Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

sladjana
23. júl 2011

@emily3 Dik moja za radu,snazim sa bit v pohode,ale neaka som unavena asi us stoho ze v noci sa nevjem vispat celu noc chodim na wc,a kukat do kuchine jest melon 🙂 a potom cez den som unavena,a moj 6 rocni chlapec to nevje pohopit,abi sa hral sam ale stale misim snim nieco rjesit...a no citim sa nemozne,dufam ze zajtra ked bude manzel doma si urobime pohodu,na kramaroch som bola,minuli tizden sa tam nahlasit,u dr Jan židzik poznas ho?A stvrtok som bola na ultrazvuku,u pani dr gothalova alebo tak neak,a teras pondelok zas do poradne,a objednana som aj na ctg.dufam ze som to spravne napisala 🙂 a ked aj nie urcite vies o co ide,a ti kedi tam ides?mozno sa aj stretneme.

sladjana
23. júl 2011

@dankamat ak mozem poradit,mne velmi pri sinovi pomohli klobuciki na kojenie,tje mi hranili bradavki,a aspon som stim nemala problem,zo zacjatku mi to bolo zvlastne ale potom som si zvikla,ateras som si ich zas kupila pre istotu,lebo niektore zeni sa kvoli krvacajucim bradavkam rozhodnu aj prestat kojit.

sladjana
23. júl 2011

@emily3 Gratulujem,no ja som hrozna,az teras som si fsimla ze us to mas za sebov 🙂 setko dobre zelam,abi ste cim skvor boli doma,a tesili sa z zdravicka 🙂

emily3
23. júl 2011

@majonka79 ahoj som momentalne v porodnici a s oteckami je to asi tak,..ze je velmi vela rodiciek na sale...ale snazia sa vyhoviet a ockov volali skor ked uz sa to rozbehlo..lebo ked je ocko tak to maju celu izbu pre seba a momentalne sa to neda...ja osobne som manzela nemala pri sebe, bol s detmi...ale boli tam oteckovia a bolo mi neprijemne ked tam trcal na izbe kde som ja predy chavala a bolo mi to neprijemne a ked som uz bola na sale na stole rozcapena ...sice tam dali zaves, ale ked prechadzal okolo isiel k druhemu boxu...hadaj kam cumel? na mna...takzze ohladom sukromia aj druhym rodickam pustaju manzelov az k porodom...a teraz bol fakt natres...rodili aj 4naraz a dalsie 4 boli na cakacke a este nejake sekciou...takze sa tam doktorki a sestricky nezastavili....

emily3
23. júl 2011

@sladjana no dakujem..ja som bola este vo stvrtok doobeda v poradni, vratila som sa domov a som si tak hovorila, ze mam pocit ze sa tam vratim..no a k veceru mi praskla voda..tak som sa tam vratila... a som rada ze to mam za sebou, no momentalne je tu natresk, aj sesricky a doktori sa stazuuju ze je vela rodiciek a nemaju ich kam dat..ja som bola este po porode na cakacke mala sa narodila o pol noci a az poobede ked poprepustali mamicky som sa dostala na izbu...ale snazia sa vyhoviet v ramci moznosti

dankamat
23. júl 2011

@emily3 Ahooj, este raz gratulujem... ani som nepostrehla skor, ze to mas za sebou 🙂 Bolo to rychle a vpohode uz nie, vsak pri 5. sa asi ine ani neocakava 😀 Ako si to prezila??, To fakt vas tak vela rodilo, ze vas nemali kam dat???

emily3
23. júl 2011

@dankamat rodila som v podstate od 16.15-..to mi praskla voda, ale nemala som ziadne kontrakcie a okolo desiatej vecer zacali kontrakcie a uz to slo a o 23.25 bola mala na svete...a bol tam natresk v ten den.. na sale sme boli dve este vedla jej hovorili ze dve kontrakcie a moze tlacit..na mna sestriicka kricala aby som netlacila ze som len 6 ale mala sa tak tlacila a ja som uz nevladala predychavat... tak som zatlacila a mala uz isla..takze sa rychlo presunuli ku mne odrodili mna a potom tu druhu...

dankamat
23. júl 2011

@emily3 Fiiiha, tak tomuto sa hovori rychlovka 😀 ta vedla musela mat "radost" ze ona nic a ty to uz mas za sebou. Inak ja som bola v takej miestnosti, kde som bola sama, ani neviem kde tam su take, kde by boli viacere co rodia. A koho si mala pri porode? Teraz si na odd. sestonedelia na 8.?
Este raz gratulujem a prajem vela zdravia malickej a tebe vela mliecka. Ci uz aj kojis?

majonka79
23. júl 2011

@emily3 Tak to tam majú rušno... gratulujem 🙂 a ďakujem za odpoveď
Prajem Vám veľa zdravíčka.

atanusa
23. júl 2011

@emily3 blahozelam a trosku aj zavidim 🙂 Verim, ze ste obe v poriadku. Ako citam, o nadstandarde si na Kramaroch asi mozem nechat len snivat, ze?

belusa
23. júl 2011

@wera dakujem no radšej si to vezmem to sa ľahko prenesie 😉 😉

emily3
23. júl 2011

@dankamat
@atanusa po porode ma nechali na cakacke na vzdycharni, boli sme tam tri ..jedna isla potom na 8 a ja som chcela ist na nastandast 3postolku...a poobede sa uvolnila cela dvojka..tak mi ponukli bud na dvojku alebo na 8poschodie..tak som isla na dvojku..som s mamickou co sme spolu rodili a cakali...tak fajn... je to lepsie tu sme len dve..na 8 su styri na izbe... a snivat o nasstandarde... no denne prepustaju tak sa ti ujde 😉

emily3
23. júl 2011

@dankamat malu som dostala hned na sale..len som tam zostala sama s nou...no neva...sama som si ju prilozila, a hned sa chytila...a uz dudluje o 106... mlieko este nemam ale uz sa zacina tvorit.... 😉

atanusa
23. júl 2011

@emily3 vdaka za info. Tak len pekne oddychuj a zbieraj sily, doma ich budes iste potrebovat.

zdenula81
24. júl 2011

@bubinovci
Urcite to bude v pohode,mysli hlavne na to, ze za chvilku uz budes mat babetko pri sebe. Ja som som sa na to vsetko okolo porodu nesnazila cele tehotenstvo mysliet a moc som o priebehu ani skusenostiach inych mamiciek nezistovala aby som sa moc nevystresovala. Mojim jedinym strasiakom bol nastrih a k tomu nakoniec ani nedoslo. Uvidime ako budem rodit druhe🙂 Nech vam to vsetko dobre dopadne, drzte sa.

bubinovci
24. júl 2011

@zdenula81 dakujem 🙂 no snažím sa na to radšej nemyslieť, lebo čím viac sa snažím na to pripraviť, tým je to horšie 😅 sladká nevedomosť 😀

lucia1974
25. júl 2011

@bubinovci ahoj ja som na tom podobne, ale bojim sa ako to zvladnem aj po porode. stale si to neviem predstavit ako to bude. tiez som prestala studovat veci ohladom porodu. bola som z toho viac nervozna. kedy mas termin? a doktora uz mas? 🙂

bubinovci
25. júl 2011

@lucia1974 termin mam 12.8. oficialny, ale ak sa malý neotočí tak mám sekciu naplánovanú na 6.8.
doktora mám, len je teraz na dovolenke, tak snáď sa malý nevypýta skôr 😅
asi sú tie obavy normálne, myslím, že potom ked už tu budú drobčekovia nebude čas na rozmýšľanie, jednoducho sa budeme starať najlepšie ako budeme vedieť 🙂

lucia1974
25. júl 2011

vsak hej aj sa na to spolieham, len je to nieco nove . ja mam termin az koncom mesiaca pokial bude vsetko v poriadku. zajtra mam kontrolu tak sa tesim ze ju uvvidim zase. drzim palce.

dankamat
25. júl 2011

@bubinovci @lucia1974 Baby studovat ohladom porodu a co ako bude po porode je uplne zbytocne. Ja som si samu seba ako matku nevedela predstavit ani ked bol maly na svete - ci ho budem vediet chytit, prebalit, obliect, nakojit.... a proste mi ho dali na ruky a uz to islo same ako keby som vychovala 3 deti 😀 😀 tato "schopnost" pride automaticky po porode sama - netreba sa nicoho bat. Zvladaju to aj 15-rocne, aj 40-rocne tak preco nie my 🙂 Držím vám palce, aby ste mali rýchly a bezproblémový pôrod.

sladjana
25. júl 2011

@emily3 moja,tesim sa ze ste porjatku,tak to znamena ze sa nemam ponahlat 🙂 musim pockat nech sa to tam trochu uvolni,ja som prave prisla s kramarov,som sa tam nacakala v cakarni,najprv poradni a potom na ten monitor,a stvrtok vraj mam prist zas 🙂
inac aki bol porod?ktori dr mal sluzbu?mala si aj epiduralku?

lillian
25. júl 2011

@emily3 gratulujem k malinkej 🙂 prajem vela mliecka, a nech ste obe zdrave 🙂

bubinovci
25. júl 2011

@dankamat ďakujem 🙂 no nejak to už len zvládneme 🙂

kvietok23
28. júl 2011

ahojte, mam ist na morfo utz k dr. Kleskenovi, aky je? necitam na neho zrovna naj referencie, a chcela by som vediet pohlavie, tak neviem, ci sa nemam preobjednat.... 😒

atanusa
28. júl 2011

@kvietok23 Ja som bola u Mudr. Kleskena na utz koncom marca, bol uplne v pohode. Tiez som si o nom precitala kadeco, moja skusenost vsak bola uplne ina. Sam sa ma opytal, ci viem, ake pohlavie ma babo, no kedze som bola po amniocenteze, tuto informaciu som uz vedela. Bol mily, ubezpecil ma, ze je vsetko v poriadku, takze ja ho mozem len odporucit... 🙂

lucia1974
28. júl 2011

@kvietok23 ja k dr. kleskenovi chodim od zaciatku a mozem na neho povedat len dobre. mily, mozes sa ho pytat co ta zaujima.

kvietok23
29. júl 2011

no diky baby, ste ma trosku upokojili, lebo nechcem, aby tak dolezity utz robil nejaky.... a citam, ze to neni az take zle 🙂

chrobulka
29. júl 2011

ahojte, viete mi niekto prosim poradit nejake vseobecne tel. cislo na Kramare, kde sa mozem objednat na poradnu? zacinam 34tt a cakam dvojicky, moj gynekolog ma uz odporucil na porodnicu...
DAKUJEM!

bubinovci
29. júl 2011

@chrobulka pozri internetovú stránku FNsP, Limbová, tam by mali byť ambulancie aj kontakty 😉

chrobulka
29. júl 2011

@bubinovci - dakujem krasne!
a tie ambulancie su v poliklinickej casti, alebo priamo v nemocnici na 8. poschodi?
lebo zatial som len tam bola, na 8. posch. na ultrazvuku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre