Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kirocka
14. apr 2010

Kacenka 821,
velmi som prekvapena s tvoej skusenosti. JEDNODUCHO - PROTIKLAD MOEJ SKUSENOSTI. co sa tyka nadstandartu - ked ja som si dohadovala nadstandart, ma ihned upozornili ze je velky zaujem, a moze stat ze miesto ne bude. napriek vsetkemu som sa predbezne informala co a ako, a ked uz som viac menej vedela predpokladany datum hospitalizacie, tak som este raz opytala lekara, a problem nebol... mala som zazmluvneneho porodnika, a ten sa mi naozaj o vsetko postaral.

domeli
15. apr 2010

už som sa raz pýtala, ale dostala som iba jednu odpoveď. Čo stojí zazmluvnenie lekára? A je rozdiel medzi zazmluvnením klasického pôrodu a zazmluvnením plánovanej sekcie (mám bábo KP + oči neslúžia, ako by mali)?

lusa889
15. apr 2010

domeli,
zazmluvnenie lekara stoji cca 232 EUR, epidural 106 EUR, osovba pri porode 16,60 EUR. taketo info soom dostala na predporodnom kurze u p. Jandovej tento pondelok.

andy22
15. apr 2010

Doc. Rusnak je kapacita - aj ako odbornik, aj ako clovek. Som nesmierne rada, ze bol pri oboch mojich porodoch 😉 Ale na Kramaroch su skoro vsetci dobri - Valent, Plank, Prochazka, primarka Dedinska... Co sa tyka porodnikov, Kramare v Bratislave jednoznacne vedu.

domeli
15. apr 2010

lusa, veľmi Ti ďakujem za túto info. Včera mi totiž jedna holka na poradni hovorila o 10000,-, tak to ma fakt vzalo... Zrejme to už myslela s epidurálkou. Pozerám, že aj Ty čakáš "májovčatko" ako ja, tak prajem ešte pekné zvyšné tehuľkovské týždne 🙂

lusa889
15. apr 2010

dakujem domeli, aj tebe hlavne so stastnym a zdravim koncom 🙂

skelin
15. apr 2010

Ahojte ja mam termín 31 mája a zatial neplánujem zazmluvniť si dr. Ale som teraz zhrozená z toho Procházku, aj kamaratka sa mi nanho sťažovala rodila koncom januara. Tak sa modlím aby som ho nedotala, no ale nahoda je svina 🙂 Ja chodím k pánovi doktorovi Čunderlíkovi, úžastnemu dr. tak dúfam že schytám niekoho rovnako milého. V 15 tt som ležala na kramaroch 8C a bola som veľmi spokojná a páčil sa mi aj Dr. Jány z vizít, všetci boli velmi milí aj sestričky, tak sa na jednej strane teším a na druhej mám obavy z celeho priebehu.Tak májovkam držím palčeky možno sa vidíme 🙂

zuzana77
15. apr 2010

skelin
a ty chodis do jeho sukr. ambulacie? a nechces si ho zazmluvnit?

skelin
15. apr 2010

zuzana77
Hej do tej na Hroboňovej.Nejsu na to už peniažky, ešte nemame ani kočík , tak neviem ako bude ale ved odrodí ma každý a vravím všetci dr. tam boli velmi milý , len z tohto Procházku mam zimomriavky čo o ňom čítam

cucorieda45
15. apr 2010

Ahojte dievcence, dnes som tu 1x resp, prihlasena som asi tak 1 minutku, tak sa len tak obzeram... 😉 Ja mam termin 13.5.2010...nikoho nemam zazmluvneneho, bez epiduralky, tak snad to neolutujem a nejako prezijem 😉 Prave dnes sme absolvovali s muzickom u Dr. Jandovej pripravu pre oteckov, alebo ako to nazvat, tak dost som sa pobavila...Ta " zenska " hovori tak o porode, ze mam chut rodit hned a zaraz...ja viem, prejde ma to nadsenie...baby je tu niekto s terminom okolo 13.5.??? Kto v blizkej minulosti rodil bez EPI? Dajte nejaku skusenost, hm? Vdaka...

domeli
16. apr 2010

ahoj cucorieda45,
ja mám termín 15.5. (podľa ms), resp. 5.5. (podľa utz). Len mi hrozí sekcia pre to, že malé je otočené opačne, tak s najväčšou pravdepodobnosťou dovtedy už budem doma (lebo plánovaná sekcia sa robí hneď po ukončení 38. tt. a teda ak nenastanú komplikácie, čo verím, že nie). Ale určite dám vedieť dojmy z oddelenia i samotného pôrodu.

stanka33
16. apr 2010

skelin a pan DR. Cunderlik sa da zazmluvnik iba pre pacientky v jeho sukromnej ambulancii alebo aj na Kramaroch nevies nahodou???

misik1
16. apr 2010

najnovsie info...dr.cunderlik nechce velmi zazmluvnovat, uz nerobi ani tu poradnu v poslednom mesiaci ☹ ma toto velmi vel,povedal,co je fakt

noemisofia
16. apr 2010

Ahojte, ja mam termin 15. maja a idem na prvu poradnu na Kramare v pondelok k dr. Prochadzkovi. Tak uvidime. Ale zazmluvnovat si nikoho nebudem. Turkota inak berie na zmluvu a je vraj dobry. Tak sa drzte a mozno sa naozaj s niekym aj uvidime 🙂

domeli
17. apr 2010

kočky, kde sú tie poradne-ambulancie (č. dverí 214-222 či ako) pre tehuľky od 36. tt.? Myslím, v ktorej časti? Mám tam ísť tiež v pondelok a ja som zatiaľ bola iba za pôrodníkom priamo na 8. poschodí na utz. Tie poradne-ambulancie sú v tej nízkej budove (Poliklinike)?

andrea142
17. apr 2010

ahojte

domeli: áno v tej poliklinike. vyjdeš po schodoch a potom doprava, potom znova doprava a potom už sú tam tie ambulancie. 😀

domeli
17. apr 2010

ďakujem, andrejočka 🙂

cucorieda45
17. apr 2010

Ahojte, tak ja idem do poradne 1x na 222 k Dr. Ferakovej 21.4.....nemate o nej nejake referencie? Na co by som sa mala pripravit? 🙂 🙂 🙂

kiwinka
18. apr 2010

cucorieda , priprav sa na vsetko mozne aj nemozne 🙂 !

cucorieda45
18. apr 2010

Kiwinka....ej ha...to je este horsie ako by si napisala nieco negativne...heheh...vsetko mozne, nemozne, nooo znie to tajomne 🙂 😀

lusa889
18. apr 2010

cucoriedka, ako si sa prosim objednala k Ferakovej? len si si nasla cislo na nete a zavolala do ambulacie? 🙂

jaz
18. apr 2010

cucorieda, moja skusenost spred 2 rokov: dlhe cakanie, expresne rychla poradna - vysetrenie, pocuvanie srdca babatka lievikom, potom ta poslu obliect sa, kym s tym skoncis sestricka prinesie knizku a uvidime sa o tyzden. Takmer ziadna sanca na otazky, ani doktorka sama od seba toho velmi nenahovori 😉

lusa, tu mas telef. cisla http://www.nspr.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/kr... najdi si Poradňa pre tehotné v poslednom mesiaci gravidity, sestricka ta objedna k nejakemu doktorovi, ktory tieto poradne robi 😉

miriam11
18. apr 2010

kirocka, aj kacenka 821. chcem len reagovat na vase prispevky. Zial, mam presne take iste skusenosti s hospitalizaciou ako kacenka. Moj hrozny porod skoncil CR a takisto nemali miesto, nedali ma ani na pooperacnu izbu, ale tiez nebol volny nadstandart (co som bola priserne sklamana) a dali ma rovno na standardnu izbu. Personal sa v priebehu mojho pobytu spraval tak zle, ze som neskor podala staznost. Takze si fakt myslim, ze dostat sa na standart je smola a na nadstandart obrovska vyhra. Je to smutne, ale je to tak. Co vsetko peniaze porobia s ludmi.............

cucorieda45
18. apr 2010

Lusa889: Ahoj ano tak ako hovoris, nasla som si cislo na nete tu je +421-(0)2-59 542 794 a zavolala som. Povedala som ze som mesiac pred terminom porodu...Sestricka ma objednala na stredu 21.4.k Dr. Ferakovej, c.dveri 222...nebolo to moje rozhodnutie...ja si nikoho nezazmluvnujem...takze to sestricka dala, asi podla toho ako mal kto volne ten tyzden...potom mi kazala sa objednat na monitor na ten isty den ako do poradne, cize na 21.4. dala mi cislo...+421-(0)2-59 542 423, č. dveri 214. Inak sa tam tazko dovolat, ja som bola osobne ked som sla od Dr. Jandovej... Mozno sa stretneme pri porode...heheh vidim ze mas termin 17.5, ja 13.5... uz sa to bliiiizi
🙂

lusa889
19. apr 2010

jaz, dakujem za link, uz som ho pozerale, len na tej poradni mesiac pred porodom nieje ten lekar co by ho ja chcela, je to ok, myslim ci su tam vypisany len nejaky ale ak poviem ze by som chcela ist k napr. Valentovi tak ma objednaju aj k nemu, alebo mam volat priamo na jeho ambulaciu?

jaz
19. apr 2010

lusa, skusila by som priamo k nemu 😉

noemisofia
19. apr 2010

Ahoj, lusa, neobjednaju ta k hocikomu. Ak pojdes "na volno" na dvere c. 222, alebo zavolas, tak ta daju bud k doktorke Ferakovej, alebo Prochadzkovi. Mna dali k Prochadzkovi. K ostatnym musis ist osobne a vacsinou povedia, ze beru len na zmluvu, alebo neberu uz vobec, lebo toho maju privela. Ja som dnes bola prvykrat u Prochadzku a kedze ma obejdnala na 11.00, tak tam uz nikto nebol a sla som hned dnu. V podstate cakali len na mna. Dala som sestrcike moc, ktory som si mala priniest aj tehotensku knizku, vyzliekla som sa a sla dnu na stol. Pozrel am zospodu, popocuval ma sluchatkom a spytal sa ake mam problemy. Este predtym ma nahadzoval do pocitaca, tak sa co to povypytoval. Robil to rutinne, ale nebol neprijemny. Este mi sestrcika zmerala tlak a obaja mi ponukli, aby som si ho zazmluvnila. Dali mi zmluvu a on aj mobil. No ja nechcem si nikoho zazmluvnovat, tak uvidim ako to ustojim. Zdalo sa mi, ze velmi tlaci. Ktovie aky bude, ak poviem, ze nie. Tolko moja skusenost.
Poznate ho niekto? Mate ho zazmluvneneho? Vidim, ze okolo terminu polovicka maja sa celkom pekne zbierame... Som zvedava, kolke sa stretneme. Drzte sa baby.

lusa889
20. apr 2010

dakujem za info babule, skusim dnes poobede zavolat, a dam vediet ako som pochodila 😉
pekny dnik zatial

kacenka821
20. apr 2010

miriam11:
vies ja som aj peniaze mala a boli mi na 2 veci, kedze nebolo miesto, najviac mi vadila sestricka taka starsia blondina, ta bola neprijemna ako vred na riti 😠 😠 😠 😠 ... ta mi inak pila krv...zo zaciatku som drzala usta aby sa na mne este nevyburili ale akonahle ma odpojili od kvapaciek a ze som chodila tak som to jednej riadne vytmavila....a to som typ co drzim pusu...bo mam respekt, ale vytocilo ma ze prisla sanitarka a navrieskala na na mna koli ich chybe ako na skolkara....a to uz som si nedala....ani nemala ochotu ma vypocut..len na mna navrieskala ze ci som pocula co povedala a buchla dverami, najprv som si polakala ale potom som to riesila...ako personal na par svetlych vynimiek je hrozny...
a co sa tyka dr.Prochadzku chodila som k nemu do poradne uz tam sa mi zdal niaky divny..ale brala som ze ma toho vela, ale ked som ho zbadala na porodnej sale ze si to rovna ku mne brala som to akoze ved to je jedno...ale ked spustil nadavky tak to som ostala fakt ako prekvapena...jeden si tam spieval pesnicky popri radiu a dr.nadaval....som bola mierne povedane dost prekvapena..neviem si predstavit zeby som ja v mojej praci nesetrila nadavkami a to tiez pracujem z ludmi..a niesom taky profi a ani s titulom ako on...takze myslim ze to je absolutne neprofesionalne....

miriam11
20. apr 2010

kacenka, to sme si pekne vyzrali..... teraz sa na to uz pozeram inymi ocami, lebo tam som si prisla "slaba chudera", Snazim sa cim skor na vsetko zle zabudnut, ale nejak sa mi nedari. Normalne ma tam zdeptali, alebo co. Esteze tie nase deturence su krasne. (neviem, ci si citala spatne, ake protivne veci mi tam robili, uz som to tu raz pisala, ale mozno Ti to zial pripomenie aj nieco z Tvojich "super zazitkov) ☹ Ale ak sa raz rozhodnem este pre dalsie dietatko, Kramare nebudu pre mna existovat, aj keby som mala porodit niekde na poli, tak tam uz nepojdem 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre