Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

tonita
29. jan 2008

Ahojte zienky. Tak ja som dnes bola 1x na poradni a hned som aj natrafila na DR. Cunderlika. Taky zlaty panko.Tak tam uz budem chodit teraz k nemu 🙂 Aj Jandovu som odchytila tak som sa objednala na prednasku co sa tyka" oteckou pri porode".Takze tak.
Inac viete o tom, ze buducu stredu 6.2.2008 je prednaska o odbere pupocnikovej krvi? Neviem ci Vam to Dr. Jandova spominala.

matak tak ti silno drzim palceky na zajtra ,aby bolo babatko hlavne zdravucke a daj potom vediet co a ako.

valka
29. jan 2008

ahoj tonita...posielam ti link na relaciu, co bola v pondelok v slovenskom rozhlase...tyka sa hematologie a doktor hovori aj o pupocnikovej krvi... http://www.rozhlas.sk/inetportal/uploaded_sound...
este sa musim porozpravat s doktorom, a asi by som skor isla do dobrovolneho darcovstva...

cunderlik je fakt mily...dohodla som si ho k porodu, tak dufam, ze to vyjde a nebude niekde na prednaske 😉

matak, vela stastia... 😉

tonita
29. jan 2008

valka si si Cunderlika zazmluvnila?Ci len si ssa s nim dohodla. Vdaka skusim pozriet tu adresu a inac ja som tiez uvazovala skor nad darovanim.Inac som pocula, ze ked chces darovat tak iba kazdu 4 uskladnia.Takze tak

valka
29. jan 2008

zazmluvnila (aby som nemusela riesit ako kacenqa 🙂 ), ale este to musia podpisat niekde na vedeni...a ak bude mimo ba, tak urcite nepride k porodu...aj ked bude zazmluvneny...

neviem, ako to je s uskladnenim...este musim ziskat dalsie info...

kacenqa
29. jan 2008

valka: ja uz tiez neriesim, zazmluvnila som si svojho dr. z gpn. proste som na tonemala nervy a moj doki zas nemal problem. tak snad len teda, ze to na mna nepride v ten prazdninovy tyzden, ked bude mimo BA...

dnes som bola na c. dveri 217 zaniest zmluvu, sestricka povedala, ze sa mam zastavit o tyzden, ze to uz urcite bude podpisane.

a zajtra mame pohovor u jandovej pre oteckov, tak aj to bude v suchu a hned potom idem za anesteziologom kvoli epi. jednym vrzom. uz ked platim parkovne, aspon to na jeden sup vybavim....

alififi
30. jan 2008

my sme parkovavali tam nizsie pod kramarmi, vzdy sa tam nieco volne naslo.
( nizsie - smerom na lamac, ne do mesta )

valka
30. jan 2008

hm...s tym parkovanim je to na kramaroch zufale...s manzelom sme boli uplne paf z toho, ze ani sanitky nemaju kde parkovat a musia to riesit v roznych ulickach...na zaplakanie... 😠

kacenqa, nemyslela som to zle 😔 uplne s tebou suhlasim...a som rada, ze sa do da riesit zmluvou a nie dohodou, pri ktorej nie je jasne, ze kto co chce...takto je to transparentne...
je uplne super, ze mozes zazmluvnit svojho gynekologa...keby moja byvala doktorka bola porodnicka a nebola na orave, tak tiez nerozmyslam o alternativach...keby...ale na druhej strane doky je v pohode, mily, ochotny a odbornik...co si viac clovek moze priat ? 🙂

tonita
30. jan 2008

Kacenqa a zajtra ides na 9:00 k Jandovej?Aj my ideme zajtra 🙂 Inac ten pohovor s anesteziologom mas voprd dohodnuty alebo najprv si sa rozpravala s Dr.-gynekologom?
ja som sa pytala na to Dr. a sestricka mi povedala, ze sa na to mam popytat Jandovej

kacenqa
30. jan 2008

tonita, nie, idem az v utorok.

co sa epi tyka, najprv sme sa s porodnikom bavili, ze ci to chcem a teda akou formou (ja si to nechavam ako poistku, uvidime, ako to budem zvladat, nedam si to pichnut hned) no a on mi potom dal taky papier, ze kam na kramaroch mam ist, aj s tlf. cislom. ten pohovor bola inac dost fraska. vlastne som si tam najprv zavolala, a dohodla sa, ze kedy priblizne mam prist, dostala som taky dotaznik, ktory som vyplnila, doktorka si ma pozvala do ordinacie (nahodou tam bola este jedna tehulka, tak sme boili 2 naraz) spytala sa, ci mame nejake otazky, a za 5 minut sme boli vonku. dostala som taky poukaz, ktory potom odovzdam na platenych sluzbach a zaplatim. taky isty som dostala aj u Jandovej ohladne pritomnosti otecka pri porode. takze to pojdem zaplatit naraz buduci tyzden, ked uz budem mat v ruke aj podpisanu zmluvu. nech to mam v suchu...

tonita
30. jan 2008

kacenqa ja som to asi zle pochopila lebo tu prednasku si mala asi dnes.Lebo ty si to pisala vcera a ja som si to nevsimla.Jaaaaaaj ja som taka popleta

mojmir
31. jan 2008

kacenqa...ten dotaznik som vyplnovala aj ja,tiez som bola v ordinacii asi minutku a hned som bola vonku, len teraz neviem ci mam ist aj na dake odbery, nic mi nepovedala a ja som na to zabudla sa spytat. Nevies nahodou, nespomenula ti?

valka
4. feb 2008

ahojte kocky...nejak ticho tu je...dufam, ze ste este 2 v 1 🙂 alebo sa uz nieco zmenilo?

michaela3108
4. feb 2008

Ahojte kočky.

Prosím, nemáte referencie na Dr. Valenta z Kramárov?

michaela3108
4. feb 2008

Ahojte ešte raz.
Čítam tu na fóre príspevky pravidelne, no ešte stále som toho veľmi nepopísala. Tka si myslím, že je najvyšší čas to napraviť a začať sa aktívne zapájať.
Momentálne mám zmiešané pocity. Zajtra ideme na 3D. Veľmi sa teším, že budem vedieť, kto sa nám ukrýva v brušku no na druhej strane mám obavy a dúfam, že bude zo zdravotného hľadiska s bábätkom všetko v poriadku.

tonita
4. feb 2008

michaela nebojkaj sa nic, vsetko zajtra dobre dopadne.Uvidids aky to je pocit super...Potom este budes prinajmensom 2 tyzdne rozoberat na koho sa podoba a tak.Drzim palceky a potom daj vediet ako si dopadla.

michaela3108
5. feb 2008

Tonita dik za podporu. Tak to budete pozerať baby, ako sme dopadli. Tak sme si pekne ráno prišli, už si nás pán doktor usadil, mna položil a išli sme nato. Merali sme všetky kostičky, pozerali srdiečko, tráviaci trakt, obličky, lebku a podobne. Sme strašne šťastní, bábatko máme v poriadku a zdravučké. Akurát pohlavie nám nevedel určiť, pretože je ešte skoro, tak o mesiac znova. No a čo sa týka podoby, tak malo tvárički tak strašne nasatú na placentu, že sme mu ani poriadne nevideli na očko - ale uško má supiškovské 😅

knutik
5. feb 2008

ahojte brušká 🙂 chodite niektorá na poradnu na kramáre v stredu?? na 222 neviem ete ako sa volá ten pán doktor 😅 a pani doktorke Jandovej ???

kacenqa
6. feb 2008

ahoj kocky 😉 este sa gulam.

knutik - na poradnu nechodim, tak neviem, ale u dr. jandovej som bola na viaccerych prednaskach - o dojceni, o cviceni a porode a uz aj na tej pre oteckov sme boli. je velmi zlata.

v pondelok sa chystam na blind skusit cvicenie, uvidime, ci sa mi podari, lebo uz ho mala plne...

tonita
6. feb 2008

ahoj Kacenqa, a ci ho hlavne to cvicenie v pondelok stihnes 😀 😀 😀

kacenqa
6. feb 2008

tonita!!!!! nestraaaaaaaaas, este mame cas 😀

knutik
6. feb 2008

Kacenqa ja idem aj zajtra na cvičenie a tiež mi povedala že môžem len tak. aj na dnes tam bolo zapísaných plno mamičiek ale bolo nás málo. 😖

tonita
6. feb 2008

Kacenqa ja som len srandovala...Ale ved sme uz v 38tt. takze to moze byt uz kedykolvek a cim skor teraz tak lepsie 😉

kacenqa
7. feb 2008

ja viem 😉 tiez som si to pomyslela, ked som sa teraz v utorok zapisovala na 18.2. 😀 😀 ze ci mi to este na nieco bude 😉 ale snad to este buduci tyzden nejako potiahnem aspon. este nemam vsetko oprane a ozehlene 😉

matak
7. feb 2008

Ahojte tehulky,

tak sme doma, je nas plny dom a same baby.Mame Barborku s mierami 3400g a 51 cm.
Boli sme na nadstandarde bola som v celku spokojna.

tonita
7. feb 2008

ahoj matak, tak to srdecne blahozelam a tesim sa s tebou, ze to mas za sebou.Ako citam v tvojom profile tak je to uz 3 baba, ze? 😉
tak trocha ti aj v dobrom zavidim.Ak budes mat cas tak napis co a ako...Ja som teraz strasne zvedava lebo ja idem tiez rodin na Kramare a hltam vsetky mozne aj nemozne info 🙂 tak ak by si mala cas....

valka
8. feb 2008

ahoj matak, blahozelam...barborke prajeme vela zdravia ... uz by som to aj ja rada mala za sebou 🙂
ja som tiez za blizsie info...hlavne pozitivne... 😀

tonita, bola som na poradni, tak som sa uz zoznamila s tvojou spoluziackou (ci spolustudentkou? ) 🙂

kacenqa
8. feb 2008

ahoj mata, tak super, ze je vsetko OK. bolo vela porodov? ja co som tam parkrat bola pri tych poradniach, mam pocit, ze je momentalne strasne vela brusiek takych ze uz by aj rodili, aj u Jandovej to vzdy je natrieskane, tak dufam, ze nebudeme musiet stat v poradovniku na porodny box 😀

tonita
8. feb 2008

Kacenqa tak to bude sranda ked mi povedia, ze sa mam poponahlat lebo caka nejaka dalsia.... 😀 Ach jaj
Valka a tak to som rada, ze si sa s nou zoznamila- ona je taka zlata 🙂
Jaj kocky a inac sa mate ako?Stale na to myslim, ze to bude sranda keby sme sa stretli na porodnici....

matak
8. feb 2008

Ahojte tehulky, neviem co chcete vediet ale ja som bola v celku spokojna, v podstate nic negativne.Hlavne som bola milo prekvapena s porodnymi asistentkami priamo na porodnici.Klobuk dole.Asi je to uz ina skola, alebo som mala stastie.
Boli sme tam asi tri, ale nadstandard bol plny a preto som musela cakat na porodnici asi tri hodiny kym sa uvolnia izby lebo prepustali.
Ak chcete vediet este nieco napiste, obcas sem pozriem, ked mi to cas dovoli, tak raz denne 😉

Tonita: ano tretia dievka, dufali sme ze to bude chlapec, ani meno sme nemali vybrate. 🙂

valka
9. feb 2008

tonita, kamoska ma taku teoriu, ze podobni ludia maju podobnych kamaratov 🙂
no, nie je to uplne nemozne...pockajte, este sa budeme pretlacat, ze ktora pojde do boxu prva 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre