Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

deny81
19. feb 2014

@wejbynka velmi dobre skusenosti, mozem len odporucat, pristup aj znalosti

liz_lemon
19. feb 2014

@altaya a ty si myslis, ze vrchna sa rozdelila so sestrickami 🙂

evickav
20. feb 2014

Zienky, neviete ci doc. Plank ma stale rizikovu poradnu?

altaya
20. feb 2014

@liz_lemon prislo mi to take nefer, ze sme jej dali 30 eur, za to som si mohla kupit llitre kavy... A nakoniec vrchna bohvie ci s detmi aj pride do kontaktu... Inak na pooperacnom bola taka silnejsia akcna sestra, taka "ostra" ale ta makala ako fretka a snazila sa, vzdy vsetky pacientky prezerala, proste vyborna, tej sme mali radsej dat 🙂

gitusa23
21. feb 2014

@altaya a ktorej vrchnej? Na gynekologii, alebo novorodeneckom, ale na sestonedeli?

altaya
21. feb 2014

@gitusa23 ahoj, na novorodeneckom.

gitusa23
22. feb 2014

som uvazovala, ze si sa oplati si zaplatit tu nadstandardku kde lezia dve, nie tu samostatnu. Ta mi pride az dost draha. A ak, ci neviete, ci aj na takuto izbu mozu prist navsevy ked ste tam dve, alebo sa babo tiez ukazuje iba za sklom. Dakujem.

mammaroma
22. feb 2014

@gitusa23
Ahoj, na Kramároch sa bábo neukazuje za sklom, na chodbe sú sedadlá a stolíky, kam sa chodí na návštevy, tie sú priamo s Tebou a bábätkom. Izba sa celkom oplatí, keď ste dve, určite tam nepustia nikoho. Ale myslím, že by pustili na izbu manžela v prípade, keby tam nebola druhá mamina. Mne to tak vyšlo - druhú maminu prepustili domov, popoludní som tam bola iba ja, tak manžel mohol prísť v zelenom plášti, ktoré tam majú nachystané.

bubinovci
22. feb 2014

@mammaroma návštevu pustia na izbu iba ak si sama na izbe alebo ti zdravotný stav nedovoľuje chodiť na návštevy von

matulik5521
26. feb 2014

@evickav ahoj, doktor Plank je stale v rizikovej poradni, ja k nemu chodim 🙂

keiperka
26. feb 2014

ženy, prosím vás, máte niektorá telefónne číslo na šestonedelie - nadštandard?

chelonka
26. feb 2014

baby kolko teraz stojí nadštandart?

zuzpolka
26. feb 2014

Chelonka.....myslim že 18 eur na den...ak chces byt sama na izbe tak 40 eur

evickav
26. feb 2014

@matulik5521 dakujem 🙂

matuskova003
27. feb 2014

Ahojte žienky. ja len chcem povedať, že rodiť na kramároch bola tá najlepšia voľba akú som mohla urobiť , Od pôrodníkov, cez šestonedelie až po novorodenecké perfektní prístup .
musím uplne najviac vyzdvihnúť novorodenecké sestry.vobec som nečakala, že budu s tymi detmi zaobchadzat s takou radostou a citom . zažila som po prvom porode neskutočne otrasny pristup v jednej slovenskej pôrodnici . prišli k nam aj 3x denne a pytali sa či nič nepotrebujeme.,

niekde som tu čítala, že ak pôjdem na nadstandard tak sa mám tešit na odmeranost ,... no tak to musim s usmevom vyvrátiť 🙂 na nadštandarde sú sestry všetky absolútne milé zažila som viacero smien boli sme dokonca o deň viac, ale tá ochota každej jednej . neviem, nemám sa načo stažovat.nosili jedlo na izbu 🙂 perfektné 🙂 nemuseli sme ist nikam od bábatiek 🙂 čo sa tyka jednopostelovych izieb , na tie si moc ani zálusk nerobte lebo su stale full. ja som mala trojpostelovu ale aj tam mi bolo nakoniec dobre 🙂 bola som rada že sa mi ušiel vobec nadstandard zobrala som predposledne miesto .
takže zA mna kramare 100 bodov 🙂

wiwa2
3. mar 2014

Ahojte.... potrebujem taku infosku..oplati sa mi brat do porodnice vlastnu zavinovacku pre malu? Alebo babenko musi byt v tych ich erarnych ? 🙂... dakujem

hajajanka
3. mar 2014

@wiwa2 Mozes si doniest svoje veci a obliect a zabalit do svojho od hlavy po paty 🙂

wejbynka
4. mar 2014

@matuskova003 mojaaa a zazmluvnila si si niekoho?....

matuskova003
4. mar 2014

@wejbynka nie nie , nikoho som tam nepoznala a odrodil ma super tím lekarov a sestier 🙂

wejbynka
4. mar 2014

@matuskova003 vazneee takze si mala dobre skusenosti aj napriek tomu ze si si nikoho nevybavovala hej?...lebo ja som najprv chcela bola som rozhodnutaa ze si budem platit dr ale teraz rozmyslam zeee kaslem na to a pojdem na blind🙂...lebo su tam vsetci skveli az na dr židžika ci jak sa vola:D

matuskova003
5. mar 2014

@wejbynka hej hej , určite som mala tí lekári su všetci dost v pohode, aj ŽIDžik 😀 ale ten toho asi moc nenahovorí kym sa neopytaš 😀 no davaju na prsnik hned , aj bez toho aby si mala doktora , o to mne slo a na Kramaroch to krasne podporuju dojčenie od prvych momentov 🙂

liz_lemon
7. mar 2014

@matuskova003 tak u mna to bolo prave naopak, vobec mi nepomohli s dojcenim, malemu hned strcili flasu s Nutrilonom, sestricka na mna zvysovala hlas a mala blbe reci, ze uz nevie, ako mi to ma ukazat, a zial taka nebola jedna, ale vsetky okrem jednej
takze kazdemu odporucam kontaktovat laktacnu poradkynu, a nespoliehat sa na Kramare

zuzkka1zuzkka
8. mar 2014

@matuskova003 Ahoj čítala som si kúsok diskusie, bola si ozaj spokojná s rodením na Kramároch? - ja mám termín v apríli, toto bude moje prvé a neskutočne sa bojím....aký bol prístup lekárov a sestričiek? ..chcela by som byť na nadštandarde (počula som, že to tam býva preplnené, tak neviem, či sa mi to podarí) a priateľ by tam chcel byť ubytovaný so mnou...aa mám neuveriteľný strach z toho, čo má čaká pri a po pôrode..

matuskova003
8. mar 2014

@liz_lemon si si ista že na kramaroch flasu s nutrilonom ? to bolo asi davno, lebo odkedy su Baby friendly hospital, tak tam absolutne neponukaju UM iba ak glukozu alebo materske mliečko .. ja som tam prave pretzo rodila lebo po prvom porode nam to pokazili v jednej porodnici s um ...
ja rozhodne radim rodit na kramaroch hlavne koli novorodeneckom 🙂

liz_lemon
8. mar 2014

@matuskova003 bolo to v roku 2012, a som si tym ista, lebo som to videla na vlastne oci, kedze to urobili mojmu synovi, a to uz davno boli baby friendly, tiez mi kazdy pred porodom tvrdil, ze UM nedavaju, ze len glukozu, ale zial nie je to pravda
ja mam s novorodeneckym velmi zle skusenosti

matuskova003
9. mar 2014

@liz_lemon hm tak to ma mrzi že mas takuto skusenost....

helka107
9. mar 2014

baby našla som na FB stránku,je asi nová, ale veľmi ma zaujala, všetci sa môžu pýtať čo chcú anonymne, pridávať foto, skúste kuknúť https://www.facebook.com/pages/Materstvo-a-rodi...

miriem
9. mar 2014

@altaya Ja som tam rodila teraz vo februari a spolubyvajuca tiez kvoli niecomu potrebovala vypit nieco s kofeinom, bola si vypytat od sestriciek a kaficko jej o chvilku priniesli na izbu. asi zavisi, na koho narazis. Ja som bola 2x na nadstandarde a mozem si len pochvalovat, okrem jednej sestry boli vsetky uplne v pohode, mile, ochotne. a o novoreodeneckom ani nehovorim, tie sestricky aj doktorky boli uplne super. Mala sa mi v noci zacala dusit plodovou vodou, co jej ostala v zaludku, tak som polomrtva od strach bezala na novorodenecke a tam ma ukludnovali, ze je to v pohode, vsetko mi vysvetlili, ukazali, ako mam polohovat a vobec nikomu nevadilo, ze boli 2 hodiny v noci. Proste prefesionalita a ochota.

altaya
9. mar 2014

@wejbynka
@wejbynka ahoj, my sme prave so Zidzikom mali srandu, taky do pohody clovek sa javil

chelonka
11. mar 2014

@matuskova003 ja som tam rodila pred 1r a 8 m a tiež ponukali nutrilon - kontkretne spolubývajúcej a to preto, lebo rodila cisarakom a dlho sa cítila velmi zle nechcela spolupracovať s personálom, ten od nech aby sa postavila, a aby jej mohli na striedačku nosiť malinké no ona nechcela, bo mala velké bolesti a bola dákosi velmi unavená a celkovo v depke, ale nakoniec sa im to podarilo a kým odmietala krmiť tak malým davali nutrilon, ale mne napríklad dávali tiež glukozu, lebe boli vysoke horučavi ked som rodila 38 stupnov. a mali sme problem s dojčením no a ked sme malu učili piť . tak akurat bolo materské mliečko od inej maminky tak mojej dávali cez cievku akože s mojho prsa mm inej mamičky a vtedy sa moja malinká úplne rozkojila 😀
takže to záleží asi od prípadu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre