Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

meggie.sk
16. feb 2010

zuzig: áno dve. Som zvedavá na tento. Len dúfam, že ak má byť taký rýchly, že stihneme dojsť 🙂
streptokoka? No tak to mi je ľúto.

lussindia
16. feb 2010

Rychly porod by som brala aj ja 🙂 🙂 , no taktiez mam pozitivneho streptokoka, viem to uz od 20. tyzdna, takze si uz z toho hlavu nerobim. Hlavne je, ze to vedia.... A aj keby nas nestihli vykryt ATB tak po narodeni dostane babatko hned ATB a nebudu cakat, ci sa nakazilo, ked prechadzalo porodnymi cestami, takze pohodickaaa 😀 .

jaja25
16. feb 2010

meggie- ja som ešte len v 22g.t. a už teraz sa začínam rozpadať 😀 . A k tým kontrakciám pri druhom- myslím že boli také isté. A druhý pôrod trval o 1 hod. kratšie. No dúfam že to bude platiť aj pri treťom 😉

martina46
16. feb 2010

mne vysiel streptokok negativny, hura!!! 😵

megg
16. feb 2010

Ahojte, takze hlasim sa po dlhsej odmlke v porodnici 🙂 9.2. sa nam narodil Christian, z beznej UZV kontroly sa vyklul rychly porod. Vsetko prebehlo ok, aj EPI zabrala, aj planovany lekar bol pri porode 🙂 A cerstve poznatky z odd. sestonedelia - nadstandard je velmi fajn az na nejake drobnosti. Inak velmi fajn personal.

zuziq
16. feb 2010

megg gratulujem 😵 nech ste zdravucki 😉

ja idem zajtra na kontrolu, tiez by sa z toho mohol vyklut rychly porod 😀

drobec222
16. feb 2010

Ahojte baby,

ako tak citam tak same rychle porody 🙂 aspon nejaka pozitivna motivacia 🙂 a ziadne hororove scenare.

zuziq: aj ja dufam ze po zajtrajsej kontrole by sa mohol vyklut porod 😀 ....do pondelka sa mi veru moc cakat nesce 🙂

zuziq
16. feb 2010

drobec ako pozeram podla datumov je realna sanca ze sa stretneme na kramaroch 😀 aj ked zacinam mat citak ze moj drobec potiahne dkhsie 🙄

drobec222
16. feb 2010

zuziq ja pevne verim a dufam ze mala sa vypyta skor 🙂 aj ked mam pocit ze sa jej v brusku paci a nechce sa jej von

kacenqa
16. feb 2010

caute, tak ja po dnesnej poradni - na spicu prsta otvorena ale mala je zatial vysoko, pekne pribrala, odhadom 3.3-3.4kg a to mame este 10 dni k dobru...

zuziq - prajem ti, aby sa ti to rychlo rozbehlo 😉

martina46
16. feb 2010

no ja som zvedava, ktore z vas streetnem v porodnici 😀
mne dr "slubil" ze prenasat nebudem, to by som aj nerada 😝

kacenqa
16. feb 2010

martina - nic v zlom, ale dufam, ze ja to nebudem 😀 😀 😀 😀

zuziq
16. feb 2010

ja to byt kludne mozem, ale jedine za podmienky ze porodis 2 tyzdne pred terminom 😀

martina46
16. feb 2010

dievcata, toto som mala presne na mysli, ze by to na mna prislo 2 tyzdne pred 😀
co koniec koncov nie je vylucene 🤐

kacenqa
16. feb 2010

aha, tak potom ok 😉

jaja25
16. feb 2010

Mati, ktorý odvážny doktor ti to sľúbil? 😀 Ja som obidvoch prenášala, tak uvidíme čo sa vykľuje z tretieho- len nech tam pekne ešte dlho zostane 😉

martina46
16. feb 2010

jaja, no som v rizikovej poradni 😉
ale nie, no neslubil priamo, preto tie uvodzovky 😀 len to proste tak vidi, ze asi prenasanie nebude 🙂
no ale som naozaj zvedava, ako to doadne 😀

meggie.sk
17. feb 2010

jaja25: vravš, že druhý si mala o hodinu menej? No nazdar. To aby som si objednala na odvoz potom nejakú stíhačku 😀 Tie bolesti v panve mám inak od konca 3 mesiaca, tedaz 247tt a som zvedavá ako to bude pokračovať. Ešte sa Ťa chcem spýtať. Mala si pri druhom tiež nástrih?

megg
17. feb 2010

Ale inak mam pocit, ze na kramaroch je viac ako polovica porodov ukoncena sekciou, aspon sudiac podla mamin na sestonedeli.

mirinda10
17. feb 2010

aj ja budem mat planovanu sekciu v 38tt, len mam strach ako to tam potom funguje s kojenim
daju babo hned prisat alebo ho donesu az po urcitom case? a potom ako casto ho nosia k matke, nechcela by som stratit mlieko len pre SC som prvorodicka tak asi budem aj potrebovat pomoc sestriciek dak dufam, ze su ochotne a modlim sa aby bol volny nadstandard

miselar
17. feb 2010

ahojte,da sa ist do nemocnice skor keby som chcela?kedze niesom z blavy ci mozem poziadat o to aby ma prijali skor pretoze sa bojim ze ked ma to chyti ako sa tam dostanem nez dojde po mna sanitka a tak poradte mi 😅

andy22
17. feb 2010

miselar, mozno by sa dalo, keby si mala dohodnuteho konkretneho porodnika... Pripadne, keby si dlhsie prenasala, tak zvyknu hospitalizovat a porod vyvolat. Inak je to loteria, ked to pride, treba sadat do auta a sup na urgent...

brumka
17. feb 2010

Miselar ja tiez idem z Malaciek a dako neriesim ci to stihnem, viem ze nebudem mat stastie na 2-3h porod 🙂 S muzom sme otestovali ze cez dialnicu velmi zlom pocasi a v zapche na dialnici to zvladneme za 45min cize sa to da. Aj keby sme nestihali vzdy si mozem po ceste sanitku zavolat

miselar
17. feb 2010

brumka ja som byvam v zavode urcite poznas heh,neviete mi poradit ohladom materskej uznali 164 e ale ja som pred tym dva roky robila a tam mam narok na 256e musim o to poziadat na urade socialnych veci a rodiny neviete mi poradit lebo som s toho blbec. 😒

zuziq
17. feb 2010

miselar kolegynka je zo zavodu tiez, rodila v decembri a v pohode to stihli 😉

a ak myslis ten rodicovsky prispevok, co sa teraz zvysoval, tak o ten doplatok si musis poziadat tlacivom 😉

martina46
17. feb 2010

mirinda10,
ak by bolo akokolvek, je dolezitesi co najskor zacat odstriekavat mlieko, najlepsie rucne. tu je super clanok:

http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...

a pozri na tej stranke aj viac veci, su tam aj videa, kde pekne vidiet, ako sa ma babo prisat.

mirinda10
17. feb 2010

dik martina idem studovat, chodis Plankovi do poradne ? inak aj ja k nemu idem v piatok aj na ctg tak sa tesim 🙂

miselar
17. feb 2010

zuziq jaj tak a to mi potom doplatia ci nie nevies

drobec222
17. feb 2010

Miselar: materska a rodicovsky prispevok su dve rozdielne veci. Matersku budes mat vo vyske v akej ti uznala Socialna poistovna to je 55% z vymeriavacieho zakladu (6 mesiacov). Na rodicovsky prispevok budes mat narok po skonceni materskej tych 256 EUR ak si si platila poistne tie dva roky - do je do druheho roku dietata a potom do tretieho roku dietata budes mat narok len na tu povodnu ciastku....co bola doteraz 😉

miselar
17. feb 2010

drobec222 aha no pekne a ja som si myslela ze budem mat hned 256 eur sakris toto je stat neviem preco to nedaju od narodenia

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre