Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

marianka0101
29. jún 2012

@zuzkaamato no vieš čo, na kramároch je super laktačná, taká stará pani-babička, bola tam pred 3 rokmi a čo som čítala, tak stále tam je. Ja som bola tiež po cisárskom a krásne mi pomohla, naučila ma pekne sa malého prisať a pekne dojčiť po ležiačky, aby ma rana čo najmenej bolela. Ja som mala problém aj s bradavkami, trápila som s klobúčikmi a tá babička ako to videla, hneď ich vyhodila a že či si myslím, že pred 100 rokmi mamičky mali nejaké klobúčiky. Pekne mi ukázala čo s bradavkou, ako ju malého ponúknuť a ono to fakt pekne išlo. A to ja mám také prepadnuté bradavky... teda mala som... už sú vytrénované 😀 Ja som bola pol celkovej narkóze a pooperačné bolo plné, tak sme boli na inej JISKE, kde nám detičky za tých 24hodín priniesli 2xukázať, tak som sa aj bála, čo bude, či sa mi mliečko rozbehne, ale nakoniec všetko dobre dopadlo, po 24hodinách už som bola v kuse s malým a dalo sa

berryd
29. jún 2012

@zuzkaamato mne sa nechce verit, zeby krmili flaskou.... 😨 ja som sa tiez stretla s tym, ze holku co chcela pouzivat klobuciky odhovarali od toho, ze nech to skusa normalne...a holka co bola po cisarskom tiez zo zaciatku nemala mlieko, malicka jej vela plakala, tak sestricky dali na striekacke trosku glukozy a jej radili aby ju mala na prsniku co najdlhsie nech sa jej mlieko rozbehne a veru holka na druhy den mala uz mlieko...

zuzkaamato
29. jún 2012

@berryd tak ja neviem, bud ta baba mala nejaky problem, kvoli comu krmili flasou, ale to neviem, muz sa na taketo veci nepytal.. ale prekvapilo ma to, lebo aj tu som citala, ze ked, tak davaju glukozu alebo cez striekacku krmia.. ja som sa len vylakala, lebo by som fakt nechcela, aby malu naucili na flasku...

zuzkaamato
29. jún 2012

@marianka0101 babicka laktacna 😀 😀 to je mile.. a ma pravdu s tymi klobucikmi. a aj celkovo, teraz je tolko vymyslov, co pred X rokmi neboli a kojilo sa aj bez toho.. ono je to asi fakt aj v hlave, aby sa mamina nastavila na to dojcenie. podla mna nemoze byt nic lepsie a pohodlnejsie. neviem si predstavit, ze by som vzdy pred cestou do obochodu alebo k lekarovi alebo kamkolvek musela chystat este flasky na krmenie. vytiahnes prsko a ides, bez starosti 😀

1iwuska
29. jún 2012

@henuska
ahoj ja som rodila na Kramaroch a som tomu velmi rada namna tam boly velmi dobry aj sestricky velmi ochotne mozes zobrat dieta na chodbu a to je velka vyhoda pretoze som pocula ze napriklad v ruzinovskej nemcnci nemozes ist s dietatom na chodbu mozu sa osatny pozerat len cez sklo takze to je vyhoda a sestricky ti pomozu ked potrebujes aj s prebalovanim alebo s kupanim velmi ochotne a do prodnice som si tam zobrala pre maleho iba plienky pampersky, cumliky a oblecenie ti tam daju iba ked pojdes domov tak si dones svoje oblecenie a autosedacku a pre seba som musela mat 2 kosele na spanie alebo tricko volne jedno ktore budes mat pocas porodu druhe po porode, slapky do sprchy, papuce, zubnu kefku a pastu, sprchovy gel, mydlo na ruky, uterak, sampon na vlasy, jednorazove podlozky, a jednorazove nohavicky, poporodne vlozky, a hlavne nezabudni tehotensku knizku ako ja heh 🙂

berryd
29. jún 2012

@zuzkaamato podla mna sa netreba bat...navyse poznam pripady, kedy dieta vobec nemalo problem so striedanim flasky a prsa, kazde dieta je ine...neboj, porodis a mlieko ti nabehne raz dva....navyse tie prve hodiny babo ma este v brusku plodovu vodu, takze nie je hladne. cize je cas, aby ti mlieko nabehlo bez toho aby dieta nejak stradalo 🙂

zuzkaamato
30. jún 2012

@berryd pytala som sa kocky, co tam tiez nedavno rodila a ze nevidela, ze by krmili flaskou. maximalne, ze davali glukozu zo striekacky, ale flaska nie. tak to musela byt nejaka specialna situacia, ked davali flasku, ktovie... no som kazdopadne zvedava, kolko mliecka budeme mat...

lucia16911
30. jún 2012

baby na ten monitor sa musí objednávat? lebo mna z monitoru poslala k doktorovi a ja som potom išla domov..som nevedela že sa musí objednávat....a ani doktor nepovedal že sa musím tam íst ešte objednat

zuzkaamato
30. jún 2012

@lucia16911 no po doktorovi si sa este mala vratit na monitor, nech ti daju termin. tak si tam v pondelok rano co najskor zavolaj, nech ta objednaju.

ponyxx
30. jún 2012

@zuzkaamato ja som mala malu 2 dni v inkubatore, rodila som nadranom, v ten den som tusim davala do skumavky kolostrum a na druhy den som bola odskusat prisatie, no tak sa chytila moja mala az mi slzy od radosti vyhrkli. Vobec ziadny problem sme nemali s prisatim a keby som neotehotnela, tak asi kojim stale a to ma herecka 21 mesiacov. Ja som vtedy nad tym vobec nerozmyslala, ci sa prisaje alebo neprisaje, najma som nerozmyslala nad tym, ze nebudem moct kojit. Klobucik mi skusala laktacna, lebo ma boleli bradavky, ale drobatko nechcelo ziadnu umelu hmotu, teda ani cumlik na ukludnenie...tak sa laktacna smiala, ze malinka vie co je dobre..mama je mama 🙂

zuzkaamato
30. jún 2012

@ponyxx no tak to je super, ze sa hned pekne prisala 🙂 ja s tym tiez pocitam, ze to proste pojde a ked nie, tak sa to spolu pekne naucime... a obdivujem, ze si tak dlho kojila, to je podla mna to najlepsie co moze byt... 🙂

ponyxx
30. jún 2012

@zuzkaamato ono to kojenie islo nejak samo, aj ma ta laktacna "babicka" ucila polohu lezmo, ale ja som mala tak naliate prsia, ze ma to prisatie bolelo tak, ci tak, lebo sa nevedela dobre pricucnut. Doma, len co ma prestala boliet prdel som si pekne nastudovalo polohu v polosede, trochu poodsavala, a uz to islo... 🙂 . Skoda, ze som bola prvorodicka a nenapadla mi a ani im, moznost odsatia pre kojenim. Ja som mala prsia jak pomarance a to sa fakt nedalo, aj ked som malu kojila kazde dve hodiny. teraz uz budem mudrejsia a do porodnice beriem aj odsavacku 🙂

zuzkaamato
30. jún 2012

@ponyxx na tu laktacnu som zvedava, ci tam je stale tato babicka 🙂 odsavacku si vezmem urcite aj ja, len si ju este musim zbalit. cize u teba bol ten problem, ze neslo mliecko, preto si najprv musela odsavat? ja sa na to dojcenie strasne tesim, musi to byt uzasny pocit 🙂

micika
30. jún 2012

@lucia16911 ahojky ano musis sa vzdy po poradni objednat na monitor - lepsom pripade ti to daju na ten isty den ako mas poradnu. Ja idem v stredu o 8.20 monitor a poradnu az od 10tej. Mna tiez doktor poslal sa poprechadzat a ze sa mam najest pripadne dat kavu - tak som si dala taku dobru guaranovu na ktoru som sa tesila ze ked tam budem v porodnicii ale bolo mi povedane ze gvaranu nemozem koli dojceniu tak som si ju teraz dala a zabralo to. Hm skoda ze ja nestrikujem ani nehackujem - tak si tam citam iba casopisy prip. knihu. 🙂

lucia16911
30. jún 2012

@micika no tak to si tam musím hned v pondelok ráno zavolat a objednat sa..a tá káva sa dá kde kúpit?v automate?musím vyskúšat 🙂

strihalka
30. jún 2012

@zuzkaamato
@marianka0101 ani me se nechce verit....lebo ja tam bola nedavno🙂a jedine co jsem zazila, tak sestricky z novorozeneckeho chodili po pokojich, ci maminky nechteji glukozu aby meli klidnejis noc...ale teda lahve ee, kdyz uz, tak strikacku, alebo lzicku.
Pokud je maminka ok a jen neni mlicko tak maminka jiste cas se babetko venovat a krmit aj hodinu kapku po kapke, mozno ona mela problem a nemohla, tak sestricky krmili a maji toho vela, tak sahli po lahvi...ale nevim, ja byla max spokojena s novorozeneckym...a moja papka aj z lahve, aj z prsa:-d

zuzkaamato
30. jún 2012

@strihalka asi fakt mala nejaky problem, neviem. zatial ste ma vsetky utvrdili v tom, ze to tam nie je bezna prax, tak to som rada 🙂 vyzera to, ze som si vybrala celkom dobru porodnicu na slovenske pomery 🙂 snad budem mat aj ja stastie na dobre sestricky..

strihalka
30. jún 2012

@zuzkaamato ja jsem byla nesmirne spokojena, sestricky na novorozenecekm jsu nejlepsi zenske na svete🙂teda aspon ja chytla super🙂 a verim ze nejsou jedine.....sla jsem sekcii a teda aj na jipke to bylo ok
U koho budes rodit?

zuzkaamato
30. jún 2012

@strihalka vies co, nemam zazmluvneneho lekara. a v pondelok idem na prvu poradnu a ani neviem ku komu 😀 nejak si z toho nerobim velku hlavu, nema to zmysel. odrodit ma musia, tak snad budem mat stastie na niekoho v pohode. aj tak nepoznam ziadneho dobreho porodnika, tak som si ani nechcela zazmluvnovat.
ty si u koho rodila? a kolko noci si bola? ja asi nepojdem cisarskym, teda ak nebudu problemy...

strihalka
30. jún 2012

@zuzkaamato Vsichni jsou uricte dobry, tak myslim, nemusis lamat hlavu nad tym, ze u koho🙂 ja ani neivm kkolko noci, pockej🙂nastupovla jsem patek tyden po terminu, porod bol v utery a v nedeli jsem sla domu...mohla bych uz v nedeli,ae malo priberala.
Tak drzim palecky, at vse dobre dopadne.-)

zuzkaamato
30. jún 2012

@strihalka dakujem 🙂
vasa malicka je strasne krasna, akurat som pozerala fotky v albume 🙂 krasne babatko 🙂 boli ste sa fotit v nejakom atelieri?

strihalka
30. jún 2012

@zuzkaamato dakujem, je to nase nejvetsi stesti 🙂
No atelier byl u nas doma.-) nejsme fotografove🙂, ale kamaradka dosla, my to prizpusobili a a ona fotila🙂 a pote fotime my doma co nas napadne, ale tak jasne takato modelka vypada dobre na kazde fotke😀 Vsak aj vase Zuzanka bude taka🙂

zuzkaamato
30. jún 2012

@strihalka manzel trosku foti, tak asi si skusime sami porobit fotky..pacia sa mi tie fotky na tej kope uterakov 😀 tie su rozkosne... a aj v tej velkej strikovanej ciapke je perfektna 🙂 chce to len dobry napad 🙂

strihalka
30. jún 2012

@zuzkaamato presne tak, tyto napady mela fotografka...a ja jsem nadsena...ted jsme si koupili zrkadlovku, tak se ucim.

zuzkaamato
30. jún 2012

@strihalka mozno aj ja sa konecne pocas babatkovania dostanem ku foteniu. pred 2 rokmi som dostala celkom sikovny kompakt, ale zrkadlovka je zrkadlovka. tak snad sa naucim aj ja s nou robit 🙂 este som pozerala, ako si spravila izbicku pre victoriu, krasna 🙂 mas dobre napady... ja mam o tej nasej uz tiez predstavu, len som ju nestihla zrealizovat. tak sa budem cinit az ked sa narodi a bude na to trosku casu. chcem tiez do ruzova, ale steny chcem namalovat sama, v kombinacii s bezovou a bielou.. uvidime, co z toho bude, ale snad sa k tomu dostanem 🙂

strihalka
30. jún 2012

@zuzkaamato Dakujem, na izbu princezny jsem hrada, to ano, byla to jedina msitnost, kterou na mne manzel nechala samolepky jsem si nechavala posilat z Anglicka😀 maniak🙂som......ale jeste par veci mi tam chybi, jen nevim co 😀ale jasne az bude lezt mala, tak urcite nejaky koutek s kulickama.-)a samorejme zemusi byt ruzove😀

micika
30. jún 2012

@lucia16911 ano v automate, len ja som ju kupila v tom co je v nemocnici. Inak teraz pozeram ze ideme do poradne v rovnaky den - ako si pisala ty ides 4.7. a ja v stredu co je ten isty den - tak sa tam mozno aj stretnem. 🙂

zuzkaamato
30. jún 2012

@strihalka ja som tiez chcela vsetko ruzove, ale potom ma svokra upozornila, ze aby mala nezacala ruzovu nenavidiet 😀 tak som si povedala, ze to zladim aj s inymi farbami. preto chcem kombinaciu ruzova, bezova, biela a nejak to vymysliet. mam kamosku, co mi s tym navrhom pomoze, tak sa tesim. ale vobec neviem, ci to pri malej budem stihat 😀 inac s tymi nalepkami to vyzera tiez uzasne a je to relativne jednoducha dekoracia. lahsie ako malovanie. mozno sa tebou nakoniec aj ja inspirujem 🙂 lebo ja som chcela malovat take pasy na stenu, akoby len valcekom, take nepravidelne... a este navrch namlovat taku borduru s nejakym motivom.. no proste prplacka, tak neviem, ci sa mi bude chciet 😀

mima.k
1. júl 2012

@zuzkaamato zuzi, ja som na kramaroch rodila minuly rok a tiez sa mi stalo, ze dali v noci malej flasku. Nechcela sa mi prisat z prsnika, lebo bola velmi oslabena zo zltacky, mlieko som nemala este rozbehnute, a mala v noci strasne plakala, tak som ju zobrala na novorodenecke a tam jej dali z flase bebu. Nechcela mi z prsnika pit za cely pobyt, co sme tam boli, mozno ak dva krat sa mi prisala, ale som to uz potom riesila tak, ze som si odsavala mlieko a malu krmila cez striekacku. Mozno som bola aj ja sama z toho strasne vystresovana, ze mi mala nechce pit z prsnika a a ten stres citila aj ona, lebo ked sme prisli domov a ja som sa uz konecne ukludnila, tak sa mi zrazu uz darilo malu normalne kojit a striekacku som vyhodila.

zuzkaamato
1. júl 2012

@mima.k ahoj 🙂 no tak asi to je fakt o psychike a o tom, v akom je zena stave. ale tak ked vravis, ze doma to uz bolo v poriadku, tak to je super 🙂 a aku si mala skusenost s laktacnou na kramaroch?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre