Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ika00
27. jún 2008

jeana, nášho kamaráta nepustili, ... ale on to nemal zaplatené, lebo nestihli. Neviem, či sa to dá zaplatiť, keď nemáš papier od dr. Jandovej.... U nich to bol pritom 2. pôrod na Kramároch. Asi je to naozaj individuálne ...

titkovamiriam
27. jún 2008

CAT ja som rodila u ditteho ked bol este v Kochu

jeana
27. jún 2008

ika, to si nemala hovorit ☹
ale budem mysliet pozitivne a dufat ze toho 7. bude este vsetko OK a drahy to stihne.. najlepsie ze 8. uz ide zase mimo SK, na 2 dni.. no budeme sa drzat pekne do riadneho terminu 😵

cat
27. jún 2008

miriam a bola si spokojna? nebol ziaden problem?

titkovamiriam
27. jún 2008

Ziadny,iba Marek mal kedze sa narodil s pravim uzlom na pupocniku,no vsetko je o.k.-inak aj Dr.Mares bol vynikajuci- on ma z nemocky prepustal aby som mohla ist co najskor za synom na Kramare.

evixa
30. jún 2008

ahojte, podla info o porodnici na Kramaroch otec moze byt pri porode. Pre mna to znamena, ze bude so mnou (ak neodpadne 🙂 ) cely cas, minimalne 1-2 dobu. V praxi otec pri porode na Kramaroch vsak vraj znamena, ze ho zavolaju az v druhej dobe. Aku mate skusenost?

miriamka
30. jún 2008

Evixa...manzel mohol byt pri mne az ked som isla na porodny box,cize uz len poslednu dobu

alififi
30. jún 2008

cely cas tam s tebou urcite nebude - ako pise miriamka 😉
par stran dozadu o tom kocky pisali

pindula
30. jún 2008

evixa...u mna napodobne...az k druhej dobe porodnej na box....ale ja som mala taky rychly porod, ze na boxe som bola cobydup...tak mam pocit, ze mangel bol pri mne stale.... 😉

capy
30. jún 2008

evixa: ja som mala manzela pri sebe asi pol hodinu po prichode do nemocnice cize povstupnom vysetreni. bol so mnou cely cas. ale my sme isli do nemocky az ked som mala kontrakcie kazdych cca 5 minut.

xstelinka
1. júl 2008

evixa: ku mne zavolali priatela asi hodinu pred porodom ked uz som bola riadnu chvilu na porodnom boxe. Pri kazdom vysetreni(na kolko som otvorena) ho vzdy poslali za dvere. Pri siti ho tiez poslali prec. Medzi tym mi priniesli maleho a po siti sme mohli byt vsetci spolu asi 2 hodiny. Mne sa to zdalo celkom v pohode, aj ked mohli ho pustit za mnou uz skor, no v ten den mali strasne vela porodov. Tak asi nestihali.

kuratenko11
1. júl 2008

Ahojte,chcem sa spytat,aku mate skusenost s Dr.Slezakom?Ja chodim k nemu na sono,pretoze nas maly ma zvescenu jednu mozgovu komoru,zevraj najlepsi odbornik je DR.Cumbalik/neviem presne/,ale ked uz chodim k tomuto neviem.Som v 32 tyzdni a uz asi nebudem vymyslat a necham sa u Slezaka.Dakujem

martina1912
1. júl 2008

Kuratenko11 mňa rodil Dr. Čunderik je naozaj veľmi dobrý profesne ale aj ľudsky.Do poradne som chodila Dr.Procházkovi ten je celkom fajn. 😎

xstelinka
2. júl 2008

kuratenko11> co sa tyka odbornosti, neviem posudil. Ale rodila som s nim a bol uplne super. O vsetkom informoval a nie len rodicku ale aj partnera, ktory pocas vysetreni cakal za dverami.

kuratenko11
2. júl 2008

Dakujem ti velmi pekne xstelinka budem sa u nho informovat.A teba rodil nahodou,alebo si ho mala zajednaneho ked si predtym chodila k inemu?

bublinaz
2. júl 2008

cat,
uz si sa rozhodla u koho budes rodit? ja som chodila do poradne tiez k dittemu, ale povedal mi, ze on uz nemoze rodit. nepodarilo sa mi zisit preco. teraz chodim k primarke bohacikovej, uz ju mam aj zazmluvnenu. a tiez som zvedava, co ditte "pokaslal" pri porode.
dik.

babulka
2. júl 2008

Kuratenko11 - ja som rodila u Slezaka planovanym cisarskym, tiez som sa k nemu dostala, lebo maly sa narosil s vrodenou vyvojovou chybou, tak som k nemu chodila na UZV, naozaj je velmi sikovny a dobry odbornik. Tak som pri nom zostala a bola som velmi spokojna s odbornostou, pristupom, po porode sa prisiel na mna niekolko krat pozriet, pytal sa na maleho atd. Ja mozem len a len odporucat 😵

pindula
3. júl 2008

bublina...ditte nemoze rodit? 😕 ...hmmm....bohvie preco....keby si nahodou zistila, daj vediet...som zvedava, lebo on je moj lekar... 😕 😉

kuratenko11
3. júl 2008

Ahoj babulka dakujem za odpoved,chcem sa este spytat,mala si aj manzela pri sebe,alebo si bola v celkovej narkoze?Dufam,ze je tvoj malinky v poriadku.A kolko si bola v nemocnici?

babulka
3. júl 2008

Kuratenko - mne maleho operovali hned po narodeni, vedla v Detskej fakultnej. Dnes ma 2,5 roka a nastastie je uplne zdravy, klop, klop na drevo 🙂 . Prave preto, ze som vedela, ze mi maleho hned odnesu prec, tak som rodila so spinalkou, aby som ho videla a pocula. Manzel pri cisarskom byt nemoze, to je normalne. Ale cakal pred salou a pri malom bol prvy, pofotil ho a potom cakal na chodbe, ked ma prevazali na pooperacne. Tam ho uz za mnou nepustili, az ked som na druhy den mohla vstat. Ja som bola v nemocnici 4 dni, pytala som sa prec, aby som mohla byt s malym v nemocnici. S nim sme boli bezmala jeden mesiac.

bublinaz
3. júl 2008

pindula,
ditte bol aj moj lekar, bola som s nim dohodnuta, ze ma odrodi a v 35. tyzdni mi povedal, ze nemoze a poslal ma za primarkou na kramaroch. vraj uz pomaly konci aj so sluzbami na kramaroch, este leto odsluzi a potom si necha len ambulanciu. neviem, co presne je za tym a co bude realitou. ked som sa pytala na kramaroch, tak mi nikto nevedel nic povedat :o

titkovamiriam
3. júl 2008

bublinaz ako vzdy su v tom peniaze!externistom sa to vobec neoplatilo ☹ ,cakaju na koch

miriamka
3. júl 2008

Baby,ja som si nikoho nezazmluvnovala...rodila ma taka mlada doktorka,hrozne mila...a ked si poviem,ze bola pri mne az pri samotnom porode a zasivani...cca 15 minut ani nelutujem ze som nikoho neplatila 😉

kuratenko11
3. júl 2008

Babulka-ja som na tom nejako napodobne,preto som sa rozhodla rodit na kramaroch/neni som s BA/, bola som uz aj u detskej lekarky vedla v nemocnici,zatial mame tiez vsetko OK,ale clovek nikdy nevie a ak by mi maleho preniesli do detskej fakultnej tak budem aspon blizko.

alififi
3. júl 2008

uz to tu nejaka kocka pisala. ked boli zazmluvneni, tak dostali 5 a nemocnica 2. ale po novom je to naopak - takze on 2 a nemocnica 5. tak to maju na haku

alififi
3. júl 2008

externi

bublinaz
3. júl 2008

tiez si myslim, ze za tym "nerodenim" budu peniaze. ak to tak je, tak v podstate sa im ani necudujem, ved aj ked je externista a je zazmluvneny, tak k tomu porodu pride rovnako ako interny lekar, urobi, co ma a ide domov. je to velmi cudny pristup k tym externistom, ale asi je za tym "vyssia politika" 🙂
ty vies, ako to teraz vyzera s kochom? idu sa dat tie dve skupinky naspat dokopy?

titkovamiriam
3. júl 2008

vela o tom neviem no co z kochu odisli nez sa zrusil uplne by sa tam chceli vratit 🙂 .

xstelinka
3. júl 2008

kuratenko11
ja som najskor chodila k svojmu gynekologovi, a potom som 2x bola v poradni u Dr. Ferakovej.
Nemala som nikoho zajednaneho. Ale vsetci tam boli velmi mily, az na to, ze by som cakala, ze mi daju nejaku infuzku alebo daco. Od 10.00 som nic nepila, a bolo strasne horuco a este aj porodna sala bola na slnecnej strane hned pod strechou. Len porodna asistentka sa nado mnou zlutovala a dala mi vlhke tamponiky, tie mi priatel namacal a ja som z nich sala vodu 😀
Viem ze sa to nemoze, ale bola som fakt strasne smadna.

pindula
3. júl 2008

bublina, diiik za odpoved.... 😵 ...hadam bude rodit potom v kochovi...aj ked ja uz sa rodit nechystam 😀 😉 ...ufff....este ze ma stihol inak odrodit....ja som ineho nechcela...aj ked verim, ze ditte nie je jediny pod slnkom, o ktorom sa hovori, ze je dobry....ale ja sa tazko zoznamujem s novym prostredim v takych tazkych chvilach a preto som bola rada, ze tam aspon uvidim na porodnej sale znamu tvar - ditteho 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre