Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

micika
11. jún 2012

@liz_lemon dakujem. A to je prve co mam urobit? zistujem len pre istotu ak by mi moj doktor nedal info.

liz_lemon
11. jún 2012

@micika ano, toto treba ako prve

vevuska1
12. jún 2012

Baby nemate niekto kontakt na dr. Jandovu? viem, ze to tu uz par krat bolo, ale neviem to najist, najlepsi b bol mail na nu kedze viem, ze ona telefon nedviha moc 🙂

szdan
12. jún 2012

Baby nájde sa tu nejká čo má čerstvé skúsenosti s pôrodom na Kramároch. Myslím štandartným pôrodom bez zazmluvneného lekára, ležanie na štandartnej izbe... Ja som na Kramároch rodila pred piatimi rokmi, tak by ma zaujímalo či sa dačo zmenilo

lucica
12. jún 2012

Ahojte, neviete náhodou kedy plánuje dr. jandová dovolenku? Lebo som počula, že ona v lete byva niekedy aj cely mesiac preč, tak aby som stihla absolvovať všetky formality s ňou, keďže termín mám na začiatku septembra. Aby nebola napr. celý august preč. Ďakujem

vevuska1
12. jún 2012

@liz_lemon dakujem pekne 🙂

vevuska1
12. jún 2012

@lucica to neviem, preto uz teraz to ideme vybavit 🙂 my sme uz s manzelom u nej boli pred 3 rokmi, tak ma zaujimalo ze ci treba absolvovat este raz to sedenie s nou aby mohol ist manzel k porodu, ja dufam, ze uz nie a bude stacit iba daky apier od nej s ktorym potom mozme ist rovno do pokladni 🙂

hradnapani
12. jún 2012

@vevuska1 myslim, ze to nebude treba este raz. Ked sme u nej boli, bol tam jeden takyto otecko, ona o nom vedela dopredu, ze si pridu len pre peciatku. Asi ked jej napises, kedy presnejsie ste u nej boli, ona sa pozrie do zaznamov a da vam peciatku.

vevuska1
12. jún 2012

@hradnapani no ved akurat som jej pisala tak som zvedava kedy odpise 🙂 ved uz mame jeden porod za sebou tak uz by to nemuselo byt nutne, staci papier s potvrdenim a hotovka 🙂

ponyxx
12. jún 2012

no dievcata dnes to bolo na 214tke uplna katastrofa. Lekarka pri porode....babeny tam cakali od deviatej...ja som bola na 10,3 o 11.15 vysla sestricka, ze vybavila uzv na 8cke. Boli sme tri vyvolene, mame lekara na kramaroch...no a ostatne tam pekne hopali a cakali. Z osmeho som doletela bolo 12:10 asi a este tam sedeli este asi 3-4 baby.....hruza

vevuska1
12. jún 2012

no takze nepotrebujem uz ist na tu kunzultaciu aby bol manzel pri porode 🙂 ze staci ak pride jeden z nas po papierik na zaplatenie a do tehu knizky mi zapise, ze sme to vsetko absolvovali 🙂 takze super, ze sa tam nemusim trepat ja, ale staci ak poslem manzela, ten si snad bude moct odskocit z roboty

lucica
12. jún 2012

@vevuska1 No asi to aj ja zachvilku začnem vybavovať. Čakajú ma posledné 2 týždne v práci, potom dovolenka a následne materská, tak budem mať dosť času. Asi jej za nejaké 2 týždne pre istotu napíšem, že či sa bude dať niekedy koncom júla začiatkom augusta to absolvovať. A ako vopred ste absolvovali vyšetrenia na epiduralku... na prvú poradňu na kramáre pôjdem až 2. augustový týždeň. Mám si nechať anesteziologa až navtedy, alebo sa to dá aj vopred absolvovať? A čo vlastne treba ešte na kramároch k pôrodu? okrem samozrejme poradní, ktoré tam absovujem a zazmluvnenia si lekára?

cruellka
12. jún 2012

@lucica Ahoj k epidurálke nepotrebuješ žiadne vyšetrenia.Pôjdeš k anesteziologičke do ambulancie tam ti dajú prečítať také informácie k epidurálke akože nežiaduce účinky a podobne vyplníš im dotazník,potom ťa zavolajú dnu preberieš to ešte s lekárkou či si všetkému rozumela.Dajú ti potvrdenie,že to máš absolvované a potom to pôjdeš do pokladne zaplattiť.Inak ambulancia sa nachádza na prízemí,keď vojdeš vchodom do nemocnice ideš hneď do ľava číslo dverí 152

vevuska1
12. jún 2012

@lucica no ja to riesim radsej uz teraz lebo neviem kedy bude mat dovolenku, tak pre istotu 🙂 ja si epiduralku davat nebudem, pri dcerke som mala a aj tak som citila vsetko a sitie som citila teda tak, ze na to do smrti nezabudnem, kam sa hrabe cely porod 😝 inak sa da vybvit hocikedy ak tam budes budu mat ordinacne hodiny 🙂

amouramour
12. jún 2012

@lucica na tu konzultaciu az 36tt a vyssie🙂na kramaroch pojdes isto na jeden ultrazvuk a kazdy tyzden monitor a poradna...ideal dohodnut na jeden den, mne sa nedalo a chodila som tam tyzdenne 2x, utorok 7:20monitor a v stredu poradna....

majusqwa
12. jún 2012

@amouramour @lucica no, s tym ultrazvukom neviem... lebo mna objednavali uplne "zazracne" - isla som v jeden piatok na 8. poschodie, vysla sestricka, vraj je vsetko plne a skor ako o tyzden ani nemusim volat. isla som tam teda o tyzden v piatok zasa - objednala ma na 21.6., co teda stihnem, len ak budem prenasat... na poradni sa ma zidzik pytal, kedy som objednana - ked zistil, ako sa veci maju, snazil sa vybavit mi skorsi termin na 214, ale tam tiez nepochodil. tak neviem, kolko je dalsich takych, co UZV jednoducho nestihnu...

majusqwa
12. jún 2012

@szdan ja uz to mam na spadnutie, tak potom dam vediet ;) lekara zazmluvneneho nemam, ani EPI, ani manzela pri porode... jedine, co by som chcela, je dostat sa na nadstandard. ale posledny mesiac nepocuvam nic ine, len ako su kramare non-stop plne, tak neviem, ci nakoniec nebudem rodit aj niekde inde...

miskaska
12. jún 2012

@majusqwa Mna ani nikto neposlala objednat sa na ultrazvuk 😉 ..a to som uz bola na Kramaroch na poradni 3x.

majusqwa
12. jún 2012

@bleelka no to by aj mna zaujimalo. ci nebude lepsie ist hned do ruzinova alebo na antolsku

majusqwa
12. jún 2012

@miskaska no vidis. asi uz zistili, ze aj ked ta poslu, aj tak to pravdepodobne do porodu nestihnes 🙂

szdan
13. jún 2012

@majusqwa práve preto nerátam ani ja s nadštandartom, i keď ten by som bola ochotná si zaplatiť. Dostať sa na kramároch na nadštantnú izbu je v posledných rokoch o náhode a zázraku 🙂 Problém je, že nie sú plné len kramáre, ale aj antolská je vraj na tom hrozne. Tak budem držať palčeky, nech vám to všetko dobre dopadne 🙂

lolonka
13. jún 2012

@mima.k ..ahoj...ja som tak bola dohodnutá s doktorom RUsňákom....dvakrát ma rodil....a raz som k nemu chodila celé tehu......vždy ma poslal do pôrodnice rovno z ambulancie...a to tam volal...takže ma už čakali.....a nikdy som ani nemala problém s nadštardartom... 🙂 .....aj manžel prišiel hneď po pôrode za nami na pôrodnú sálu...aj k pôrodu by mohol....a nepotrebovala by som k tomu nič....Rusňák je tam najvyšší...takže čo on povie, to je.. 🙂.

...takže som s ním nemala žiadnu zmluvu.....a oba pôrody veľmi rýchle..som ho poprosila o rýchle pôrody..a bez zašívania...a vybavil...

lucica
13. jún 2012

@majusqwa rozhodne na antolsku

lucica
13. jún 2012

@amouramour ja tam planujem volať už začiatkom toho tyždna kedy mam poslednú poradnu u svojej gynekologicky. Tak snad nebude už plné 🙂

lucica
13. jún 2012

@vevuska1 aj ja to asi za nejaké 2 týždne pôjdem vybavovať. nech potom nie som na poslednú chvílku v strese

lucica
13. jún 2012

@cruellka dakujem za info, epiduralku si chcem zaplatiť a radšej ju nevyužijem. 10€ ktoré tam nechám ak ju nevyužijem ma z biedy nevytrhnú 🙂 Horšie by bolo keby som si ju nezaplatila a chcela, to by mi ju nedali

mamimonka
13. jún 2012

@vevuska1 čaf babula aj tu som ťa našla 😀 Takže plánuješ rodiť na Kramároch? Ja som včera u Jandovej bola na prednáške.. a vravela že ta príprava s manželom sa absolvuje max. 4 týždne pred termínom. No a keďže my to máme v pol. augusta a ona ma posledné júlové dovolenku a na mňa by to prišlo skôr, to bude prúser. Preto sa chystám jej už od začiatku júla napísať, nech si nás tam niekde pichne aby sme to stihli 🙂

chelonka
13. jún 2012

@miskaska ani mna neposlali na sono a to som tam už dnes bola 4x

srvatko
13. jún 2012

@marianka0101 Ahoj moja, kedy máš termín? by sme mohli niekedy vybehnúť von, keď sme tak blízko seba🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre