Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

modra1
8. feb 2010

amisa: blahoželám k dcérke 😉
Dlhujem sme krátku správu o Kramároch (hoci by to bolo na román). Pôrod som mala rýchly a málo bolestivý, ako som si priala. Do nemocnice sme prišli necelé 2 hodiny pred narodením bábätka, vyhla som sa tým lekárom, ktorých som sa obávala. Ale aj tak som sa nestačila diviť nad ich postupmi a praktikami. Keď tu napríklad chválite pôrodné asistentky, tak tie asi službu nemali, mne sa ani jedna z tých dvoch osôb nezdala ako pôrodná asistentka. Nedostala som žiadnu radu, len ma kritizovali, že neprávne dýcham a bude mi zle, že takto neporodím - keď som trvala na tom, že mi má napolohovať ten stôl na sedenie. ANi zle mi nebolo a porodila som posediačky bez nôh v lufte, akurát PA si predstavujem inak. Keď bolo po všetkom a zrazu nikoho, 3x som sestričky prosila, aby vypli tie halogény, čo boli na mňa namierené, a nič. Až okoloprechádzajúci doktor to aspoň odklonil na opačnú stranu, lebo to nevedel vypnúť.
Bola som potom na nadštandarte, po 2 dňoch som požiadala o preloženie na inú izbu, lebo som na tej "úžasnej" izbe prechladla, aká tam bola kosa, pleseň na stene v izbe som si aj vyfotila, na jednu kúpeľňu sme boli štyri. Vizity a divadlá okolo ani nekomentujem.
Je dosť veľký rozdiel medzi tým, čo prednáša Dr. Jandová a čo sa tam naozaj deje.
Záver: brala som to celý čas s humorom, sme sa nasmiali so spolubývajúcou na všetkom čo sme tam pozažívali. Celé sa to dá zhrnúť vetou, ktorú mi povedala ošetrovateľka, čo ma prevážala na izbu po pôrode: "My sme tu 100 za opicami." 🙂

zuvinka102
8. feb 2010

kacenqa no mam prist len sama, ze manzel na prve nesmie ist aspon tak to pisala ved uvidim co to bude zac ma to trvat okolo hodinky

andul18
9. feb 2010

Ahojte,
tak uz to mam zasebou 😀 Od 03.02.2009 som maminou maleho Tomaska 😀 Vcera sme prisli domov a pomaly si zvykame na domace prostredie 😀
Bola som na standarde a mala som uzasne dve spolubyvajuce, ktore mi vzdy ochotne poradili 😀 Dakujem baby 😀

zuziq
9. feb 2010

zuvinka tam nic nepotrebujes iba matersku knizku 😉 tam si vas zapise a bude vam rozpravat o porode o cviceni a tak...

kacenqa
9. feb 2010

jeeeeeeeeeeeeeeee andul tak to sme sa tam urcite videli, ja som bola na 844 a moja spolubyvajuca Kika vam chodila kradnut babatka 😀 😀 Tomasko je straaaasne zlatucky 😵 😵 😵

laxity
9. feb 2010

ahojte

kacenqa...a teba poslali domov?

Ja som bola v piatok u Ferákovej a pýtala som sa jej či ma čaká ešte nejaký UTZ (kedže som bola naposledy v 30tt) a povedala, že už až pri pôrode. Tak som sa objednala sama a veľmi milá doktorka mi urobila UTZ, všetko poukazovala...malá má zatiaľ 3500g 😕 😕 😕 . Viete mi poradiť na koľko je presný UTZ? Bo sa mi to nejak nezdá, že mi mala tak veľa. Ďakujem

a novým maminám gratuľujem a veľa zdravíčka prajem a tíško v dobrom závidím 😉

filipka21
9. feb 2010

ahoj laxita mne povedali ze maly ma 4200g par hodin pred porodom a ked sa narodil mal 3770g tak ze je to len informativne 🙂

zuziq
9. feb 2010

laxity mne ho pri kazdej poradni meral a vzdy potom pocitac "vyplul" udaje aj o vahe s tym ze plus minus 400g co je dost vela 😀 takze podla toho co pises tvoja malicka moze mat aj 3100 aj 3900 😀 takze je to naozaj iba informativne...

zuziq
9. feb 2010

aby som neklamala tak kukam do knizky a nie vzdy to bolo 400 ale vzdy pomerne k nameranej vahe ta percentualna odchylka bola rovnaka... teraz nam nameral 3204g plus minus 481 co je teda dost rozdiel 😀

laxity
9. feb 2010

filipka....no pekne, tak asi fakt treba rátať, že je to plus mínus. Škoda, že to už nie je také presnejšie, ale tak rátame s tým, že to je len informatívne 🙂

zuziq...nestraš, že 3900g, tých 3100 mi stačí, veď ešte mám dva týždňe do pôrodu a to povedala doktorka, že malá priberie ešte za týždeň tých 200g. A ty sa ešte nechystáš rodiť? 😀

megg
9. feb 2010

kacenqa, tak super, ze ta pustili a si uz doma 🙂
Vsetkym novym maminkam blahozelam a modra1, tak teda fakt nic skusenost aj s tym nadst. Potom na tej druhej izbe bolo lepsie? A vela nemocnic je tu 100 r. za opicami, takze s tym nic nespravime.

Ja idem dnes na UZV a uvidi sa co povie doki 🙂

zuziq
9. feb 2010

laxity ja by som sa aj chystala, len malemu sa nechce 😀 ale uz to zacina byt v noci neznesitelne 😖 budim sa na to ze mi kompletne trpnu bedrove klby a okolo nich, priserna bolest a pravidelne mam bolesti v krizoch ako pri MS, aj na to sa v noci casto budim a su silnejsie, ako ked som ich mavala pri realnej MS.. 😕

megg
9. feb 2010

Zuziq, ty ma este predbehnes 🙂

zuziq
9. feb 2010

megg no podla merani velkosti mi pri kazdej prehliadke vychadzal termin okolo 13.2. ale lekar sa drzal poslednej MS a podla toho to vychadza na 22.2. tak uvidime 😵 ale inak poslickov ja mam uz veeelmi davno, snad od 6.mesiaca...

zuziq
9. feb 2010

ale moj drobec to robi urcite naschval a mozno potiahneme az do marca 😀 vie velmi dobre ze musim pisat diplomovku a straaasne sa mi nechce, ale on ako dobre babatko mi dava este priestor 😀

megg
9. feb 2010

Zuziq, tak to sa mozno stretneme 🙂 A o diplomovke mi nehovor, ja musim tiez odovzdat do skoly ale tymto mojim tempom neviem neviem. Voooobec sa mi nechce sediet nad tym co mam robit a potom stihat uz vobec nebudem 😅

laxity
9. feb 2010

zuziq....jój no to máš nepríjemné v noci, ale už to musíš vydržať...ani sa nenazdáš a malého máš pri sebe 🙂 . Mne sa tiež ťažko v noci spí, len sa prevaľujem, ale mňa len podbruško bolí a hlavne ma páli žáha...to je otrasné 🙄 .

Mne povedali, že UTZ je presnejší na termín pôrodu, ako podľa poslednej MS. Najnovšie mi to vychádza na 24.2., tak som zvedavá, ale podľa gynekológa 28.2.

a vy chodíte niektorá Ferákovej na poradne?

kacenqa
9. feb 2010

hej hej poslali, vsak som tam bola len na pozorovani, a kedze tlak je sice vyssi ale stabilizovany a akceptovatelny, poslali ma aj s liekmi domov, ved co tam budem este 3tt strasit....doma je doma, navyse, ked ma tu uz caka jedno dieta....vsak ja som sa len kvoli gretke tak zufalo pytala domov, este nikdy nebola bezo mna dlhsie a teraz celych 5 dni, vsak ze uz ku koncu to aj horsie znasala a moja mama by nedovolila za nic na svete, aby s nou sli do nemocnice ma pozret...tak sme to pretrpeli obe dako 😖

modra: jak je to mozne ze na 1 kupelnu 4 baby???? vsak to kazda izba ma svoju vlastnu kupelnu a v izbe su len 2 postele....to jeidne ze ta dali na tu menej-nadstandardnu izbu, co sa tam ale aj menej za nu plati, tam su 3 postele a kupelna oproti izbe, inak fakt neviem.....

a inac mne pri gretke tiez vraveli, ze bude mat vyse 4kg, nakoniec mala 3700 rovnych, ono tie udaje su fakt len orientacne, teraz mi napisali okolo 2600 zatial, no este hadam cosi priberie, lebo ved take malicke, to sa ju budem hadam aj bat zobrat na ruky 😀 😀

zuziq: tak drzim palce, nech sa ti to rychlo rozbehne - sexovat ste neskusali? 😀 😀 😀 som citala ze muzske spermie obsahuju prostaglandiny, co je daka latka, co napomaha rychlejsiemu otvaraniu sa ci co (nechcem trepat) ale proste urychluju to 😀 a potom tie babske recepty ako caj zo zazvoru, skorice a este cohosi, uz si nepamatam co bolo to tretie, a malinikovy caj....alebo behat po schodoch 😀 😝

megg
9. feb 2010

kacenqa, uff, tak ja by som 5 dni bez drobca nevydrzala, ak by ma vobec neprisiel pozriet. 😲

laxity
9. feb 2010

kacenqa...2600g, ale vieš, že to je plus mínus, môže mať aj 3000g 🙂 , neboj určite priberie....tá moja piškóta už by ani nemusela 😀 , ale je to jedno nech sú zdravé no nie? 🙂 A to ti verím, že si chcela ísť domeno kvôli dcérke, lepšie ako trčať v nemocnici s omietkou 😀

zuziq
9. feb 2010

megg sak to, ze potom uz cas nebude vobec, ale ani to ma nedokaze presvedcit 😀

laxity s tou zahotou to doverne poznam, mna pali od zaciatku 7 mesiaca takmer kazdy den a cely den.. hektolitre mlieka vypijem a jedine co mi zabera aspon na nejaky cas su take cukriky tumbs... ak je pravda to co sa hovori, tak potom nas maly bude asi janosik :oD

kacenqa skusam seeecko mozne - aj sex, aj malinikovy caj pijem a este chcem skusit tu skoricu 😀

laxity
9. feb 2010

zuziq...mňa tiež páli tak od siedmeho mesiaca, ale v noci je to neznesiteľné. Moja sestra si robí zo mňa srandu, bo mi trochu zchlpatelo brucho a ona vraví, že to už mi prerastá od malej 😀 , tak dúfam, že to tak nebude

sex...jejda, ten som nemala vyše mesiaca, závidím tým, ktoré majú na to chuť, mňa to nejak nechytá ☹

zuziq
9. feb 2010

laxity to su asi hormony... u mna je to zas presne naopak 😀

laxity
9. feb 2010

zuziq...je to možné, ale vôbec, ale ani manžel by nechcel kvôli malej, tak snáď si to čoskoro vynahradíme 🙂 . Ale keď budem prenášať, tak sa budem musieť premôcť a zľakať aj jeho, nech to čím skôr príde 😀

zuziq
9. feb 2010

ten moj mal tiez obavy, ze ci sa to vobec este moze, ked je uz tak nizko a zakazdym si robi srandu, ze mu bude klopat na celo ked sa narodi 😀

laxity
9. feb 2010

no veď toho sa aj ten môj bojí, že čí náhodou, ale tak ja viem, že by sa nemalo nič stať, pokiaľ je človek opatrný, veď určite nerozbíjate pritom celú spálňu 😀 😀 😀

zuziq
9. feb 2010

to nieee 😀 a myslim si, ze kazda zena to rozozna, ci je to OK alebo nie.. pokial je vsetko v poriadku, nema sa co stat a ani to urcite nemoze nejak uskodit 😵 mozno to aj pomoze 😀

laxity
9. feb 2010

jóój no tuším si mi aj chuť urobila 😀 , ešte mladého zlákať 😎

zuziq
9. feb 2010

no chlapi sa podla mna daju lahko zlakat 😀

eliska22
9. feb 2010

baby ked uz je o tom sexiku rec, tak mne sa obidve deti narodili na druhy den po nom 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre