Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

denaalubos
27. mar 2012

Ahojte baby, ma niektora z vas mail od Katariny Jandovej kde su rozpisane veci ktore treba do porodnice, ja to hladam v mail a ani za ten svet to nemozem najst, bola by som povdacna, keby mi to nejaka zlata dusa poslala do IP. 🙂

amouramour
27. mar 2012

@denaalubos ja mailik nemam, ale z vlastnej nedavnej skusenosti....plienky a vlhcene obrusky pre babo, rukavicky a ja by som vzala aj zakladne oblecko - raz mi totiz dali len bodycko pre malu a nic na nozky, esteze som mala nieco svoje🙂oplati sa aj deka kedze navstevy mozu pozriet babo na chodbe a aspon 4 normalne plienocky...odporucila by som ti aj vlastnu odsavacku a pre istotu klobuciky na bradavky...pre seba aspon 3 nocne kosele, zupan, ponozky, tie speci zdravotne nohavicky po porode, zupan, kozmeticke veci...vlozky na nadstandarte dostanes ale ak sa ti nahodou neujde tak neviem ci ich davaju, taktiez lyzicka, pribor vidlicka, pohar na nadstandarte dostanes, na standarte neviem a ja som brala aj prebalovacie podlozky mala som ich na posteli polozene....

amouramour
27. mar 2012

@sundance presne to kojenie je tam troska zmatok a tlak🙂

denaalubos
27. mar 2012

@amouramour dakujem,ja vlastne som uz pobalena,len nevedela som ci tamje pre mimi ciapocka a rulavicky,ale pre istoru zbalim ako vravis nieco navyse ;)

amouramour
27. mar 2012

@denaalubos rukavicky tam boli a ak mas malinku ciapocku na zavazovanie pod bradou tak ju vezmi🙂

denaalubos
27. mar 2012

vdaka baby co aj pisali IP 🙂

kohutovci
28. mar 2012

Ahojte maminy.. boli ste niektora na kyretazi po porode? ako to tam prebieha? kedy vas pustili domov? mohli ste mat dietatko u seba? dakujem za odpovede..

marsejlka
29. mar 2012

@sundance hej, museli sme byt spolu 🙂 no, mne sa nepacil moj porod, ak rodit na Kramaroch, jedine so zazmluvnenym lekarom...ale neviem, ci inde by to bolo inak...ale kazdopadne druhy moj porod len s lekarom...ak teda nejaky bude...ako som si vypocula komentare, ked ma uspavali, tak dakujem pekne...inak nadstandard super...a to kojenie? doniesli mi malu rano, v jednej ruke infuzka, na druhej mala a mas kojit, to bolo vsetko ohladom kojenia 🙂

marsejlka
29. mar 2012

@andrema drzim ti prsty, aby si mala bezproblemovy porod, tak ale druhe by malo ist v pohode 😉

marsejlka
29. mar 2012

@amouramour s mojim porodom, kedze na mna akosi pozabudli v porodnici 🙂

amouramour
29. mar 2012

@marsejlka inak s tou infuzkou som to mala presne take iste🙂a je mi luto, ze si mala taku negativnu skusenost...ja som nemala tiez nikoho zazmluvneneho ale pri porode super, boli mili a aj na mna rozpravali....

marsejlka
29. mar 2012

@amouramour ved nemozu byt len pozitivne ohlasy 😀 keby som mala bezproblemovy porod, tak tiez pisem pozitivne 🙂..teraz to uz tak tragicky neberiem, par dni po porode som penila na Kramare 🙂 ja som si nechcela zazmluvnovat, lebo som planovala, ze pojdem do nemocnice, ak to uz bude nutne a sup sup par hodin a mala bude na svete...ale to som nepredpokladala, ze malicka sa rozhodne neist na svet...tak ale aspon som videla pristup, ked mas zazmluvneneho lekara a ked nie 😉

sundance
29. mar 2012

@marsejlka no ja som nemala zazmluvneného lekára, rodila ma Tokoleyova, a bolo to v pohode...ja som bola na päť prstov otvorená keď som prišla na pôrodnú sálu, mali toho veľa vtedy...aj si užili somnou, keď ma zašívala, lebo ako domňa pichla, tak som krvácala...
inak ja musím veľmi pochváliť aj sestričky aj anesteziologičku...všetci boli pri porode veľmi milí....

amouramour
29. mar 2012

Ved jasne,vsade robia len ludia a ti su vseliaki...ale snad ste v pohode a uz budete mat len dovod na radost🙂

andrema
29. mar 2012

@marsejlka dakujem, po cisarskom neviem ci druhe sa rata tak,ze pojde lahsie 🙂

lovesista
29. mar 2012

@zhrkz @sabiatko standardne oddelenie je stale take iste ako pises: 3 sprchy a 2 zachody. lezala som tam v novembri kvoli tehu cukrovke. rodila som v decembri a to uz som bola na nadstandarde. ta chodba pre navstevy je dost velka, su tam take boxy na sedenie len je tam straaaaasny prievan, dajte si pozor na babatka a urcite si vezmite ciapocky pre ne. hrozne tam fuka.
inac v prepustacej sprave mam take hluposti popisane, 80% veci nie je pravda.. to je tak ked lekar pise prepustaciu spravu a ani sa na vas nepozrie.

ivanka.7
29. mar 2012

@lovesista hm, spravy... rovnake na detskej pohotovosti na Kramaroch. Nestacili sme sa v aute cestou domov cudovat, co vsetko stihla pani doktorka sestre za tie 3 minuty vnutri "urobit" za vysetrenia.

chelonka
29. mar 2012

ahojte vedeli by ste mi niektorá poslať zoznam ktorý dáva ta pani Jandova do porodnice?? prosímm chelonka@pa4k.sk
Ďakujem

amouramour
30. mar 2012

@ivanka.7 inak s tymto sa stretavam ja vsade...oni maju na to asi spravene nejake vzory, ktore len kopiruju, ale ano je to smutne...

ivanka.7
30. mar 2012

@amouramour Jasne, ja si teda myslim, ze tu noc to bolo vyslovene tou pani doktorkou (meno som milosrdne zabudla uz po takom case), bola velmi neprijemna.

sabiatko
30. mar 2012

ahojte 🙂 ja som minule prosila zidzika, nech ma posle na prietoky a on ze netreba, ze monitor bol dobry. mu hovorim, ze od poslednych prietokov to je uz vyse 2 tyzdne a on ze to sa moze zmenit zo dna na den, tak sa na to vykaslal. a ani to nema v plane. naposledy mi ich robili v 37 tt a to uz akoze dokonca nic robit nebudu? ak ma nabuduce neposle, tak si to zariadim sama, aby mi ich spravili. vam ich kedy robili? a bolo to len raz?

1eli
30. mar 2012

sabiatko
Ahoj aj ja chodim k židzikovi a na ultrazvuku som bola iba raz v 38 tt. Tam mi lekár povedal, že prietoky ok na dalšej poradni som chytila druhého lekára, lebo židzik asi operoval takže to bolo vyšetrenie zhruba 2 minutky som bola vnutri bola som prekvapená trošku sklamaná, lebo všetko čo som sa dozvedela bolo, že všetko je ok no a idem tento pondelok to budem v 4O tt tak netušim či ma niekam pošle. Viete mi niekto poradiť kolko nechaju prenášať? Alebo ako to bude dalej?

andrema
30. mar 2012

@1eli no mna nechali do konca 42tt, pricom asi 41+ 4 som uz bola v nemocnic,ale len tak,asi ci sa to nerozbehne ci co, lebo mi vyvolavali porod az presne v koniec 42tt

majovka8
30. mar 2012

@marsejlka ahoj presne infuzia v ruke maleho mi capli do druhej poloha lezma po cisarskom staraj sa zvonim na sestricku ze prosim vas ja som este nikdy nekojila ze ci by mi nepomohla a ona ze a co si myslim ze ci ma ona iba mna na oddeleni.Hovno im platy zvysovat za toto?Ano su aj mile zlate ale je ich malo.

1eli
31. mar 2012

@andrema
A nie je to trošku dlho? Si sa nebála, že ked prenášaš tak dlho, že sa niečo môže stať bábätku? Ja som si myslela, že nechaju prenášať maximálne týžden.

andrema
31. mar 2012

@1eli no jasne,ze som sa bala,ale co som mala robit. Nic som nezmohla, nikto si ma tam ani nevsimal a ked som sa ozvala,tak sa tvarili,ze otravujem

1eli
31. mar 2012

@ andrema

Fu ha si ma trošku vystrašila ale je to tak ked dnes nezaplatíš tak proste neexistuješ no vidim to tak, že sa budem musieť s drobčekom porozprávať aby prišiel sám prípadne vyskušam všetky tie možné rady ako to privolať.

ribana2
31. mar 2012

@sabiatko mne prietoky za celé tehu nikto nerobil 😠

ribana2
31. mar 2012

@majovka8 ja som s kojením nemala vobec problémy...mna dokonca sestričky otravovali či nechcem poradiť a pomocť 😀 takže malý sa teraz prisaje ako prísavník a nie a nie pustiť 😀

amouramour
31. mar 2012

@sabiatko ja som bola na prietokoch v 37tt a potom len monitor a na kazadej poradni pocuvali srdiecko...
...dalsie prietoky mi robili v nemocnici ked ma vzali po tyzdni prenasania, dva dni mi skusali prostin ale nezabral tak na 10ty den som bola na cisarskom...ale ked som bola v nemocnici ma pozerali kazde rano, plus dva krat do dna monitor a aj na ultrazvuku som bola 2x...takze aj bez zazmluvnenia a znamosti sa nemozem stazovat....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre