Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ribana2
5. jún 2012

@zuzkaamato ked vieš ako tlačiť..doslova ako na zachode tak to ide v pohode...z tých oblbovákov som bola aj dosť unavená, že medzi kontrakciami som ani čas poriadne nevnímala, ale keď povedali tlačte tak hneď som sa prebrala a odvtedy už mi bolo úúúúúúplne, že krááááásne a ja by som už kludne prijala aj druhé 😀

zuzkaamato
5. jún 2012

@ribana2 no som strasne zvedava, ako to bude u mna prebiehat. dufam, ze si potom aj ja poviem, ze kludne idem aj do dalsieho porodu 😀
a nastrihavali ta, ci v pohode bez toho?

lupatko
5. jún 2012

@andul18 Ahoj, ďakujem ti.. ja tam zavolám zajtra asi.. dnes som bola na poradni a už mám chodiť do poradne do nemocnice.. ale povedal mi, že o týždeň mám ísť.. ale tak rátam, že tak nejako ma aj objedná.. a pýtali sa ťa aj k jakému doktorovi chceš ísť alebo tak??

radka1414
5. jún 2012

@zuzkaamato EPI nie je nic strasne ja VRELO ODPORUCAM!

zuzkaamato
5. jún 2012

@radka1414 ved ja si ho aj zaplatim. ale vzdy sa moze stat, ze to zle pichnu.. ale tak to ja asi nijako neovplyvnim 🙂 ale vdaka za odporucanie 🙂

hradnapani
5. jún 2012

@zuzkaamato epi nie je jedina moznost, ako ovplyvnit bolest. Mne dali lieky od bolesti, ani som si ich nepytala, proste mi ich podali do zily. A pohoda. Epi mi teda vobec nechybala 🙂

amouramour
5. jún 2012

@zuzkaamato ja by som povedala, ze ten porod je este nic, horsie to je potom🙂

ribana2
5. jún 2012

@zuzkaamato nastrihávali a ani som to necítila, len som vnímala, že sa otvor zväčšíl a bolo to dobre....zašívanie len tak trošku zastipalo, ked sili z vonku, inak som necitila, ale to som mala maleho pri sebe tak mi to bolo uuuuplne jedno.....hlavné je aby si isla s pozitívnym myslením a aby si bola nachystaná....ak budes vedieť čo sa deje a má diať tak to bude v pohode...hlavne žiadna panika - kokos píšem akoby som rodila každý den :D

zuzkaamato
5. jún 2012

@amouramour no ved to 😀 esteze rodia zeny a nie muzi, lebo ti by to urcite nezvladli... 😀

zuzkaamato
5. jún 2012

@hradnapani no ved toto som az do dneska nevedela, ze sa to da aj bez epiduralky.. tak to je potom super... teda super ako super, lieky su tiez svinstvo, ale to by musela zena rodit kazdy den, aby vedela, na co vsetko si ma davat pozor pri porode...

amouramour
5. jún 2012

@zuzkaamato to isto nie🙂ja som len chcela napisat, ze potom tie stresy s kojenim ak nejde, s nevyspatim a z novej situacie su horsie a tazsie ako porod🙂

zuzkaamato
5. jún 2012

@ribana2 😀 no proste uz by si dalsi porod zvladla lavou zadnou 🙂

zuzkaamato
5. jún 2012

@amouramour no to je fakt.. ale kazda zena to nakoniec zvladne 🙂 ja si akurat studujem jednu stranku o kojeni, nech som aspon trosicku na to pripravena, co vsetko ma caka...

amouramour
5. jún 2012

@amouramour toto jedine ma uprimne na kramaroch sklamalo, malu mi doniesli ze starajte sa a nic neukazali, teda okrem prebalenia, co by vedel ale asi kazdy🙂takze na kojenie som musela prist sama...a jasne zvladne, len zaciatok je zlozity, hlavne ked nemas spave babo, mne mala spi tak hodku dve za cely den a potom aspon nastastie celu noc🙂

ivanka.7
5. jún 2012

@amouramour tak to je smutne :/ mne na antolskej minimalne 2 sestricky ukazali co treba a u spolubyvajucej sa ich vystriedalo asi 5, ked mala problem s kojenim (a chcem, aby moje dieta spalo aspon tolko co tvoje :D); a to nehovorim o niekolkych dlhych debatach nad ramec "zaucenia", ktore maju oficialne povinne

brumka
5. jún 2012

ja som rodila na kramaroch a druhy krat som na 40% rozhodnuta ze tam asi nepojdem ale zalezi co mi povie moj gynekolog ze ako budem robit podla toho

andul18
5. jún 2012

@lupatko pytali sa mal len ci si chcem niekoho zazmluvnit.......

mima.k
5. jún 2012

zuzkaamato: ja mam termin na 1. augusta, ale myslim si, ze porodim skor, lebo aj prva dcera sa narodila uz 38. tyzdni. Ides si zazmluvnovat niekoho ku porodu?

mima.k
5. jún 2012

@berryd ku komu chodis do poradne? ku Gazovi?

lupatko
5. jún 2012

@andul18 ja by som aj chcela.. len neviem aky je vyber 😅

gretocka
5. jún 2012

no ja zas kvoli novorodeneckemu prave Kramare odporucam - ukazali mi kupanie (dokonca sme mohli kupat aj spolu s manzelom) prebalovanie, poradili aj s kojenim, kedykolvek som mohla prist a cokolvek sa spytat. Laktacna chodila na izbu a kontrolovala prisatie, radila, pomahala. Ja na nich nedam dopustit. Este aj ked ma prepustali, tak mi dali vizitku, ze keby nieco, mozem zavolat a aj som to vyuzila, lebo pediatricka mala akurat dva tyzdne dovolenku ked sme dosli domov a malemu sa po troch dnoch zapalilo ocko, tak som tam volala a oni mi poradili.

zumamina
5. jún 2012

Ja som rodila na Kramaroch a nemozem sa vobec na nic stazovat....bola som na klasickom oddeleni,nakolko som tam stravila troska dlhsiu dobu,ale personal bol svetovy...sice na JISKE boli troska zdute sestricky,ale dalo sa to zvladnut,nakolko som aj tak tych 24hod.prespala 🙂...A aj o malu sa mi sestricky starali uplne supis,kedze bola v inkubatore...takze odporucam 🙂

mima.k
5. jún 2012

@lupatko ja si chcem urcite niekoho zazmluvnit, lebo prvy porod bol otras. Hned ako som povedala, ze nemam nikoho zazmluvneneho mali ma totalne na haku a spravali sa ku mne odmerane

bubinovci
5. jún 2012

@gretocka to kúpanie s tatinkom už zrušili ☹

gretocka
5. jún 2012

@bubinovci ano? pomenilo sa tam este aj nieco ine? Tento raz uz by tatinko aj tak nemohol, bude strazit synceka....

lupatko
5. jún 2012

@mima.k a nevies nahodou kde by som nasla nejaky zoznam lekarov, ktori sa daju zazmluvnit?

gretocka
5. jún 2012

mima.k a kedy si tam rodila? ku mne sa spravali milo aj ked som nikoho zazmluvneneho nemala, rodila som pred takmer 3 rokmi, tak ze ci sa tam nejak rapidne pomenili pomery ci som len trafila dobru smenu 🙂

bubinovci
5. jún 2012

@gretocka iné ma nenapadá, ja som tam rodila iba raz, ale toto kúpanie nám spomínala Jandová na príprave 🙂

csina
5. jún 2012

@andul18 jéj..teba si pamätám...a zase ideme na Kramáre?? 🙂 🙂 😀 ale ty teda podstatne skôr... 😉

csina
5. jún 2012

baby, ja som teda prežila 2 pôrody na Kramároch (prežila je písané zámerne) 😝 a teda môžem porovnávať niekoľko postrehov... pri prvom, katastrofa, fakt som myslela, že im tam asi umriem..a malá tiež..po pôrode mala apgar skóre 6.. ☹
druhý pôrod absolútne úžasný.. 😵 😵 😵 nemala som zazmluvneného ani raz.. pri druhom som mala EPI a musím povedať, že fantastická vec..a zvlášť musím teda podotknúť, že anesteziologička, škoda, že si nepamätám meno, bola ten najskvelejší človek pri pôrode, hneď po manželovi 🙂 😉 fakt.. senzačná osoba, každej z vás prajem, aby ste ju tam zažili, veľmi pomáha, nie len zbaviť bolestí, ale najviac po psychickej stránke a aj povybavuje ako prostredník medzi vami a personálom..fakt úžasná... ak pôjdem rodiť opäť na Kramáre, tak len kvôli nej.. 😀 inak určite by som si opäť dala nadštandart a manžela k pôrodu.. veľmi to pomôže, personál po príchode otecka otočí o 180°.. Ležala som aj na klasickom oddelení, ale ako potermín a to bolo hrozné... Nie som náročný typ, ani nevyhľadávam chyby, kde nie sú.. Treba sa obrniť trošku... Ale inak ako celok hodnotím Kramáre fajn.. Na šestonedelí mi vadili len stupídne vizity, ktoré mi prišli ako šaškáreň pre primára a rodičky tam boli len ako prostriedok prezentácie ich práce, nie pacient s pocitmi a potrebami..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre