Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

petkatvrda
30. sep 2012

@hanka274
ahoj hanka
mna to tiez o par dni caka a chcem sa ta opytat co si si brala hned a co ti doniesli na druhy
den alebo v den odchodu
lebo pravdepodobne si budem musiet zavolat sanitku a nechcem tam vlacit milion veci
dakujem za odpoved 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

veronika66
1. okt 2012

@marfie81 nieje začo 🙂 ak som to zvládla ja najväčší strachopud tak to zvládneš určite.Držím palčeky 🙂

cenculinka
2. okt 2012

dievcata, tak ak som dobre citala, tak pre maleho "nemusim" okrem plienok brat nic? je to moj prvy porod, hned 400 km od domu (som z Tatier ☹) mm tam asi nebude, no co vam poviem, depka jak svina ☹ veci beriem pre seba, nakolko uz mesiac pred porodom musim byt v BA a neviem co vsetko brat do nemocky aj pre maleho, kedze mu po narodeni budu v DKC operovat srdiecko ☹ brali ste do nemocky aj odsavacku mlieka, flasku, cumle, kremiky na ritku,...??? ☹

cenculinka
2. okt 2012

@janak159 prosim ta, kedy si si tu EPI "objednala"? ja idem na vysetrenie 31.10., to budem cca 36tt, tak zrejme vtedy musim povedat, ze ju chcem a aj zaplatit, nie? a chodili ste niektora aj na tie kurzy pred porodom? ja zijem 400 km od BA ale rodit musim na kramaroch, tak mam riadny chaos, ze kam sa s cim prihlasit a u koho, kedze tam absolutne nikoho nepoznam ☹ som objednana k Dr. cunderlikovi, raz sme sa uz videli, tak sa mam jeho pytat? boze, keby som tak mohla rodit tu u nas ☹

janak159
2. okt 2012

@cenculinka EPI som si zaplatila asi dva tyzdne pred porodom. riesili sa to aj na poradni s lekarom, ale kvoli tomu, ze prvy porod som mala sekciou, tak som nevedela, ci u mna EPI pripada do uvahy. Ale nemusis mat ziadny suhlas lekara alebo nieco podobne. Jedine co treba je ist do anesteziologickej ambulancie c. 152, kde ti daju vyplnit kratky dotaznik a povedia o EPI. Potom ides do vestibulu, kde sa EPI plati. To je vsetko. Jediny problem vidim v tom, ako to vybavit, ked si tak daleko.

katie1
3. okt 2012

@cenculinka EPI vybavis presne ako Ti @janak159 napisala...staci ist na c.d. 152 (poliklinika prizemie) do anesteziologickej ambulancie vyplnit dotaznik a na kratke poucenie, dostanes peciatku do knizky a potom do vestubulu do okienka ,,planene sluzby" zaplatit poplatok a doklad o zaplateni si vezmes k porodu. To je vsetko.
Aktualny zoznam veci do porodnice Ti posielam v IP.

cenculinka
3. okt 2012

@katie1 dakujem za info 🙂

ponyxx
3. okt 2012

@cenculinka pre babo, tak akurat ciapocku tenku a rukavicky ak chces. Krem na ritku, a vsetko na osetrenie pupceka dostanes od sestriciek z novorodeneckeho aj ti vsetko vysvetlia. Pre mimi mozes zobrat podbradnicek, tenku decku, mozno malu plienku. Plienocky (jednorazove) si zober tak o dva tri kusy navyse, teda cca 13 kuskov. Pre dobry pocit mozes si zobrat vlastnu odsavacku a nejaky kremik na bradavky. Bepanthen nemusis zmyvat a tusim ani Cicadermu (ci ako sa to pise). Mozes si zobrat aj 1-2 kusy nepremokavej podlozky, trosku setria a vlasne zasoby sa zidu. Potom uz len podla zoznamu z nemocnice. Zupan a nocne kosielky odporucam tenke, stacia. Ja som rodila v koncom oktobra, vonku sneh a vykurene do blba, aby babatka mali teplo, tak sme so spoubyvajucou museli vetrat 2x denne 🙂)

ponyxx
3. okt 2012

@petkatvrda dufam, ze patris pod obvod Kramare, lebo ak si volas sanitku, tak ta odvezu do nemocky, pod ktoru spadas podla bydliska...

ponyxx
3. okt 2012

@cenculinka teraz som si precitala, ze tam budes asi dlhsie, tak si toho vela neber, plienocky nech ti donesu po porode. Tych 10 plienok je cca na 4 dni, takze na zaciatok staci. Zvysok nech ti nosia postupne, podla toho ako ich budes minat. Pravdepodobne sa budete pohybovat po oddeleniach, tak nech toho nemas vela na "stahovanie". Ja som mala dceru dva dni v inkubatore a namiesto kojenia som sestrickam davala kolostrum. Par kapiek, ale povedali mi, ze aj to je dost, lebo inak dostavaju glukozku. Pytaj sa na tuto moznost, pokial ho nebudes kojit. Kolostrum je moc dolezite a urcite by mu velmi pomoze, kedze je to totalna imunitna bomba. Budem drzat palceky, nech vam to dobre dopadne. A ak nieco nebudes vediet, vzdy sa ich opytaj, Su tam na to, aby ti pomohli 😉

lenulice
3. okt 2012

Holky, když budu druhorodička, je třeba znova absolvovat ten předporodní kurz u p. Jandové kvůli přítomnosti otce u porodu? Díky moc 🙂

liz_lemon
3. okt 2012

@lenulice nie, netreba, da ti len peciatku do materskej knizky

lenulice
3. okt 2012

@liz_lemon Dekuji ti mockrat, potesila jsi me ;)))

prettybaby
3. okt 2012

@ponyxx
@petkatvrda ja som rodila septembri 2011 a volali sme sanitku a sami sa ma pytali, kam to bude - ja som isla na kramare. Som z PK

cenculinka
3. okt 2012

@ponyxx och dakujem veeeeelmi pekne za odpoved 🙂 pomaly balim veci, koncom oktobra uz idem do BA, tak hadam nic nezabudnem 🙂

cenculinka
3. okt 2012

@cenculinka budes aj teraz rodit na kramaroch? 🙂 bola si tam spokojna? 🙂

cenculinka
3. okt 2012

@ponyxx budes aj teraz rodit na kramaroch? bola si tam spokojna? 🙂

marfie81
3. okt 2012

baby, otca pri porode ako riesite? to staci nahlasit v den porodu ze ho tam chcete alebo potrebujeme to riesit vopred? dakujem za kazdu info 🙂

katie1
4. okt 2012

@marfie81 my sme boli na pouceni so sprevadzajucou osobou pri porode a dostala som peciatku do knizky o absolvovani. Napis e-mail a objednaj sa na prednasku u p. Jandovej katarina.jandova@kr.unb.sk. Potom zaplatite poplatok 30€ vo vestibule v okienku ,,platene sluzby" a potvrdenie o zaplateni prinesiete k porodu.

iviatko
4. okt 2012

Ahojte,ja som rodila 28.9 na kramaroch,som z pk a sanitku mi poslali z ba,v pohode ma zobrali na kramare 🙂 este mi aj neskor zabudnutu mikinu doniesli. Na kramaroch na nadstandarte vsetko ok v ramci moznosti.🙂

iviatko
4. okt 2012

@cenculinka
@cenculinka plienok zober viac,babatko sa cisti,je mozne,ze par plienok minies prve dni,nebudes si musiet stale chodit pytat. Ja som mala aj oblecko a bolo to fajn,ked sa napr.precikal v noci,nemusela som behat na novorodenecke,nech mi daju suche.

ponyxx
4. okt 2012

@iviatko tak to je jake dobre s tou sanitkou...ja dufam,ze to na mna pride v sobotu rano ako pri prvej 🙂
@cenculinka no mam to v plane ist rodit na Kramare, ja som bola spokojna. Vsetko je to vecou pohladu. Ak ocakavas nemocnicu a nie hotel, tak sa toho dockas 😀 . Ja furt tvrdim, ze sme trosku dobou rozhyckane. Babky rodili na poliach, nase mamy v nemocniciach, kde boli aj po sest na izbe. Babatka sa nosili iba na kojenie. Auto v rodine bol luxus. Nasi byvali na novopostavenom sidlisku, takmer bez chodnikov a moja mama spomina, ako isla s brachom k lekarke a so mnou v kociari po blate dole kopcom, lebo neboli najazdy na kociare. Vsade sa chodilo iba autobusom. Teraz sa nam nepaci klasicke oddelenie, klystir, nastrih, vecko cez chodbu.... Beriem je ina doba, standart je vyssi, ale aj tak je to neporovnatelne, z coho si mozme vybrat.
To oblecenie co ti radi iviatko si poriadne premysli, kedze budes 400 km od domova. Neviem koho budes mat v BA pri sebe, aby ti ho mal kto oprat a ozehlit. Ako nie je to zle, ale netreba zabudat na to, ze nejdes domov po tyzdni ako ostatne maminky. A uz vies ako to bude prebiehat? Ci budes stale s malym,alebo teba poslu domov a jeho nechaju v nemocnici?

marfie81
4. okt 2012

@katie1 dakujem ti pekne za informaciu, uz som jej napisala. tak snad to stihame 🙂)

ranya
4. okt 2012

@iviatko a mala si zazmluvneneho lekara?

cenculinka
4. okt 2012

@ponyxx nuz neviem presne, ako to bude ☹ maleho by mali operovat asi na 3. den od porodu, ak bude vsetko ostatne ok, ale neviem, ci mi ho nechaju aspon tie dva dni alebo ho zoberu hn ed do vedlajsej budovy ☹ no a mna zrejme klasicky prepustia a "ubytuju" v DKC v detskej poliklinike, aspon tak som to pochopila. joooooj a maly bol uz dole hlavou, este minuly tyzden a dnes doki kuka na sone a mame KP ☹ no naco sa otocil tou hlavou hore, nechapem ☹ asi aj viem kedy to bolo, lebo to bol psycho stav, ale ved nemohol uz ostat normalne? ☹

aduska_ba
4. okt 2012

@ranya ja mam.....aj ked som vahala

aduska_ba
4. okt 2012

@marfie81 ja tak tiez planujem mat mm pri porode

ponyxx
4. okt 2012

@cenculinka mozno si da este povedat a otoci sa spat...ak pojdes cisarom, tak sa to este skomplikuje, myslim ze 24 hodin maleho nedostanes a budete spolu menej, To by ti skor poradili baby, co isli cisarom. Skoda no. A bude teda niekto s tebou v Bratislave?

strihalka
4. okt 2012

@cenculinka ja mala sekcii, po sekci ti daji babo az 24hodin minimalne po, chvili trva nez vstanes z postele, sama si dojdes na zachod...jakmile budes schopna se postarat sama o sebe, na pokoj ti prinesou aj babo...ale na kojeni ti ho vzdy prinesou ale zase odnesou...

cenculinka
4. okt 2012

@ponyxx mam v ba babku, no ale to tiez nie je ziadna vyhra 🙂 ak sa bude dat, bude tam aj mm, no ale uvidime, nebude tam moct byt cely cas ☹
@strihalka niekedy mam aj stav, ze by som tu sekciu brala ☹ lebo viem, ze pri porode sa nic neskomplikuje a maly bude v pohode a bez "stresu" z porodu a ked ho budu operovat tych par hodin, tak ja budem mysliet aj na nieco ine ako len na to, ci to prezije ☹ budem mysliet aj na to, ze ma boli brucho 😀 s kojenim to tiez nebude len tak, lebo ked bude maly po operacii, par dni ho vobec nebudem moct chytat a nieto este kojit ☹ takze odsavacka to isti ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre