Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kristina.jo
2. okt 2008

Martinka, dakujem 🙂

bea19
3. okt 2008

ahojte dievcata, som v 26tt, cakame dievcatko a som doma na rizikovom pretoze mi makkne krcok, chcem a bola by som velmi rada keby som sa mohla s niekym o tom porozpravat kto s tym ma ako taku skusenost, dufam ze nie som jedina, tiez chcem rodit na kramaroch a velmi mi pomohli vase prispevky 😀

tynushqa
3. okt 2008

Ahojte baby, tak aj ja sa pridavam ze chcem rodit na Kramarcoh, ale mam taku otazocku, nestretla sa niektora s tym ze k mladsim maminkam sa spravali ako k dietatu? mam strach lebo sice nie som uplne mladunka mam 20 rokov ale vyzeram tak na 16 😀 xi no a bojim sa, bo som pocula vela krat ze ked boli maminky mlade tak sa im nevenovala taka pozornost a ze boli niektori Dr. aj drzi.. hm tak som zvedava...

moncicici
3. okt 2008

tynush ja idem tiez rodit na kramare a mam 19 🙂 20 mam az v decembri,ale tam sa uz nedosplham,ja som o tomto nic nepocula

miriamka
3. okt 2008

Baby,nebojte sa...z vlastnej skusenosti...pocas prvej doby porodnej ked budete na "vzdycharni" sa o vas nebude viac menej nikto starat,tam si budete same predychavat bolesti...
A na sale som uz mala potom manzela pri sebe,takze si nemohli moc dovolit na mna...aj ked netrvrdim,sestricky tam neboli 2x mile,ale ako porodite na to zabudnete.
Na novorodeneckom je to uz po porode super.

moncicici
3. okt 2008

miriamka mas pekneho synceka 😵 😵 😵

mataaaaa
3. okt 2008

ahojky maminy, tak mi uz to mame uspesne za sebou 🙂

sonik28
3. okt 2008

mataaaaaa...srdecne blahozelam... 🙂 ...videla som Tvoju dcérku v albumoch a Dominika ja nádherná...🙂
prajem vám obom strasne veľa zdravíčka a šťastia ... 🙂

mám otázočku: Dominika má oblečený taký ružový svetrík...to si si priniesla so sebou do porodky, však?...myslela som si, že pre babätkko mamička nemôže priniesť oblečenie, ale že babätko musí byť oblečené v "erárnom"...☹

ako je to teda?...aj ostatné maminy, keby mi mohli napísať a uviesť ma do reality, ako je to na Kramároch, čo sa týka oblečka pre babo... 🙂

ďakujem.

martina1912
3. okt 2008

Ahoj Sonik28 ja som na Kramaroch použivala ich oblečko. 😎
Ja som si aj zobrala pre istotu svoje, ale vôbec som ho tam nepoužila.
Svoje oblečenie som dala Emmke až pri odchode domov.

martina1912
3. okt 2008

Sonik28 ešte som Ti zabudla napísať aby si zobrala rukavičky pre babo a tiež deku.

capy
3. okt 2008

mataaaaa gratulujeme malinka je zlatunka. aka vlasana 😉

sonik28: ja som tiez pouzivala vlastne oblecko pre tomina aj pre vikina 😉

mataaaaa
3. okt 2008

dakujeem holky🙂 a k tomu oblecku to je ich kosielka co malej dali hned po porode ale mozes tam mat aj vlastne vecicky, ja som predposledny den malej dala body z domu ..
a inak ako .. co sa musim pozastavit tak to su vizity na kramaroch. to fakt sotji zatu srandu.. cakat tam od 5tej rano na uptratanej posteli kedy sa niekto uraci prist🙂))

capy
3. okt 2008

mataaa a malinka poslucha? bola si na nadstandarde? tie vizity su fakt sranda 😀 😀 😀 zmen si vizitku 😉 si tam este tehotna 😀

moncicici
4. okt 2008

mataaaaaaaa aj ja gratulujem,malinka je krasna 😀 a napis vsetko,ci si bola na nadstandarde a aky bol porod

mataaaaa
4. okt 2008

capy poslucha, je to anjelik. pekne spinka 🙂 tu uz je to lepsie ako v porodnici, tam stale len plakali tie babatka.. a ona bola nesvoja tak plakala snimi, tu je tisko ... skoro vobec neplace.. ako tam, iba ked ju kupem to nema rada:_D

moncici dakuujeeme, nebola som na nadstandarte chcela som ist na ten za 500sk..alebo 200sk ale nebolo volne, tak som sa uspokojila aj so standartom, ale poviem vam ze ziaden rozdiel mne bolo super aj tam. sestricky boli v pohodicke, hlavne mlade tie boli najlepsie aj doktory... mlady boli super..
len hlavna sestra kazde rano uz o 5tej stresovala aby sme sa pripravili na vizitu co pride o siedmej:D i tak vzdy meskali..
a porod... no to vam poviem, nieco hrozne .. museli mi ho vyvolat lebo malej sa nechcelo ist samej, v piatok mi praskla voda hned mi nastupili 10min kontrakcie tak som sa tesila ze to bude rychle, cela sobota nic doktor mi zastavil porod nechtiac tym, ze mi dal asi tri styri injekcie do zadku od bolesti. takze som malu porodila az v nedelu vecer.. a to mi este hrozil dokonca cisarsky lebo mala nechcela za ziadnu cenu voni.. zasekla sa niekde v ceste. musela ma nastrihnut a sestricka mi tlacila na brucho.. no poviem mam takyto zatitok .. na cely zivot.. ale nabuduce ak by nieco tak jedine uz s epiduralkkou...

cat
4. okt 2008

Matka, no srdecne gratulujem k malinkej,je kraasna 🙂 pocuj ale necakali ste vy chlapceka? Ci ste nevedeli urcite? Juj ale tes sa ze mas nadherne dievcatko, hlavne nech ste zdrave 😉 Hadam sa niekedy vonku stretneme, casto chodievame tam ku Laure..

Sonik28,ja som pouzivala na kramaroch moje oblecko aj ich, ale z tych ich si mozes na novorodeneckom, aj na chodbe volne vybrat ktore len chces, to ja som musela velmi preberat,lebo moja 2,5 kilova Simca vo vsetkom plavala.Maju tam niektore celkom pekne ruzove aj modre veci,teda ked sa ujde 😀
Ja som nepouzivala ani ich mast na zadok co mi dali, taku smradlavu, hned som vytiahla svoj sudocrem a ta smradlava putovala naspat na novorodenecke. Je to vyslovene na tebe co sa rozhodnes pouzivat svoje 😉

mataaaaa
4. okt 2008

dakujeeem Kati aj tebe gratulujeeem.🙂 nno mal to byt chlapec, ale nejako stratil asi po ceste pipika:D tak mame holcicku. no urcite sa stretneme s kocikmi 🙂)

capy
4. okt 2008

ahoj mataaaaa pekne fotecky si pridala 😉

moncicka
6. okt 2008

Ahojte kocky, tiez sa chystam na kramare, teda zatial som tak rozhodnuta.
moncicici tiez mam podobny termin ale mne ho dali az na 24.12 tak som plna ocakavania kedy to pride,
uz sa neviem dockat.

capy
6. okt 2008

ahoj moncicka vrelo odporucam 😉

babulka
7. okt 2008

Moncicka, perfektny termin mate 🙂 Ja som mala pred tromi rokmi tiez Vianocny, 25.12., ale nakoniec som rodila uz 14.12. Ja mozem Kramare odporucat zo vsetkych pohladov - od predporodnej pripravy (zlata sestricka Alenka Stefanakova), cez porod, sestonedelie a uplne genialne je tam novorodenecke s pani primarkou Drobnou a jej teamom (tip top) a myslim, ze laktacnu poradkynu tu uz ktosi spominal, ta mi velmi pomohla s mlieckom, lebo som musela vela, vela odsavat, aby vobec nejake bolo a nakoniec bolo do 6. mesiacov 😀

moncicka
7. okt 2008

babulka velmi pekne dakujem to si ma potesila, akurat som si pisala s pani dr. Jandovou ohladom predporodnej pripravy. len som momentalne este pn predtym ako nastupim na matersku, snad to nebude problem. tak ste ma kocky potesili a troska aj ukludnili ako to tam je ze ten pristup je dobry.

cat
7. okt 2008

babuli, dr. Drobna uz sla do dochodku,ale novorodenecke funguje perfektne aj nadalej,to mozem potvrdit 😉 ..ved aj na nas sa mohli po prepusteni uz vykaslat, no chceli Simonku vidiet este 2x na kontrolach, ci pribera a ci nemame nejaky problem..ozaj sa starali. 😎

sonik28
7. okt 2008

dievcata, dakujem za info k oblecku...asi si vezmem aj svoje, no hadam pouijem aj to z nemocnice...🙂

a este niecoo sa chcem opytat...perinku mozem mat tiez svoju?...alebo je lepsie, ked je ta z porodnice...

dakujem za odpoved...

prajem pekne tehulkovanie...🙂...a odpocivanie v poslednych tyzdnoch...🙂...a tie kocky, co uz maju svoje babinka, tak to vam zavidim, ze to uz mate za sebou...🙂

vcera ma moj lekar po dlhom case vysetril od spodu a pekne to bolelo...tak si vobec neviem predstavit porod...a to som si myslela, kedze ma vysetrenie pri gynekologovi nikdy nebolelo, ze porod hadam zvladnem...🙂

capy
7. okt 2008

sonik mozes mat svoju perinku, ale podla mna je lepsia ta z nemocky lebo ked sa vam stane nehoda tak ti daju druhu a takto keby si mala svoju aj tak by si musela dat tu ich. inak oblecko sme mali svoje. to je podla mna lepsie lebo sa to dotyka priamo pokozky babatka. aj plienky sme mali svoje. myslim tie latkove 😉

capy
7. okt 2008

a lahky porod ti zelam 😉

moncicka
8. okt 2008

ahojte, a viete mi aj odporucit co si je dobre zobrat tam zo sebou? lebo uz ma chyta stres ci vobec mam vsetko 😉

cryonae
9. okt 2008

baby a to tam fakt treba maj aj svoj pribor, mysky a taniere?

babulka
9. okt 2008

cryonae - neviem, ako je to na nadstandarde, myslim, ze tam nie (ked som tam rodila, nadstandard este nemali). Tanier urcite nie, ale hrncek a pribor som mala svoj.

martina1912
9. okt 2008

cryonae-ja som bola na nadstandarde mala som tam svoj príbor,pohar, misku.Tanier si nemusíš brať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre