj

ella_joy
28. mar 2011

@natas4
@papty
Dik kocky, no nie je to fer uplne, mne pichli epi prilis skoro, a potom ked som ju potrebovala, tak mi ju odmietli dat, a aj tak ma rezali nakoniec.. ☹
Drzim palce, vidim, ze to mate kazdu chvilu TU 🙂

katakata
28. mar 2011

ahojte, aj ja sa chystam ja monci maja rodit na kramaroch, uz to bude druhykrat, rodila som tam pred 4 rokmi dceru, to tam este nebol nadstandard, teraz si ho chcem rozhodne zaplatit a dufam ze sa tam dostanem

natas4
28. mar 2011

@ella_joy mala si niekoho zazmluvneneho ? kto ta rodil? tochto sa aj ja bojim, ze si vytrpim bolesti a nakoniec skoncim cisarakom 😒

ella_joy
28. mar 2011

@natas4 nemala, a nelutujem, nemam ani jedine krive slovo na porodnicu a ludi tam. Neviem kto ma rodil, ja som si v tych bolestiach nevsimla, a na sekciu ma bral tiez nejaky fesi doktor, ale to islo velmi rychlo..pravdupovediac, v ten den boli 4 porody, a 3 z toho skoncili sekciou ☹

natas4
28. mar 2011

@ella_joypresne toho sa bojim ☹ a ked ti robili sekciu tak si mala epidural? takze ta neuspali celkovo? si si teda vytrpela 😕 a bolo vela rodiciek? ja by som chcela ist na nadstandard, len neviem ci sa mi ujde

ella_joy
28. mar 2011

@natas4 mne to podla mna troska dokafrali, lebo mi davali epidural, bez toho aby mi praskli vodu ci robili ultrazvuk..bola som v celkovej narkoze..neboj, hlavne si to nepripustaj, a vela sa pytaj, ja som bola blba, ze som sa nepytala..bolo tam 12 porodov za jednu sluzbu.Nadstandard je sice fullka, ale hned si ho ziadaj, a pripominaj im to, mala by si ho dostat.

myzma
28. mar 2011

@katakata
@petrah9 ahojte, i ja sa chystam rodit na kramaroch, rodila som tam minuly rok a bola som dost spokojna... zazmluvnovat si nebudem nikoho, ani epi si nedavam... na nadstandard sa vas budu pytat na prijme, ci mate on zaujem, takze tam to mozete nahlasit... viete, ze existuju dve formy? jedna drahsia a jedna lacnejsia (ale to je len jedna izba), dr. jandova vam to uz urcite povedala 🙂 ja som mala ten lacnejsi minuly rok, je to na tom istom poschodi, tie siste sluzby, akurat ste tri na izbe, mne sa podarilo byt i dva dni samej 😀 😝 a wecko a sprcha (k vasej izbe) su asi 3- 5 krokov oproti vasej izbe cez chodbu, takze je to uplne v pohode a je to polovicna suma 😉

lucikan
28. mar 2011

ahojte zienky, vidim ze velmi chcete nadstandard - ja k tomu len tolko, ze aj na obycnej izbe moze byt fajn, ja na to moc pekne spominam - mna na kramare hospitalizovali lebo som uz dlho prenasala a pri tej prilezitosti sa nepytali ci nadstandard alebo nie, tak som tam pobudla 2 dni, az kym mi porod nevyvolali. Sla som nakoniec sekciou a ked som bola na tom pooperacnom a riesili moje prepustenie na sestonedelie, tak akurat nemali volne na nadstandarde, ze az poobede ocakavaju ze bude, tak ja ze nech ma daju na normalnu izbu (mohla som cakat do poobedia, kebyze moc chcem), nech mam aj maleho co najskor pri sebe. Tak sa aj stalo a voooobec mi to nevadilo, mne cintlavke fajnovej najvacsej 😀 . Boli sme najskor dve, potom tri a nakoniec styri na izbe, smrad sme tam mali desnyyyy - si viete predstavit, 8 ludi to vlastne bolo na izbe aj s babatkami, ale zienky so mnou tam boli suprove, mala som izbu rovno oproti sprche a WC, asi dvakrat sa mi stalo ze WC bolo obsadene a sprchy boli len take minutovky, takze tiez uplne jedno, ze som nemala vlastnu na izbe...ja len tolko, ze netreba sa silou mocou upinat na nadstandard, je to v pohodke aj na tej obycnej izbe.
Ja ak by som pri dalsom porode riesila niekde nadstandard, tak to by pre mna znamenalo ze manzel a syncek mozu byt so mnou na izbe, o nejaku vybavu mi uz nepojde, ale moct ich mat pri sebe a nemusiet synceka opustit na ten cas co budem v nemocke, to by bol pre mna nadstandard. Tak ale to asi v BA nepojde...

natas4
29. mar 2011

@ella_joy napriek vsetkemu skus si zaziadat aby ti peniaze za epidural vratili...ved si ho vobec nevyuzila...za pokus nic nedas 😉 a mala si vobec bolesti ked ti davali uz epiduralku?

ella_joy
29. mar 2011

@natas4 pisala som Jandovej, tak snad sa ozve spat. Ja som mala bolesti, ale take ze sa dali v pohodke predychat, kontrakcie neboli take silne, vsak to videli aj na tom monitore, nechapem. A Ty, ako sa citis? nejake prezvesti, ze malinka sa chysta na svet?

natas4
29. mar 2011

@ella_joy drzim palce aby ti tie peniaze vratili...nie je to fer...no ja sa citim sice na rozpadnutie ale podla doktora som zavreta a rodit sa nechystam a zrejme budem prenasat 😠 poctivo pijem malinik a alchemilku tak hadam mi pomozu 😉

katakata
29. mar 2011

@lucikan tak ja mam s obycajnou izbou velmi zle skusenosti, myslim ze aj tie podmienky prispeli k mojej mensej poporodnej depresii...ja som tiez bola po sekcii, ale mne sa to velmi tazko hojilo, napriek tomu ma po dvoch nociach presunuli na rooming ... no ja som bola dost daleko od wecka aj sprch, kazdu chvilu som potrebovala sprchovat a pre mna to bolo nekonecne chodenie s obrovskymi bolestami....navyse baby na izbe nic moc, obidve rodili prirodzene takze boli na mna dost nastvane ked som o dost pomalsie v noci reagovala na plac dcery,vstavanie z postele mi trvalo aj par minut...navyse moja mala mala porodnu vahu cez 4 kg, tazke som ju nevladala nosit a bola som z toho na prasky ako tam na mna zazerali ako na velku neschopacku...takze pre mna nadstandard dvojka s weckom a kupelnou bude uplny luxus, ktory si dozicim, ak to pojde....

@myzma ja si tiez nikoho nezazmluvnujem, aj ked popravde mam z porodu velke obavy vzhladom k predachadzajucim skusenostiam, ja som rodila skoro 48 hodin normalne, potom nasledovala akutna sekcia, prestreidalo sa pri mne viacero doktorov, nevedeli sa dohodnut ci sekcia alebo nie, mala stracala ozvy, bola prenasana 10 dni, ja som bola na smrt unavena a znicena od bolesti a este aj vystrasena...nakoniec mi orbil sekciu dr Pruzinec...teraz vobec netusim ako pojdem, ale tak v porodnici uz rozhodnut, moj maly vyzera ze bude zase velikansky, v 30 tt mal na uzv 2 kg...tak som zvedava...no ale epidural si pre istotu zaplatim, strasne sa bojim pripadneho sitia tam dole...a ze ma take velke babo dotrha som si ista....

katakata
29. mar 2011

ozaj baby, a ako je to presne s tym nadstandardom? kedy sa plati? niekde som citala ze este nejako doprede pred porodom, ale vsak to nikto netusi kolko noci a ci vobec budem na nadstandarde nie?

prettybaby
29. mar 2011

@katakata ja som platila az po porode, teda manzela som poslala zaplatit. Zaplatis si tie 4 dni, ci kolko to je a ak nahodou budes navyse,potom pri prepusteni Ti daju papier na doplatenie

myzma
29. mar 2011

@katakata plati sa az po pobyte... v den prepustenia, bez zaplatenia ti nedaju prepustaciu spravu pre teba ani pre mimco a pod.. .

myzma
29. mar 2011

@prettybaby
@katakata ja som bola na nadstandarde hned, v den porodu, nik odo mna nepytal peniaze... paltila om az po pobyte, v den prepustenia... presne, nik nevie, kolko tam budes... ani kedy sa tam dostanes...

prettybaby
29. mar 2011

sranda, tak potom asi chceli mat istotu v tom case, ze to zaplatime .-)

myzma
29. mar 2011

@prettybaby mozno im niekto utiekol 😀

bez zaplatenia 😀

prettybaby
29. mar 2011

@myzma 🙂))no je to mozne .-)

myzma
29. mar 2011

@prettybaby ked si spomeniem na ten frmol pri prepustani, na balenie, euforiu, ze ideme domov... ... mozno fakt niekto zabudol... stane sa... i neumyselne 😀

prettybaby
29. mar 2011

@myzma no veru a este aj na to, ako som bola cela spotena, kd som maleho obliekala ako uhorku, lebo som nevedela co a ako deti obliekat.-) no des 🙂

lillian
29. mar 2011

vidim, ze riesite nadstandard, tak vam pridam moju skusenost, na kramaroch som rodila pred dvomi rokmi, teraz sa chystam opat. Prenasala som, a tak som necely tyzden bola aj na normalnom sestonedeli. Nemozem sa stazovat, bolo tam fajn, ale po porode som veeeeeelmi ocenila sprchu na izbe, kedze sme vsetky na malu chodili do sprchy, aby nas to nestipalo. A neviem si predstavit odbiehat niekolko krat za den cez celu chodbu aj kvoli tomu, ze by som sa bala, co robi to moje dietko. Takto som bola o minutku pri nom. Takze ja urcite pojdem opat na nadstandard-ak sa bude dat. 😎

myzma
29. mar 2011

@lillian si to vystihla s tou sprchou... ja som rodila v zime a v sprche sme boli kazdu chvilu... tak si predstavme, co bude ked teploty stupnu nad 25 stupnov... ta sprcha je super vec... zial, z pocutia mam informacie, ze prave na standarde su casto sprchy v hroznom stave... ale to nemam z vlastnej skusenosti, len spostredkovane od viacerych zien...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre