Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

veronika66
19. sep 2012

teraz je chladno tak deku vezmi radšej aj ja som bola po sekcii spala som 4noci ale mali sme 5 ale bolo teplo strašné a bolo všetko ok..pre malé vezmi len plienky č-1 new born a vlhčené obrúsky nič iné lebo všetko dostaneš (lieh,oblečenie, čiapočku)a rukavičky sa už nedávaju kvôli tomu že dieta si potom svojou rukov nevie chodit po tvaričke ako koža na kožu.a ked sa poškriabe to nezostane za pár hodín oto odíde.Ak máš otázky kludne piš 🙂 🙂
@erinka123

erinka123
19. sep 2012

@veronika66 takže ani bavlnene plienky nemusim baliť??? ,lebo vraj 4ks si musim zbaliť čo je zoznam....pampersky mam,pre istotu aj čapičku,aj rukavičky,zbalila som teraz aj bodynka a dupačky,pre istotu,ked to nebudem potrebovať dam to mužikovi nech to zoberie domov....a po sekcii si kedy videla drobčeka?

veronika66
19. sep 2012

hneď ak ho vybral mi ho ukázal ja som mala spinal a potom vzali na jisk a tam mi ho nosili asi každé 4h na 15minut.ked si vezmeš dáke 2 plienky nič sa nestane ale vecičky neber

erinka123
19. sep 2012

@veronika66 dobre tak ich vyložim...ja tam budem ležat od utorka a v stredu bude sekcia ,potom ma odvezu na jisku nie na izbu tak? a mobil si mohla mať pri sebe cely ten čas ? a kedy ťa previezli na izbu? či ako to je?

veronika66
19. sep 2012

no ja som išla v pondelok na 8:00 na príjem a v utorok o 8:30 sekcia potomsom 24h ležala na jiske a potom som išla na nohy sa postavit a previezli ma na izbu.Ty bdeš mat tašku s vecami a tam si daj niekde do boku aj tel a ta taška je stále s tebou a ked dojdes na jisk tak poprosis sestričku nech ti tel vytiahne lebo sa nesmies moc hýbat ale sestričky su tam fantastické tak klud 🙂 a este vezmi si flašku s tým sosacikom lebo s pohára sa po sekcii nenapijes lebo nesmies dvihnut hlavu taký rajec neperlivý 1fl

erinka123
19. sep 2012

@veronika66 takže v utorok ked tam budem v noci spať nemam si nič vybalovať z tašky ked sekciu mam v stredu,tak to so mnou zoberu aj tašku,že? ja uz mam take depky že som zo všetkeho magor 😅

veronika66
19. sep 2012

@erinka123 aj ja som bola neboj čo ja zvládnem zvládne každý lebo ja som iný strachopud. tašku ti rano vezmu a t a chodí stále stebou a nestratí sa neboj sa aj na operačke ju budes mat a potom aj s tebou pojde na jisku a potom aj na izbu tak ju mas stale pri sebe . 🙂 neboj sa nič

zojaaa
21. sep 2012

Ahojte, mate niekto skusenosti s predcasne narodenymi babatkami na kramaroch?my tam uz v pondelok ideme na hospitalizaciu...
Dakujem

liz_lemon
21. sep 2012

@zojaaa nie je sa coho bat, predpokladam, ze idete na odd. patologickych novorodencov, je to velmi moderne a krasne oddelenie, komplet zrekonstruovane len tento rok, lekari su tam perfektni, naozaj sa snazia, sestricky tiez, aj ked najdu sa aj naladove, ale taki su ludia
kazdopadne starostlivost je dobra, hlavne na JIS je to na spickovej urovni, sama som bola prekvapena, ake je to tam pekne
deti su na oddeleni, a maminy su ubytovane v ubytovni pre personal, za detmi mozu prist kedykolvek ale inak sa chodi kazde 3 hodiny kvoli krmeniu, prebalovaniu a pod.
ubytovanie pre mamy je zadarmo, treba si vsak zohnat stravu (da sa chodit na obedy do jedalne), na izbe je chladnicka aj TV, izby su po 2, ubytko je tiez velmi pekne (lepsie ako nadstandard v porodnici)

zojaaa
21. sep 2012

@liz_lemon
dakujem 🙂
som zvedava, kedy sa rozhodnu nas porodit.....asi mi porobia vseliake mozne vysetrenia, budu sa snazit to predlzit co najviac.......a potom asi dostaneme tu injekciu na dozrenie plucok.......
zatial co ich v stredu meral doktor mali 1900g a 2000g....dufam, ze budu v poriadku a ze tam nebudeme musiet byt nejak dlho, uz som na tych mojich chalanov aj zvedava 😵
inak paradooxne je to, ze sa vobec necitim zle, nic ma neboli.....iba vraj uz nemam vobec uzavrety ten krcok maternice....neviem nakolko to je vazne pri dvojcatach....

liz_lemon
21. sep 2012

@zojaaa no, to maju este dobru vahu, v detskej fakultnej mavaju deticky aj mensie ako 1000 g
drzim palce nech su deticky zdrave a nech vsetko dobre dopadne

aduska_ba
22. sep 2012

Je tu niekto kto teraz lezi na Kramaroch???Chcem vediet aka je tam situacia na nadstandarte

janak159
22. sep 2012

@ranya nie nemala som nikoho zazmluvneneho. ziadneho z tych lekarov nepoznam osobne, tak sa mi zdalo zbytocne niekoho zazmluvnovat. vlastne ani neviem, kto presne bol pri porode. bohuzial zatial nepatri k dobrym zvykom, aby sa lekari u nas predstavili, alebo mali aspon menovky ☹ v zasade som vsak bola s pristupom spokojna. super boli najma porodne asistentky a anasteziologicka, ktora mi pichala EPI a fakt ze mi ju pichla dobre, takmer nic som necitila, az kym mi nepustili vodu.

ranya
24. sep 2012

@janak159 dik za info🙂

miriamka
24. sep 2012

Minuly tyzden som sa vratila z Kramarov...musim povedat ze pristup ma nesklamal a bol este lepsi nez ked som tam rodila prveho syna, fakt super aj pri porode (a to som nikoho nezazmluvnovala) aj na nadstandarde 😉

ponyxx
24. sep 2012

@miriamka blahozelam k babatku a dobremu pocitu z nemocnice, vela zdravicka 🙂

zojaaa
24. sep 2012

@miriamka
Gratulujem🙂
Upokojenie, ked su mamicky spokojne s nemocnicou...
Kto vas nakoniec rodil?

miriamka
25. sep 2012

@zojaaa Ja ani vlastne neviem kto nas to rodil...bola to mladucka pani doktorka, hadam 30 rokov mala, dlhe cierne vlnite vlasy...velmi mila a super.

liz_lemon
25. sep 2012
miriamka
25. sep 2012

@liz_lemon Jej,ano,to ona ma rodila a fakt supeer!

barbora21
25. sep 2012

@aduska_ba Ahoj, vsimla som si, ze si sa davnejsie pytala na Cunderlika....mas o nom nejake info? Pripadne si si ho zazmluvnila...?Dakujem za info 🙂

aduska_ba
25. sep 2012

@barbora21 ja chodim k nemu na sukromnu kliniku a tak tiez sa mi podarilo ho aj zazmluvnit 🙂 .....len som chcela vediet ci niekto ma s nim skusenost 🙂

katie1
26. sep 2012

@miriamka ahoj, gratulujem 🙂
Prosim Ta, aka je teraz situacia na nadstandardoch? Su volne?
A treba zobrat na pobyt aj deku pre babatko, alebo poskytuju ked by bolo chladno?

miriamka
26. sep 2012

@katie1 Na nadstandarde bolo v poho volne,hovorili ze teraz to uz je volne lebo porodov nie je tak vela ako v auguste ked ich bolo aj 20 za den.My sme deku nepotrebovali lebo bolo teplo,ale radsej si zober svoju videla som ze niektore maminky maju vlastne.

barbora21
26. sep 2012

@aduska_ba Ja k nemu chodim tiez do jeho ambulancie len som pocula, ze je tazsie si ho zazmluvnit ale asi si teda problem nemala. A ak sa mozem este opytat ako ste dohodnuty - teda akym sposobom bude privolany k porodu? Mate mu zavolat na mobil...alebo nieco podobne...?

marfie81
29. sep 2012

ahojte baby, mate niekto skusenosti s p. doktorom Pruzincom? chystam sa unho rodit a som zvedava na vase pripadne skusenosti.. dakujem

liz_lemon
29. sep 2012

@marfie81 ja som ho mala na JIS po sekcii ako izboveho lekara, nikdy nic nepovedal, ale sestricky z neho boli na makko, je to taky stary seladon 🙂 ako lekara ho teda neviem posudit, ale viem, ze si ho vela bab chvalilo

marfie81
29. sep 2012

dakujem za akukolvek info, je fakt prijemny, tak uvidime...

veronika66
30. sep 2012

ahooj ja som ho mala na sekcii pred 3mi mesiacmi a bola som max spokojná došiel nás každý deň kuknúť a skontrolovať a vždy bol vysmiati.A šije najkrajšie a najlepšie so všetkých doktorov aj ho tak volajú že doktor krajčír 😀 😀 😀 a jedna kamoška ho mala pri normálnom pôrode a veľmi jej pomáhal a podporoval 🙂
@marfie81

marfie81
30. sep 2012

@veronika66 super, dakujem pekne 🙂 to potesi taketo info 🙂 tak snad to teda zvladneme... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre