Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

hanka0
15. dec 2008

MIA246 ahoj, ja som mala ten isty problem, nevedela som sa Dr. Jandovej dovolat, tak som sa na to nakoniec vykaslala a kedze doktor mi nejako nezdoraznil, ze tam mam ist, tak som to dala bokom, dnes som vsak bola u ineho doktora a ten mi povedal, ze by bolo dobre sa s nou stretnut. Tak som jej dnes napisala mail a ona mi hned odpisala, ze mozem prist zajtra. No, na telefony neodpoveda, ale na mail, takmer hned. Tak ak by si si toto citala este dnes, skus jej napisat, alebo skus tam proste len prist, zajtra na -1 posch. (vchod cez polikliniku) na 9:15. Úvodné stretnutia sú viazané na utorky v tento čas. Stretnutie je skupinové, trvá cca 45 min., a treba si so sebou priniesť len tehot. knižku. mimochodom jej mail je: katarina.jandova@kramare.fnspba.sk
tak prajem vela stastia.

elicka
15. dec 2008

ahojte, doktor vas pocas porodu usmernuje, nemusite sa nicoho bat. stretnutie s jandovou je super. vsetko vysvetli a je velmi mila... ja som si to dychanie vsak vobec nezapamatala a nakoniec som isla aj tak cisarskym, takze v pohode hihi

kristina.jo
15. dec 2008

Ahojte, ja som bola u Dr. Jandovej minuly tyzden, ale len na tom sedeni kvoli pritomnosti manzela pri porode a tam vravela, ze tam je len do 19. 12. a potom ma dovolenku..... Inak tiez odporucam ako komunikaciu mail. Ja som sa snou tiez tak dohadovala....

valka
15. dec 2008

care, vsetkym sa dari fajn...deticky rastu a su naaaaaaadherne (ako vsetky 😉 )

kristina.jo
16. dec 2008

Mia246 poslala som Ti IP 🙂

valka
16. dec 2008

care, chcem sa este opytat...ako to vidis s eventualnym naklonenim personalu kramarov k tzv. ambulantnemu porodu? myslis, ze by to bolo mozne? malo by byt- oficialne...http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72837

tonita
17. dec 2008

Ahojky care,no tak ako valka pise tak sa nam zatial dari dobre.Rastieme do krasy-deticky su na zjedenie aj ked este neviem co je to prespat celu noc 😉

hanka0
17. dec 2008

maminy, chcem sa vas opytat, rodila niektora z vas na kramaroch KP? ak ano, tak prirodzene alebo cisarskym? a co vam hovorili doktori predtym - pripravovali vas aj na moznost rodit cisarskym? vdaka

hanka0
17. dec 2008

soncikk: ako sa mas? nebodaj si uz rodila? 🙂 ozvi sa ked tu budes

soncikk
17. dec 2008

Hi hanka, este som 2v1. Celkom to ujde, prave som zdobila stromcek a ak vsetko dopadne dobre, tak sa v piatok chystam za dr. Jandovou-xixi ak dovtedy neporodim, nakolko uz pred mesiacom mi doky vravel, ze to bude kazdym dnom. Min. piatok ani nedal dalsi termin. Ale ak to nebude do 25, tak sa mam stavit 26. 12. na kontrolu...zelam ti pekny zvysok dna a daj vediat ako sa mas. pa

care
17. dec 2008

Ahoj Valka, Tonita, nech sa detickam vasim dari aj nadalej, bliziace sa VIanoce budu pre ne super zazitkom. POnorit rucicky do misy so salatom, pochutnat si na oplatkach ( ci..? )...MOja 3 rocna dcera sniva o pocitaci...No kam to tie dnesne deti smeruju???🙂
Valka, co sa tyka temy "ambulantnych porodov", to je na veeeeelmi dlhu diskusiu, osobne si myslim, ze by nieco take malo byt na diskusiu predovsetkym medzi odbornikmi a velmi, velmi zvazovat, preto to chce v prvom rade otvoreny a objektivny pohlad na nase dnesne zdravotnictvo, legislativu. Lebo prava a nazory mamiciek, rodiciek, su nesmierne dolezite, ale tiez treba zohladnit, ze zodpovednost za vas nesieme my, zdravotnici. Kym u nas nefunguje ako samozrejmost DOMACA osetrovatelska starostlivost - nielen lekarska, ale v tomto pripade predovsetkym stredneho personalu, vykriky o ambulantom porode by nemali byt take hlasne. Zdravotna opatera nie je len retaz: pacient-lekari-sestry,osetrovatelia...ale aj poistovne, vlada a peniaze, peniaze, peniaze.Je to nesmierne komplikovany problem, ani nie tak pre nas, zdravotnikov, my sme velmi mali pani, ale pre cely system, ktory musi fungovat slobodne, spolahlivo, byt osetreny pravne atd. Lebo v dnesnom systeme, ked sme na 8 a viac hodin denne plne vytazeni pracou na oddeleniach v nemocniciach a pod., nie je myslitelne, aby sme boli v tom case aj pri pacientoch doma. To zatial nas system prace neumoznuje, ani nas nie je tolko, aby sme to personalne vykryli. Nie je to otazka odbornost personalu, to snad vsetci chapu. Myslim, ze dnes to u nas nie je celoplosne mozne. Ale ako hovorim, problem je nesmierne rozsiahly ana diskusiu niekam inam 🙂

vazka13
18. dec 2008

Ahojte kocky, tak vidim ze je nas tu viac ktore budu rodit cez sviatky. Ja mam termin 23. 12. a uz 3 tyzdne som otvorena na 2 cm a doktor vravi ze to bude kazdu chvilu. AJ mi uz trochu "pomahal" ale asi to nestacilo, lebo malej sa velmi na svet nechce. Tak mozno budem nakoniec aj prenasat.
Chcem sa spytat, mate niektora skusenost s porodom cez sviatky? myslim tym skusenost s doktorom, ci uz je zazmluvneny alebo nie, su doktori pristupni prist k porodu trebars aj na stedry den, silvestra a pod. - ked nemaju zrovna sluzbu?
Este k tomu zazmluveneniu, dopocula som sa ze doktori pridu k porodu ak ste dohodnute aj bez zmluvy (je to pre nich samozrejme vyhodnejsie), ale nesmie tam byt vtedy primarka, aby nemali pruser. Zrejme z nej maju vetry, mohli by preto letiet. Ja osobne som zluvu podpisala aj doktorovi odovzdala, ale kde skoncila, netusim, lebo mi ju uz nevratil. Neviem teda, ci to mam brat ze je zazmluvneny alebo nie.

moncicka
19. dec 2008

Ahoj vazka, no asi tam budeme dve cez sviatky, tiez mam taky isty termin ako ty ale zatial necitim ze by som mala ist rodit. ☹ a tak som sa tesila ze budeme mozno doma

capy
20. dec 2008

vazka, moncicka nebojte ono to pride ani nebudete vediet ako. ja kd som bola na poslednej kontrole v stredu tak mi doki povedal ze tento tyzden to este nebude a ja som vo stvrtok naobed dostala kontrakcie a maly ssa narodil na velky piatok 2:23. tak sa nebojte. budete mat pekny vianocny darcek 🙂 🙂 🙂

vazka13
21. dec 2008

No, ja som uz prve dieta prenasala a vyvolavali mi porod na 3. den po termine, lebo som mala tehotensku cukrovku a bali sa ze maly bude velky a ze ho vzhladom k svojej utlej postave neporodim normalne - ved som ani neporodila, bola z toho vakuumextrakcia.
Moncicka, ja mam tiez pocit ze na vianoce budem este doma aj z bruchom, (moja mama bola tehotna 3x a vsetkych nas prenasala minim. tyzden aj viac) v tom horsom pripade budem prave rodit. Ja mam take vselijake pocity ze to na mna ide uz pomaly kazdy den, tvrdne mi brucho, pobolieva ma podbrusko a co ja viem este co, ale mam pocit ze to je uz viac o psychike, kedze sa to blizi a nie a nie to prist, tak si namyslam ze to prichadza, ale je to len plany poplach. Niekedy sa uz aj bojim vecer zaspat, lebo neviem ci to na mna nepride v noci - toho sa obavam najviac, lebo nemam chut tahat doktora v noci z postele, pride mi to nefer, aj ked by bol zrovna zazmluvneny, viem si predstait ako by som reagovala ja, keby mi zazvonil pri uchu telefon a muslea by som sa vyhrabat z teplych perin a trepat sa v tejto zime do nemocnice kvoli nejakej pacientke ☹

No, uvidime ako to dopadne. Ja by som mala ist este v utorok asi na kontrolu, ultrazvuk, prietoky a mozno aj vysetrenie, ale pochybujem ze sa dozviem nieco nove. Pokial sa vo mne doktor povrta ako naposledy, aby mi "pomohol" tak mi bude nanajvys zle cely vecer (mala som bolesti v podbrusku a krce niekolko hodin) a nebudem schopna ani vianocny stromcek ozdobit.

Moncicka, ty chodis ku ktoremu dokimu, a si s nim dohodnuta ze ti pride aj cez sviatky?

capy
21. dec 2008

vazka ja som rodila obydvoch v noci jeden 1:40 a druhy 2:23. a nemozem si stazovat. skor si pochvalujem. nebol tam taky zhon ako cez den a dokonca som tam bola sama. dokiho som nemala zamluvneneho ani raz 😉

tin007
23. dec 2008

ahojte, prave vecera nas pustili z porodnice kramare domov, musim povedat, ze vsetci doktori a sestricky (resp. sestricky a doktori, pretoze so sestrickami sme sa stretavali podstatne viac 😉 ) boli skveli, profesionalni v kazdom okamihu, vzdy (aj o tretej v noci) ochotni poradit, pomoct (a niekedy mi odpovedat na tu istu odpoved na otazku aj dvakrat) a musim jednoznacne pochvalit laktacnu sestru, ktora na kramaroch posobi, vdaka ktorej som zacala kojit uz na druhy den po cisarskom reze.

macabi
28. dec 2008

Ahojte kočky, máte niektorá skúsenosť s doc. Plankom alebo s doc. Rusňákom? Chodím do rizikovej poradne k doc. Plankovi a zatiaľ sa javí v pohode...ďakujem... 🙂

capy
28. dec 2008

ahoj macabi ja som chodila k plankovi pri prvom tehotenstve od 4mesiaca a velmi profesionalny clovek. mozem doporucit

bubatenko
31. dec 2008

Ahojte,

aj my sa chystáme o mesiac rodiť na Kramároch.... nebudúci týždeň tam ideme prvý krát, neviete ale prosím poradiť a napísať ordinačné hodiny pre vybavenia EPI? Chcem si to ísť vybaviť na budúci týždeň a nechce sa mi tam preháňať zbytočne, síce tam idem vo štvrtok, ale chcem to nejak skombinovať, keby tam náhodou aj boli v ten deň.... ďakujem pekne 😉

jaz
31. dec 2008

bubatenko kuk:
http://www.zzz.sk/?profil=161

vezmi si aj pero, sestricka ti da vypisat na chodbe dotaznik a ked vas tam bude viac tehu, zavola vas spolu

bubatenko
31. dec 2008

jaz - dakujem 😉

capy
1. jan 2009

kramare stastny novy rok 🙂 🙂 🙂

care
1. jan 2009

Capy, dakujeme 🙂 Stale cakame na prve babatko v r. 2009 ;)

capy
1. jan 2009

este ziadne sa na kramaroch nenarodilo?

care
1. jan 2009

Nakoniec o 3.23, s priznacnym menom Viktoria 🙂...Teda stastny cely rok 2009, maminy, buduce maminy, nech su nase deticky vsetky len a len zdrave.

capy
1. jan 2009

tak to je super. vsetkym vela zdravicka a stasticka 🙂 🙂 🙂

katuli
2. jan 2009

zdravim babulky ...
potrebovala by som od vas radu ... od buduceho tyzdna mam chodit do poradne uz do porodnice a vybrala som si kramare .... moja gynekologicka mi dala termin v stredu o 13,00 na c.dv. 222 ... ale na stranke http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/... presnejsie v sekcii Poradňa pre tehotné v poslednom mesiaci gravidity som taketo ordinacne hodiny vobec nenasla a ani v inych poradniach nemali v tom case ordinacne hodiny, preto sa chcem opytat "skusenejsich", kedy vlastne je na kramaroch poradna a ako to tam vlastne funguje .... dakujem za kazdu radu 😉

vazka13
3. jan 2009

Ahojte kocky, tak my to uz mame za sebou. Ema sa narodila 25. 12., zial vyustilo to do urgentnej sekcie, lebo mala omotanu pupocnikovu snuru okolo krku. Tak aspon som sa nenatrapila, lebo kontrakcie som mala len asi hodinu, potom to uz rychlo islo dole vodou, tak ma museli rezat. Hlavne ze sme uz obidve doma a vsetko je v poriadku.

Katuli, co sa tyka tych ordinacnych hodin na webe, stranka je uz vyse roka neaktualizovana, takze najlepsie bude ak sa vyberies rovno do nemocky a priamo si opises ordinacne hodiny ktore su na dverach. Okrem toho oni to aj dost casto menia. Dokonca su tam uplne ine mena. Sedi len cislo dveri 222 a telefonne cislo, takze si tam mozes rovno zavolat a spytat sa kto a kedy ordinuje - najlepsie skoro rano este pred zaciatkom ordinacnych hodin, sestricka tam urcite nejaka bude.

bubatenko
4. jan 2009

katuli,

ja som na tom asi ako ty, ale nerozumiem ako ti mohla dať tvoja doktorka termín.... mne moja doktorka dala taký ňou vyrobený papierik, kde je napísané číslo dverí a telef. číslo a povedala, že si mám čo najskôr zavolať a objednať sa u niektorého doktora. Ja som mala poslednú poradňu u mojej na Silvestra, tak som si tam hneď zavolala a objednali ma na štvrtok...

Poradnu máš inak v tej časi ako je vchod do polikliniky, tam vyjdeš na prvé poschodie schodmi, ktoré máš hneď pri vchode, dáš sa doprava, potom zase doprava pôjdeš takou rovnou chodbou a na konci zase pôjdeš doprava a tam na tej chodbe to už máš....hľadaj už len číslo dverí 222.

Možno sa aj stretneme, lebo ja mám zatiaľ termín 31.1. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre