Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

sonik28
10. nov 2008

capy...ďakujem, no tak to vyzerá, že to bude ešte pekne dlho trvať... ☹ ...som totižto úplne zatvorená a môj kŕčok vôbec nevyzerá, ako 8 dní po termíne pôrodu...☹

ktovie, ako dlho budú čakať, kým mi dajú vyvolávačku...asi to 11.11. nebude...

moncicici
11. nov 2008

capy dakujem,no mame to za sebou 😀 😀 😀 uz len prezit pobyt v nemocnici,ako nadstandard je super,ale aj tak nemam rada nemocnice 😝 😝 😝

alififi
11. nov 2008

sonik ja som nastupovala 9 den po termine do nemocnice
ten den nic, potom 3 dni vyvolavacky ( nejaku tabletu ) a 13 den cisarsky, mala vobec neklesala

kedy nastupujes ?

alififi
11. nov 2008

jaj tak uz si tam
za chvilu to bude, neboj

sonik28
11. nov 2008

...☹...dnes rano na vizite, ze mi maju lekari urobit UTZ, no nik tu nie je...asi maju vela operacii...

ak nie dnes UTZ, tak zajtra...hoci mi ho mali urobit uz vcera...no a od toho sa odvija dalsi postup...teda tabletky tri dni...potom si uzijem vikend na nadstandarde s vlastnym toaletnym papierom 😀 😀 😀 a asi v pondelok cisarsky...

toto je asi najhorsia prognoza pre mna...pripravujem sa na nu, no v kutiku duse dufam, ze to pride od vikendu... 😔

ivana0107
11. nov 2008

baby minuly tyzden sme prisli domov z porodnice na kramaroch. keby som nemala dohodnuteho lekara, tak neviem ako by som porodila. porod mi zacal v noci , isli sme na urgentny prijem o 3:20 som uz bola na porodnci, kde ma vysetrila mlada lekarka, a do siedmej si ma nito nevsimal, nevysetril az kym o siedmej neprisiel moj lekar, ktory ma skontroloval a povedal, ze ideme rodit dali mi o pol osme oxytocinovu infuzku a o 8:05 bola mala vonku. Tie tri a pol hodiny, co som cakala na "boxe" ako to tam oni volaju som z neho nemohla ani vyjst. Ked som vysla z tej izby, kde boli 3 postele, lebo mi bolo lepsie, ked som sa pocas kontrakcie prechadzala, tak na mna zacala sestricka ziapat, ze aky mam problem a nech sa vratim na box a neprechadzam po chodbe. Rano, ked ma vysetril moj doktor, som bola otvorena na 8 cm, epidural mi nedali, hoci som ho mala zaplateny, lebo mi ho ani nemal kto pichnut. Ale nadstandard bol uplne super, pekne izby, jedlo v pohode, sprcha a wc na izbe.

alififi
11. nov 2008

sonik drz sa,
teraz si kde na 1 poschodi ?

ivana hlavne ze mas babo, na ostatne zabudnes za chvilku 😉

sonik28
11. nov 2008

...alififi...som na gynekologicko-popôrodnom...jediny mozny nadstandard pred porodom, kde sa da lezat...

UTZ dopadlo asi tak, ze vsetko OK, prietoky, a tak...len jediny problem, ze malinka je fakt malinka...akoby som bola v 36. tyzdni a nie v 42.tt...:-(...cca. 2,7 až 2,8 kg...

zatra ma idu "predstavit" primarke a prednostovi kliniky ako "nezvykly" pripad a oni maju rozhodnut, ze co so mnou...predbezne zajtra zacinaju s preindukciou, teda v laickej reci s pripravou krcka na porod, kedze som uplne zatvorena...☹

drz palce, ze sa otvorim co najskor a porodime prirodzene a nie cisarskym...☹...trosku mam obavy...teda dost velke...

dejna3
11. nov 2008

sonik, držim silno palčeky, nech všetko dobre dopadne 🙂

alififi
12. nov 2008

sonik drzim palce
tak to mas fajn, ze si na nadstandarde - 1.posch. bolo dost hrozne ( ale aj to sa da prezit )
- to si si musela sspeciatlne vybavot, alebo to neni problem, ked tam je volne.
z cisarskeho si nic nerob - to neni hanba 😉

alififi
12. nov 2008

specialne vybavovat 🙂

miriamka
12. nov 2008

Ivana...no ja som tiez na Kramare prisla v noci,a bohuzial,taky isty otrasny pristup tam ku mne mali.Nastastie tiez okolo 7mej sa to rozhybalo ked prisiel lekar.
Ale este ze oddelenie 6sto nedelia je super,porodnemu oddeleniu davam ja nie vela bodov 😠

mataaaaa
12. nov 2008

moncici gratuluujeem k babatku. ako sa mate?
mne prave konecne skoncilo sestonedelie..mala akurat spinka..

ja som taky tak prenasala mala som termin 21.9 do nemocnice som prisla 25.9 na druhy den mi dali vyvolavacku.. hned vten vecer mi odtiekla voda.. adva dni nato som porodila:D

capy
12. nov 2008

sonik drz sa. svagrina sa tiez neotvarala. tak ju vo stvrtok prijali do nemocky s tym ze jej v piatok rano daju vyvolavacku a uvidia. ona mala opacny problem. maly bol uz dost velky. ale tiez prenasala. a o polnoci porodila ani nevedia ako. volala som s nou o osmej vecer a este nemala ani kontrakcie. tak sa neboj ono to pride. a nemohli sa pomylit v tyzdnoch ked je taka malinka? papa a drz sa

sonik28
14. nov 2008

...huraaaa.....máme to za sebou!!!...🙂

12.11.008 o 10:11 sekciou sa narodila Natálka s mierami 2730g a 49cm...🙂

krásne spinká, no kojenie nám zatiaľ nejde, preto je trošku nervózna...musíme vymyslieť niečo, aby nám to išlo...🙂

strašne vám všetkým ďakujem, že ste nám držali palce, boli to riadne nervy, hlavne informácia zo stredy, že od 35. tt nerastie a to som bola v 42.tt...ale našťatie všetko dobre dopadlo, podľa informácií lekárov vraj v poslednej chvíli...ale už na to nemyslím, a teším sa zo zdravej a krásnej dcérky, hoci trošičku chudšej...ale veď keď bude po mne, tak to raz-dva doženie...🙂

papa, Soňa

moncicka
14. nov 2008

sonik28 jeeeeeeeeeeej super gratulujem ze to mate za sebou a vsetko dobre dopadlo 🙂))), tiez sa uz neviem dockat ked to pride 🙂 tak sa drzte aby ste mohli ist cim skorej domov 🙂

dula_renka
14. nov 2008

sonik28 gratulujem k Natalke 😉 ...aj ja mam Natalku, ale ma uz 17 rockov 😉 a miery mala velmi podobne ako Tvoja, hoc sa narodila 3100 g a 50 cm schudla na tu vahu ako ma Tvoja porodnu 😉 a dnes je z nej krasna baba 😉 casom sa to vsetko upravi. Drzim palce 😉

sonik28
14. nov 2008

ďakujem za gratulácie...my sme schudli už na 2540g, no dmes sa rozbehlo kojenie, tak to dúfam rýchlo doženieme...🙂

všetkým budúcim mamičkám prajem, aby im čas čakania rýchlo ubehol...a čo najmenej bolestný pôrod. 🙂

zuz11
14. nov 2008

a sup mamicky do neakej spolocnej temy napr v Regionoch a tu nechajte priestor nech sa Vas pytaju tehule pred porodom co a ako v porodnici na Kramaroch, odbocenie od temy mazeme

capy
14. nov 2008

sonik gratulujem. neboj mala to rychlo dozenie 😉

kristina.jo
15. nov 2008

Ahojte 🙂 Dievcata, mozno to tu uz niekde bolo, ale kde a kedy treba nahlasit (prip. zaplatit), ze chcem nadstandart?
A este: Najde sa tu mamicka, co rodila u MUDr. Cunderlika? Planujem si ho zazmluvnit, ale nejako sa tu jeho meno v suvislosti s porodmi prestalo spominat.

martina1912
15. nov 2008

Ahoj kristina.jo ja som rodila u MUDr. Čunderlíka a bola som s nim maximalne spokojná môžem Ti len doporučiť. 😎

miriamka
15. nov 2008

Kristina...ja som si nadstandart nahlasila az som bola uz v porodnici,a tak hodinku pred porodom sa ma na to spytali.

tynushqa
15. nov 2008

Ahojte,
tak idem sa aj ja podelit so svojou skusenostou 🙂
Porod mi zacal prasknutim plodovej vody 1.11 o 3:30 tak som sa pobalila a sli sme na Kramare. Tam ma vysetrili, zistili ze sa vobec neotvaram a ze pockame. Kontrakcie mi uz pomaly zacinali. Tesila som sa ze uz uvidim malinku - myslela som si ze to bude este v ten den. Stale ma davali na monitor ci ako sa to povie a pozerali ma a stale nic..sobota ubehla, prisla nedela a tak som si hovorila ze tak aspon dnes, kontrakcie som mala uz silnejsie - dost silne a stale som sa nechcela otvarat. Hovorili mi ze to chcu nechat prirodzene, ale ze do 48 hodin od odteceni vody musim porodit tak mi potom pomozu keby bolo treba....takze cela nedela zase nic...bolesti boli ale neotvarala som sa...dali mi nejaku injekciu ale zase nic...potom mi dali uz nejaku tabletku resp. cipok a zase som si lahla. Medzitym uz tam porodilo 6 zien, uzasny pocit teda Vam poviem 😖 no a konecne sa nieco zacalo diat. Bola som na 4 cm otvorena tak mi o 3 rano v pondelok urobili predporodne "opatrenia" a slo sa na sal. Tam som lezala, kontrakcie boli uz silne ze som myslela ze vyskocim z okna. Na porodnickom stole som lezala asi do 7 rano a stale nic....tak ma zase potom poslali na cakacku...okolo obeda ma zase pozreli a uz som bola dost otvorena podla slov doktora, zase ma dali lahnut na sal a konecne prislo to vykupenie z tych bolesti- samotny porod. Narodila sa mi mala Bianka s mierami 2220 g a 48 cm, nikto mi nevie povedat preco je taka malinka, rodila som v 38tt. Doktor sa ma este pytal s takym divnym tonom ze vam nerobili odhad babatka? ako keby ja som za to mohla ze mi to nerobili....Inak nakoniec ma odrodila taka mlada kratkovlasa doktorka a musim povedat ze som bola spokojna.
Po porode ma odniesli na nadstandart, bolo fantasticky, super sestricky, vyzeralo to tam fajn a musim predovsetkym pochvalit aj sestricky z novorodeneckeho a cele novorodenecke odd. Vzdy poradili ked bolo treba a velmi mi pomohli. Proste No. 1.
Tak na zaver by som asi povedala ze by som sla aj dalsi krat rodit na Kramare, urcite by som si zase zaplatila nadstandart a lekara by som si nedohodla.

mataaaaa
17. nov 2008

tynushqa poviem ti ze sme mali velmipodobne porody, mne praskla voda v piatok vecer.. (po rannej vyvolavkacke) a v nedelu vecersom porodila.. a tiez si nekonecne chvalim novorodenecke :D bolisuprove sestricky aj doktorky.. a ja som sice bola na standarte .. ale tam mi bolo fajn, ta spolocna sprcha mi vobecnevadila ani wc.. sice obcas zafajcene.. na wc .. ale prezila som :Da gratulujem k miminkui

tynushqa
18. nov 2008

mataaaa dakujem a aj ja gratulujuem 🙂
no na nadstandarte sa tam tiez ´fajcilo, izba nam vzdy smrdela ako v krcme ale dalo sa...no a ten porod... som hovorilaze keby tie bolesti a cakanie nebolo take dlhe tak by som rodila kazdy rok ako jablon :D samotny porod bol uplne fajn, ale to asi preto ze malinka mala iba 2220 g xi 😉

cat
18. nov 2008

preboha to co baby pisete, nafajcene vo wc ci izbe? tak to je sila 😠

mataaaaa
18. nov 2008

tynushqa no moja mala 3600 takze mi dala dost zabrat, sa mi sakekla v pol ceste🙂 sa jej nechcelo ist vonku :D
no mi aj ked sme mali otvorene okno, ked bolo slniecko tak hned vedla.. dole niekto fajcil a setko islo knam..
a na wc spaky v zachode no nieco strasne..
Cat no no to je sila .. ked som to zbadala .. ma skoro slak trafil..

moncicka
21. nov 2008

Ahojte kocky, este jednu otazku mam nemate niekto skusenosti s pani dr. MUDr. Nataša Feráková?

hanka0
22. nov 2008

Ahojte, som v 34 tt a bábo (asi dievčatko) je stále otočené hlavičkou hore. Chcela by som sa vás opýtať, či nemáte niekto skúsenosti s takýmto pôrodom na kramároch, či skôr uprednostňujú normálny pôrod alebo cisárky (ak cisársky tak v ktorom týždni???).... Stále dúfam, že sa bábo ešte umúdri a otočí sa...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre