Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

sandruska2011
8. máj 2011

@zuzkat1 ahoj no tak rada by som ti chcela poradit ale to vazne neviem ako to tam je .... a prve ma kolko rockov ?? 🙂

katakata
8. máj 2011

@sandruska2011 mame Ninu, ja som velmi chcela dve dievcatka, ale tato s ninou chceli braceka tak ho budu mat, Denisa 🙂 , uz sa na neho tesime....no ja na pobyt na standarde nespominam dobre, hlavne kvoli tym toaletam a sprche na chodbe, ale ja som bola po cisarskom a velmi takzko sa mi prechadzalo a bolo tam velmi teplot takze stale spotena, do toho cistenie...proste tentokrat si chcem uzit trochu lepsie podmienky...tak uvidime...

zuzkat1
8. máj 2011

@sandruska2011 no ona ma 15 mesiacov a patrim medzi tie "blaznive" co planuju dlho kojit🙂 a druhe by sme chceli uz teraz... no ale jedna sa hlavne o to ze ak nebude moct byt so mnou tak bude musiet nejak pochopit ze vecer musi zaspat bez mliecka a v noci ked sa zobudi na mliecko tak ho proste nedostane 😅

tehula
8. máj 2011

@zuzkat1 Zuzi, a ty chces kojit teda aj pocas tehotenstva? Nebojis sa potratu?

zuzkat1
8. máj 2011

@tehula jasne ze chcem🙂 to ak by som mala prestat kojit tak u mna druhe tehu neprichadza do uvahy, kojit sa smie pokial nie su nijake komplikacie...prve tehu som mala OK takze si nemyslim ze by malo nieco byt pri pripadnom druhom...ak by dr povedal ze kojit musim prestat lebo babo neviem co, tak prestanem, ale ak bude vsetko OK tak urcite nie a potom tandem🙂

salomuska
8. máj 2011

@zuzkat1 ahoj, podla mna ti na kramaroch neumoznia pobyt s malou - manzel/priatel sa priplatit da. ale na tvojom mieste by som sa tym kojenim prilis netrapila. kojit mozes stale, aj potom tandemovo...dvojrocnym detom sa veci jednoduchsie vysvetluju, lepsie dokazu pochopit situaciu, tak sa toho neboj 😉 a budete mat predsa este 9 mesiacov na pripravu 😎

zuzkat1
8. máj 2011

@salomuska 🙂 dakujem aj ja sa snazim tak pozitivne mysliet...asi dost predbieham kedze este nie som ani tehu ale rada mam vo veciach jasno🙂 ze co ma caka a tak🙂 a vidim to tak ze pojdem na kramare ak sa zadari druhe mimi tak som skusila ze co ak🙂 aj ked som viac menej ratala s tym ze mi to nedovolia...

zuzana369
9. máj 2011

@sandruska2011 ja by som urcite chcela nadstandard, ak bude volny, najlepsie ten, kde by mohol byt so mnou aj manzel...ale to zavisi od kapacit, ale bolo by to idealne 🙂

sandruska2011
9. máj 2011

@katakata jaaj no ale sak hlavne vec nech su zdravuckí vsetci 🙂 a tak teda pokial bude volne planujes nadstandart ... ? hm ... no tak to ti verimmala si to urcite tezake .. ale teraz to bude urcite lepsie 🙂 budem ti drzat palceky 🙂

sandruska2011
9. máj 2011

@zuzkat1 no bude musiet sak ale aj keby sa vam to teraz podarilo mate este 9 mesiacov 🙂 a myslim si ze by ste to dovtedy zvladli 🙂 moznoze dovtedy uz ani kojit nebudes 🙂

sandruska2011
9. máj 2011

@zuzana369 tak to mas aj velice dobreho manzela kt.chce byt stebou este aj na izbe 🙂 a tam kde mozu byt aj manzelia su kolkati na izbe ?? a asi je tam aj väcsia suma ze ??

zuzana369
9. máj 2011

@sandruska2011 to je dvojlozkova nadstandard, muz by platil tusim 33 eur plus ja 16,60...tak nejak

janicka
9. máj 2011

len este poopravim... co sa tyka ,,manzela na izbe"... to je nadstadard pre 2 osoby... az na to, ze ked bude rodit zena, ktora chce nadstandard, tak manzela poslu domov a pridelia jeho lozko pacientke... 😉
A pokial viem, tak o nadstandard je dost velky zaujem, takze by ste museli mat velke stastie, aby tam bolo viac volnych miest...

zuzkat1
9. máj 2011

@sandruska2011 nezartuj🙂 ja chcem kojit 3 roky🙂 ale ved ked ostanem tehu tak ju budem nosit na vsetky sona a pripravim ju na surodenca, snad sa aj bude tesit🙂 uz len aby sa to podarilo...
baby dakujem za reakcie🙂 ked sa nam zadari mimi tak sa sem vratim🙂

zuzana369
9. máj 2011

@janicka ved pisem, ze to zalezi od kapacit...to je mi jasne, ze ked tam bude vela mamiciek, tak tam moj muz nebude zaberat miesto...ale kamoske sa to na kramaroch podarilo, nebolo vtedy plno, tak to vyuzila, tak to tak planujem aj ja.

katakata
9. máj 2011

@sandruska2011 sandri dakujem, no dnes som bola na sono a teda som dost vystrasena...somm omentalne 37+5 a maly ma uz teraz 4 kg ☹ , dr povedala ze ani takato vaha neni dvoovd na planovanu sekciu, aj ked uz jednu mam za sebou...no ja mam trochu obavy aby to pri pripadnom prirodzenom porode moja maternica ustala...jaaaj...velky je ten moj valibuk a to mame este dva tyzdne do terminu

sandruska2011
10. máj 2011

@zuzana369 jaaaj no pekne .. ale aj tak sa mi to zda moc nato ze chcu tak vela ...

sandruska2011
10. máj 2011

@zuzkat1 heh to je dost dlho heheh 😀 ale sak cim dlhasie tym lepsie 🙂 a tak ti drzim palceky aby sa vam to druhe co najskor teda podarilo 🙂

sandruska2011
10. máj 2011

@katakata no tak to sa ti ani necudujem 🙂 ale snad to bude wsetko wporiadku 🙂 ja som 35+6 a malicka ma 2,800 kg 🙂 cize akurat 🙂 ja len dufam ze malicky bude vporiadku a wsetko dobre dopadne 🙂

mirinda10
10. máj 2011

@zuzkat1 no to asi nebude mat byt kde nakolko ak budes na standarde, tak kde povodne boli 3 postele, tak teraz tam su 4 postele a 4 postielky, nie je miesto ani na stolik, tak jes na posteli a ulicka max na osobu aby sa dostala k posteli, hroza, tam nemas kde si dat dalsiu postielku a ak by tam plakali deti a svietilo svetlo cez noc, tak si myslim, ze by ju to rusilo
na nadstandarde su dve postele a dve postielky, takze mas to tam tiez huste postielky su vedla seba, izba je max vyuzita a dostat sa na nadstandard mozes a nemusis, podla toho ci je plno a ci nie, ta postielka, co tam maju je max pre male babo, dcerka by ti vypadla ale neviem si uplne predstavit ako by si sa starala aj o jedno aj o druhe.

emily3
10. máj 2011

Ahojte tehulky a mamicky, rodila som na kramaroch 4x a bola som spokojna, a chcela by som aj tento razak sa podari 😅 chcem sa spytat,pripravu robi stale p. Jandova?
@mirinda10 naozaj na standarte su 4postielky? tak to je fakt dost... 😕
ja som na posledy bola na nadstandarte v trojizbe, ale vacsinou som tam bola sama, lebo maminy chceli ist do dvojky, takze po porode ich priviezli na trojku a ked sa uvolnilo miesto ich premiestnili na dvojku, bolo to celkom fajn, lebo som bola na izbe sama s babatkom a ostatnym kym priniesli babo po porode uz ich stahovali vedla...takze sme sa aj vyspali a bola pohoda.... 😉
@zuzkat1 mozes kojit pocas tehotenstva....pri jednom tehu mi to lekar neodporucil, ani nie preto ze by som malaproblemy, ale tak automaticky...ale teraz som sa snazila co najdlhsie kojit malu aj pocas tehu, ale mi odchadzalo mlieko, a viac ma to bolelo a bolo mi to neprijemne, tak som malu odstavila, ked som bola v 3mesiaci...a mala doteraz sa dobija...nezabudla...tak to vidim ze bude este od do mna cuckat ked sa male narodi, alebo to aspon skusi 😉

cavo
10. máj 2011

@henuska ahoj heni, ja som rodila vo februari na kramaroch a musim Ti povedat, ze som bola spokojna, keby som mala rodit este po treti krat, tak urcite to budu kramare a keby som si mohla vybrat tak dr. Valenta, prve dieta som rodila v ruzinove a ziadna vyhra, 17 hodin som sa trapila a neotvorila som sa ani o mm, tak to bola nakoniec sekcia. teraz som mala mensie komplikacie, zacala som krvacat a nastastie mal sluzbu dr. Valent , kedze som nemala zazmluvneneho dr. tak som sa obavala ako to dopadne, nechcem prehanat, ale miesto epidural som mala spinal, nic som necitila, ale nebola som omamena,bola som plnne pri vedomi a museli mi znovu robit sekciu, kedze mi odumierala placenta, mohlo nastat krvacanie do maternice a mohla som mat problemy, nielen ja ale aj maly, za hodinu bolo po vsetkom a maleho som videla stastna a neunavena. na pooperacke bola potom uz pohodka. len to vstavanie po 24 hod. je hruza, horsie ako porod. maleho mi dali az na druhy den a uz som ho mala na izbe. paci sa mi, ze uprednostnuju na kramaroch dojcenie a nie umelu vyzivu. kojim doteraz, maly ma 3 mesiace. po sekcii, je to super. bola som na nadstandartke, boli sme dve mamicky. deticky spali vacsinou rovnako, s malymi odchylkami, ale vyspali sme sa aj my mamicky. dostali sme skoro vsetko, ja som pouzila zo svojich veci iba, zub. kefku hreben, vodu lucku ale iba prve hod, potom je caj, sprchac, sampon, toaletak, slapky do sprchy, papuce, zupan gumicky do vlasov, kosele s velkym vystrihom na kojenie, moj pohar, lyzicu a pribor, casopisy o mamickach, spick stick, fotak, telefon, nabijacku, ponozky,sietove nohavicky, rukavicky pre maleho, capicku, plienocky pampers, 50 ks som minula za 6 dni, balzam na usta a kvapky do nosa a este papierove obrusky na nos a navlhcene vreckovky pre babatko. i ked po sekcii, som nemohla ani kychat ani kaslat ani sa smiat, bola som spokojna so vsetkym, lebo som vedela, ze tam nezostanem vecne, sestricky boli vpoho a vzdy niekto prisiel na izbu nas pozriet, poradit, alebo len tak otvoril dvere. rychlo mi to ubehlo a mozem len odporucit. drzim ti palce,paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

zuzkat1
11. máj 2011

@sandruska2011 dakujem🙂

@mirinda10 no ja som rodila malu na antoskej tam sme boli dve na beznej izbe a miesta bolo dost,ale tam uz nepojdem ani keby mi zaplatili... aj som ratala s tym ze na slovensku je to skor utopia ale tak som sa opytala ze co ak🙂 najradsej by som aj tak hned po porode sla domov... ale to samozrejme tiez nemozem a u manzela by mi toa ni nepreslo 🙄
@emily3 hej viem ze mozem🙂 ja sa aj chystam🙂 len este malokto to tak robi a mozno aj preto ze ani gynekologovia to moc nepodporuju asi nie je dostatocna osveta🙂

natas4
11. máj 2011

@zuzkat1 a preco by si uz nikdy nerodila na Antolskej??

inak ja som rodila na Kramaroch a porodnicu a lekarov - porodnikov mozem len odporucit a vynachvalit...podla mna je vsak na Kramaroch zle novorodenecke oddelenie...keby mi nepomohla jedna doktorka - porodnicka, tak by som dnes nekojila...kazda sestra z novorodeneckeho povie nieco ine, davaju protichodne informacie, nik mi za tyzden nepovedal, ze mam dat babatko odgrgnut a okrem jednej laktacnej poradkyni mi nik ani neukazal ako si mam babatko prilozit!!!! na to ze som bola prvorodicka som stastna ze kojim....robia na Kramaroch velku kampan kojit, kojit, kojit...ale nik tam s tym mamickam prvorodickam nepomoze..ak nastane nejaky problem (napr. upchate mliekovody a pod) tak jedinej odpovede, ktorej sa clovek docka je, ze treba vydrzat...ale aby pomohli tak to nie...

zuzkat1
11. máj 2011

@natas4 ked kojis nemusis dat odgrgnut🙂 moja zaspava na prsniku a na grganie som ju jakziv nebudila 😉
no nerodila lebo samotny porod bol hroza... nikto na mna ani nepozrel a zacali konat naozaj az v hodine 12tej... bola som tam od 8mej rana a porodila som o 7mej vecer a cely cas len obcas niekto prisiel a vacsinou len kricali na manzela nech mi pomaha tlacit... a mala mala nasledky ale to uz je za nami.... oddelenie bolo dobre vybavene hlavne super ze len dve na izbe a aj postielky neboli take ze na pevno ale take na kolieskach male teda sa dali tlacit vsade kam som isla a aj sprchy a wc pre dve izby spolocne teda pre 4 zeny a vstup bol priamo z izby...personal ako kto... asi 2 sestry boli fakt mile, ale nemysli si ze tam niekto pomaha s niecim, prebalovat ma naucila spolurodicka🙂 a malu mi priniesli rano o 6tej a ze "tu mate" vytiahla mi prsnik a ze "kojte" a to bolo cele.... dosla som domov na druhy den zapal prsnika a 39teplota...volala som na oddelenie ze co mam robit a oni ze to je v pohode to nic... sla som teda na gyndu k mojmu dr a ten zhrozeny a hned atb... teda nikdy viac antolska

natas4
11. máj 2011

@zuzkat1 no ale ked si neodgrgne tak sa mi potom vzdy pogrcka ☹

zuzkat1
11. máj 2011

@natas4 http://dojcenie.wordpress.com/category/rast-a-z...
tu o tom pise annag... pozri celu stranku su tam dobre clanky...je to laktacna poradkyna 😉

natas4
11. máj 2011

@zuzkat1 dakujem 🙂 skusim to tak, lebo nasa mala mi vzdy zaspi na prsku 😀

zuzkat1
11. máj 2011

@natas4 nemas za co🙂 dufam ze to pomoze🙂 ja kym so nenatrafila na annag a baby co pomahaju pri kojeni - je tu aj tema.... dakujeme annag ... tak som porobila kopec chyb a mala si aj dost popalakala ked ju davala dole z prsnika... ona chcela haji a ja podla "rad" pediatra som robila vsetko presne tak ako jej to nebolo po voli 😅 potom uz vsetko klapalo ako malo odkedy som nasla to forum a zmenila pediatra🙂

dankamat
11. máj 2011

@zuzkat1 dobra stranka o dojceni, dakujem za tip 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre