Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuziq
5. feb 2010

baby tie co ste rodili teraz v zime, ked ste isli z porodnice, co vsetko ste drobcovi obliekli? pripravujem si uz veci a nemam ani sajnu, co pripravit pre maleho, ked pojdeme z porodnice, aby mu nebola zimka 😕

meggie.sk
5. feb 2010

Dievčatá to tú misku na polievku fakt treba? To mi je nejaké divné.
Inak k tomu termínu ako to vyrátať. Ak je tehotenstvo ok tak tie týždne by mali sedieť. Pri dcérke to vyšlo tka uvidíme teraz.
Inak ja som rada, že to na prvý raz boli len dve hodiny, toho som sa najviac bála ke´d sestra vravela kao dlho jej to trvalo. Ale byť tak v kŕčoch celý čas tiež nič moc. Ledva sme stihli prísť do pôrodnice 🙂 No uvidíme teraz, hádam neporodíme niekde po ceste 🙂

lenocka23
5. feb 2010

zuziq - nas maly mal body, dupacky a kabatik, k tomu rukavicky a ciapku.. cely bol v fusaku teplom ktory je aj do autosedacky a ktory pouzivame aj do kocika momentalne.. ale ak pojdes domov autom, tak na ten kusok vonku ho netreba zbytocne vela nabalit...
meggie, misku si dones ak chces jest zo svojho, ale taniere tam su.. akurat pribor si urcite nezabudni.. 🙂

palinkovamaminka
5. feb 2010

Ahojte
ja uz tiez chodim do poradni na Kramare (Dr Turkota - mily), mna tam poslal moj gynekolog, normalne s vymenym poukazom
Vcera aj dnes som doobeda volala Jandovej, ale nejak to nedviha, nevadi, v stredu mam poradnu, zajdem aj za nou, chcem ist na tu prednasku pre ocina pri porode a nahlasit sa na nejake tie cvicenia
a ten monitor to co vlastne je, to je normalny ultrazvuk alebo este nieco navyse?

bibione
5. feb 2010

palinkovamaminka: jej dlhy nick 😝 ...jandovej sa nedovolas,nikdy nedviha,tak chod tam osobne alebo cez mail
monitor je uzv,cize ano,uhadla si 😉
meggie: ano,misku na polievku treba...naozaj nedvaju

palinkovamaminka
5. feb 2010

diky bibione
a este riesim ten nadstandard co tam maju, ake mate skusenosti? ked sa tam chcem ist pozret dopredu, s kym sa treba dohodnut? najprv som nadstandard neriesila, ale ze na standarde sa deli o wc az 16 zien, uf, neviem si to predstavit (palimami)

bibione
5. feb 2010

palimami: 😉 len tam pekne chod...predtym nikam nemusis,ked budes rodit oni sa ta spytaju kam chces,ja som bola na standarte,ale fronta na wecku nikdy nebola 😀

palinkovamaminka
5. feb 2010

ok, a ty si bola teda s tym standarom spokojna? mne je v podstate jedno s kym budem na izbe a take veci, jedine to vecko sa mi zdalo take dost drsne, ale ked sa to da.. 😎

marcy28
5. feb 2010

Baby, jedna otazocka...neviete, ci dr. Ditte este rodi na Kramaroch...? Niekde som sa docitala, ze uz nie, tak ako to je?

bibione
5. feb 2010

palimami: prezila som to,ale mne vadili ine veci...takze odporucam nadstandart...my sme na izbe okrem posteli a stolika nemali nic...a to mi dost vadilo...za dalsie ked budes na nadst. tak je tam uplne ina straostlivost...aj laktacne sestry mas hned na blizku,nemusis sa kade tade trepat,aj ked pravda,stacilo zavolat a prisli
marcy: nic mi to meno nehovori a to poznam kramare 😉

katikaba
5. feb 2010

babenky a kde v BA ste si kupili kojenecke podprsenky? momentalne mam 90 E,ale asi si chcem kupit este vacsiu,lebo do produ mi narastu 🙂 ,moje velkosti maju tak minimlane za 50-70 EUR,co sa mi zda dost

csina
5. feb 2010

caute baby, dlho som tu nebola..vidím že riešite nadštandard...určite ANO....JA SOM SKúSILA OBOJE A MôžEM POVEDAť, žE NA NADšTANDARDE TO PôSOBí AJ NA PSYCHIKU UPLNE INAK...cítite sa tam viac ako doma, kašlať na peniaze, určite vás to nezruinuje, to pohodlie za to stojí... 😉 🙂 tam netreba ani misku.. 😀 píšem hrozne, lebo mám malú na rukách, tak sorry 😅

mirinda10
5. feb 2010

kati ja som kupovala jednu v Baby market a jednu v Raci - Brendon tam maju velky vyber a platila som asi 29Eur za jednu
ja som si kupila o cislo vacsiu, no dufam ze to bude stacit 😀

kacenqa
5. feb 2010

caute, hlasim sa z kramarov 😖 som tu od stredy, lezim na 8c, cize standard, neda sa to s nadstandardom porovnat , aj ked akoze neni mi tu zle, samozrejme, ale je rozdiel, ci su na izbe 4 baby, alebo 2. aj to, ze kazde rano vytriasam omietku z postele, co mi sem v noci napada zo steny nad postelou.

wc su tu 2 na celu chodbu, co je tusim 7 izieb po 4 baby, sprchy su tri, ale fakt sa mi este nestalo, zeby som musela cakat, mozno som vymakla dobre casy.

ale su tu mile sestricky a aj izbova doktorka - tokolyova - je straaasne zlata 🙂 akurat mi slubovali, ze ma dnes poslu domov, len holt im internista urobil skrt cez rozpocet, lebo sa rozhodol, ze mi treba nasadit na ten zvyseny tlak lieky, takze ma tu este 2 dni musia pozorovat, ci mi tie lieky spravne nastavili a ci mi nezacne ten tlak nejak kolisat, takze domov pojdem az v pondelok rano....

takze tak. inak fakt treba na polievku misku, aj pohar na caj, aj pribor, aj wc papier a odporucam centrofixku a sacik na potraviny, co si chcete ulozit chladnicke, ja som si vcera poobede kupila jedno bambino, supla som si ho do dveri a dnes na ranajky sahnem do chladnicky a bambina nikde, dakto mi ho sezral.... 😠 😠 nno co narobim, jedla som suchy rohlik....

ak este chcete nieco aktualne vediet, pytajte sa 🙂 rada odpoviem

kacenqa
5. feb 2010

bibione: ono ditte neni original dr z kramarov, on je z GPN (byvaly koch) ale podobne ako moj dr. mares zvykol rodievat svoje pacientky tuna, ale myslim, ze uz nerodieva, cakaju (cele gpn) na navrat do kocha, mares mi vravel, ze uz to jednoducho nestihali,,

bibione
5. feb 2010

baby...nepotrebujete extra podprsenky...zas to neprehanajte...kupte si taku co sa bud v predu odopina alebo ramienka sa daju zlozit...neplatte za blbosti zbytocne...ja som mala za 5eur a dobre bolo

kacenqa
5. feb 2010

pocuj bibione: nechcem sa s tebou hadat, neviem, ale velke prsia mas ty, ale pri velkosti 90E by som si podprsenku za 5Eur nekupila ani za normalnych okolnosti...sama mam 85DD a viem, ake dolezite je mat kvalitnu podprsku pri tak velkych prsiach a nieto, ked sa ti naleju este mliekom...ako fakt je ten, ze ani ja nepotrebujem vsetky marketingove trhaky, a pred porodom som si myslela, ze na kojenie extra podprsenku kupovat nebudem, ale velmi rychlo som zmenila nazor, takze ja by som to kazdopadne odporucila, a rozhodne je to pohodlnejsie ako len s odopinacimi ramienkami, v pripade nutneho kojenia na verejnosti uz ani nehovorim,.,,, 😉

kacenqa
5. feb 2010

a ozaj, este odporucanie, nekupujte to cez net, aj keby bola lacnejsia...treba vyskusat, mne napr. sadol az treti typ, co som skusala a aj velkostne je to kazde ine.....

a este ste sa ktorasi pytala, co nachystat pre babo z porodky, tak ja mam bodynko, dupacky, ponozticky, overal, ciapocku a este tu emitex fleecovu zavinovacku do autosedacky a keby bola daka brutal kosa, tak este cez babo prehodim deku. takto sme niesli aj gretku pred 2 rokmi a toto mam nachystane aj teraz, myslim, ze pocasie bude zhruba rovnake....

lindula3
5. feb 2010

marcy dr. ditte uz urcite na kramaroch nerodi, naposledy tam rodil kamosku pred 2 rokmi

bibione
5. feb 2010

kacenqa: 😉 to verim...poznam jednu babu,ta si musela podprdy davat sit na mieru...a pravda...ja take velke kozy nemam ani nahodou 😀 ja len v dobrom,ze co vsetko vam dnesny svet nanuti preto lebo...

olinka6226
6. feb 2010

ahojte, tak ja sa hlasim z kramarov 🙂 lezim na nadstanarde, vcera sa nam narodila simonka. musim pochvalit porodne asistentky,fakt boli super a aj doktroka. myslim, ze ma rodila prave ta doktorka,ktora tu nema zrovna dobru povest, ale ku mne bola super, porod bol sup sup... 😉 celkovo od prijmu po vytlacenie simonky trval cca 1,5h.

amisa
6. feb 2010

Ahojte baby, hlasim ze sme od stredy uz doma. Mala sa narodila 30.1.2010 o 3:59 mala 3990g a 53 cm. Od minuleho utorka si ma tam nechali, uzila som si teda nemocnice az az. Porod bol no taky troska divoky, ale mame to stastne za sebou. Cakatelkam drzim palce, nech je to co najkratsie a najhladsie a na vsetko stresujuce nech rychlo zabudnu.

laxity
6. feb 2010

ahojte

tak v prvom rade gratuľujem maminám a prajem veľa veľa zdravíčka a krásnych chvíľ 😉

kacenqa...s tou omietkou je to teda fakt sila, normálne sa hrozím, ale tak snáď sa zadarí ten nadštandard. Ty nemáš možnosť? Nie je voľný?

kacenqa
6. feb 2010

ahojte, amisa, olinka gratulujem!!!

laxity: aj sa ma valent pytal, ci chcem na nadst., ale kedze som nevedela, ako dlho tu skysnem (do porodu mam predsa len este 3 tt) a penazi zas nazvys nemame, tak som povedala, ze teraz staci standard, ale jasne ze po porode idem na nadstandrard.

inak vazne je to tu celkom v pohode a na tu omietku mam smolu lebo postele na naprotivnej strane izby tento problem nemaju 😉

radka1231
6. feb 2010

Ahojte baby. Tak a mam to za sebou. Mali sme termin 1.2. ale malej sa uz nechcelo cakat, tak sa vypytala o tyzden skorej 25.1. o 13:41, mala 48 cm a 3430 gramov 😀 Na kramaroch bolo skvele, len mi tam bolo straaasne dlho. Lezala som od piatku od polnoci, porod mi zadrziavali do pondelka a v pondelok rano mi to vsetko rozbehli. Sestricky boli skvel, asi pomohlo, ze tam robi muzova sesternica 😀 Porod bol tiez skvely, teda az na tie bolesti. rodila som bez epi a dalo sa to vydrzat. na nadstandrade boli sestricky velmi ochotne, dokonca viac ako na novorodeneckom. Domov ci nas priviezol hrdy tatinko pred tromi dnami.
Drzim palce tym, ktore to este len caka

laxity
6. feb 2010

kacenqa...tak to si dobre vyriešila, už len dúfať, že bude nadštandard voľný, tak držím palce 😉

bibione
6. feb 2010

baby.gratulujeme 😉 a pozyvame vas do volnej diskusie Babatka z kramarov 😉

kacenqa
6. feb 2010

baby neuverite...dosla pred hodinou sestricka, ze si mame skontrolovat penazenky, lebo nejakym pacientkam zmizli prachy...normalne aj polisov zavolali....ina sila....

ivanka1985
6. feb 2010

ahoj ja som tiez rodila na kramaroch a musim ti povedat ze som to vobec neolutovala rozpravala som sa s mojími kamaratkami a oni povedali ze v petrzalke na antolskej neboli k nej az tak mily a o ruzinove ani nehovoriac tak ja ti viem odporucit len kramare

megg
6. feb 2010

kocky, co lezite na kramaroch, dakujeme za postrehy, aspon clovek vie na co sa zhruba pripravit 😉
Kacenqa, bude ta aj Valent rodit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre