Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

majusqwa
5. júl 2012

@zuzkaamato nuz, aj nastrih som mala (keby nie, tak je to este horsie), aj som v tehotenstve cvicila, aj mala sa narodila relativne mala (47 cm, 3030 g) a aj tak ma celu dotrhala, lebo sa tlacila s rukou pri hlave. proste vnutri ruptura jak hrom, tak ma sili dvaja - Plank a taka mlada lekarka. ale jej meno teda neviem. vravim, keby nie toho sitia, kludne rodim kazdy rok :P
horsie boli tie dni na sestonedeli - najprv sme mali bruskate problemy so smolkou, potom sa malinka prehrievala, malo spinkala, vacsinou bola v noci hore a aj to len na prsniku. ked bola nevyspata, bolo zasa zle a tak dokola. nabaluje sa to potom jedno na druhe a tak sa akosi nevieme zladit doteraz. ale buduci tyzden ideme k mojej mame, tak dufam, ze nam nastoli aspon aky-taky rezim 🙂

zuzkaamato
5. júl 2012

@chelonka super, vdaka, ze si tu tak krasne opisala svoju skusenost 🙂 dost ma to ukludnilo... 🙂
tak drzim palce nech ste obe zdrave 🙂 ked ma nieco napadne, tak sa ta opytam 😉

zuzkaamato
5. júl 2012

@majusqwa no chudatko, tak si si to uzila.. mala sa hrala asi na supermana, ked sla s rukou pri hlavicke... tak snad pri dalsom babatku to uz bude lepsie a neodradi ta to od porodu..
mozno vam obom prospeje zmena prostredia. potom uz len nejako ten rezim udrzat, ak si teda nejaky nastolite.. drzim palce 🙂

ponyxx
5. júl 2012

@majusqwa uhaaa, tak to je teda porod 🙂)), ja som mala babatko v zime a podla mna teda babatku staci mliecko...ani cajik ani voda nie je potrebna do 6tich mesiacov....skus si o tom nieco nastudovat... 😉

zuzkaamato
5. júl 2012

babule, teraz mi nieco napadlo. ked som bola v pondelok na prvej poradni na kramaroch, tak som dala doktorovi papier o tom, ze mi nasli streptokoka. kedze cele vysetrenie trvalo par minutiek, tak som si to nejak neuvedomila, ale doktor sa k tomu nijako nevyjadril. tak sa chcem spytat, ci mu to pripomenut na dalsej poradni alebo to staci az na porodnom sale prizvukovat? neviete mi poradit?

ponyxx
6. júl 2012

@zuzkaamato mala by si to mat zapisane v tehu knizke, takze ak pojdes na porod a odovzdas im tehu knizku, tak by sa to tam mali docitat. Skontroluj si tehu knizku a urcite sa na to dotazuj aj u sestriciek na cakacke, pripadne pri samotnom porode. Ja si presne napamatam, ci sa infuzka dava pred, pri alebo po porode...

zuzkaamato
6. júl 2012

@ponyxx jeej, moja, dakujem. mam to na titulnej stranke napisane kriklavo zltym zvyraznovacom 😀 teda je tam napisane SAG +, ale nasla som si to na webe, ze to je ten streptokok. diky 🙂 🙂

klemente
6. júl 2012

@chelonka blahoželám ku krásnemu dievčatku a mám otázku: čo všetko si dostala v tom balíčku (prenatal boxe, čo ako sa to volá)?

ponyxx
6. júl 2012

@chelonka blahozelam k babtku a prajem vam obom vela zdravicka a malinkej vela mliecka 🙂

zuzkaamato
6. júl 2012

baby, chcela by som sa opytat. Ked to teda uz na mna pride, tak kam vlastne treba ist na kramaroch? Je mi jasne, ze ked to bude vecer alebo v noci, tak na urgentny prijem. Ale ked to bude pocas pracovneho dna tak kam??? Zacinam uz stresovat 😀

ponyxx
6. júl 2012

@zuzkaamato ty si este u tej Jandovej nebola, vsak? Moja no furt ides na urgent, aj keby kone vozy padali 😉 😀 😀 😀

zuzkaamato
6. júl 2012

@ponyxx ale praveze uz som bola u Jandovej 😅 okej,zase si mi pomohla. Dakujem ti, dobry anjel 😀

tuty
6. júl 2012

AKO NA KOHO JA SOM ROMKA A NEBOLO TO BOHVIE CO HLAVNE PRED PORODOM SOMNOU ZAOBCHADZALI AKO Z HANDROU ☹ ALE NA UZ NA NOVORODENECKOM V POHODE 😀 HLAVNE ZE SME BOLI OK A ZDRAVY ALE UZ BY SOM TAM NESLA
🙄

tuty
6. júl 2012

@zuzkaamato NO MNA ZOBRALA ZDOMU SANITKA A ROVNO MNA BRALI NA IZBU (VZDICHAREN) UZ NEVIEM POSCHODIE ZDA SA MI ZE 9 ALE PROSTE TAM SA UZ AJ RODI DRZIM PALCEKY A JE TAM INAK LEN JEDNA SPRCHA TAK POTOM STRPENIE 😒 😒

zuzkaamato
6. júl 2012

@tuty okej, dakujem 🙂

ponyxx
6. júl 2012

@zuzkaamato a co si tam spala? 😀 😀 si si mala robit poznamky, urcite to teta Jandova rozpravala 😀 😀 😀

mima.k
6. júl 2012

@zuzkaamato v kazdom pripade chod rovno na ugrentny prijem, vsak kde inde by si sla? ....a ides si zaplatit k porodu aj epiduralku?

zuzkaamato
6. júl 2012

@ponyxx ale jasne, urcite o tom hovorila 😀 len som bola aj s manzelom, tak asi sme sa zabavali alebo co 😀 ale spominam si, ked spominala urgentny prijem a opisovala, ako vyzera ta tabula 😀

zuzkaamato
6. júl 2012

@mima.k epiduralku som vybavila uz minuly tyzden.. aj za mm na sale uz mam zaplatene.. takze toto uz mam nastastie z krku... len som zabudla, ze kam treba ist, keby to prislo 😀
ale kocky, ja mam aj tak pocit, ze to bude az dakedy koncom mesiaca. sice termin mam 15teho, ale uvidime podla ultrazvuku. lebo doteraz vzdy povedal doktor, ze je o tyzden mensia, takze termin by mohol byt aj okolo 22heho. a ked budem este prenasat... achh..

mima.k
6. júl 2012

@zuzkaamato budem rodit priblizne naraz s tebou🙂 termin mam na 1. augusta, ale doktor povedal, ze to bude asi o tyzden skor. epiduralku a manzela ku porodu si idem vybavit v pondelok. Ku komu ta pridelili do poradne? ja tiez uz dost stresujem, hlavne aby bol ten nadstandard volny

zuzkaamato
6. júl 2012

@mima.k ja idem v pondelok na monitor, ultrazvuk aj do poradne..
no ja ti neviem, ku komu ma priradili. lebo ked som bola minule prvykrat na poradni, tak ma vysetroval turkota. a meno som zistila len z peciatky na vysledku monitora.. to je cudne, ze sa ti ani nepredstavi, neviem.. a neviem ale, ci to znamena, ze nabuduce ma bude mat tiez on alebo niekto iny. lebo do poradne nemam ani konkretny termin, takze neviem, na koho natrafim...
ty chodis ku komu?

mima.k
6. júl 2012

aj ja idem v pondelok o 9.40 na monitor, ty mas o kolkej termin? turkota je na 215? tam chodim aj ja, ale k Dr. Obieromah, a akoze nemas do poradne konkretny termin, ako potom vies, kedy tam mas prist?

zuzkaamato
6. júl 2012

@mima.k monitor mam 9.20.. hlavne dufam, ze sa podari na prvykrat, lebo zatial som isla vzdy na 2 razy. a uz o 10 mam byt na ultrazvuku. a potom pojdem do poradne. ale na dvere 217. no sestra mi povedala minule, ze zas o tyzden poradna.. ze si ma zapisala.. tak kedy pridem, vtedy pridem.. asi som sa mohla spytat presne na termin, ale mam pocit, ze tam je to uplne jedno, kedy prides.. aj minule ma zobrali skor, lebo som tam proste uz cakala...
toho tvojho doktora pocujem prvykrat.. to meno 🙂 nejaky exotikus? 🙂

lolonka
6. júl 2012

ahojte baby....

to je taký problém s nadštardartom?...........ja som rodila na kramároch v roku 2008 a v roku 2009....a nikdy som nemala problém....aj keď popravde....plné to bolo aj vtedy.....ale bola som pacientka doc. Rusňáka...tak možno preto som nemala problém s ubytovaním.......tiež sa mi tam veľmi páčil personál na oddelení...aj sestričky....aj na novorodeneckom....znova by som išla rodiť tam....a samozrejme znova s Rusňákom. 🙂 🙂 ...držím Vám všetkým palčeky....nech všetko dobre dopadne...a nech máte rýchly pôrod... 🙂 🙂

mima.k
6. júl 2012

@zuzkaamato hej exotikus🙂 cernosko 🙂 strasne zlaty. ja som na monitore bola minule tiez na 2 razy. Zauca sa tam nejaka mlada baba, a asi mi to zle pripla, tak ma na druhy krat poslal doktor z 217 na osme poschodie, nech mi tam spravia monitor znova. Tak v pondelok sa mozno uvidime🙂

zuzkaamato
6. júl 2012

@mima.k jeej, cernosko? sranda.. tak toho by som si tam asi vsimla 😀
mna monitorovala vzdy ta ista sestra, taka starsia pani. ale ja neviem, ja mam bud z toho taky stres, ze ako to dopadne, alebo mi proste nerobi dobre to lezanie na chrbte. aj ked zakazdym sa nakoniec musim vypytat, aby som sa mohla dat aspon trosku na bok, lebo inak to nezvladam. ked som bola uplne 1. krat, tak som sa tam dovracala. a minule som sa zas potila jak somar.. nechapem to.. dufam, ze sa v pondelok trosku ochladi, ako slubuju...

marianka0101
6. júl 2012

@zuzkaamato ahoj citam, ze ti na kramaroch hovoria, ze mas mensie babo 🙂 smejem sa, lebo mne tak tiez hovorili pred 3 rokmi, ze maly je mensi, este mi aj o tyzden posuvali termin. Maly sa narodil na ich termin, cize tyzden po ofi termine a mal 54cm a 4320g 🙂 tak moc im radsej never, maju tie ultrazvuky nejake cudne... Inak moja doktorka ta mala pravdu, ta mi stale hovorila, ze maly bude veliky a nemylila sa. Som zvedava ako dopadnem teraz, lebo moja mi zase hovori, ze babo je vacsie 🙂 inak ja som rodila nakoniec sekciou

marianka0101
6. júl 2012

A ked som sa prebrala a povedali mi maleho miery, tak som im neverila, som ich obvinila, ze mi ho vymenili, lebo oni vraveli, ze bude mat o 1kg menej 🙂 ale teda ked mi ho ukazali, tak som vedela, ze je nas 🙂)))

marianka0101
6. júl 2012

@zuzkaamato inak neviem cim to je, ale mna na monitore tiez vzdy napinalo. Vobec sa na to netesim, bleee

zuzkaamato
6. júl 2012

@marianka0101 ahoj. Na kramaroch mi to zatial nevraveli, ze je babo mensie. Vravel mi to v cca 24 tyzdni, ked som bola na 3D ultrazvuku a pred asi 3 tyzdnami aj moj doktor, ked som u neho bola naposledy. Tak som zvedava, co povedia na Kramaroch.Ked povedia, ze je vacsia, tak ich asi vysmejem 😀
Ja uz som z toho monitora asi aj vopred nervozna, ked mi tam ten prvykrat doslo zle. A este tieto horucavy k tomu, no netesim sa. A kazdopadne neni to pohodlne tolko lezat v neprirodzenej polohe.. No ale nemame na vyber...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre