Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

aduskatt
1. dec 2010

@kiwinka zidzik naprosto suhlasim...unhio by som ani ja ee........vsetky baby, co sme lezali na rizikovom sme sa modlili, aby to nedoslo na nas, ked bude mat sluzbu..a druhy exot je bohacikova

gumimaci
1. dec 2010

@aduskatt
@jankaa15
@kiwinka ked som bola ja na kramaroch tak baby tiez spominali ze by Zidzika nechceli, ja neviem, nemala som s nim tu cest. Lovisek je aspon fesak 🙂 a Bohacikova no... hm... prijemna moc neni 😒
Primarka je ok, a dobra bola aj taka mlada pekna doktorka- blondinka (neviem ako sa vola 😅 )

aduskatt
1. dec 2010

@gumimaci mlada neviem, ci je vydata, teda ak je to ona, pred tymi 7 rokmi sa volala Bartošová, xixi

kiwinka
2. dec 2010

ja keby som rodila znovu, chela by som, aby mojim pôrodnikom bol ten mlady cernosko Elo! veeelmi milí a priatelsky Doktor.

prettybaby
2. dec 2010

@aduskatt fuu, tak teraz mam jasno.Mna moj Dr.poslal priamo za Dr.Turkotom, ked mi vysli zle testy skriningu na Downa. Bol uzasny, vsetko povysvetloval.Teraz chapem, preco som mala z neho taky dobry pocit. Nakoniec nastastie som amnio nepodstupila, tak sme sa rozhodli s manzelom a ma.me krasneho zdraveho synceka

janka46
2. dec 2010

@aduskatt Fu, tak to som z tejto info totálne mimo, ak je to pravda 😖 😖

aduskatt
2. dec 2010

@prettybaby tak to gratulujem🙂

prettybaby
2. dec 2010

@aduskatt dakujem

lenka0283
3. dec 2010

ahojte.chcem sa opytat ake ste mali izby.Pocula som ze sa da zaplatit nejaka izba kde su na izbe iba dve.Mal to niekto? oplati sa to?dakujem vam

kiwinka
3. dec 2010

@lenka0283 ano je to nadstandard a je je super. ked bude volny v case ked porodis, tak nevahaj,,okolo 16eur na den...

lenka0283
3. dec 2010

@kiwinka dakujem urcite si to dam...a nemozem si to zajednat popredu??

klaudiab
3. dec 2010

@lenka0283 Ahoj, je tam štandard na 8.posch. WC a sprchy na chodbe, to je zdarma alebo nadštandrad na 9.posch., na tom istom posch. je aj novorodenecké, takža to je super netreba behať s bábom na vyšetrenia a očkovanie a kúpanie po schodoch a na izbe ste dve so sprch kútom a WC, televízor s diaĺkovým ovládaním, stolí a dve stoličky, stojí to oklo 16-17 €.Rozhodne sa to oplatí, veľké pohodlie, kľud, aj sestričky sú na nadštandarde milšie, vedľa sesterne možnosť využívať chladničku a mikrovlnku. Je možnosť byť na izbe aj sama, to stojí zhruba 35 € deň.Ale asi dvom je veselšie 🙂 rezervovať sa izba dopredu nedá, pýtajú sa to na príjme aj na príjme na pôrodnici, že kam chceš ísť.Dajú to do zápisu a platí sa pri odchode z nemocnice, doplatok ak si dlhšie ako 4 dni, ale hneď treba, aby manžel išiel zaplatiť zálohuna 4 dni, sestričky ti dajú papiere.pá

lenka0283
3. dec 2010

@klaudiab dakujem ti velmi pekne.Si mi pomohla.A tam je iny zoznam veci ako do normalnych izieb? Len som pocula ze su nejake veci ktore ti tam aj daju.

klaudiab
3. dec 2010

@lenka0283
dávajú vložky a podložky do postele, ale nespoliehala by som sa na to, radšej si vezmi svoje. Príbor si tiež vezmi, pohárik je na tvojom stolíku, ale ja si radšej beriem svoj a toaleťák je tiež, ale nám na izbe nikdy nestačil, takže tiež radšej do zásoby ( pre istotu)

lulkax5
3. dec 2010

ahojte mali ste niektora planovanu sekciu ? ak ano mohli by ste mi to trosku popisat ako to prebieha ? velkaaaa vdaka 😉

jankaa15
3. dec 2010

@lulkax5 ahoj ja som mala planovanu a lezala som mesiac pred nou v nemocke 😖
tak vecer pred dnom D daju klistyr(tam tomu hovoria klizma) okolo 6 a potom uz nemozes jest,,,opytaju sa ta ci si oholena ak nie tak ta oholia,,,po polnoci uz nemozes ani pit,,,rano zase klistyr a ides na to,,,,teda aspon u mna to takto bolo no zazitok nic moc a porod ani nehovorim 😒 akurat najkrajsi zazitok ako mi ukazali nad hlavu drobcekov hned ako mi ich vyberali z brusena a plodova voda mi kvapkala na tvar,,,

lulkax5
4. dec 2010

@jankaa15 ujha no mam trosku obavy v utorok sa rozhjodne co somnou lebo uz budem 40 tt a maly sa nejak nepyta a este k tomu ma aj slusnu vahu tak verim ze vsetko dobre dopadne 🙂

jankaa15
4. dec 2010

@lulkax5 neboj urcite ti to dobre dopadne 😉 budeme na vas mysliet 😉 nech nas je v Pezinku zase o chlapiska viac 😎
mozno sa ti to este aj same rozbehne z nicoho nic 😝
a este ste doma?

lulkax5
4. dec 2010

@jankaa15 ano sme my vlastne ideme v ten isty den aj na prijem pretoze moj lekar ma sluzbu a v utorok rozhodne ci to aj spachame v utorok ale na 99 percent ano 🙂 no ja nemam ani naznak ze sa blizi porod okrem vahy drobceka 🙂 no ved urcite ti dam hned vediet ako sme dopadli ! 😉

stanka02
4. dec 2010

MOZNO SA NIEKOMU ZIDU KUPONIKY NA PAMPERS:
http://www.pampers.cz/cz_CZ/ecoupon_sk?src=1&ur...

koriatko
5. dec 2010

@lulkax5 a prečo ti chcú robiť sekciu a nie vyvolať pôrod? Kvôli váhe bábatka? A máš aj veľké brucho, vidíš sama, že asi bude veľké? Držím palčeky, nech to dobre dopadne 🙂

lulkax5
5. dec 2010

@koriatko ani maly uz bude mat cez 4 kila a ja sa nejak neotvaram :( takze asi sekcia 🙂 no brusko mam velike 🙂 hlavne nech uz mam drobceka doma ! dakujem ved dam vediet ako sme dopadli Vam sa to tiez krati !!

jankaa15
5. dec 2010

@lulkax5 no tak som zvedava co vymyslite 😉 a koho mas dr.?

lulkax5
5. dec 2010

@jankaa15 dr Pruzinec 🙂 no ratam ze v utorok mam drobceka cize uz len 2 krat sa vyspim!

smejkaba
6. dec 2010

Ahoj @lulkax5 podľa meraní aj môj malý má okolo 4 kg. Sekciu mi nenaplánovali, vraj prirodzene rodili aj bábätká okolo 4400 gramové... Tiež idem zajtra na kontrolu. Už mi pomaly končí 41. týždeň a malému sa nechce na svet.

lulkax5
6. dec 2010

@smejkaba no pekne tak si ta tam mozno nehaju nie ?? drzim palce 😉

smejkaba
6. dec 2010

@lulkax5 uvidíme, Dr. Tokolyová mi povedala, že hospitalizácia je až keď sa malý neprihlási na svet na konci 41. týždňa a to pripadá na štvrtok. Tiež držím palce.

kiwinka
7. dec 2010

baby len sa hrabte do nemocky ked prenasate a aj prehanajte a simulujte. vzdy je lepsie ked sa babo narodi do 40tt.
ja nechcem nikoho strasit viem, ze sa aj vsade pise ze sa rodi od 38tt do 42tt, ze v tom case kedykolvek. je to len moj nazor... a ja by som to tak urobila.

peony
7. dec 2010

@kiwinka ja tiez som prvu dceru prenasala,isla som na vyvolanie v poslednej chvilke, mala som zinfarktovanu placentu na polovicu.To sa nedalo nijak zistit.Pri druhej som tiez zacala prenasat a dohodla som s lekarom,ze mi vyvola porod pre istotu ma nenechal dlho prenasat.Obe dcery mali 3510 g a 50cm,takze akurat 🙂

kiwinka
7. dec 2010

@peony ano, presne kvoli takymto zazitkom som to sem napisala. samozrejme sa to netyka kazdej, ktora prenasa,ale je to pomerne caste... Dakujem za tVoj nazor, ze si v podstate podporila ten moj 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre