Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

weronyca
3. jan 2010

Berush.. Co som v teme januarovky, skoro vsetky co mali termin ako ja alebo po mne, to uz maju za sebou..co ti poviem..aj moj maly by uz mohol na svet.. stale mu dohovaram a on nic 😠 ja sa inak tak citim,na prenasanie.. ale uz som zo seba nervozna..lebo sa mi veeeelmo zle dycha..

len ma pekne vykukaj!! budem len rada ked tam niekoho budem,,poznat" i ked ty si asi tak tyzden po mne terminovo. a chcela by som nadst.

bibione
4. jan 2010

beruska: prirodzeny porod je ovela lepsi...za prve,aj ked ta nastrihnu...jedine co ta bude boliet je suska 😀 a tyzden si velmi nesadnes...ale to je nic proti sekcii...to uz je troska ine kafe...zozrezane brucho fakt desne boli,aj laktacia sa ti rozbehne az po dvoch dnoch,ako ked rodis normal...u sekcii je vsetko troaku pozadu,lebo telo nevie,ze si porodila 😅 tak sa spamatava podstatne dlhsie...okrem toho nebudes mat ranu co ta bude boliet este mesiac a brusko budes mat rychlejsie spat ako po sekcii...moje nabrate kila idu sice pekelne dole,ale s bruchom to jest horsie...maternica sa nejak moc nezmensila,na brucho si lahnut nemozem a cvicit asi tak o mesiac budem moct 😖
mna nastastie nenastrihavali,este to by mi chybalo,aby som bola aj tam,aj tam rozrezana...ale nastrihuje sa,az ked je hlavicka vonku,co my sme nemali,lebo sa krpec nejak vzpriecil ci co,tak musel nasilu 😎

rainbow0508
4. jan 2010

Ahojte zienky. Pozeram, ze vela z Vas rodilo alebo ide rodit na Kramaroch...aj ja som zvazovala, ale nakoniec Kramare vyhrali. Len ma trochu zlosti, ze mi Masura zdrhol na dovolenku a tak vybavujeme na poslednu chvilu tatinovu ucast pri porode. Drzte palce, aby nam to vyslo. Neviem sa dovolat Jandovej, pisala som mail. Snad sa to podari, lebo termin mame uz o 8 dni. Aj ked ako prvorodicke to nemusi vyjst hned v ten dany termin. Uvidime. Len ja nechcem ist sama rodit...moc by som chcela manzela pri sebe. A on by tiez rad. Tak si spomente na nas, aby nam to vyslo. Vdaka...

weronyca
4. jan 2010

Rainbow, Jandova vravela, ze komunikacia s nou funguje len cez mail. Tel.nedvihaa,kedze ma stale nejake stretnutia.. uvidis urcite sa ti ozve. a ked jej povies,ze o tyzden rodis, urcite si najde cas a urobi aj individualne stretko,aby si tam muzika mohla mat. Sama to tak vravela. 😉 Lekara si zazmluvnujes,ci ee??

rainbow0508
4. jan 2010

Moc sme chceli rodit u Masuru, ale dost neskoro mimochodom oznamil, ze tu nebude. Tak uz to necham tak. Myslim, ze su tam vsetci lekari celkom v pohode, tak neriesim. Aj moja sestra rodila tak, ze nemala a bola nad mieru spokojna. Tak snad nebude nic strasne, ked nebude zazmluvneny lekar.

bibione
4. jan 2010

rainbow: aj ked to nestihnes,nic sa neboj...my sme tiez neboli a sestricky sa ma hned pytali ci chcem muza pri porode...a ja ze hej,ale nemame u janodvej vybavene...nebolo kedy...ale bol somnou...uplne v pohode s,me sa dohodli 😉

rainbow0508
4. jan 2010

Tak to je super...upokojila si ma. Snad to vyjde 😉

beruska151
4. jan 2010

Bibi:diki za infosky neboj ani sa nenazdas a zase bude s teba kocka taka ze sa za tebou 2 krat otocia.Nechci ako vyzeram ja nos mam ako prasa 😀 A o tele ani nehovorim ako sud plny hnoja osprchujem sa a za hodinu zase
smrdim ako prasa. 😠 Katastrofa uz aby som to mala za sebou. 😉

Werca:Aj mne sa tazko dycha ale vraj je to normalne babo tlaci na branicu tak preto.Vecer ani zaspat nemozem strasne ma kope do rebier potvora uz aby bola vonku. 😠 Z laveho boku mi stale nozicky vyduvaju je to smiesne ale iba nachvilu potom mi to lezie na nervy. 😖 No viem ze sme po tyzdni ale nikdy nevies. 😉

weronyca
4. jan 2010

Noo mne bolo dnes povedane na poradni,ze je mozne,ze budem kludne aj prenasat ☹ neni som otvorena ani na jeden prst ☹ ☹

amisa
4. jan 2010

Ahoj baby, no dnes bola priprava pre oteckov a boli sme tam len tri pary, a prisli aj dvaja pani sa prihlasit a ked sa ich pytala ze ekdy maju ich manzelky termin tak obaja povedali 30.12.2009, povedala im ze ucast na porode je uz len an dohode zo sestrickami ze ona im uz pomoct nemoze. Inak cely cas jej tam vyzvanal telefon ale endvihala, lebo to by asi viac telefonovala ako nam cosi vystvetlovala. Aj sme to hned vyplatili. 😀
Inak toto bola asi najhorsia noc v mojom tehotenstve, od pol noci ma strasne bolel zaludok, hnacka, vracanie, ani vodu som neudrzala. Menstruacne bolesti v podbrusku, aj pri jandovej som stiskala stolicku zhruba kazdych 10 minut. Poslal ma na urgent z tade na gyndu a cuduj sa svete nic.. len 1.5 cm a ze na prod to teda este nevyzera,ze to som skor niekde nejaku virozu chytila ci nieco pojedla. Naspet na interny urgent uz som nesla, to radsej doma o sucharoch a ciernom uhli. Nastastie doobeda sa to cele ukludnilo aj bez infuzie. Ale moje heslo dnesneho dna " na posr.... aj haj... spadne", taketo rpoblemy no to mi je tak treba. 😨 😠 😖

rainbow0508
4. jan 2010

weronyca...tak to sme dve. Ani ja sa neotvaram, tak sa nechame prekvapit. A termin mam tiez 14.1. Drzim palce 😉

martina46
4. jan 2010

ahojte, ja mam sice este daleko, ale uz chcem mat blizko, chodim vam tu ticho zavidiet 😀
drzim palce vsetkym 😉

weronyca
4. jan 2010

Amis no pekne, tak si davaj pozor, snad uz sa ti nic podobne nevrati..ti oteckovia, co sa teraz zobudili?? 😀 😀 pekne na pobavenie. kocendy, ale mohla by som sa v porodke s niektorou z vas stretnut..

amis este to som chcela, toho 7dmeho ides na to cvicenie, ci nie??

amisa
4. jan 2010

weronyca pytala som sa, ze jedine na blink by som mohla dobehnut ale inak ma zapisala na 11.1. (pondelok), uvidime ako sa budem citit.
Inak ti oteckovia boli strasne podareni,dosli sami spolu. Hehehehe ktovie na co cakali doteraz (boli myslim zahoraci 😅 mozno si ich tu nejaka tehulka spozna)

kacenqa
4. jan 2010

ahojte, jandova mi dnes odpisala, ze ked sme uz raz tu pripravu absolvovali, staci, ak pridem ja sama, s manzelovym rodnym cislom a preukazom poistenca a zucastnim sa len uvodu stretnutia a ona mi da potvrdenie a navrhla mi 13.1. termin stretka.

tak parada...pojdem tam a aspon sa zapisem na nejake cvicko, aspon jedno dve by som si chcela absolvovat, nech si pripomeniem to dychanie 😀 😀 😀 😀

weronyca
4. jan 2010

kocky, tak to naozaj ziadna nepojdete 7meho na cvicko? 🙄 🙄

beruska151
4. jan 2010

Baby pred tyzdnom som bola na poradni.A zajtra musim ist znovu ale moj doky Jany ma dovolenku.
Takze zajtra mozem ist kludne tam a vysetri ma hoci ktory?Naposledy ked som bola tak som bola u židika a on povedal ze mam o tyzden prist.A neviem aky doky tam bude.Vy nahodou neviete kto zajtra ordinuje a v ktorych dverach?

weronyca
4. jan 2010

viem, ze zajtra ordinuje aj prochazka..dvere uuuplne vzadu ..neviem ake je to cislo.

jaja25
4. jan 2010

Vďaka Zuziq- to ma nenapadlo, aj ked trosku mi asi budu robit problemy- no uvidim.

beruska151
5. jan 2010

Werca:diki moc 😉

jaroe
5. jan 2010

zienky je na Kramaroch nejaky lekar alebo lekarka, ktora mi dovoli vybrat si nejaku prirodzenu polohu na rodenie /v klaku, podrepe, prip. lahu na boku?/ Uz som na Kramaroch rodila klasicky na chrbte a druhy krat to nechcem zazit. Nemala som zazmluvneneho ziadneho porodnika, neviem ci by to pomohlo v tomto pripade.

natashkaa
5. jan 2010

JAROE

existuje tema Prirodzeny, nielen "spontanny" porod na kramaroch a tam baba rodila po stvornozky cele to tam opisuje a myslim, ze je tam aj meno konkretneho porodnika ktory jej to umoznil snad Ti ona pomoze

natashkaa
5. jan 2010

a weronyca teraz tak pozeram, ze Teba tusim kurnik poznam zo skoly 😀

weronyca
5. jan 2010

Jeee ahoj nataska..hej hej poznas ma zo zakladky este🙂)

mirinda10
5. jan 2010

baby treba do porodnice doniest vlozky a podlozky alebo mi to tam daju, pytam sa preto, ze mam v plane ist robit nakup do zdravotnickych potrieb ci si to mam kupit alebo nie, dakujem za radu

beruska151
5. jan 2010

mirinda10:Vsetko si musis doniest tak len nakupuj 🙂 Vlozky aj tie podlozky aj toaletny papier 🙄 a vsetky hygienycke potreby a nezabudni slapky do sprchy a tampony do podprsenky 😖 aby ti zachytavalo mlieko v tescu ich dostat kupit lacno. 😉

mirinda10
5. jan 2010

dakujem tak budem kupovat vsetko chcela som si byt ista nakolko ja som bola v 18tt operovana v Hradci Kralove a ked ma sestricky videli ako som si vybalovala tasku toaletak, hrncek, pribor tak sa na mna pozerali, ze som z inej planety tam davaju vsetko aj vlozky, toaletak je fakt co tam je standard u nas je nadstandard ale sme ina republika co je na skodu

beruska151
5. jan 2010

Mirinda10:no tak to si sa dobre dostala 😕 to si tam mala ist aj rodit lebo tu je to tak ako hovoris 😒 .Tu je to nadstandard a za ten sa plati aj ten pribor a hrncek si musis doniest. 😖
uteraky,2nocne kosele...Ale ked sa spytas sestricky ona ti da papier a tam je vypisane vsetko. 🙂

weronyca
5. jan 2010

mirinda mas IP

mirinda10
5. jan 2010

rodit tam nejdem nakolko to by mi poistovna nepreplatila a tuto operaciu platila poistovna nakolko sa to u nas nerobi, ja som cakala jednovajecne dvojky ale dostali trasnfuzny syndrom a operalovali ma tam, robi sa to iba v HK aj pre CZ, u nas by mi nechali obe deti zomriet, takto mam aspon jedno su v tej medicine napred neda sa nic robit
ja chodim do rizikovej poradne k doc Plankovi a musim sa s nim dohodnut aby ma aj rodil ale chcem ist iba na cisarsky nakolko stale nosim mrtvu babulku ma 8 cm a ma aj svoju placentu, tak chcem mat istotu, ze nas nic neprekvapi a vyberu aj ju a aj pre vek mam 40 rokov tak uz nic nechcem riskovat uz som si stresu uzila dost aj ked viem, ze hojenie bude dlhsie ale idem na istotu
tebe sa to uz blizi to uz moze prist kazdu chvilku 🙂
inak mas pekne motto dieta je lahke splodit nam sa to podarilo na 7mi pokus na umelom oplodneni az v Brne ako samoplatci, takze pre nas to nebolo vobec jednoduche ale dockali sme sa a moc sa tesime na ten najvacsi poklad sveta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre