Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

tonita
9. feb 2008

Valka tak tomu som nejako nepochopila.Neviem ci si myslela na tu spoluziacku-sestricku alebo ako? 😕
tak s tymi boxami- to bude super a viac sa tam budem smiat ako plakat. 😅
Inac chcela by som sa spytat ak ste boli s kacenkou na tej obhliadke tak tam na kramaroch su porodne boxi alebo je to len vsetko oddelene plentou 😕

lilyk
10. feb 2008

tonita niesu to klasicke boxy, je to oddelene takym zelenym zavesom a ak by ste tam boli naraz dve urcite by ste sa prekrikovali jedna cez druhu 😀

valka
10. feb 2008

ahoj tonita, tak vdaka lilyk uz vies...ja by som nevedela povedat, lebo sme vo vnutri neboli - mali tam nejake zenicky 🙂

s tymi podobnymi ludmi, to bolo na tu spoluziacku - sestricku 🙂

co sa tyka tej cakacky, tak tiez by som nebola proti, keby tam niekoho poznam, ak by nepustili na cely cas otecka...aspon by to rychlejsie preslo...dufam vsak, ze to budeme stihat tak akurat na stol...aby som zbytocne nemusela byt v nemocnici...akosi sa tam necitim dobre ako pacient 😒

tonita
10. feb 2008

Ved ja sa bojim najviac ako to zvladnem v nemocnici-ved sa aj hovovri, ze zdravotnici su najhorsi pacienti 🙂
Aspon, ze budem mat male banbulko.Juuuuuj ale sa uz tesim...

valka
11. feb 2008

Myslim, ze si to vystihla...😉
ja si tiez hovorim, ze to bude par hodin a potom len 4-5 dni...a manzel bude moct ku nam obcas prist...🙂

kacenqa
11. feb 2008

caute tucniaciky 😀 tak ako sa vam gula? 😉 ja hroooozne....cim dalej tym je to horsie s tym mojim bedernym klbom 😠 ledva prejdem z jedneho konca bytu na druhy....no, uz nech to mame za sebou, ved uz len fucim a gulam sa jak veelryba na plazi, cakam, kedy manzel na mna greenpeace zavola 😀

baby, vam uz zacali nejaki ti poslickovia? lebo u mna absolutne niiiiiiiic jak keby som rodit mala tak za 2 mesiace a nie za 2 tyzdne.....

chvalabohu mam uz tasky zbalene a manzel nachystany, takze uz len cakat, kedy to pride, mozno preto je to take zdlhave....

tonita
11. feb 2008

Kacenqa ja nemam ziadnych poslickov a aj ked mam tak si myslim, ze to nic nie je.Tu ma pichne, tam ma pichne ale to je take v pohode.Ja tiez mam pocit, ze mam ist rodit tak za 2 mesiace a kazdy vyvolava, ze ci sa este gulam, a tak a ja som z toho akurat nervozna 🙂
Zajtra idem do poradne tak som straaaaaaaaasne zvedava co mi doktor povie. Aspon keby mi tak povedal, ze ta vydi na dobrej ceste s tym otvaranim.Nechcela by som indukovany porod.Ale ked budem musiet.....no co uz

alififi
11. feb 2008

drzim palce kocky, uz sa vam to blizi 😀
pre mna je to uz tak davno, ze uz si ani nepamatam, ze som rodila a bola v nemocnici. ani tehotenstvo.

valka
11. feb 2008

ahojte kocky,
myslim, ze som na tom ako tonita...vsetci sa vypytuju, ci uz a kedy uz...a ci este cestujem mhd a ze nesmiem nosit nakupy a podobne blbosti...ale ked si lahnem do postielky, tak vtedy sa citim fakt ako velryba...mam pocit,ze sa neotocim 😀

co sa tyka tych poslickov, tak mozno aj nejaki su, ale vsetko mi strasne dlho trva, kym spravne pomenujem to, co citim...takze zatial to volam crevna kolika 😀 snad porod vcas rozpoznam...😀

alififi, uz aby sme na tom boli ako ty...juj, tesim sa na nasu kocku...

tonita
11. feb 2008

valka citis take jak keby si mala koliku?Lebo ja to skor citim tak, ze dole v jak ma babatko hlavicku tak jak by sa otacalo a je to take neprijemne- a kazdu chvilu pri tom si myslim, ze to zo mna vypadne.
Inac alififi keby sme uz aj my tak pisali ako ty....Ale snad za chvilu a budu to len prijemne veci 😅

alififi
11. feb 2008

tonita garantujem ti, ze ti nic len tak bezbolestne nevypadne. to by sa ti lubilo, ze ? 😀
za chvilku budete pisat aj vy.

o kojeni, suchej kozi, plienkach, ockovani a tak 😎

kacenqa
12. feb 2008

caute velrybky 😀 hlasim sa po dnesnej poradni, maly alien ma 3730g a do porodu to vraj potiahne na dobre 4 kilecka....to bude teda riadny michelin, a vsetky 56, co som poprala a pozehlila mozem rovno zabalit a poslat na charitu 😀 😀

inak branka zatim zatvorena, moj doktor ma v nedelu sluzbu na kramaroch, tak sa mam zastavit a uvidime, ci sme sa nejak posunuli, keby to vyzeralo nadejne, zevraj by sme to mohli v tu nedelu aj odrodit hehe optimista. ale bodaj by! babo je vraj zrele, aj ja, len moja maternica zatim nevydala ziadny signal k porodu....

asi zacnem behat horedole po schodoch v baraku az nahor a naspat 😀 😀 alebo co este mozem spravit pre urychlenie otvarania sa?? kupat sa v teplej vode?

alififi
12. feb 2008

mne povedali, ze mala bude mat 4,3 a nakoniec mala 3,6. ten utz uz nie je taky presny vo vysokom stupni tehotenstva. takze vecicky si este radsej nechaj.

mozes robit co chces, malinik, tepla voda, schody, homeopatika - ja som robila vsetko a prenasala som 13 dni 😀
mozno tebe to pomoze, ja tomu ale neverim

franziska
12. feb 2008

ahojte,

tak ja som na kramaroch rodila a nemala som ziadneho dohodnuteho lekara a dopadlo vsetko uplne fajn, dokonca ked som rodila tak som bola na cakacke uuuplne sama, akurat najhorsie bolo lezat pri kontrakciach na posteli ked mi davali monitor, uf. Co viem tak do pohody su lekari: Dr. Kovacova a Dr. Masura okrem inych. Akurat len jedna vec co ma zarazila bola ta ze ked som malu porodila tak mi povedali ze mala omotanu pupocnu snuru dvakrat a to mi predtym nikto ani len nepovedal. Chvalabohu sa nic nestalo. Odporucam nadstandard bolo to fakt super, kupelna priamo na izbe a klud, lebo ked si predstavite ze budete na normalnej izbe tak vas tam bude aj 6 a to bude urcite v jednom kuse nejake babo plakat, kdezto pri dvoch je sanca na vacsi klud. Tak vam drzim palceky a prajem nech je vsetko v poriadku a mate coskoro pri sebe zdravucke babatka.

martina46
12. feb 2008

Franziska, 6 na izbe to neeeee! 😀 to snáď, iba keby bol nejaký meganátresk a to nehrozí 😉
Maximálne 3 postele. Viac sa na tú izbu ani nezmestí. Ale fakt je, že keď sa bábätká striedajú v plači, lepšie je 2 ako 3 🙂
Ale ja mám dobré spomienky aj na štandardné izby. Sprcha sa dala, nikdy sa mi nestalo, že by som musela čakať v rade a chodila som dosť často. No ale mala som výhodu, že som mala izbu oproti wc a vlastne hneď je tam aj sprcha. A bola som skoro fit, takže žiadne problémy s pohybom. To ženy s cisárkym nadštandard skutočne ocenia.

tonita
12. feb 2008

Kacenqa ty chodis este do GPN-ka? Lebo ja som bola dnes na poradni u Dr. Cunderlika a on mi nerobil este ziadny USG iba ma vysetril a poveda, ze to potrva este hodnu chvilu.Ze to vobec nevyzera na porod.

Maminky, ktore mate skusenosti s Dr. Cunderlikom co vy na to? Tiez vam nikto nerobil USG 4 tyzdne pred porodom?

valka
12. feb 2008

ahojte...franziska, chcela by som mat stastie ako ty a byt tam sama 😅 to by tam mohol byt snad aj otecko po cely cas...

co sa tyka otvarania, tak to som zvedava, lebo na poradnu pojdem az vo stvrtok...ale usilovne chodim a cupim, tak snad...🙂 nasa kocka snad nebude valibuk, aspon sa tak zatial tvari, co ma teda dost tesi...😀

co sa tyka tych ultrazvukov, tak som pozerala na stranke poistovne - zo zakona su hradene max. 3 USG vysetrenia na fyziologicke tehotenstvo...myslim, ze nejaky 8., 20. a 30. tt... takze asi sa v takom pripade nerobia. pred porodom, ak to nemas hradene ako nejaku nadstandardnu sluzbu...to je to slovenske zdravotnictvo... 😠 mozno preto nikto pred porodom nekontroluje omotanu pupocnu snuru...a to by mohli, ze ? kolkym problemom by sa tak dalo predist... 😠 😠

tonita
12. feb 2008

Valka tak to mas uplnu pravdu a ja som akurat z toho vystrasena, ze nikto nic nekontroluje.Ja som mala robeny USG posledne v 33tt. alebo 34tt a to sa mohla dost zmenit.Juj ale som nervna na to nase zdravotnictvo.
Ja tiez chodim kadial mozem pesi po schodoch pesi vsade kde sa da a vecer ked vidim postel tak len padnem do nej a uz neviem potom o svete.Nemam taky problem jak nejake maminky, ze sa budia 100x za noc a ze nemozu spat 😉 A dufam, ze mi to vydrzi az do porodu 😀

valka
13. feb 2008

cau tonita, tak sme na to rovnako...ja sa zobudim tak maximalne 3 krat na wecko...si vravim, ze ako predpriprava na nocne kojenie 😀

inak, kacenqa, ty chces urychlovat porod kvoli dokymu? nie je to trochu divne? vsak si si zaplatila, aby kedykolvek prisiel...tak preco to ponahlat prave na cas, ked ma sluzbu? myslim, ze priroda to vo vacsine pripadov vyriesi po svojom a nasilne urychlovanie sa nemusi vyplatit... hoci sa tesim na luciu, tak este stale som rada, ze je vnutri...aspon postiham kopec drobnosti...potom to uz nepojde... 🙂

kacenqa
13. feb 2008

caute kocky

valka - no urychlovat ako urychlovat...ked budem zatvorena, tak ziadne urychlovacky nechcem. ale keby som uz bola taka ze pripravena a otvorena, zas zalezi od nalezu. vopred to nezavrhujem, podla vcerajsieho uzv som bola 39+0, a nie 38+2 ako podla PM.

ja uz by som to rada mala za sebou, mam uz vsetko pripravene nachystane a to cakanie ma skor nervuje ako ukludnuje. a aj to, ze mala je uz taka velka, takze tak. a to, ze ma sluzbu a pozre sa na mna neznamena ze to naozaj aj odrodim. okrem toho, to ze tam ma sluzbu mi nevadi. si predstav, ze zacnem rodit dakedy cez tyzden, dajme tomu v case rannej spicky a on zrovna bude ordinovat, bude sa musiet presuvat z ruzinova na kramare, moze to trvat, dovtedy tam o mna nemusi nikto zakopnut ('ved ma zaplateneho porodnika') a dokonca mam dojem, ze on ani nebyva v BA aleniekde pri BA a ked by mal ist z domu, moze to trvat este dlhsie....ono to ma straasne vela stranok, ktore treba zvazit....

tonita - ano, na poradne chodim do GPN a doki mi uz od predvianoc robi na kazdej poradni aj prietoky, kvoli tym problemom s tlakom. no a tie sa robia na uzv. a vcera si navyse pomeral aj babo, aby sme vedeli, aka je cca velka a na co sa mame pripravit.

anamor
13. feb 2008

ahojte kočky, nemate nejaky link na nejake kontakty na kramáre?

valka
13. feb 2008

ahoj kacenqa, mas pravdu...ale asi by som to neurychlovala, ak by islo len o ten presun a podobne..

anamor, pozri sa niekde vyssie...je tam cislo do ordinacie aj mail na jandovu...ta ma na starosti pripravu, takze najlepsie info ziskas od nej...mailom je to najrychlejsie, pretoze je dost problem sa jej dovolat...

tonita
13. feb 2008

Caute maminky, tak ako sa mate? Ja dnes tak narovnako.Uz by som aj tak isla.Este aj moja svagrina bola dnes hospitalizovana a vsetci tvrdia, ze dnes vecer uz porodi.A ja takto smutne sedi a tisko zavidi, ☹
Ale snad sa dockam.To je take super, ze ked pocujes ze uz to maju za sebou.Ale uz mam taky pocit, ze naj by bolo keby som sa s vami stretla na porodnici aspon by sme sa navzajom ukludnovali 🙂 to by bola sranda.

Kacenqa ja si myslim, ze ked budes co to otvorena on ten porod urychli a ty mozno uz v nedelu budes maminka a my ti budeme s valkou tisko zavidiet, ze to mas za sebou ak sa my nepoponahlame do nedele 😀

anamor
13. feb 2008

dakujem za stranku kacenqu, presne to som hladala 😉

valka
13. feb 2008

ahojte, znova mi nic ine neostava, iba suhlasit...
tonita, neviem, ci budeme na tom tak, ze sa budeme navzajom ukludnovat...skor sa obavam, ci by sme sa navzajom viac nestresovali 😀

tonita
13. feb 2008

ja z mojej strany nie, mna to len utuzuje ked "trpim" spolu s niekym a viem, ze aj ten druhy ma take iste problemy ako ja.Ale to by som sa smiala keby sme tam boli spolu.....

valka
14. feb 2008

no to teda...pozeram, ze ty uz si v poslednom tyzdni...takze kazdu chvilu...ale je to haluz, kedze porod vychadza o 9-10 dni...nejak mi ta matematika nevychadza.. 😀 asi som uz zo vsetkeho nejaka zmagorena...doucujem jednu kocku na zs a nevedela som vyratat jeden priklad s objemami telies...a to som skoncila mat-fyz... 😠 asi mi tie hormony fakt udieraju na mozog 😀

tonita, v ktorej casti mesta byvas? mozno som sa to uz pytala, ale nejak si to nepamatam...

tonita
14. feb 2008

Ahoj Valka. Tak neviem ci som ti to pisala alebo nie ale to jedno.Byvam na Racianskom myte. A ty? Mohli by sme sa este stretnut ak by si chcela.Este zakial sme take velke 🙂 Ale to len ak budes chciet. 😅 Ale aj potom sa mozme kludne stretavat.
Inac az teraz som si vsimla, ze mi tu uz svieti 40tt a tiez mi to nejako nevychadza.Inac uvidm ako pochodim u Dr. Cundetlika na buduci utorok.Tak uz vidim, ze sa tak spokojne zasmeje a povie, ze sa vidime na buduce a v tej chvili ma asi pacne 😀 On na mna posobi takym kludnym dojmom...Aj keby horelo tak on by sa vobec nikam neponahlal 😀
Valka a veci uz do porodnice mas vsetky? Beries si aj pribor a tanier? Lebo ja by som chcela ist na nadstandart ak bude samozrejme volny a tam to tusim netreba

valka
14. feb 2008

ahoj tonita, to je super...my byvame pri savke...tak to je len ulicou dolu 😀 urcite sa rada stretnem...ale asi to vyjde az na buduci tyzden...co ty na to?

co sa tyka tych veci, tak zbalene uz viac-menej mam...beriem si vsetko, lebo nadstandard nemusi vyjst hned v prvy den, tak aby som nejedla rukami 🙂

a cunderlik je ozaj pohodak..dnes mi povedal, ze ani nejde kontrolovat krcok, ze az o tyzden, ked sa to uz bude mat rozbehnut ....aby som ho neprekvapila 😀 inak to vyzera tak, ze ani ja sa do porodnice ponahlat nebudem...nasa kocka je nejaka drobna...este stale podla usg nema 3 kg...nie ze by som chcela obrovske dieta, ale mohla by trosku pribrat..tak si hovorim, ze mozno bude oslavovat narodeniny iba kazde 4 roky 😀 teda ak to tam vnutri vydrzi..😀

a aby som nezabudla, sestricka-spoluziacka ta pozdravuje...sa pytala na teba...🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre