Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

slavka034
12. nov 2012

@red_kika podla toho akym sposobom budes rodit....ak sekciou dostanes zeleny erarny ))) ak normalne tak si zober kosielku na gombiky najlepsie aby sa ti lepsie prilozilo miminko na prsnik)

red_kika
12. nov 2012

@slavka034 mne ide o ten cas na sale, ked budem tlacit .. nie ked uz budem moc kojit.

ponyxx
12. nov 2012

@red_kika ak rodis spontanne a nemusia brat babatko do inkubatora, tak ti ho prilozia na sale na prsnik....na sale si este tak cca dve hodinky po porode...preto ta rozopinacia kosielka 😉

slavka034
12. nov 2012

@ponyxx. Uz laickejsie som to nevedela napisat)))

ponyxx
12. nov 2012

@slavka034 dakujem za uznanie 😀

misulka47
12. nov 2012

@slavka034 mozem sa opytat ake si mala pocity z porodu,a z prvej dobry porodnej ? aky boli k tebe personal? bol pri tebe manzel?

slavka034
12. nov 2012

@misulka47
ahojky... Ja som rodila sekciou )))....co sa týka personálu na pôrodnej sále tak za tie 2 dni co som čakala na samotné spustenie pôrodu môžem hodnotiť známkou 1...samotný priebeh sekcie pristup a vsetko okolo toho opäť hodnotím na výbornú...taktiež pristup sestriciek na RES-ke aj na oddelení sestonedelia aj laktacnych poradkyn a nesmiem zabudnúť na sestričky a doktorky z novorodeneckeho vsetky sa správali milo...))..osobne za seba môžem povedať ze som bola maximálne spokojná aj bez zazmluvnovania a nadstandardu..)):..a manžel samozrejme nebol prítomný pri sekcii)

misulka47
12. nov 2012

@slavka034 diky za info 🙂

misulka47
12. nov 2012

niekto kto rodil v poslednej dobe spontanne sa tu najde? kto mi povie co a ako? personal, pocity a tak??? dakujem

lovesista
12. nov 2012

@red_kika treba si vziat svoju koselu, erarnu nedavaju. hola urcite nie 😅 vezmi si nejaku starsiu, lebo bude cela od krvi a kadecoho co z teba pojde a to sa uz vyprat neda. tiez je dobre mat koselu rozpinaciu na prsiach - ak chces aby ti maleho po prode prilozili k prsniku 😉

chelonka
12. nov 2012

@red_kika takto ak by si prisla že akutne na porod teda nemala by si so sebou tašku so svojimi vecami, tak by si dostala oblečenie aké dostavaju manželia pri porode, bo ja som raz bola s palným poplachom a nemala som nič pri sebe lebo sme boli v ba a z ba sme sli na urgent sa ma spýtali či mám veci a ja nie a tak som dostale nohavice a košelu v modrej farbe tie jednorazové - kosela je veeelkaaaa takže ak povieš že nemáš dostanes a ak povieš že máš tak ti povedia, že sa máš prezliect do svojho. hmmm inak ja som po porode tu koselu čo som v nej aj rodila vôbec nemala krvavu, jasne potom som ju mierne zaspinila a to len tým že my vložka usla bokom

chelonka
12. nov 2012

@misulka47 ahoj ja som rodila 29.6 a uplne spontánne a bez EPI hmmm personál ok, pocity ok, všetko bolo OK, ak chceš niečo konkretne tak sa pýtaj

misulka47
12. nov 2012

@chelonka bol s tebou pri porode manzel? ak ano, odkedy mu dovolili byt pri tebe? nebol tam velky natresk? co sa tyka ulavy od bolesti v prvej dobe porodnej, bolo ti dovolene ist do sprchy, pouzit fitloptu? popripade nieco ine??? co sa tyka prilozenia babatka po porode ako to prebiehalo? nechali ti ho tam aj dve hod po porode ?poradil ti niekto s kojenim? mala si zaplateneho lekara? 😲 dakujem za odpovedee

chelonka
12. nov 2012

@misulka47 ahooooj bol manžel pri porode, no ja som bola rano o 8: na vysetreni tam zistili že som na 2 palcecca 9:30 ma znovu skontrolovali a povedali že mi spravia klistír a že možem zavolať manžela tak ako mi spravili klistír nabehli vest silne kontrakcie drahý na ceste fit loptu som nepoužila lebo som na to zabudla uplne ale kamaratka čo tam rodila den predomnou ju používala, ale ja som zas za to používala sprchu o sto šesť asi hodinu v kuse som v nej stala 😀 a sprchovala si kríže teplou vodou potom sa dali kontrakcie bez problemov predýchať a zvladnut tak medzi sprchovaním som sla kuknut či už prisiel drahý a už tam bol povedala som sestričke a ta ho zavolala do prezlierakne kde sa navliekol do toho oblečenia a aj prezul a od vtedy sme boli spolu okrem sprchy samozrejme. no u mna to bolo potom velmi rýchle ja som porodila o 11:42 takže u mna sa to veelmi rýchlo zbehlo no nátresk hmmm boli sme 1 izba čakačka plná 3 postele v dalšej boli 2 a v jednej 1dna. ja ked som tam bola tak boli 2 cisarske a ostatné klasicke porody a normálne sa to pekne stihlo prestriedať moje spolubývajuce na čakačke jedna rodila cca o 8 druha o 10 a ta čo bola sama ta rodila naraz somnou a tie z druhej izby ani netuším kedy odrodili to už som nevnímla - to už boli silne kontrakcie 😀
priloženie prebiehalo tak, že ju vybrali odstrihli a odniesli ju aby ju zhruba očistili to siel s nimi aj drahý a fotil krpanu, potom prisiel drahý a aj sestrička s malinkou a islo sa prisávať - no sestrička ju prikladala pokusala sa cca 1/2 hodku ale mala nescela tak mi ju na holu hrud priložili - aj malu z predu rozbalili aby sme boli koža na kožu a tak mi tam malinka zaspinkala a oni ma zatial začili, vyčistiliii a všetky tie potrebné ukony a bola snami celé tie 2 hodky aj manžel aj malinka, potom ked ma isli prevážať na šestonedelie tak ju zobrali na okupanie a priniesli mi ju oblečenu v perinke a sestrička mi ju dala vedla mna do postele 😀 malinka celý den total prespala a potom sme sli znovu na prisavanie malinká stým mala problem lebo som mala veelmi naliate a tvrde prsia ale nakoniec sme to zvladli potom prisla aj laktačna poradkyna pýtala sa tak som jej povedala aký máme problem tak skontrolovala a všetko bolo v poriadku a nakoniec sa ešte stale kojíme.proste niektoré babatka s prisávaním maju problem - bud maju malu pusinku, velmi naliate prsia, alebo kratky jazýček a pod. ale nebojsa aj cez všetky veci sa da kojiť len to bude na začiatku vyzadať viac prace 😀 inak furt chodili aj bezne sestričky a pýtali sa či nám ide kojenie a ked si sa spýtala tak poradili alebo aj znovu ukázali
nie nemala som nikoho zaplateného
mala som zaplatenu len nadštandart izbu

misulka47
12. nov 2012

@chelonka dakujem pekne, myslim, ze si mi dost pomohla v rozhodovani 🙂 a teraz som naklonena ist na kramare 🙂 dufam, ze ak tam pojdem tiez chytim dobry personal...

misulka47
12. nov 2012

@chelonka este jedna otazka, mala si aj porodny plan?

chelonka
12. nov 2012

@misulka47 nie nemala ale ak máš nejaku konkretnu požiadavku treba ju povedat tomu čo bude rodiť teda prodnikovi na sale to mas najistejsie, a ak tam bude aj tvoj drahý tak ten nech im to tam priamo v akcii pripomenie

chelonka
12. nov 2012

@misulka47 máš nejake nezvyčajne požiadavky alebo aké požiadavky máš?? 😀

chelonka
12. nov 2012

@misulka47 a aku si mala dašiu variantu?

red_kika
12. nov 2012

@chelonka ked ja nocne kosele nenosim ☹ tak nemam ziadnu staru na "zaspsienie"..... Pekne si opisala cely porod ja tiez neplanujem si zazlnuvnit nikoho.len nadstandard. Dufam ze bude volna izbaked ma to chiti

chelonka
12. nov 2012

@red_kika ani ja som nenosila kosele a ani nenosim jedine som mala ked som bola v porodnici ja som si kupila úplne lacany v takom jendom obchode a velke čístlo aby som mala to rozopínanie gombíky až pod prsia a teraz trcia v skrini, no ale ked ja som rodila tak vonku bolo 38 stupnov a v izbe asi 40 v tedy som mala chut aj tu koselu vyzliect ale haluz mala sa mi narodila do takých teplot a celý čas čo sme boli v porodnici tak bolo a ona ti teraz má rada zimu, ked ju viac oblečiem hned mrčííí 😀 vieš košela je tam ozaj užitočna, lebo ked si v porodnici často ta kontroluju a ak ti už aj plodovka odtiekla tak ta stale odteka až do porodu a pomaly tak to máš iba vlozku len tak na volno aaa potom na sestonedelí sa chodíš často odspodu sprchovať, a aj dosť čassto chodia lekári ta kontrolovať a naozaj by si sa mala odspodu vetrať aj preto je ta kosela vhodnejšia

chelonka
12. nov 2012

@red_kika no inak ja ked som sla rodiť som mala stastie bo tie čo rodili neskoršie sa to začalo hustit a den potom už bolo plno na nadštandarde a potom ked som odchádzala tak boli všetky izby takmer prázdne sa to vyprázdnilo za 2 dni, je haluz ako to naraz chodi na tie baby

red_kika
12. nov 2012

@chelonka no jasi myslim ze tam bude mrte bab v tom mojom termine...uvidi.1 koselu som si teraz kupila aleje skoda ju zneuzit na porod

misulka47
12. nov 2012

@chelonka vies co nemam nejake extra nezvycajne, akurat by som prijala aby do mna neliali oxytocin, aby mi netlacili brucho resp aby mi an neskakali ....niekde sa o tom dost hovori zesa to zvykne robit, a potom ohladom maleho ked sa narodi by som samozrejme chcela ak nebude ziaden problem aby mi ho dali telo na telo, a nechali dve hod po porode pri mne, a nie aby mi ho zobrali a videla som ho az neviem kedy...chcela by som kojit, takze aj koli tomu je to premna velmi dolezite

misulka47
12. nov 2012

@chelonka dalsia varianta porodu bola v dunajskej strede, ale dnes som si citala co jedna mamicka pisala ze tam rodila v oktobri a mala som dost, aj ked som sa tam bola dnes pozriet a prostredie sa mi zdalo fajn, ona mala skusenost, s velmi zlym pristupom ci uz na novorodeneckom, ale aj pri porode :(

lumari
12. nov 2012

@misulka47

Ani ja nechcem, aby do mňa pchali oxytocín, kedy im to bude vyhovovať, ale keď pôrod nebude postupovať, alebo bude nejaký problém, bohužiaľ veľa nenaprotestuješ a dostaneš ho a ešte ti ho určite dajú ako štandardne priamo počas II. doby pôrodnej, ale to nezaregistruješ, lebo ty sa budeš sústrediť na tlačenie.....a práve ak nechceš, aby po tebe skákali, to je len a len na tebe, pretože pokiaľ budeš správne tlačiť bábo, tak oni "skákať" po tebe nebudú...toto závisí len a len od teba, pretože oni to vôbec nerobia preto, že im to robí radosť, oni pomáhajú mame a bábu, aby sa narodila, lebo čím dlhšia doba tlačenia, tým väčšie problémy pre teba a následne aj pre bábo 😉 V tomto držím palce, aby si mala veľa síl vytlačiť ho a nik nebude po tebe "skákať"

iviatko
12. nov 2012

baby, ja tiez kosele nenosim, len na porod som ju mala, muzovi oslala PO domov a dokonca ju on dal oprat a nicjej nie je, vsetko vyslo a mam ju cistu a vonavu v skrini.. ja som rodila v septembri na kramaroh a tam bolo peklo..nacisto som v podprde spavala a gatkach...nezniesla osm na sebe nic, este spolubyvajuca otvorila okno raz za cas, ja som myslla, e tam umrem.

misulka47
13. nov 2012

@lumari no vsak jasne, myslela som ak bude vsetko Ok tak by som nechcela aby sa nieco take dialo, ine je keby to tak nebolo, uz by som to mala najradsej za sebou cele...

miriamka
13. nov 2012

@misulka47 Ja som rodila tiez na Kramaroch a super.Co sa tyka tlacenia brucha...no pri prvom porode mi musela sestricka skocit asi som zle tlacila a maly bol dost velky 3730g...no pri druhom som krasne sama na druhu kontrakciu vytlacila nakoniec este vacsie babatko 😀 , takze ak nebudes spravne tlacit proste Ti brusko potlacia a pomozu Ti, v tej chvili budes rada ze Ti pomohli.

misulka47
13. nov 2012

@miriamka Ahoj a mozem sa ta opytat, rodila si sama? alebo bol pri tebe manzel? ak bol tak odkedy? a babatko ti dovolili mat pri sebe hned po porode? dali ti ho telo na telo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre