Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

laxity
28. jan 2010

lenocka....wau, tak to ti fakt vyšlo, krásne nad tebou slniečko zasvietilo 🙂 , super v dobrom závidím...Prajem, aby ste boli zdravučkí a tešili sa z každej krásnej chvíle. Aj my sme mali mať Jakubka, keď by to bol chlapček....po tatinovi 🙂

beruska.zuzanka
28. jan 2010

Aj ja som mala malinkú pri sebe hneď po pôrode, teda ko vyhupla vonku, tak mi ju dali na brucho, potom strihli pupočník a mm šiel s nimi pozerať, ako ju ošetrujú a priniesol mi ju už on sám, hrdý tata ukázať a držal ju, keď ma šili, z toho aj foto v mojom profile 🙂 potom tam bola s nami tie dve hoďky, čo som ležala, pekne sa prisala a potom mi ju doniesli tak po dvoch hodinách čo som bola na izbe a odvtedy sme nerozlučná dvojka 😀
až na dojčenie, to nám nejde, aj keď prisať sa vie kráásne, len jaksik netečie toľko, koľko by malo a sme z veľkej časti na UM, ale čo už.... 🙂

kacenqa
28. jan 2010

olinka: ja som bola teraz na prvej poradni na kramaroch u valenta a urobil si aj uzv, aj prietoky si skontroloval, ale na monitore som nebola.

baby ja som sa taaak nahnevala - som sa v tomto fasa pocasi hnala na kramare na cvicenie k jandovej a dojdem tam a ze dnes sa nic nekona...tak som sa akurat v taxikoch povozila, grcla som 15 eur za jazdu horedole a vraj buduci tyzden mozem akurat tak na blind dojst stredu alebo stvrtok.....no ja sa snad k tomu precviceniu dychania ani nedostanem 😒 😒 😒

lenocka: nadherny porod. toto vam zavidim, ze ste hned boli s mimiskami. ja som od rana od siestej, ako som sa na pooperacnom zobudila zobronila u sestricky, kedy mi malu donesu a ona chuda s tym nemohla nic robit....ja som presla snad vsetkymi psychickymi stavmi od hnevu cez plac, paniku, ze s nou nieco nie je OK, ked mi ju nechcu dat az po total rezignaciu....nakoniec som cinkla kamoske, co rodila den predo mnou a ta mi ju na novorodeneckom cvakla do mobilu, takze ja som svoje dieta videla prvykrat na MMS fotke v mobile 😖 a doniesli mi ju az 14.30 na kratke prisatie....

zuziq
28. jan 2010

kacenqa sice ma to mrzi ale si ma potesila - tiez som sa tam dnes chystala a asi by ma slak trafil.... 😕

lenocka23
28. jan 2010

baby, pravdupovediac ja som bola na cviceni raz a stacilo mi.. strasne ma bolela chrbtica 3 dni, kedze som lezala len na karimatke... no pri porode aj tak budete mat aspon jednu porod.asistentku, ktora vam (viac ci menej) ochotne pomoze.. no a prvy porod pred 5 rokmi som absolvovala bez akejkolvek predpripravy a vydrzala som tych 10 hodin.. 😀

liv86
28. jan 2010

Ahojte mamičky! Chcem sa vás spýtať, či ste si na kramároch v porodnici zazmluvnovali lekára? Lebo ja niesom z BA ale chcem na kramároch rodit, mám svojho gynekológa, ale rodit chcem určite tam! Prosím vás ako to je s poradnou ked tam nepatrím zatial nikomu, na koho by som sa mala obrátit? Som v 30.t.t.! Dakujem vam vopred za odpoved

zuziq
28. jan 2010

liv ja lekara zazmluvneneho nemam aj ked chodim k takemu, co ma sluzby aj na kramaroch. Sam mi vsak povedal, ze on nema sancu stihat zazmluvnovane porody, kedze robi v nemocicni aj sukromne a ze vacsina lekarov to nema sancu stihat a ani sa im to neoplati... a povedal, ze je to v podstate jedno, ze vsetci kolegovia su OK 😀

lenocka23
28. jan 2010

liv, staci ked sa telefonicky objednas na poradnu na Kramaroch.. TC ale neviem, kedze som ho mala napisany ny knizke.. je potrebne oznamit tvojmu lekarovi kam mienis chodit dalej do poradne.. tusim ze nejak 4-5 tyzdnov pred terminom som ja zacala chodit na kramare...

zuziq
28. jan 2010

baby trochu mimo temu ale nemate niekto bolesti prstov na rukach? ja posledne dni neviem ani otvorit novu flasu s mineralkou 😒 a ked krcim prsty na rukach, strasne ma to boli a mam ich slabe... niekedy ich ani skrcit neviem. nemate niekto nieco podobne...myslite ze je to koli tehu, ze drobcek mi tlaci na nervy nejake? 😕

katikaba
28. jan 2010

a ku komu doporucujes ist,s kym mas dobre skusenosti? lebo ja som v podobnej situacii,gynekologkicku mam inde a rodit chcem na Kramaroch

andul18
28. jan 2010

zuzig.... prsty mi opuchaju uz vyse 2 tyzdnov....... moj drahy hovori, ze je to tym, ze zadrziavam vela vody (preto mi opuchaju aj chodidla). Flase s mineralkou su mojim postrachom 🙂

lenocka23
28. jan 2010

ja som nemala ani na poradnu nikoho konkretneho.. ale Valent je fajn, baby s nim boli spokojne, aj cunderlik je v poho.. ale aj ked nemas konkretneho vybraneho, "pridelia" ta k niekmu... 😉

prettybaby
28. jan 2010

zuzig, aj ja som mala merave prstiky .-)

lovula
28. jan 2010

Ahoj skoro maminky 🙂
ja viem odporučiť Valenta ( rodil aj mňa), potom viem, že je super k mamičkám pri pôrode Čunderlík, Plank a ešte taký mladý černoško, ale viem len krstné meno Elo. On ma prijímal keď ma to zdraplo a bol úžasný.
Na mňa nespravil dobrý dojem iba Jany, ale on asi nerodí.

prettybaby
28. jan 2010

a tiez mi krpca hned polozili na mna a potom po umyti lezkal pri mne a cele dve hodinky na mna pozeral🙂 šmolko nas🙂

zuziq
28. jan 2010

joj ked to tak pisete, uz aby sme rodili, resp. mali to za sebou.. uz sa neviem dockat toho, jak ho budem drzat v rukach 😵

laxity
28. jan 2010

aj ja už v dobrom závidím tým, čo to majú za sebou...ja sa tiež neviem dočkať toho okamihu, keď mi ju priložia a ja konečne uvidím, kto ma to celú dobu kopkal 🙂 . Len mám také naprd nočné košele, že ak by budú chcieť malú dať hneď na mňa, tak neviem či sa budem stíhať vyzliecť alebo vyhrnúť, aby som ju mala na tele 😀

beruska151
28. jan 2010

zuziq:nepi mineralky a vyhybaj sa slanym jedlam a nebudes tak puchnut.Radsej si daj nejaky dzus a najlepsia je cista voda. 😉

zuziq
28. jan 2010

len ja nemam pocit ze puchnem..necitim sa naliata vodou ani nemam nejak napuchnute ruky, ci nohy. len ma bolia prsty na rukach 😖

lucy1990
28. jan 2010

Ahojte babulky 🙂 ja mam este casu dost na rodenie 😉 ale aj tak uz rozmyslam nad tym, kam pojdem rodit...urcite sa tu najdu maminky, ktore uz na kramaroch rodili...boli ste ako-tak spokojne? Ja som si co-to citala o porodniciach a ruzinov je na tom asi najhorsie, potom antolska a kramare sa mi vidia ako najlepsia moznost 🙂

hajdylca
28. jan 2010

zuzig i mna presne ako Ty pises prsty bolia- nie prsty, ale tie klbiky.. ale len rano, musim s nimi pocvicit a potom je to ok.. ale zase akonahle si pospim a vstavam tak vtedy, neviem, ci drzim paste zovrete ci cim to moze byt, ale kedze som to predtym nikdy nemala, tak verim, ze to po tehu prejde...

zuziq
28. jan 2010

hajdylca aj ja som prisla na to, ze to mam vtedy, ked si lahnem.. asi je to tlak na chrbticu 😕 aj ked to mam cely den, nemusim ani spat, akonahle lezim, boli ma to viac 😖

olinka6226
28. jan 2010

dakujem za odpovede... pytala som sa preto,lebo pred cca 3 rokmi ked som tam rodila mi hned po prvej poradni na kramaroch spravili uzv...teraz som mala posledny tusim 29tt.

lucy ja som na kramaroch rodila pred 2 rokmi a bola som spokojna. mam sice svoje vyhrady, ale to je tym, ze uz mam o porodoch co to nastudovane a rada by som rodila "prirodzene", ale to bohuzial u nas nie je mozne. tak som rozhodnuta si presadit maximum zo svojich poziadaviek, samozrejme v ramci moznosti. a bola som na nadstandarde. vtedy ho akurat tyzden ci dva pred mojim porodom otvorili. este tam nebola ani tv, ani internet, ale mne to vobec nechybalo. mala som iny televizor 😀 na nadstandard som sla len kvoli kupelni a wc na izbe.

olinka6226
28. jan 2010

oprava rodila som pred 3 rokmi.

lucy1990
28. jan 2010

Dakujem velmi pekne olinka..inak ked si na nadstandarde, tak mozes mat so sebou notebook? Nekradne sa tam?

beruska.zuzanka
28. jan 2010

olinka, ešte k tvojej otázke, trošku neskoro 😅 ja som nebola ani na UTZ ani na CTG počas toho, ako som chodila na kramáre do predtermínovej poradne... len ma vždy Prochi, teda Dr. Procházka popočúval takým lievikom smiešnym 😀 toť vsio... na monitore a UTZ až po príjme na oddelenie, keďže som mala potermínovú graviditu, teda tak ma volali vždy pri vizite, potermínová gravidita číslo 1, vedľa na izbe bola kočka, potermínová gravidita číslo 2 😀 😀 😀 😀

lucy, ja som tam rodila v decembri, pred šiestimi týždňami a bola som spokojná, až na nejaké tie muchy, ale to má každá nemocka 😉 ja som do Ružinova rodiť nechcela ísť, mám s nimi svoje skúsenosti, nie dobré a po tých prípadoch úmrtí na Antolskej som aj tú zamietla a Kramáre ostali 🙂

beruska.zuzanka
28. jan 2010

lucy, notebook mať môžeš, ale tak ako všade, treba si na veci dávať pozor, zhodou okolností, keď som tam ležala, tak tam prišlo ku krádeži, ale to sa na oddelenei dostal niekto cudzí nejakým spôsobom... takže isto dávať si pozor 😉

lucy1990
28. jan 2010

Dakujem, ste velmi zlate 😉 mne sa na ruzinove mnoho veci nepaci...a antolska je teraz dost skandalizovana 😒

martina46
29. jan 2010

Laxity,
s tou nočnou košelou som mala tiež starosti, no nemusíš sa báť, tak či tak ju budeš mať vyhrnutú minimálne po pas a ten kúsok vyššie už v pohode vytiahneš 😉

zuziq
29. jan 2010

baby a v akej forme sa dava klystir? davaju cipky? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre