Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

magda22
15. sep 2007

diky zuzka

magda22
15. sep 2007

nahodou nevies kolko je tam miest?

jaja25
15. sep 2007

S tým nadštandardom je to presne tak ako napisala Zuzannas. Je tam 12 izieb, z ktorých je jedna jednopostelová a jedna trojpostelová. Takze 24 miest. Samozrejme, ze s mamickou moze byt na izbe aj otecko ak je volna izba.

valuska
15. sep 2007

Nerodil niekto z vás náhodou v období od 8.septembra do 14.septembra 2006 na Kramároch? Ja som tam vtedy rodila tiež, tak či tu nájdem niekoho, kto možno bol aj so mnou na izbe... 😉
A inak aj ja som bola nadmieru s Kramármi spokojná, hlavne s novorodeneckým, s Antolskou sa to ani nedá porovnať, tam to bolo hrozné. 😖

magda22
15. sep 2007

dakujem jaja
este som sa chcela spytat, lebo o tom absolutne nemam predstavu, ako mam postupovat ked to na mna pride, kde mam ist najprv a kde ma poslu a tak.. 🙂
vanka ty chodis alebo chodila si, na nejaku pripravu, kde si sa ucila dychat a pod.?

zuzannas
15. sep 2007

Ahoj Magdi, ked to na teba pride, mala by si ist cez urgentny prijem (je to taka vedlajsia ulicka poza nemocnicu) tam prides a povies, ze myslis, ze uz ides rodit a oni si Ta tam uz prevezmu 🙂

vanka
15. sep 2007

Ahoj Magdi! Na predporodnu pripravu som nechodila, ale tento tyzden sme absolvovali pripravny pohovor na Kramaroch. Vyzaduju to pri ucasti otecka pri porode. Je to zadarmo a trva to asi hodinku a pol. Dozvies sa vsetko co potrebujes a zaroven je to spojene s obhliadkou porodnice, novorodeneckeho a oddelenia sestonedelia. Ukazali nam aj nadstandart a mozem povedat, ze to stoji za to. 😉 Ak mas zaujem mozes sa objednat na 59545215 alebo 59542300.
Tam sa dozvies aj o tom dychani a pod. 🙂

magda22
15. sep 2007

ahoj vanka,
ja som bola na tej priprave..myslis u Dr. Jandovej nie? my sme to spojene s obhliadkou teda nemali..

vanka
16. sep 2007

Magdi ahoj! To je skoda, ze Vam tu obhliadku neurobili. Nam tu pripravu robila sestricka co vedie cvicenia, lebo Dr. Jandova bola na dovolenke.
Ukazala nam aj kde je prijem a vsetko ostatne co budeme potrebovat. Bolo to fakt super. Zhrnula nam aj zakladne informacie, ktore sa hovoria na cviceniach. Bola velmi zlata a odpovedala nam na vsetky otazky. Ak Ti nieco nie je jasne, opytaj sa. Ja uz mam vsetko vyzistene. 😀

magda22
16. sep 2007

ked ani neviem co.. ☹
ale hadam sa to nejako zvladne...dik.

fifla
17. sep 2007

ahojte dievcata,
takze na zaciatok veeeeeelmi dakujem doktorke jaji 🙂 za starostlivost a pozornost.
Kramare su podla mna uplne skvele od porodnice cez sestonedelie az po novorodenecke.
ja som lezala na 8-ke, teda na standarde, ale musim povedat, ze to tam bolo dost v pohode ale asi je to otazka predstavy)
rodilo ma asi 1000 lekarov, lebo 11-teho bola ako vraveli vsetci prietrz mracien a bolo 11 porodov. ale dr. masura to viedol a bola to celkom zabava. este aj to sitie :o)))
no a sestonedelie a skvele sestricky
a novorodenecke ako by dal.
ja som bola spokojna na 100 %

vanka
17. sep 2007

Fifla straaasne moc gratulujem! 😀 Jaja nas priebezne informovala.
Ja este stale tvrdnem doma a cakam. 😠 Nezabudni sa prihlasit aj septembrovkam, aby Jakubka dopisali do tabulky. 🙂

magda22
20. sep 2007

ahojte,
chcela by som sa spytat tych, ktore rodili na kramaroch, ze ci ste boli pri samotnom porode nejako prikrite alebo ste lezali s rozkrocenymi nohami a bolo vam vsetko vidno? 😕

olinka6226
20. sep 2007

magda a co by malo byt zakryte? do pol pasa som mala nocnu koselu a dole to muselo byt odokryte 😀

jaja25
20. sep 2007

Tak ako Vanka? Este si doma, alebo sa zajtra uvidíme? 😉 😉

Magdi. Je to tak ako pise olinka. Ale neboj, vobec ta to vtedy nenapadne ze si odokryta na najintimnejsich miestach. Budes mysliet na ine veci: ako kontrakcie, tlacenie a samozrejme na Šimonka... 🙂 🙂

magda22
21. sep 2007

😵 no asi to tak bude...tazky naturalizmus
jaja aj mna budes pozerat? 🙂 ty robis na sestonedeli ci kde to?

elicka
21. sep 2007

Ahojte tehulky and spol. Ja by som velmi chcela poprosit tie, co nedavno rodili, teraz rodia, alebo budu v blizkej buducnosti, aby nezabudli na nas, co nas porod este len caka a informovali nas o vsetkom co a ako prebieha, aby bol staly prisun aktualnych informacii. Asi ma kazda potom uz vela starosti, ale spomente si, ako velmi vam pomohlo, ked ste sa nieco na nete docitali. Ja som velmi rada, ze som objavila forum, kde sa pise priamo o Kramaroch, lebo to mam najblizsie a chystam sa tam ist rodit v decembri, cca. 31.12.07. tak to som zvedava, ako to tam bude vyzerat. Prajem vsetkym najma vela zdravia, stastia a radosti. a dakujem za aktualne info, ktore sem davate. elicka

julova
21. sep 2007

Elicka...ja tiez zvazujem stale Kramare a Ruzinov, hoci Kramare mam blizsie...tak sa mozno stretneme 🙂...lebo aj ja mam termin z 31.12.07 na 1.1.08...a mozno budeme aj v telke 😀 😉

lenusa
21. sep 2007

ahojte aj ja budem rodit na kramaroch, tak babulky podavajte infosky...

magda22
22. sep 2007

ja vam nieco napisem akonahle budem moct sediet pri pocitaci dobre 😉

apolienka
22. sep 2007

ahojte. ja som dosla z kramarov pred tyzdnom. Mala som dohodnuteho lekara a bolo to fajn, lebo sa mi zda, ze riesia rozne problemy u kazdej pacientky inak. a ked mate svojho lekara, venuje sa vam. Fakt je ten, ze je naval v nemocnici. A nie vzdy stihaju. Ale vsetci su tam uzasni. sestricky, doktori. Ine je ked mate cisarsky, to sa vam akoby viac venovali. A s tou ranou, je to fakt tazke fungovat. Normalne odrodenim babam daju babatko a staraj sa sama.Ale pokial to v noci nezvladate, treba byt asertivna a poprosit sestry na novorodeneckom, nech si babo zoberu na noc, nech sa vyspite. Ja som chcela aj nadstandard, ale bolo to uplne zbytocne. V sprchach je cisto, relativne aj na wc a nikdy sa mi nestalo,zeby som musela cakat do sprchy alebo niekam inam. Pocet sestier je taky isty aj na nadstandare, takisto vraj aj strava. a ked chytite super partu na izbu, co sa stalo mne, ani jedna sme nechcela ist na nadstandard, tak nam tam bolo dobre. 😀 Je pravda, ze clovek by si myslel, ake uzasne podmienky budu na kramaroch, ale je to fakt o stave nasho zdravotnictva. Ti ludia sa tam snazia a pokial by mali aj viac penazi na priestory (napr. chodit si pre dieta na novorodenecke, co je o poschodie vyssie a ist s nim cez prievan a vytahom, nic moc) a vybavenie, bolo by to idealne. Posledny den ma v podstate "vyhodili" lebo potrebovali moju postel.
a rada, pokial sa budete chciet odvdacit sestrickam nejakou bonbonierov, spravte to hned, lebo ked bude odchadzat z minuty na minuty, nebudete stihat. 😅

vanka
23. sep 2007

Ahoj Jaja! Ja som este stale tu! 😠 Nasa mala si dava pekne nacas. Ak sa nerozhodne sama, nastupim do nemocky koncom tyzdna. Takze tento tyzden ma urcite cakavaj. 🙂

jaja25
24. sep 2007

Ahoj Magdi. Som na novorodeneckom. Ak sa ohlasis, alebo ta spoznam, tak ta budem chodit pozerat. Alebo sa niekoho mladeho spytaj na mna, keby som nerobila vyzitu u teba.
Vanka. Tak mi posli tvoje meno na IP, aby som ta neprehliadla. Zatial síce nemáme Dianku na oddelení, ale dovtedy sa moze nejaká narodit... 🙂

vanka
24. sep 2007

Jaja, poslala som Ti IP, lebo keby bola nasa Dianka nahodou chlapec 😲 , asi by si nas nenasla. 😉

jaja25
24. sep 2007

Vdaka. Uz som si ta zaznacila. Budem ta hladat... 😉 🙂

zuzana77
24. sep 2007

Jaja,

ja som momentalne v zahranici ale rodit budem na Kramaroch...pomaly rozmyslam nad porodnikom. Vraj su dvaja cunderlikovia gynekologovia, nevies nahodou ci ten MUDr. cunderlik co je na kramaroch je zenaty? ..je to take poznavacie znamenie podla ktoreho by som vedela ci je to ten, kt. si pamatam.. vdaka

glorita
24. sep 2007

ahojky 🙂
tak som uz teda viacemenej ako som spominala rozhodnuta pre kramare... 😵 a zrejme aj pre lekara-mudr. Slezak.
ako to je s obhliadkou nemocnice?maju nejaky presny den,ci staci zavolat sestre Jandovej,neviete? 😉

vanka
24. sep 2007

My sme mali obhliadku nemocnice spojenu s predporodnou pripravou pre oteckov. Dr. Jandova mala prave dovolenku, tak ju viedla sestricka co robi cvicenia. Boli sme tam 3 pary a presli sme si porodnicu, novorodenecke aj sestonedelie. Najlepsie bude ked zavolas Dr. Jandovej a objednas sa priamo u nej. 🙂

lenusa
24. sep 2007

Ahojte babulky a kedy je najlepšie sa objednať na tú prehliadku a prednášku otecko? Ja som v 24tt, tak mám asi ešte čas že? A kedy by ste mi poradili to absolvovať? Ďakujem 🙂

glorita
24. sep 2007

lenusa,v podtstae podla mna uz by si aj mohla.S velkym bruskom sa vsetko tazsie robiii. 😀
ja sa uz tiez na to musim prihlasit...
inac je to potrebne absolvovat aj ked nahodou bude cisarsky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre