Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

chelonka
8. jún 2012

@miskaska mna na ultrazvuk ani neposielali sa objednať

amelia17
8. jún 2012

@andrema vidis, ja mam uplne tu istu skusenost... porodnica a sestonedelie parada, na JISke totalne kravy!!! a to si tie kravy ani nezasluzia,, aby boli zrovnavane s tymito individuami

amelia17
8. jún 2012

este popisem jednu skusenost: Mala som povodne rodit v Ruzinove, tak som mala zbalenu tasku podla ich instrukcii, v tych stalo, ze si mame priniest 4 neperlive mineralky. Lenze som nakoniec isla na Kramare a ked ma sestricka na 8.mom poschodi prijimala, poslala ma von z oddelenia, vraj mam dat muzovi naspat jednu z tych dvoch tasiek co mam, reku, naco mam tolko haraburd. Tak som jej povedala, ze mam 4 mineralky. Nakricala na mna a nebola ochotna ma prijat... Tak som si vonku mineralky prehodila do igelitovej tasky (dlho som zvazovala, ci ich ozaj necham muzovi, ale moja zdrava drzost sa pokusila o vitazstvo) a cestovnu tasku som nechala manzelovi odniest (akoze ofajc na sestricky). Takze ma uspesne prijali... No a ked mi veci preniesli na JISku (pooperacne oddelenie), tak ked som potrebovala pit, musela som mat vodu so sebou. Cuduj sa svete, ani jedna baba nemala vodu so sebou okrem mna. Tak nakoniec sa moje 4 vody minuli v priebehu par hodin a vsetky baby mi dakovali, lebo im tie uz spominane sestry neboli velmi ochotne chodit vodu nalievat. Moja spomienka na JIS je ozaj straaasne zla a ked ma potom prelozili na nadstandard, tak som si pripadala ako v raji.

amouramour
8. jún 2012

@berryd ja som zas mala pocit, ze na pooperacny nadstandart sa nik zas tak nehrnul, predsa len mozno je zenam viac jedno kde su po operaciu ako to kam ich daju po porode s babom🙂

amouramour
8. jún 2012

@berryd ja som zas mala pocit, ze na pooperacny nadstandart sa nik zas tak nehrnul, predsa len mozno je zenam viac jedno kde su po operacii ako to kam ich daju po porode s babom🙂

liz_lemon
9. jún 2012

neviem, ci o tom viete, ale pred par dnami prsalo, a na 9. poschodi zacalo zatekat, cim sa im zmensil pocet porodnych boxov, a na Kramare preto prestali prijimat porody, prijimali sa len tie baby, ktore mali zazmluvnenho porodnika, inak vsetkych posielali do Ruzinova a na Antolsku
takze ked bude prsat, asi sa tam ani neoplati chodit, lebo vas poslu prec, kym tu strechu opravia, to zrejme chvilu potrva
ja som sa odtial teraz vratila, este som nerodila, takze neviem sa vyjadrit k podmienkam na 9., ale na 8. poschodi je to desne, ziadny nadstandard tam nie je, ale niektore mamicky tam museli byt, lebo 9. poschodie bolo komplet plne (aj ked postupne sa to vyprazdnilo, ked prestali prijimat), vsetko stare, WC, sprchy, izby, fakt des, ale personal vynikajuci, na 1*, hlavne sestricky su skvele, snazia sa aj cloveka povzbudit, zazartovat, velmi dobry pristup maju
s doktormi clovek velmi ani do kontaktu neprijde, okrem prijimania, vizit a ultrazvuku, ale tiez nemozem povedat nic zle
este co je dost zle, je strava, aj ked tak 2x do tyzdna su aj svetle chvilky

veronika66
9. jún 2012

@amelia17
@chelonka
Tak môže byť no ale keď v pondelok ráno nastupujem na príjem tak snáď ma dajú aj na ten monitor no však uvidíme a dosť sa obávam čo bude 😖

veronika66
9. jún 2012

ahojte chcem sa opýtať v pondelok ráno nastupujem na príjem a v utorok mi majú urobiť asi ten cisárský...Neviete aké vyšetrenia mi budú robiť? A kde budem spať?Na nejakej extra izbe alebo ne nadštandarde? 😒

daria123
9. jún 2012

@liz_lemon ahoj, dakujem, ze si nam napisala, ako to tam teraz funguje, ja sa snazim ziskat potrebne infosky uz od stredy, ked som bola v poradni a nieco som o tom pocula, ale nic zmysluplne, na zaklade coho by som sa mohla rozhodnut ako dalej, ked to na mna pride. vtedy mi povedali, ze si mam zavolat sanitku a ona ma uz niekam odvezie, ale ja by som si radsej sama vybrala ci ruzinov alebo antolska. mam dohodnuty odvoz vo dne v noci ochotny vozit ma aj po celej blave, tak naco otravovat rzp-cku, ak to nie je naozaj potrebne? riesite to tu este niektora? ako ste sa rozhodli?

veronika66
9. jún 2012

@daria123 no ja mám isť v pondelok ráno na príjem na kramáre a doktor o tom nič nevravel ale asi aby ma nevyplašil ale vraj od pondelka už normálne fungujú 🙂

liz_lemon
9. jún 2012

@veronika66 no, ja co som tam teraz bola, tak baby ktore mali planovanu sekciu, lezali normalne na 8. posch. (obycajne izby, kupelna aj WC na chodbe spolocne), a potom ked uz mali ist rodit, tak ich prevazali na 9. posch.

liz_lemon
9. jún 2012

@daria123 ked som sa pytala, ako je to s tou porodnicou, tak mi povedali, ze uz to bude fungovat, ale myslim ze ak by prsalo, zase tam bude havarijny stav, lebo tu strechu sa nejak nechystali opravovat
osobne by som sa rozhodla pre Antolsku, ak by ma odmietli na Kramaroch
@veronika66

daria123
9. jún 2012

@veronika66 tak to je dobra sprava, lebo mne vobec nevedeli povedat, dokedy to bude trvat. pre mna to znamena do pondelka nerodit 😀 nemam ani planovanu sekciu ani zazmluvneneho lekara, takze do pondelka musim drzat a potom uz snad budu fungovat ako treba.

amouramour
9. jún 2012

@liz_lemon troska nechapem, ze nadstandart tam nie je?na 9.tom je a je velmi pekny ale to si asi myslela kvoli tej streche?

@veronika66 mne nerobili nic speci, len ultrazvuk, monitor, odber krvi, ten prvy den sa nic vynimocne nedialo...a kedze sa predpokladala dlhsia hospitalizacia dali ma na 8. poschodie na nadstandart...inak davaju normalne na izbu na 8.poschodie na 6tonedelie

zuzkaamato
9. jún 2012

@hradnapani @berryd okej, tak ziadne uplatkarstvo 🙂 ja by som aj tak nedokazala dat niekomu taketo "vreckove", len som chcela vediet, ci sa to nahodou nezvykne.. ale okej, mate pravdu, staci podakovat, pripadne nejaka flasa alebo tak, keby som bola nadmieru spokojna.. a urcite nebudem dakovat s rozkrocenymi nohami, neboj 😀 len nech uz to je a nech vsetko dobre dopadne...

liz_lemon
9. jún 2012

@amouramour samozrejme, ze je tam nadstandard, ale len na 9.posch

chtoura_ba
9. jún 2012

Cafte. ja som rodila koncom aprila na Kramaroch. Chcela som byt na nadstandarde, ale po porode mali vsetko plne, tak ma prvu noc dali na nadstandardne pooperacne a az druhy den ma prestahovali na 9. posch na nadstandard. Je to na nezaplatenie mat sprchu na izbe. Bola som velmi spokojna so sestrickami na novorodeneckom, boli naozaj skvele, starali sa, pomahali mi s dietatom ked som nevedela co mam robit hlavne v noci, vzdy sa pred nocnou sluzbou prisli predstavit na izbu. Jednu noc som mala na izbe brutalneho pavuka a nevedela som co robit a prisla z novorodeneckeho a ona sa tiez bala pavukov, takze ho nechcela zabit ona. Ked odisla, tak som sa donutila ho zabit kedze som nedokazala oko zazmurit zo strachu, a v tej chvili prisla armada sestriciek zo sestonedelia, ktore tamta sestricka nahnala ku mne na izbu zabit pavuka 😀 a to bola hlboka noc 🙂 a celkovo som spokojna i ked boli aj dajake minusy samozrejme. No a jedlo to je uplna hruuuuza, bez chuti a hlavne vsetko to, co kojaca zena nemoze jest..ale mne muz jedlo nosil takze v pohode. 🙂 ja Kramare odporucam.

veronika66
9. jún 2012

@amouramour aha a ako to je so stravou a priebeh dňa? Mám prísť na 8:00 na 217 č.d a ďalej neviem čo bude.Ale spať teda budem na tom nadštndarde?A koľko krát sa budem stahovať? 🙂 a aký rozdiel nadstandart na 8mom a nadstandart na 9tom??

liz_lemon
9. jún 2012

@veronika66 na 8.posch, nie je ziadny nadstandard, teda len na pooperacnom, ale tam neviem ci ta daju, na nadstandard sa dava az po porode
co sa tyka stravy, tak ked ides na sekciu, nesmies predtym 6 hodin jest (a tusim ani pit), takze so stravou velmi nerataj, lebo sa to bude stale odkladat, nikto nebude riskovat, ze sa niekto udusi zvratkami

berryd
9. jún 2012

@veronika66 vsak som ti presne opisala co budes robit od nastupu do nemocnice 🙂 mozes skusit pytat sa na nadstandard pred sekciou a ked budes mat take stastie ako amouramour tak sa tam dostanes, budes na 8. posch. alebo stastie nebudes mat a budes lezat na normalnej izbe na 8. posch. s ostatnymi planovanymi sekciami. na druhy den urobia cisarak a budes na jiske 24 h. a potom ta presunu na poporodny nadstandard na 9. posch. alebo v krajnom pripade (co je ale velmi nepravdepodobne) spat na 8. posch. na normalnu izbu. stahovat ta budu viacmenej sanitari. je to uz jasnejsie? 😉

zuzkaamato
9. jún 2012

na JISku pustia manzela pocas tych 24 hodin, ked tam zena lezi? a babatko dostanete az po prevoze na normalnu izbu?

p4
9. jún 2012

@miskaska
@veronika66 mna na to UTZ objednal a do poradne som mala chodit kazdy tyzden,v ten isty den a tak isto aj na monitor. viem ze napriklad v Ruzinove to tak nieje,ze tam je monitor raz,alebo 2x ale na kramaroch je stale.

mima.k
9. jún 2012

ahojte, chcela by som sa spytat, dohodli ste si niektora lekara ku porodu mimo zmluvy, ze ste sa dohodli, ze mu date po porode peniaze "do vrecka"? Dalo by sa na tom par eur usetrit, kedze platite len jemu a nemocnica nedostane nic,tak ma zaujima, ci ma niektora z vas s tym skusenost. Chcu sestricky na prijime vidiet zmluvu, ked im poviete, ze mate dohodnuteho lekara k porodu?

ivanka.7
9. jún 2012

@mima.k o tom sa urcite hodi hovorit vo verejnej teme... ja osobne som inak proti vsimnemu, pretoze to robi nakoniec len a len zlu krv

mima.k
9. jún 2012

@ivanka.7 nehovorim, ze mi musia odpisat verejne, kto chce, alebo ma s tym skusenost, nech mi odpise do posty

amouramour
9. jún 2012

@veronika66 na 8.poschodi je nadstandart pooperacny...hoc videla som tam v tom case aj mamicku s babom, tak ktovie ako to chodi🙂stravu som mala normalne, len ranajky som na dalsi den nejedla ale to ma brali uz na salu...ja som si nadstandart vypytala ci sa neda tam ist najprv ,ze neda, ze az po porode na 9.poschodie, ale nakoniec som bola na 8.poschodi na pooperacnom nadstandarte 3 noci a bola som velmi rada....v den ako som mala ist na salu som sa zbalila a po sekcii mi vzali vsetky veci dole na 8. na intenzivku a tam sa ma spytali kam chcem ist, povedala som na nadstandart a ten bol nastastie volny takze ma tam supli...ale bola som prekvapena, lebo povodne som myslela, ze na nadstandart chce ist kazda a v ten den som bola z tej intenzivky jedina co chcela...
@zuzkaamato nepustia tam nikoho...babatko ak sa budes citit ti daju vecer po prevoze na izbu, ale vacsinou sa dava az na dalsi den rano o 6tej, kedze po sekcii budes mat fakt co robit so sebou

romanka255
9. jún 2012

ja som rodila na kramaroch v roku 2009.a chodila som na poradne k doktorovi Prochadzkovi.nakoniec mi museli porod vyvolat,lebo malu som prenasala,.doktora na porod som nemala dohodnuteho ale odrodil ma doktor plank zlaty clovek:D.bola som s nim spokojna.tento rok idem tiez na kramare,teda povodne teraz v juni.sestricky na novorodeneckom v pohode,poradili pomohli.spokojnost 100percentna.

bleelka
10. jún 2012

kocky co ste teraz prave na kramaroch, neviete podat spravu ako to tam vyzera s tou strechou ci prijimanim novych pacientiek? je to uz ok alebo este stale havarijny stav? dakujem krasne!

micika
11. jún 2012

Ahojte kocky chcela som sa opytat ako to funguje ked koncite u svojho doktora a idete uz do poradne na kramare? Treba sa tam objednat alebo staci prist a pockat. Ja idem tento tyzden posledny krat k svojmu gyn, a potom uz by som mala zacat chodit na kramare, tak pre istotu zistujem. Dakujem za info 🙂

liz_lemon
11. jún 2012

@micika treba sa objednat na 02/59542583 na monitor (dvere 221) a potom treba ist na dvere 217, aby tam zhodnotili monitor
pripadne sa rovno spytaj, ked sa budes objednavat na monitor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre